View Single Post
  #5  
Staro 18-09-2011, 17:50
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Krajem ove školske godine svirali smo "dan škole" (možda nije potrebno pisati koja škola i odakle), rečeno nam je da ćemo biti isplaćeni iz općinskog proračuna, odnosno da će općina financirati i organizirati glazbu.
Bilo mi je istog trena jasno da su to kurčeva posla, ali prihvatio sam, jer za broj sati koji ćemo odsvirati dobit ćemo novaca koliko obično na svirkama ne dobijemo, ali sve u svemu mi ćemo pošteno odraditi svoj posao i biti plaćeni. Ali, s obzirom da je to općinska blagajna koja mora na neki način opravdati isplaćeni novac, trebali smo izdati račun, ali se predsjedavajući gospodin dosjetio da bismo mogli poslati "zamolbu" u kojoj će se navesti da tražimo jednokratnu novčanu pomoć u skladu s mogućnostima općine zbog, (pa navesti zbog čega tražimo pomoć). Bilo mi je jasno da će se tu izvadit iz proračuna jedan manji dio koji će otići nama na račun, a preostali veći dio u džep dotičnog gospodina.
Po završetku svirke, kolege sam isplatio iz blagajne benda, i čekao da općina uplati svoje i vratim novac na svoje mjesto. Dok sam ja smislio što napisati i ovjeriti pečatom, gospodin je završio u istražnom zatvoru u Osijeku, smijenjen je sa mjesta načelnika i čeka se dolazak novog. Pomirio sam se da trenutno od novaca nema ništa, jer školu ne mogu tražiti ništa jer oni nisu imali veze s tim.

Evo, ovo je slučaj da nisam isplaćen, da jesam možda bi mi bilo i neugodno jer znam da bi se odvadila veća svota novca, koji je možda mogao biti namjenjen u neke druge korisnije svrhe a ne u džepu jedne lopuže. Sad mogu čekati da novi načelnik dođe na svoje mjesto pa da pokušam računom izvući samo novac koji smo pošteno zaradili.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)

Last edited by VeljoSB; 18-09-2011 at 17:53.
Reply With Quote