Forums  

Go Back   Forums > Tamburaška misao > Philosophia tamburae

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 09-07-2008, 22:34
Tuzlanski_Tamburas(prim)'s Avatar
Tuzlanski_Tamburas(prim) Tuzlanski_Tamburas(prim) je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 34
Tuzlanski_Tamburas(prim) je na dobrom putu 10
Smile Interpretacija feat. tehnika

Ja iskreno mislim, da se sve moze odsvirati ak se hoce,ak se ima volje, strpljenja il malkice talenta(pa da manje treba strpljenja), neki kazu da se ima vremena ko moglo bi se. Al sve u svemu, na jednoj se stvari muzicar slomi odnosno instrumentalista, i nakon toga sve ide odruke. Meni se je bar tako desilo i naveo sam pjesmu. Normalno, polomio sam se ja na jos stvari al ne toliko ko na tur. marsu. Na tur. marsu. kad sam se polomio sve sam slomio. Al nakon toga sve je koliko toliko jednostavno.
A sto se tice ove psihicke strane, e to nasa dusa diktira (ja sam nasao dusu u sevdalinki). I ja kad uradim neku inprovizaciju ono spontano, nikad je necu ponoviti identicno. Tako da pjesma sve je ona meni svako izvodi na svoj nacin i ja sorry nevidim nista tu psihicki tesko. Samo moze biti ljepo i neljepo odsvirano (nevalja reci ruzno). A mozda je pak to neka (za mene jos nepoznata) strana muzike na kojoj se jos nisam polomio. Hhehheheeh ko zna, zato smo tu da odkrijemo. Hvala na postu maestro bacio si me u razmisljanje
Reply With Quote
  #2  
Staro 09-07-2008, 23:15
Tuzlanski_Tamburas(prim)'s Avatar
Tuzlanski_Tamburas(prim) Tuzlanski_Tamburas(prim) je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 34
Tuzlanski_Tamburas(prim) je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Normalno, svi poznati muzicari, kazu da najteze svirati sporo, ja iskreno najsporije sto sam svirao je serenada. Prije 10 godina, al tad mi je i godilo da ide sporo jer nisam mogao postizat one prelaze hehheheheh
Reply With Quote
  #3  
Staro 09-07-2008, 23:32
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno Brzina - vrlina !!!

jer nisam mogao postizat one prelaze[/quote] Nitko od humanoida još uvijek ne može svirati brže od kompjutora , ali ima nešto što ni jedan kompjutor na svijetu još uvijek ne može :svirati s osjećajima ( mudima )!!!!!
Od 100 basprimaša koji odsviraju fis uvijek ću znati prepoznati Marka Benića . TON I INTERPRETACIJA SU ONO ŠTO RAZLIKUJE UMJETNIKE . SUPERSONIČNOBRZIH "daktilografa "je uvijek bilo i bit će !!!!
Reply With Quote
  #4  
Staro 09-07-2008, 23:54
Tuzlanski_Tamburas(prim)'s Avatar
Tuzlanski_Tamburas(prim) Tuzlanski_Tamburas(prim) je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 34
Tuzlanski_Tamburas(prim) je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ja licno, mislim, da svi mi ovdje prisutni il ko god procita ovu poruku (a da svira nesto), ce reci za sebe da ima osjecaj za muziku, i svako od nas ima neku svoju vrstu interpretacije. Al eto uzmimo sad bumbarov let, za kompoziciju, ja mislim da tu treba biti pofino brz (nije pofino treba biti plaho al haj) od mene je svako bolje interpretira jer je ja nemogu odsvirat. Tako da interpretacija razlikuje umjetnike, al necini nikog boljim sviracem, a i uostalom svako voli drugaciju vrstu interpretacije. Al opet to je samo moje misljenje i ja ga djelim sa vama,
A sad ispravka. Kad sam mislio najteza stvar za svirat je? mislio sam tehnicki.
Reply With Quote
  #5  
Staro 10-07-2008, 00:31
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno Tako da interpretacija razlikuje umjetnike, al necini nikog boljim sviracem,

