View Single Post
  #87  
Staro 25-03-2010, 16:16
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Zamoljen od strane Mladena Jurkovića, prenosim njegove utiske o DVD-u gospodina Tatića:

„.....Nakon odgledanog DVD priručnika „Kako sam pravio tambure“ gospodina Stevana Tatića, osjetio sam potrebu da se osvrnem na navedeni priručnik.

S ozirom da do danas ovakvog priručnika nije bilo, smatram od velike značajke što se jedan takav priručnik pojavio. Rad i trud od četiri godine snimanja i montiranja matrijala, zasigurno je zaslužio sve pohvale.
Kao usporedbu vrijednosti ovoga DVD-a mogu navesti osobnu potragu za majstorima - graditeljima tambura, za njihovim iskustvima, te tehnologijom izrade. To je trajalo jako dugo, s više ili manje uspjeha. Ovaj priručnik omogućuje na jednom mjestu upoznavanje s tehnologijom izrade tambura, alatima i stečenim iskustvima.

Detaljno su prikazane sve faze izrade instrumenta, koje nose svoje naslove kroz cijeli DVD. Ovakav pristup omogućuje početnicima kao i graditeljima velik broj informacija i usporedbe s osobnom tehnologijom.

Jedini kritički osvrt imam na dijelove prikaza rada na strojevima, pri čemu je trebalo imati u vidu da će DVD gledati i početnici, koji nemaju dovoljno radnog iskustva sa strojevima, te ih načiniti sukladno propisima zaštite na radu.

Na samom kraju mogu samo zahvaliti i čestitati gospodinu Stevanu Tatiću na učinjenom DVD-u, te mu zaželjeti puno zdravlja, sreće i odličnih tambura!

Mladen Jurković, glazbalar......"
__________________
Reply With Quote