Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > O tamburi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #901  
Staro 02-04-2012, 18:23
ekontra's Avatar
ekontra ekontra je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Oct 2011
Postovi: 55
ekontra je bio pomalo nestašan u prošlosti -9
Uobičajeno

Tamish, slobodno me banaj, čuvaj ti svoju reputaciju na forumu. Nemam više ovdje što raditi. Ustvari maknem se ja sam, učinim ti uslugu, ionako više ne znaš kako da me ušutkaš, pa tako je najbolje za tebe. Uživaj u virtualnom svijetu!!!! :*
Reply With Quote
  #902  
Staro 02-04-2012, 18:35
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno ...ajmo jos jednom...

niko tebe ne banuje...barem ne jos uvek...samo dodajem svoj glas na tvoju reputaciju zbog bezobrazluka... vec si uostalom bio i opomenut zbog vredjanja po forumu. U prvom svom postu si se predstavio kao "fanatik za tamburu", kasnije je tvoj fanatizam poceo da uzima sve vise maha i ja, iskreno, nisam voljan da gledam koliko daleko ce da ide....
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #903  
Staro 02-04-2012, 18:47
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

nije zasluzio ban. ne budite p....
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #904  
Staro 02-04-2012, 19:19
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by eXeR Vidi Post
nije zasluzio ban. ne budite p....
Pa on je sam spomenuo ban, nitko prije njega...
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #905  
Staro 02-04-2012, 20:28
bratislav's Avatar
bratislav bratislav je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 103
bratislav će postati slavan vrlo brzo 64
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ekontra Vidi Post
Čiko, ja na sve vratim postom (uglavnom sve), a i neda mi se uplitati majstora u cijelu priču. Moja kontra ima 13 polja, što znači da je fis na oktavi bez kote ionako "traljav" fis (imaš fis malo niže9,10 i 11-sto polje). Volite se igrati sa sitnicama. Ti vjerovatno nemaš ni takav "traljav ton" na drugom polju. ja sam uzeo ono što mi se nudi i ako treba platiti, platiti ću ako će to koristiti društvu i cijelom forumu. Kod mene su sve opcije otvorene. Mislio sam da se tamish ne šali što se tiče one slike. Ali eto
...Prosto,ne znam sta da ti odgovorim...mahom ne razumem o cemu pricas.
Ja na sve vratim postom(uglavnom sve) - ???? -
a i neda mi se uplitati majstora - ???? - od kad to?
moja kontra ima 13 polja - ???? - jesi dobro prebroj`o?
fis na oktavi bez kote - ???? - preporucujem reklamaciju na kotiranje
(imas fis malo nize9,10 i 11-sto polje) - ???? - hvala na putokazu,istrazicu
volite se igrati sitnicama - ???? - jel mislis na 2500e da je cena prava sitnica?
Ti vjerovatno nemas ni takav"traljav ton" na drugom pragu - ??? - nemam.
PS - Naravno da nisam ni ja za to da dobijes ban,koliko sam i ja razumeo,niko ti time ni ne preti.Stavise,verovao mi ili ne,na izvestan nacin,cenim tvoj entuzijazam.
Reply With Quote
  #906  
Staro 02-04-2012, 22:47
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ekontra Vidi Post
... Pa ajde, ispiši mi račun ja ću sve svoje pošteno platiti.
Ne mora ti nitko napisati račun, uplati donaciju.

P.S. Domena je upravo produžena za godinu dana....
__________________
Reply With Quote
  #907  
Staro 14-06-2012, 09:57
dino995 dino995 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2012
Postovi: 30
dino995 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamish Vidi Post
...nego od mog frenda i kolege kolekcionara, pa k'o velim, da podelim sa svima!
Je li bi ti bio problem da mi kažeš na ovoj primovi.jpg slici 3. prim s lijeva na desno ko ga je izradio, jer ja imam totalno isti samo drukčiji raspored mašinica (3/3 a ovo je 4/2).
Reply With Quote
  #908  
Staro 14-06-2012, 13:02
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno Kos

Nije problem...Kos iz Pitomace je u pitanju!
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #909  
Staro 14-06-2012, 13:15
dino995 dino995 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2012
Postovi: 30
dino995 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

E hvala puno, sad znam čije ruke su je stvorile
Reply With Quote
  #910  
Staro 20-01-2013, 19:57
matabas matabas je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 23
matabas je na dobrom putu 10
Uobičajeno begeš

evo da se i ja pohvalim sa svojim begešom, majstor je Simo Nišić iz Obrovca

http://www.youtube.com/watch?v=dpYBIC-J7vw
evo tu se moze cuti
Attached Images
File Type: jpg IMAG0302.jpg (90.1 KB, 119 views)
File Type: jpg 6235_3536177217844_324460049_n.jpg (21.1 KB, 97 views)
File Type: jpg 75966_3536175977813_1711832437_n.jpg (18.6 KB, 77 views)
File Type: jpg 197103_3536178177868_1421909524_n.jpg (25.0 KB, 77 views)
File Type: jpg 408036_3536174857785_885205660_n.jpg (18.7 KB, 73 views)