Druže nisi me skontao ni malo, ali nema veze sve ok. !
Reply With Quote
  #6  
Staro 10-07-2008, 00:33
Tuzlanski_Tamburas(prim)'s Avatar
Tuzlanski_Tamburas(prim) Tuzlanski_Tamburas(prim) je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 34
Tuzlanski_Tamburas(prim) je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basdžija Vidi Post
Druže nisi me skontao ni malo, ali nema veze sve ok. !
Jesam prijatelju, neg sam se samo nadovezao da necini nikog boljim sviracem, heheheheh
Reply With Quote
  #7  
Staro 10-07-2008, 01:13
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno necini nikog boljim sviracem

Hajde probat ću ovako : kada glazbenik stavi pred sebe nekakvu novu kompoziciju prvo što radi je da je pročita ,
drugo što bi trebao uraditi je riješiti tehničke pojedinosti tj. položaje ,prstomet ukoliko nisu navedeni ;
zadnje, nakon što više nema problema ni sa građom djela a ni s tehničkom konstrukcijom , je da POČINJE RADITI NA INTERPRETACIJI !!!!!!!!!!
TEHNIKA NIJE GLAZBA ona je samo JEDAN OD alata koji omogućuje da se izraziš emocijama tj, INTERPRETIRAŠ to glazbeno djelo !!!!
Nadam se da ćeš sada skontati .
Reply With Quote
  #8  
Staro 10-07-2008, 01:17
Tuzlanski_Tamburas(prim)'s Avatar
Tuzlanski_Tamburas(prim) Tuzlanski_Tamburas(prim) je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 34
Tuzlanski_Tamburas(prim) je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basdžija Vidi Post
Hajde probat ću ovako : kada glazbenik stavi pred sebe nekakvu novu kompoziciju prvo što radi je da je pročita ,
drugo što bi trebao uraditi je riješiti tehničke pojedinosti tj. položaje ,prstomet ukoliko nisu navedeni ;
zadnje, nakon što više nema problema ni sa građom djela a ni s tehničkom konstrukcijom , je da POČINJE RADITI NA INTERPRETACIJI !!!!!!!!!!
TEHNIKA NIJE GLAZBA ona je samo JEDAN OD alata koji omogućuje da se izraziš emocijama tj, INTERPRETIRAŠ to glazbeno djelo !!!!
Nadam se da ćeš sada skontati .
Kontam ja tebe, heheheheh, sta je losha interpretacija de mi reci? eto po tebi?
A pod dva, nemozes interpretirati ako nemas tehniku, tj. nemozes se izraziti ako neznas svirati. E tu sad dolazi kvalitet sviraca, e to ti ja govorim, a kontam ja tebe interpretacija sta je i sta mi zelis reci time. Ti mene izgleda nisi skontao !!! tj. mi se nismo skontali !!!
hheheheheheeh

Last edited by Tuzlanski_Tamburas(prim); 10-07-2008 at 01:20.
Reply With Quote
  #9  
Staro 10-07-2008, 01:30
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno nemozes interpretirati ako nemas tehniku, tj. nemozes se izraziti ako neznas svirati.

Pa o tome ja i pričam cijelu noć - hajde neka si ti i ti konačno to rekao !!!
Vrati se par postova unazad pročitaj svoje pa pročitaj moje pa ćeš vidjeti tko koga ne konta !
Živio ti meni ,vidim da ti se ne spava pa samo pucaj - vraćat ću dok mi bude trajala ova kutija cigara kad skurim sve idem u krpe !
Reply With Quote
  #10  
Staro 10-07-2008, 01:36
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno Minutni valcer

Maestro imaš li kakvih saznanja o tom valceru - da li je to tko pokušao aranžirati za tamburu ?
Reply With Quote
  #11  
Staro 10-07-2008, 01:36
Tuzlanski_Tamburas(prim)'s Avatar
Tuzlanski_Tamburas(prim) Tuzlanski_Tamburas(prim) je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 34
Tuzlanski_Tamburas(prim) je na dobrom putu 10
Uobičajeno :d

