Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > O tamburi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 01-08-2013, 23:44
Teuta Teuta je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2013
Postovi: 3
Teuta je na dobrom putu 10
Uobičajeno Gdje kupiti tamburicu?

Pozdrav!

Ja stvarno nisam znala gdje bih smjestila ovu temu/postavila pitanje pa se unaprijed ispričavam ako sam odabrala krivu sekciju i bila bih jako zahvalna ako bi mi netko pomogao s mojim pitanjem.

Evo ovako, imam prijatelja stranca koji je ujedno i glazbenik. Njegovi su utjecaji većinom orijentalni, ali je zainteresiran za istraživanje i drukčijih zvukova. Planiramo se uskoro vidjeti pa mi se učinilo zgodnim da mu poklonim nešto što je tradicionalno za Hrvatsku, a opet ima neko značenje. Tako sam došla na ideju da mu poklonim tamburicu, ali problem je u tome što se ja ni najmanje ne razumijem u bilo kakve instrumente.

Stoga me zanima gdje bi se mogla kupiti jedna lijepa tamburica, po mogućnosti negdje na području Zagreba? Ne bih htjela da bude pretjerano "suvenirna", ako me shvaćate, nego da je tu i tamo može iskoristiti. Osim toga, zanima me kakvu vrstu tamburice bi bilo najbolje uzeti i koliko bi to otprilike koštalo?

Unaprijed hvala!
Reply With Quote
  #2  
Staro 02-08-2013, 12:19
dejan385's Avatar
dejan385 dejan385 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 182
dejan385 je na dobrom putu 17
Uobičajeno

Evo imaš ovdje pa biraš. Sve ovisi kolko se ima za potrošiti.
http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl...000&sort=cheap
__________________
volim tamburaT
-nije reklama za nijednu firmu s T
Reply With Quote
  #3  
Staro 04-08-2013, 15:52
Teuta Teuta je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2013
Postovi: 3
Teuta je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Uf, to mi je puno, mislila sam maksimalno 500 kuna izdvojiti.

Ali hvala puno na odgovoru!
Reply With Quote
  #4  
Staro 04-08-2013, 21:21
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Teuta Vidi Post
Uf, to mi je puno, mislila sam maksimalno 500 kuna izdvojiti.

Ali hvala puno na odgovoru!
Maksimalno 500kn a da nije pretjerano suvenirna?

Predlažem tanjurić s natpisom "Pozdrav iz Rovinja", a ako je istraživački naklonjen prema instrumentima, neka sam odabere instrument na kojemu će moći i odsvirati nešto.

Bogu hvala pa tambura (još) nije dosegla taj vrhunac da se jedan basprim prodaje u nekom od trgovačkih centara zajedno sa futrolom, štimerom i trzalicom za 199,99kn.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #5  
Staro 05-08-2013, 08:31
UrsaMajor UrsaMajor je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2012
Postovi: 177
UrsaMajor je na dobrom putu 10
Uobičajeno

edit

Last edited by UrsaMajor; 08-10-2013 at 15:18.
Reply With Quote
  #6  
Staro 05-08-2013, 10:36
Teuta Teuta je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2013
Postovi: 3
Teuta je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ja se ispričavam, nisam upućena u tamburice i njihove cijene, zato sam se i obratila vama na ovome forumu. :P

No, kako god, hvala svima još jednom!
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 02:42 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.