View Single Post
  #74  
Staro 24-03-2009, 12:36
andrej andrej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 161
andrej je na dobrom putu 13
Uobičajeno

evo citam ovu temu, danas, i uvidjam da se puno toga na forumu reklo (da ne pominjem ostali dio foruma, ovo je samo "djelic") vrti se u krug, otkriva se "topla voda" itd....da li je sve receno, u vezi tambure?????? pa se zato vrti u krug???
gazde... gitarski nacin, "rockerski" bar sto se tice basprima u uvodu pjesme "ja pijem da zaboravim". dali je to u redu??? mislim da nije, to je samo finta, fora da se stvar priblizi prosjecnom slusatelju. mislim, pjesma je prelijepa, da neko ne shvati pogresno.
treba svirati "tamburaski" sa nekim specificnostima koje su svojstvene samo tamburama (npr. triler). ja recimo, kada sam u prilici slusati tamburu sa drugim instrumentima u orkestru, ili bilo koji drugi instrument kao "uljez", volim da cujem da se tambura svira "tamburaski", gitara - "gitarski" , harmonika - "harmonikaski" itd... ima tu dosta stvari koje ne stoje (u mom postu) i stvari koje su mozda i kontradiktorne, ali da pokusam rezimirati neki sukuus: tambura je tambura, neznam jeli ispravno mijenjati je, modificirati, u bilo kojem smislu ( mozda upravo jeste ispravno, neznam ((sad kaze TBF "ma jebo nas, nemamo srece )))
jebote....'ko ce ti ga znat sta treba radit a sta ne...
mogu sam rec' sta volim cuti a sta ne... sad pitanje jeli to stvar ukusa, a o ukusima jel' nevalja raspravljati.
jos jedna od stvari, koju bi zelio naglasiti...mislim da je jako bitno da se "tamburasi" muzicki obrazuju, znaci, note, i pizdarije, ne znaci da je to nesto bez cega se nemoze, ali valja, da se cisto stekne neka sirina, da se otvori prozor u svijet muzike tom tamburasu, ali da onda postane svjestan tambure (svog instrumenta), to je sad faktor emocije, ljubavi, mozda i stvar ukusa, i da ne ocekiva "puno" od nje, da se mozda nebi razocarao "ogranicenosti" tog instrumenta, koja postoji. znam da se neko nece sloziti samnom, u vezi ogranicenosti, ali jbg. postoji u svakom smislu...od skladbi, orkestralnih za tamburu, globalne popularnosti...itd...
ja nisam opterecen time, da tambura nije prisutna, poznata, itd. ja je konkretno volim cut, ali u njenom "izvornom smislu" i kao takvu bih je gurao u globalizaciju sto je god vise moguce. a sto se tice na silu modificiranja...nemre to...ali i to je vec sve receno
Reply With Quote