Last edited by matabas; 30-03-2013 at 17:10.
Reply With Quote
  #911  
Staro 12-11-2013, 21:02
sknezevic's Avatar
sknezevic sknezevic je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2012
Postovi: 34
sknezevic je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Vlado basprim Vidi Post
Čuj ajd, probaj snimiti video uradak ,nakon toga staviti taj vijak koji fali pa ponovo snimiti video pa ga fino stavi tu na forum da vide forumaš da to nije bitno!!
Poklonjenom konju se u zube na gleda jel tako!!
Samo mi jedna stvar nije jasna što su to "birtijske tambure""
molim pojasniti!!
Ejebemu miša, večeras ču svom učeniku (najboljem)pokloniti jednu tamburu!!!!
gle..sto se tice vijka, to je bio samo odgovor na provociranje (sto se mene tice, Marinko mi moze napravit tamburu bez glave, meni ce opet bit savrsena)..
a sto se tice gore navedenih "birtijskih tambura", volio bi da se sastanemo negdje pa da ti poneses svoj instrument, a ja svoj, pa cu ti vrlo rado i bez provokacija objasnit neke pojedinosti..
do tada, lijep pozdrav!
Reply With Quote
  #912  
Staro 12-11-2013, 23:19
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by sknezevic Vidi Post
gle..sto se tice vijka, to je bio samo odgovor na provociranje (sto se mene tice, Marinko mi moze napravit tamburu bez glave, meni ce opet bit savrsena)..
a sto se tice gore navedenih "birtijskih tambura", volio bi da se sastanemo negdje pa da ti poneses svoj instrument, a ja svoj, pa cu ti vrlo rado i bez provokacija objasnit neke pojedinosti..
do tada, lijep pozdrav!
Ma može majstor napravit šta mu srce želi a jel savršena ili nije nemam pojma !!!
Glede sastanka nema nikakvih problema popijemo koji sokić i opići po tamburi samo neznam koju da ponesem od mojih BIRTijsKIH tambura ???
E jbg sad sam vidio da je prošlo podosta vremena od mog zadnjeg quotanja na tvoj post (8 mjeseci ako se ne varam )jbg šta ako si puno vježbo pa da ja ispadnem neznalica !!
Ne znam dali češ mi pojasniti pojedinosti o sviranju instrumenata ili šta već ISto bez provokacija I da, koji instrument da donesem imam svašta ali sve su birtijske tambure i da stare su i oronule i nemaju baš neki ton !!!!!!!!!!
DA NE BI ISPO BREZOBRAZAN JA USTVARI I NEZNAM SVIRAT BAŠ NEŠTO POSEBNO , ONAK TRKENJAM NEŠTO PO TAMBURI TAKO DA TI JA I NISAM BAŠ KANDIDAT ZA SUČELJAVANJE !!!!
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #913  
Staro 13-11-2013, 18:43
sknezevic's Avatar
sknezevic sknezevic je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2012
Postovi: 34
sknezevic je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Vlado basprim Vidi Post
Ma može majstor napravit šta mu srce želi a jel savršena ili nije nemam pojma !!!
Glede sastanka nema nikakvih problema popijemo koji sokić i opići po tamburi samo neznam koju da ponesem od mojih BIRTijsKIH tambura ???
E jbg sad sam vidio da je prošlo podosta vremena od mog zadnjeg quotanja na tvoj post (8 mjeseci ako se ne varam )jbg šta ako si puno vježbo pa da ja ispadnem neznalica !!
Ne znam dali češ mi pojasniti pojedinosti o sviranju instrumenata ili šta već ISto bez provokacija I da, koji instrument da donesem imam svašta ali sve su birtijske tambure i da stare su i oronule i nemaju baš neki ton !!!!!!!!!!
DA NE BI ISPO BREZOBRAZAN JA USTVARI I NEZNAM SVIRAT BAŠ NEŠTO POSEBNO , ONAK TRKENJAM NEŠTO PO TAMBURI TAKO DA TI JA I NISAM BAŠ KANDIDAT ZA SUČELJAVANJE !!!!
iz gore navedenog, nekako mi se namece misao i zakljucak da ti nikad nisi cuo marinkovu tamburu, a da nepricam jesi li ikad svirao..zato te molim da prestanes pricat gluposti o stvarima o kojima nemas pojma..jer ti si samo jos jedan u nizu..takvih je puno (vjerojatno oko 70% ovog foruma) koji neznaju definirat ton, a znaju blatit gore navedenog majstora zicanih instrumenata i njegov ton tambure..
a sto se tice mog vjezbanja, u struci mi je da sjedim cca. 3 sata za tamburom svaki dan, i borim se s Bachom, Haydnom i ostalim velikanima glazbe, a ne s otvor' zeno kapiju i sve je ona meni..
gore si naveo da bas neznas svirat nesto posebno i da trkenjas samo po tamburi..mislim da je to dovoljno sto sam saznao..
Reply With Quote
  #914  
Staro 13-11-2013, 21:01
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by sknezevic Vidi Post
iz gore navedenog, nekako mi se namece misao i zakljucak da ti nikad nisi cuo marinkovu tamburu, a da nepricam jesi li ikad svirao..zato te molim da prestanes pricat gluposti o stvarima o kojima nemas pojma..jer ti si samo jos jedan u nizu..takvih je puno (vjerojatno oko 70% ovog foruma) koji neznaju definirat ton, a znaju blatit gore navedenog majstora zicanih instrumenata i njegov ton tambure..
a sto se tice mog vjezbanja, u struci mi je da sjedim cca. 3 sata za tamburom svaki dan, i borim se s Bachom, Haydnom i ostalim velikanima glazbe, a ne s otvor' zeno kapiju i sve je ona meni..
gore si naveo da bas neznas svirat nesto posebno i da trkenjas samo po tamburi..mislim da je to dovoljno sto sam saznao..
Sad ču početi sa legendarnom rečenicom iz gospodara prstenova ali sa verzijom parodije::
Slušaj mali ti si jedini dečak koji me je ..........................
a nastavit ču ovako:
probao sam ja tambure od majstora Žeravice davno je bilo to basprim i prim po specijanim željama jednog od po meni najjjjboljih tamburaša koji se zove Vedran .Da tu je na forumu !! Isto tako probao sam i kontru i još par basprima od kolega koji su kupili iste i meni se to ne sviđa što tonski što izgledom itd. no to nije ni bitno!!! !!!!!!!!!!!!
E da" STVARI O KOJIM NEMAM POJMA"I
NEZNAM DEFINIRAT TON JBG .sad si pokazao razinu komuniciranja sa ljudima pogotovo sa kolegama sviračima koji su stariji podosta od tebe (čini mi se tako po tvojim izjavama )!
Što se tiče mene i tambura mi smo još uvijek na VI (mislim na mene i tambure koje sviram ) kažem to zato što učiš dok si živ o svemu u muzici .