Pa rekao sam ono za bumbarov let, da ako ga neznam odsvirat nemogu ga ni interpretirat ;D. Heeheheehhheh jos se i rimuje. U sustini to je to. Dobro je da smo se razumili. Zivio, prijatelju
Reply With Quote
  #12  
Staro 10-07-2008, 01:45
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno Zivio, prijatelju

Vidim da si bio kod Andrije JEL te saštimao preko BLUTUTA ili ti je bocao prim ? Daj mi reci svirali smo mi u Tuzli , Čičak nas je zvao ima to već 4,5,6,7 ? godina jesi li nas slušao tada ili si bio još mali ? I reci mi imaš li kakvih poveznica sa Čičkom osim što ste primaši iz Tuzle ?
Reply With Quote
  #13  
Staro 10-07-2008, 01:53
Tuzlanski_Tamburas(prim)'s Avatar
Tuzlanski_Tamburas(prim) Tuzlanski_Tamburas(prim) je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 34
Tuzlanski_Tamburas(prim) je na dobrom putu 10
Smile

Nemam nista, neznam uopste frajera, samo sam ga jednom slusao i to skoro na ftv, a to kad ste vi dolazili u tz tad sam il bio mali il nije bila dobra reklamna kampanja za te vass koncerte. A Vedrana ja mislim znaju ovi moji tamburasi. Oni su ipak stariji od mene. Al cuo sam da je jedan od najboljih u bih pa zelim poslusati neke njegove 'INTERPRETACIJE' ako uspijem naletit na neke snimke.
__________________
" Uđe Fata u magazu sama,
za njom uđe Mujo, zamandali vrata ".
Reply With Quote
  #14  
Staro 10-07-2008, 02:07
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno zelim poslusati neke njegove 'INTERPRETACIJE' ako uspijem naletit na neke snimk

E tu ćeš vidjeti o čemu sam pričao .
TEHNIKA je ORUĐE U SLUŽBI IZRIČAJA tj. INTERPRETACIJE !!!!
Reply With Quote
  #15  
Staro 10-07-2008, 02:21
Tuzlanski_Tamburas(prim)'s Avatar
Tuzlanski_Tamburas(prim) Tuzlanski_Tamburas(prim) je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 34
Tuzlanski_Tamburas(prim) je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basdžija Vidi Post
E tu ćeš vidjeti o čemu sam pričao .
TEHNIKA je ORUĐE U SLUŽBI IZRIČAJA tj. INTERPRETACIJE !!!!
Nadam se samo da cu uspjet na nesto naletit. Ipak nisam od juce, pa sam do sad u svom zivotu poslusao i boljih stvari vjerovatno od Vedranovih interpretacija, hocu reci nemoram cuti Vedrana da bih vidio i cuo sta si ti pricao.
Razumijem te heheheeheheh pozz ostavi jedan cigar za ujutru da nemoras izletit do prve radnje. Laku noc
__________________
" Uđe Fata u magazu sama,
za njom uđe Mujo, zamandali vrata ".
Reply With Quote
  #16  
Staro 27-07-2008, 03:53
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Tuzlanski_Tamburas(prim) Vidi Post
Ipak nisam od juce, pa sam do sad u svom zivotu poslusao i boljih stvari vjerovatno od Vedranovih interpretacija, hocu reci nemoram cuti Vedrana da bih vidio i cuo sta si ti pricao.
Ajd navedi neke primjere, radi boljeg razumijevanja tvog posta...
__________________
Moj blog: The Third Side of the Pick
Reply With Quote
  #17  
Staro 12-01-2009, 12:17
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno bumbarov let!

