View Single Post
  #24  
Staro 27-02-2007, 18:30
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Da nastavim sa svojim jezićnim laprdanjima... Evo zanima me jedna stvar, jesam li ja jedini ovdje kojeg stvarno živciraju pogreške kod pisanja č i ć? Mislim pa stvarno nisu stvari tako komplicirane i ne znam zašto ljudi kad se već upuštaju u nekakvu pisanu komunikaciju u koju spada i ovo neobavezno laprdanje po forumu i koriste dijakritičke znakove, zašto malo ne pripaze na to. Ajde recimo da se nekad događaju tipfeleri - tipke Č i Ć su blizu jedna drugoj - ali u dosta slučajeva je očito neznanje i neupućenost.

Baš sam na nekim drugim forumima vidio kako ljudi jedni druge ispravljaju i upozoravaju ih na pravopisne greške. To mi se nekad čini neukusno ili pretjerano, ali je definitivno u redu, ako je dobronamjerno. Možda ću i ja početi s tom praksom pa se nemojte ljutiti ukoliko ću početi upozoravati da se negacije u hrvatskom pišu odvojeno (osim negacije glagola imati i htjeti, a i to se sad mijenja pa može biti i "neću" i "ne ću") i na slične stvari.

A da ne govorim o ijekavskim problemima - s kojim i ja ponekad imam problema... Primijetio sam da ljudi čestu pišu "primjetiti" dok glagol glasi "primijetiti" ili primjerice česta greška je da se piše "slijedeći" kada bi trebalo biti "sljedeći (tjedan, mjesec, petak)" - "slijedeći" je glagolski prilog sadašnji od glagola "slijediti" - npr. slijedeći sumnjivca do njegovog stana vidjeli smo da je organizirao razuzdanu orgiju...

I tako ja laprdam i laprdam...
U pravu si... A što sad?
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
Reply With Quote