Naravno da još ne znam definirati TON i ne blatim majstora ni njegove tambure več samo kažem da mi se ne sviđa .
SAd če valda 70% članova ovog foruma koji neznaju definirat ton i neznaju svirat, več kao ja trkenjaju neki klinac javiti se tebi i tvom AJATOLAHU DA NAS PROSVJETLI ????????????????
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #915  
Staro 13-11-2013, 21:36
LukaSKUS LukaSKUS je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: May 2013
Postovi: 38
LukaSKUS je na dobrom putu 10
Uobičajeno

dečki, pa čemu ovakva rasprava? kao djeca ste.
svi znamo (tj. svako tko malo realnije gleda na to) da je tambura poput auta. svatko nešto voli. netko preferira fiata, netko preferira renaulta, netko bmw-a.. svatko voli ono što mu paše. to ne znači da je ovaj ili onaj majstor bolji ili lošiji. naravno, ako ćemo gledat u detalje i sitnice, možemo do sutra. meni je moja tambura (kontra) sasvim dobra i zadovoljan sam s njom, predma dosta ljudi majstora Kosa ne cijeni poput majstora Bocana ili pak Žeravice. prestanite s tim, tambura je dobra onoliko koliko je svirač zadovoljan s njom, i ako je dobar svirač, i nje će izvući lijep ton. a najbitniji je čimbenik tko stoji iza te tambure. mislim da te rasprave o tome koji je majstor bolji, koji je lošiji nikad neće prestati u tamburaškom svijetu. ako si ti zadovoljan, pa što te zaboli pimpek ako tamo neki drugi svirač istog instrumenta kaže da mu se ne sviđa. on je navikao na svoju, ali to ne znači da je tvoja loša. nemojte me kritizirati, ovo je samo moje mišljenje.

uzdravlje
Reply With Quote
  #916  
Staro 14-11-2013, 19:23
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by LukaSKUS Vidi Post
dečki, pa čemu ovakva rasprava? kao djeca ste.
svi znamo (tj. svako tko malo realnije gleda na to) da je tambura poput auta. svatko nešto voli. netko preferira fiata, netko preferira renaulta, netko bmw-a.. svatko voli ono što mu paše. to ne znači da je ovaj ili onaj majstor bolji ili lošiji. naravno, ako ćemo gledat u detalje i sitnice, možemo do sutra. meni je moja tambura (kontra) sasvim dobra i zadovoljan sam s njom, predma dosta ljudi majstora Kosa ne cijeni poput majstora Bocana ili pak Žeravice. prestanite s tim, tambura je dobra onoliko koliko je svirač zadovoljan s njom, i ako je dobar svirač, i nje će izvući lijep ton. a najbitniji je čimbenik tko stoji iza te tambure. mislim da te rasprave o tome koji je majstor bolji, koji je lošiji nikad neće prestati u tamburaškom svijetu. ako si ti zadovoljan, pa što te zaboli pimpek ako tamo neki drugi svirač istog instrumenta kaže da mu se ne sviđa. on je navikao na svoju, ali to ne znači da je tvoja loša. nemojte me kritizirati, ovo je samo moje mišljenje.

uzdravlje
__________________
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 05:56 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.