Quote:
Originally Posted by Tuzlanski_Tamburas(prim) Vidi Post
... i svako od nas ima neku svoju vrstu interpretacije. Al eto uzmimo sad bumbarov let, za kompoziciju, ja mislim da tu treba biti pofino brz (nije pofino treba biti plaho al haj)......
E, ovo je inteprr..intrepre...inprtee...ma...interpretacija!

http://www.youtube.com/watch?v=YcyVnpOST84
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #18  
Staro 30-01-2009, 20:27
hajkač masona's Avatar
hajkač masona hajkač masona je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 7
hajkač masona je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Tuzlanski_Tamburas(prim) Vidi Post
Ja licno, mislim, da svi mi ovdje prisutni il ko god procita ovu poruku (a da svira nesto), ce reci za sebe da ima osjecaj za muziku, i svako od nas ima neku svoju vrstu interpretacije. Al eto uzmimo sad bumbarov let, za kompoziciju, ja mislim da tu treba biti pofino brz (nije pofino treba biti plaho al haj) od mene je svako bolje interpretira jer je ja nemogu odsvirat. Tako da interpretacija razlikuje umjetnike, al necini nikog boljim sviracem, a i uostalom svako voli drugaciju vrstu interpretacije. Al opet to je samo moje misljenje i ja ga djelim sa vama,
A sad ispravka. Kad sam mislio najteza stvar za svirat je? mislio sam tehnicki.
Šta si ti ovdje nadrobio!! ovoliko kontradikcije u životu nisam vidio.
ide: od mene je svako bolje interpretira jer je ja nemogu odsvirat pa ga onda spusti: Tako da interpretacija razlikuje umjetnike, al necini nikog boljim sviracem
mislim... nakon što kažeš kako nešto ne možeš interpretirati jer nisi tehnički potkovan (ne spadaš u bolje svirače), glupo ispada reći (dapače,izvesti kao zaključak!) kako interpretacija ne razlikuje bolje i lošije svirače.

Quote:
Originally Posted by basdžija Vidi Post
Hajde probat ću ovako : kada glazbenik stavi pred sebe nekakvu novu kompoziciju prvo što radi je da je pročita ,
drugo što bi trebao uraditi je riješiti tehničke pojedinosti tj. položaje ,prstomet ukoliko nisu navedeni ;
zadnje, nakon što više nema problema ni sa građom djela a ni s tehničkom konstrukcijom , je da POČINJE RADITI NA INTERPRETACIJI !!!!!!!!!!
TEHNIKA NIJE GLAZBA ona je samo JEDAN OD alata koji omogućuje da se izraziš emocijama tj, INTERPRETIRAŠ to glazbeno djelo !!!!
Nadam se da ćeš sada skontati .
ovo se zove: kako nekoga napraviti glupim.


Quote:
Originally Posted by Tuzlanski_Tamburas(prim) Vidi Post
Kontam ja tebe, heheheheh, sta je losha interpretacija de mi reci? eto po tebi?
A pod dva, nemozes interpretirati ako nemas tehniku, tj. nemozes se izraziti ako neznas svirati. E tu sad dolazi kvalitet sviraca, e to ti ja govorim, a kontam ja tebe interpretacija sta je i sta mi zelis reci time. Ti mene izgleda nisi skontao !!! tj. mi se nismo skontali !!!
hheheheheheeh
kontradikcija part 2.
sada čovjek pobije sva svoja dosadašnja izlaganja
__________________
Pucketaju nemušta nepca!
Reply With Quote
  #19  
Staro 30-01-2009, 20:33
hajkač masona's Avatar
hajkač masona hajkač masona je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 7
hajkač masona je na dobrom putu 10
Uobičajeno

a mogli ste i jednostavnije (sad meni kažu da filozofiram!):
interpretativna moć umjetnika ne čini 'običnog' svirača lošijim sviračem pod uvjetom da su obojica jednako tehnički sposobni. dakle Tuzla trebo si reć: ne čini NUŽNO.

ako ti nisi dovoljno tehnički potkovan da odsviraš 'Bumbarov let' ti si lošiji svirač od onog koji ga interpretira bez problema (jer je tehnički potkovan). u tom slučaju ne vrijedi gore navedena mudrolija. vrijedila bi kad bi ti mogo odsvirat bumbara, ali bez srca i duše.
__________________
Pucketaju nemušta nepca!
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 06:06 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.