View Single Post
  #3  
Staro 16-12-2009, 15:52
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

da, ta opcija je bila prisutna, ali nekorištena cijelo vrijeme rada foruma.
ja osobno nisam bio sklon tome dok sam bio administrator, a nisam niti sada.

razlog je što je ovaj forum specifičan po tome da se skoro svi međusobno poznamo, znamo kako tko funkcionira i razmišlja, manje ili više, tako da mislim kako ovo anonimno ocjenjivanje ovdje nema svoju svrhu kakvu bi imalo na nekim drugim forumima gdje ne znamo koja osoba stoji iza kojeg nicka. dakle, objektivnost je ovdje vrlo upitna. tek u slučaju velikog broja ocjena postova, od strane mnogo diskutanata možemo (zbog pravila velikih brojeva) početi govoriti o kakvoj-takvoj objektivnosti. a na ovom forumu nema mnogo diskutanata. pogotovo ne onih aktivnih.

drugi razlog, povezan s prvim je taj što će se kroz ocjenjivanje provlačiti osobni međusobni animoziteti ili sklonosti. i ne samo osobni, nego bendovski, pa onda oni lokal-patriotski i tako to.

treće: piše da je ocjenjivanje anonimno, ali nisam baš uvjeren u to: administratori (a možda i moderatori) imaju uvid u to kako je tko dao ocjenu.
dakle, anonimnost je samo djelomična, a odnosi se na članove foruma, a ne i na voditelje foruma.
slično je, koliko se sjećam i s raznim forumskim anketama koje su u biti također anonimne: administrator ima detaljan uvid u članove koji su glasali i za što su glasali.

dakle, sve u svemu, ja ću i dalje rađe, kao i do sada u svom postu iskomentirati (svejedno, pozitivno ili negativno, ali svakako javno) neki drugi post, ako osjetim potrebu.
radio sam to i onda kad nisam trebao (jer sam bio administrator, a adminovo nije da ulazi u diskusije, kao što sam ja bio radio)... sad sam barem puno slobodniji što se toga tiče. puno lakše mogu nekoga poslat u vražju mater ili u "quratz" iz ove pozicije.
ne vidim nikakav dobar razlog da to činim anonimno dijeleći nekakve ocjene ili klikajući na vagu.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote