View Single Post
  #1  
Staro 01-02-2014, 12:47
dado3 dado3 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2013
Postovi: 15
dado3 je na dobrom putu 14
Uobičajeno Kako odabrati prave žice za basprim?

Pozdrav,
novi sam na forumu pa ako ima neko volje i vremena da mi pomogne oko žica za basprim. Imam tu nekoliko stvari koje me zanimaju.
1) Gdje se u regionu (Hrvatska / Srbija / ili gdje već) mogu kupiti kvalitetne žice?
Ako može sa konkretnim kontakt podacima. Cijena seta? Znam da je kvalitet i subjektivna stvar, ali eto otprilike. I da, da li postoje i neke hajde da kažemo vrhunske žice i koliko bi one koštale,...

2) Da li za basprim postoje različite debljine setova, kao što je to kod gitare slučaj (npr. 009. 010. 011.,...). Inače sam gitarista, ali u zadnje vrijeme sviram basprim u jednom sastavu, pa nemam baš iskustva po tom pitanju. Do sad sam nabavljao žice ovdje u jednom shopu. Ali oni su i imali jedne jedine vrste žica i to sam bio sretan ako uopšte nađem. Živim u BiH (okolina Tuzle) usput rečeno.

3) S obzirom da ja štimam basprim na G štim, jer mi je tako lakše prenijeti sve sa gitare zanima me da li moram kupovati žice za G štim ili...? Do sada sam jednostavno žice za A-štim naštimavao za ton niže i to je to. Mislim ima li tu razlike u kvalitetu tona? S druge strane ne znam ni da li posjedujem A-basprim ili G-basprim?

Valjda nije previše pitanja za početak
pozzzzzzz
Reply With Quote