View Single Post
  #24  
Staro 04-08-2008, 08:01
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by matija_vg Vidi Post
Evo bili smo georges i ja neki dan kod Andrije sa dotićnim primom i baš mi je drago da je kod tamisha koji će se o njem brinut i pazit na njega ko na vlastito dijete uglavnom malo smo pojeli i popili kod Andrije pa i popričali o graditeljima tambura pa tako i o Truppelu pošto je dotićna prima bila sa nama uglavnom Andrija je tokom nekih svojih "istraživanja" i na temelju vlastitih iskustava i svih tih silnih tambura koje su mu prošle kroz ruke zaključio da je Bela Truppel bio trgovac koji je ako i je napravio jako malo tambura a ovo ostalo je dao radit razno raznim majstorima s kojima je imao dogovor da rade za njega uglavnom ljudi su kod njega naručivali tambure pa je on kasnije dogovaro s majstorima koji su ih radili. Za dotični prim je rekao da je 90% posto siguran da je rad majstora Habinjaka koji je radio za Truppela a ta priča je osnovana na tom da je korišten materijal prepoznatljiv za tog masjtora i da je on jako to korisitio i da kaže da je po tom prepoznao. Kad se realno pogleda tambura je od bjelog javora koji nije nešto prerjedak materijal ali kaže majsotr da je po tom prepoznao i da odprilike zna koji su ljudi radili za Truppela. Sad je tu i ona sličnost s K.K primovima navodno da je i on radio za Truppela pa odatle to.
To bi značilo da je Truppel brand tambura. Mudar poslovni potez, ali je čudno zašto se ne zna za te stvari (naravno, ako je pretpostavka da je Truppel bio samo trgovac točna).
__________________
Moj blog: The Third Side of the Pick
Reply With Quote