View Single Post
  #20  
Staro 07-02-2008, 22:48
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Što se tiče boli u leđima, kod mene je najveći razlog što imam spuštena stopala, pa si, ocvireče, provjeri stopala. Obično mi pomaže to što pazim dok sviram da stojim ravnomjerno na obje noge. Kada stojiš na jednoj nozi, kralježnica nije u prirodnom položaju, pa se pritisak ne prenosi na cijele diskove, nego samo djelomično, što obično nakon duže vremena izaziva bol. Ali s obzirom na moja stopala, ni to uvijek ne pomaže, jer kralježnica pokušava iskrivljenim položajem kompenzirati nepravilnosti u rasporedu težine koji se javlja kod spuštenih stopala. Ja sam uz to i dosta težak (više od 100kg ), pa s vremena na vrijeme stojim izmjenično na jednoj nozi kako bi malo poboljšao cirkulaciju u stopalima. Ali, što se tiče toga, mislim da bi za sve nas bilo bolje kad bi više svirali u orkestrima jer se u orkestrima obično sjedi, što rasterećuje kralježnicu (ako se pravilno sjedi). Dakle, manje gaža, više koncerata .

Što se tiče probadanja u prstima, meni se to događalo neko vrijeme, nakon što sam povnovno počeo svirati. Imao sam pauzu nakon srednje škole, koja je trajala pet godina. Kada sam počeo ponovno svirati, sve je bilo OK, ali nakon par mjeseci se pojavilo probadanje i trajalo je otprilike godinu dana, ali što su mi jagodice bile rožnatije, tako se sve rjeđe pojavljivalo. Nakon toga se nije pojavilo sve do 12. mjeseca 2007. jer je bilo puno gaža i pojavilo se samo jednom, nakon uzastopnih 5-6 svirki. Dakle isti simptomi kao i kod svih ostalih, pa nema razloga za brigu. Valjda to svi moramo proći. Barem mi gažeri.

A što se tiče zglobova, valjda nemaš artrozu ili artritis? Ako imaš artrozu, mogao bi završiti sa deformiranim zglobovima, pa to što prije provjeri kod liječnika. Ukoliko imaš povišenu temperaturu za vrijeme bolova, onda svakako idi na pregled. U slučaju da imaš artrozu, onda ti je kasno, ali premlad si da bi imao takvo nešto.

Kod probadanja i bolova u zglobovima pomažu i kvalitetnije tambure...
__________________
Moj blog: The Third Side of the Pick

Last edited by Vedran; 08-02-2008 at 02:03.
Reply With Quote