View Single Post
  #11  
Staro 10-12-2006, 22:06
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

hehe, marta je mrak. a meni padne mrak ma oči kad vidim da se sajt zove TAMBURICA.
šta je to tamburica? tamburica ne postoji... jedino kao deminutiv imenice tambura. kao gitarica, violinica i harmoničica. klarinetić

kurtoni sa sunce-trzalicama hehe. e marta, marta...

*********************
inače, upravo sam se sjetio jednog pokušaja okupljanja većeg tamburaškog orkestra u zagrebu, tamo sredinom 80-tih.
dobronamjerna, čini mi se mikijeva ideja. skupilo se nas podosta na ribnjaku, u prostoru gdje je zbor zvjezdice imao probe. namjera je bila osnovati neku udrugu tamburaša koja bi funkcionirala u zajedničkom interesu, oko organizacije i distribucije gaža, organiziranja zamjena na gažama i unutar bendova, trebalo je i formirati orkestar koji bi radio i pripremio svoj repertoar, bilo je baš dobrih ideja i prijedloga koji bi riješili mnoge gažerske i tamburaške probleme. bio je i dobar izbor ljudi koji su mogli odraditi puno toga. šljivac je recimo trebao biti glazbeni šef. miki i ja bi mu bili asistenti koji bi radili na pripremi notnog materijala i uvježbavanju istog, bilo je tu i pravnika, pa onda iskusnih ljudi s estrade koji imaju svoju lepezu kontakata s bitnim osobama... u ugostiteljstvu i puuuno šire.
ali bilo je uskogrunosti, sebičnosti, bahatluka i nepovjerenja. pa na kraju od svega skupa nije ništa ostvareno. mislim da sam tada počeo sticati svoje loše mišljenje, može se reći i predrasude prema sitnim gažerima, ugostiteljskim sviračima.

ovih 160 tamburaša iz lisinskog su mahom svirači u tamburaškim orkestrima, naviknuti na nekakve norme i standarde. zato je to moglo biti ostvareno. skupiti 100+ gažera da nešto tako zajednički odsvira bila bi nemoguća misija. pa čak i da im se plati. teško mogu zamisliti kako bi se uskladilo 10-tak gažerskih basista da zajedno odsviraju jednu dionicu. poseban mi je užitak slušati basove kad sviraju višeglasno...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 10-12-2006 at 22:41.
Reply With Quote