View Single Post
  #33  
Staro 17-03-2009, 14:56
Unuk Unuk je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2009
Postovi: 11
Unuk je na dobrom putu 10
Uobičajeno Kakav Vlak, Nož,i sl.

Quote:
Originally Posted by tamburix Vidi Post
upravo tako, na motoru pod vlak...!

A s obzirom da se ponovo nagađa da li je ili nije svirao u Ladu, citiram sam sebe:
daklem, cijela ekipa je iz Lada, pa i on kao primaš.... e tako sam ja čuo, bilo bi dobro ako netko ima taj film da izreže.....

A i nije odležo zbog gun-a, već zbog noža.......

...jbga, a baš sam nisam htio tračati....
Slučajno sam naišao na ovaj post, točnije na ovaj forum, i ne mogu da ne reagiram!
Antun Mutavdžić-Grajo , rođen u Lužanima pored Sl.Broda svirao u Ansamblu Lado od njegovog osnutka.
Svirao je primarno violinu i samicu, a u partizanima ili nešto prije je naučio svirati i harmoniku.Takodje je svirao i ostale trzalačke instrumente!
1978.godine je dobio Evropsku Nagradu za Narodnu umjetnost!

Istina je da je "odležao" devet godina Lepoglave, ali ne zbog noža nego zbog Waltera 7,65.(mali walter). Poginuo je 1985 godine, s motora, na pružnom prijelazu LUŽANI-Malino , ali ne pod vlakom nego s motora!

U filmu SVOGA TELA GOSPODAR je svirao violinu , skupa s ansamblom Lado!
OD svih ovih postova jedino su donekle točne informacije koje su stigle od Drage Mikačića kojeg zovu Karlo.
Grajino kolo je u notni zapis stavio Mihael Ferić koji ga je poskriveći snimio , i kasnije prebacio na papir, da bi ga potom izveo ansambl Lado na svom albumu "Pjesme Slavonije ,Baranje i Srema" , pod rednim brojem 20, i nazivom Grajino kolo!

Što se tiče notnog zapisa koji je i tema ovog posta, (a ne puške pistolji , vlakovi i motori) posaljite mi mail i rado ću Vam dati notni zapis, audio snimku sa dodjele nagrade, i video snimku snimanu 74.god gdje on govori o svom životu i radu!

Oprostite mi što sam izašao van gabarita teme ovog posta , al sam morao reagirati makar prošlo nakon nekoliko mjeseci!

Za sve informacije o Graji mail: bezjebemti@gmail.com

Last edited by Unuk; 17-03-2009 at 15:34.
Reply With Quote