View Single Post
Staro 18-10-2007, 10:16
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant

Registriran: Oct 2006
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by nido Vidi Post
Zanimljiva tema za diskusiju..
Vežžite se , polijećemo.......
brljo, htjedoh napomenuti u vezi tvog posta da je svaki slučaj za sebe i ne može se ništa generalizirati. kako sam veliš ima iz svih grupacija glazbenika svakakvih primjera.

imam dojam da se na mene na ovom forumu gleda kao na protivnika gaža, gažera, gažiranja. to apsolutno nije tako.
ja sam protivnik neambicioznosti među gažerima, zadovoljavanja mrvicama skupljenim između stolova... teško mi je to objasniti.

evo na primjeru olivera dragojevića. on je bio gažer godinama i to dobar i ugledan gažer. svirao je s bendom mladi batali, s delfinima, pičio po krstarenjima, gažirao u meksiku...
ali da je ostao gažer i danas, ništa od njega... on je pokušao ono "nešto više" i uspio. nije on oliver, veliki oliver, najveća estradna zvijezda desetljećima zbog tih gaža, nego zbog onog poslije. gaže imaju svoj važan udio u svemu, ali to je samo dio.
o tome govorim, o gaži kao dijelu karijere, o gaži kao jednoj početnoj fazi, a ne o gaži od koje se sastoji cijeli nečiji muzički vijek.

smeta me što kod tamburaša (njih najbolje poznam, pa vidim) ne primjećujem želju da se taj gažerski nivo nadraste, da se pokuša ono "nešto više"...
smeta me kad vidim mladog, supertalentiranog tamburaša koji će sve svoje ambicije zadovoljiti pronalaskom ugodne i unosne gaže.
a gdje je autorski rad u svemu tome, gdje su vrhunske interpretacije, originalne ideje, napredak tamburaške glazbe u cjelini? na gažama toga nema.
ne mora svatko uspjeti, ali barem da pokuša. samo malo tko pokušava.
eto, zato prigovaram...

Last edited by _maestro_; 18-10-2007 at 10:19.
Reply With Quote