View Single Post
  #2  
Staro 23-08-2008, 07:40
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno parazit

Quote:
Originally Posted by bando Vidi Post
Na ovogodišnjoj rapsodiji si rekao da se Stevin bas "hrani" drugim basevima i da bi to mjastor Andrijica mogao bolje pojasniti. Na koji način to funkcionira?
za točno pojašnjenje te pojave morat ćeš se ipak obratiti majstoru andriji
ja ću samo reći da sam vidio i čuo par takvih tambura koje same za sebe i nedjeluju kao nekakav instrument extra klase
no čim zasvira barem još jedna tambura neke se čudne stvari krenu događati - čini se kao da se ova prva tambura " hrani " snagom i bojom ove druge - pravi parazit

jedna od takvih tambura je bila do nedavno u vlasništvu marka benića kako ju je on zvao " bunjevka" - kudlikov basprim rađen od šljive ako me memorija još služi prodan je u osijek , mislim basprimašu koji je glavni vokal u trioli .
dok je marko aktivno svirao sa nama tu je tamburu svirao boček naš tercbasprimaš , tada sam se uvjerio u gore navedeni fenomen .
taj basprim je bio manje uvjerljiv kao solo ako ga usporedim sa markovim tormom no kada bi zasvirali zajedno - bili su stvarno tonski ujednačeni i nije se osjetila razlika u kvaliteti.

sličnu sam stvar ( a izgleda i ti ) osjetio sa stevinom berdom - stvarno je dominirala cijelim orkestrom iako svirajući ga za sebe nije ostavljala baš takav dojam
( da se ne bi krivo razumili - to je izvrstan begeš ! )

ako sam ti šta pomogao drago mi je ako ne žao mi je ...zovi andriju

Last edited by Vedran; 04-09-2008 at 11:29.
Reply With Quote