View Single Post
  #5  
Staro 16-11-2017, 18:40
DrugYaza's Avatar
DrugYaza DrugYaza je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2015
Postovi: 21
DrugYaza je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Cini mi se da Novosel (patos na forumu) koristi taj mikrofon - dpa4099, bar mi tako izgleda na ovom snimku:
https://www.youtube.com/watch?v=WhhtNKkz16U

BTW, postavlja se nekoliko pitanja, vise s praktične strane, koje bi mogao postaviti tamburaš - tezgaros:

1. kakva je ekonomska isplativost takvog mikrofona s tom cijenom (na muziker.hr cijena dpa4009g je 3898 kuna), u odnosu na nesto jeftnijije Audio Technica pro 35 (isti prodavač - 1602 kn), ili slicne stvari imajući u vidu svirke kakve svira prosječni tamburaš?
2. kakva je zapravo razlika u zvuku između dpa4099 i neke bube slične namjene (prvenstveno koja se može kopčati na bežični sistem),a da opravdava tu razliku u cijeni? Moze se pricati da ove mikrofone koriste ovi i oni izvođači za live nastupe, i sigurno dpa nudi kvalitet, ali u usporedbi s ovim "konvencionalnim" bubama, koja je stvarna prednost u kvaliteti zvuka.

Uvijek je pametno imati u vidu vrste svirki kakve svira prosječni tamburaš, i rizike koje predstavljaju takve svirke za bube koje kače na instrumente. Profesionalac kojeg sam gore spomenuo i stavio link na video sigurno želi najbolji i najproesionalniji zvuk koji moze izvući iz tambure i njega sigurno nece u studiu HRTa ili pozornici koncertne dvorane netko zaliti vinom ili pšeničnim Premingerom, pa onda nema problem s cijenom.

Volio bih da se razveze kakva rasprava na ovu temu, jer sam i ja procesu nabavke neke bube sa wireless sistemom za basprim, pa je svaka informacija i misljenje korisno
__________________
Sing Sing Sing

Last edited by DrugYaza; 16-11-2017 at 18:46.
Reply With Quote