View Single Post
  #175  
Staro 25-10-2007, 10:38
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Lijepo je znati da sam na ovom forumu našao istomišljenike,entuzijaste i zaljubljenike u tamburu,ali mi smo ona strana koja se istinski trudi ostaviti trag/objektivno gledajući nebi bilo ni ovoga da nas nije/ona druga nas doživljava kao seljačine.To je ona strana kojoj je sve važnije osim identiteta i koja bi najradije funkcionirala u šupku svjetskih gazda, ista ona koja na početku Dnevnika pušta Bon Jovia/nemam ja ništa protiv njegove glazbe ali kakve on veze ima s nama/ a ne pušta tamburu ili klapu?
Parni Valjak je izvrstan band/uzeo sam ih samo kao primjer/ali izvode anglosaksonsku glazbu na hrvatskom jeziku,isto tako mogu biti i iz Finske na finskom jeziku ili Burkine Faso na neznam kojem.Svahili?
Često mi ljudi znaju reći da im je tambura premonotona a ja im na to kažem da uopće nisu ni čuli kakvog tamburaškog blaga ima!
A gdje možemo čuti?-i eto problema!
BTW:rap, r&b, tehno i slične forme su zaista prepune uzbuđenja monotonije pa skoro da i nema!
Čini mi se da snobovima ipak buno bolje zvuči "I love You" a "Ja te volim"je bez veze!
Postoje tamburaški plesovi i kola koja po atraktivnosti uopće ne zaostaju za "Zorbas apo ki" ali ih treba samo na atraktivan način obraditi i prezentirati!
Kad ste zadnji put čuli tamburaški instrumental na TV?
Ne pamtim od Hrvojevih obrada klasične glazbe!
Pitanje:Sjećate li se obrada Ex Panonije?
Gospodin Leopold ulaže trud ali sam mišljenja da onako veliki orkestar radi preveliku tonsku gužvu,ja osobno bih reducirao količinu svirača.
Dkranjce i Zonzi hvala na impresijama i pozivu
Reply With Quote