Tema: T O N
View Single Post
  #22  
Staro 30-09-2008, 09:57
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by zOnZi Vidi Post
Jok....otvorio sam ovu temu u nadi da će mi netko objasnit kako da dođem do savršenog tona

Ovo boldano je dobro
stvarno vjerujem da nas ta potraga za tonom može dovesti u situaciju da od drveća ne vidimo šumu, da se počnemo gubiti u detaljima.

nisam za podizanje taraba između raznih područja (npr. matematike i fizike ili sviranja instrumenata i izrade instrumenata) to je neodvojivo jedno od drugog.
svejedno sam jako pod tim dojmom da je ton i traženje tona glazbalarima primaran, a sviračima sekundaran zadatak.
pa mi ide na živce kad se toliko bakćemo oko sekundarnih stvari, kao što su ton i/ili razglas...
zato sam i napisao u prethodnom postu izreku da svaka luda ima svoje veselje, odnosno nepotrebnu zanimaciju.

s druge strane, sjetio sam se jedne izjave dine dvornika kad je izašao neki njegov singl... rekao je da je stotine i stotine sati u studiju kod senada galijaševića (senne m.) pomoću sintisajzera generirao i tražio odgovarajući ton kojim će odsvirati glavnu temu u toj pjesmi...
jedino što mu sintetizator zvuka pruža neusporedivo širi izbor zvukova od jedne tambure, pa je to ipak shvatljivije. i tu se radilo u biti o orkestraciji (odabiru instrumenata iz skoro beskonačnog dijapazona) za tu temu, a mi tamburaši dobijemo tamburu koja zvuči tako kako zvuči u svim pjesmama.
dino je razmišljao o tome kako će zvučati njegova pjesma, a ne njegov instrument. razlika je značajna.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote