View Single Post
  #44  
Staro 13-07-2008, 22:05
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Djuka Vidi Post
nekazem da ne vjerujem wiki ...
dobor bar smo nekaj razrjesili i znam razlike fer. .nego ono kaj ja pokusavam nataknuti je da bi postojala fre. nesto se mora ponavljati. ja volim prikaziavti ponavljajne preko kruga jer je "savrsen" primjer ponavljanja ..natrag na frekvenciju :
znaci ti gledas koa izvor zvuka(frek) koa tamburu i sviraca skupa ?znaci neovisno o tonu izvora (zicama koje udarim)...odna je to druga stvar ...
ja volim razlagat stvari na kompozicije znaci gledam na ruku i njedno gibajne i na zicu samu koa izolirani slucaj...
Pristup s razlaganjem je OK, ali meni se čini da u ovome slučaju ne treba razlagati stvari jer još uvijek ništa ne računamo. Kada bi htio napravit fizikalnu analizu trzanja, onda bi bilo smisleno razložiti sustav na manje dijelove i pratiti svaki od tih dijelova pojedinačno. Tako je lakše. Zamisli fizikalno mjerenje u kojem mjeriš sva svojstva odjednom. Trenutno je mjerni uređaj koji bi mogao mjeriti sva svojstva nemoguće konstruirati, ali fizičari uvijek modeliraju sustave tako da izoliraju svojstva koja ih mogu dovesti do mjerenja željene veličine.

Ovdje trzanje treba promtrati s glazbeničke strane, a tek nakon postavljanja konvencija o tamburi i trzanju, na tim istim konvencijama temeljiti svoje matematičke ili fizikalne modele. Jer ovako stavljaš trzanje u službu alata kojim objašnjavaš to isto trzanje umjesto obrnute situacije, dakle objašnjavanje dobro definiranog trzanja matematičkim modelima.
__________________
Moj blog: The Third Side of the Pick

Last edited by Vedran; 13-07-2008 at 22:07.
Reply With Quote