Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Događanja

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #41  
Staro 13-12-2008, 16:53
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Talking suprajsssss

http://www.youtube.com/watch?v=2sGw5C6aLow
Reply With Quote
  #42  
Staro 13-12-2008, 18:22
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
nitko se ne smije dozvoliti da strahuje od budućnosti...
tamburaši su sami sebi krivi jer su se doveli u situaciju da sviraju sve i svašta, od bacha do kebe. tezgarenje to zahtjeva, takav je opis posla...
tako da ti mladci koji podižu letvicu i ruše kriterije sami sebi kopaju jamu. shvatit će to kad im bude prekasno. a možda i neće nikada.
ma sve štima , ali ne mogu izdržati 3 dana kiše zaredom , luuuudim i to polako !
tako da se pozivam na neuračunljivost
ono gore nisam bio ja
Reply With Quote
  #43  
Staro 13-12-2008, 18:36
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

nekada, u dobra stara vremena, jedan od orjentira za cijenu svirke u novogodišnjoj noći je bila prosječna mjesečna plaća.
pogodba se nebi smatrala dobrom ako bi po glavi dogovoreno manje od tog iznosa.
ali, vremena se mijenjaju...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #44  
Staro 13-12-2008, 18:41
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
nekada, u dobra stara vremena, jedan od orjentira za cijenu svirke u novogodišnjoj noći je bila prosječna mjesečna plaća.
pogodba se nebi smatrala dobrom ako bi po glavi dogovoreno manje od tog iznosa.
ali, vremena se mijenjaju...
ma o tomu sam i govorio iako možda malo preopširno
moja je deviza uvijek bila - radije sjedim doma nego idem svirati za siću !
ako mi se svira onda se ekipa skupi kod nekog doma ( uz razno - razne prehrambene artikle i puno cuge ) pa sviramo šta hoćemo , kada hoćemo i koliko hoćemo !
a novu godinu se ne svira za kikiriki -toga se još uvijek držimo !

Last edited by basdžija; 13-12-2008 at 20:01. Razlog: zaboravih na cugu !
Reply With Quote
  #45  
Staro 13-12-2008, 20:08
sbobo's Avatar
sbobo sbobo je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 265
sbobo je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basdžija Vidi Post
ma o tomu sam i govorio iako možda malo preopširno
moja je deviza uvijek bila - radije sjedim doma nego idem svirati za siću !
ako mi se svira onda se ekipa skupi kod nekog doma ( uz razno - razne prehrambene artikle i puno cuge ) pa sviramo šta hoćemo , kada hoćemo i koliko hoćemo !
a novu godinu se ne svira za kikiriki -toga se još uvijek držimo !
slazem se .....
eto bobo svira novu na Murteru u restorančiću uz sve gore navedeno, zađabe naravno
Reply With Quote
  #46  
Staro 14-12-2008, 09:23
klas klas je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 1,710
klas je na dobrom putu 10
Uobičajeno

pričao sam jučer poslije godišnjeg koncerta HKUD-a Željezničar sa tamburašima iz raznih bendova......ljudi se već žale kako nema svirki....12.mjesec kao najgušći im prazan....Nove godine mnogi još nemaju pogođeno.......a kako sam čuo 3 su se benda na području Vinkovaca raspala ( Vranac, Salaš, Acini bečari )
.....mi smo svoje osigurali ( na sreću )...zadovoljni uvjetima i mi i oni koji nas plačaju....a bilo je još ponuda sa strane..pa mi nije jasno kako bendovi koji su kvalitetniji od moga nemaju angažman
Reply With Quote
  #47  
Staro 14-12-2008, 09:29
basprimaš's Avatar
basprimaš basprimaš je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Aug 2008
Postovi: 183
basprimaš je na dobrom putu 10
Uobičajeno

A čuj kak ko ima sreče, Mi smo imali 2 ponude pa smo jednu prepustili drugom bendu. Jebiga nekad se desi da imaš tri svirke isti dan a nekad da nemaš niš.
__________________
tam tam tamburica
kaf kaf kafanica
takav je život naš
pesma igra i muzika
tambura i harmonika
a šta cigo drugo znaš
Reply With Quote
  #48  
Staro 14-12-2008, 20:59
krunopz's Avatar
krunopz krunopz je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 244
krunopz je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Dobra tema... Mislim krenula je ponovno u vode obrazovanja nas mladih tamburasa... Istina je, tezga danas nosi sa sobom neke gluposti koje se ipak vise ne mogu izbjeci, a sve se radi za sve vise...minimalac. Ali pitanje je kako se to i da li se upoce moze izbjeci. Kao sto je Klas rekao, mi smo vec pogodili i odavno zapravo smo pretpostavljali da cemo Novu svirati u Splitu. Ali tako je zapravo i ostatak godine. Uglavnom nas zovu isti ljudi, kojima se svida nas slavonsko-starogradski repertoar, uz nesto manje dalmatinskih pjesama i zabavnjaka. Ali i on je takav, zbog naseg primasa koji nas cvrsto drzi dalje od narodnjaka. I ide tako... Ali, sad, ti ljudi nece biti uvijek tu. Vecinom su to stariji ljudi koji vole bas takvu glazbu. A ovi mladi sto dolaze iza nas sviraju sve, i dizu granice onog sto moras znati napraviti da bi dobio sve manje novaca. A ljudi to puse... Znaci, samo je pitanje kad cemo se mi morati njima prilagoditi. A ne treba govoriti, iako nisam neki svirac i osoba koja bi to trebala komentirati, da su tezge sto se tice kvalitete sviranja, sve losije. Osim ovih "starih" majstora-bandova pa ti klinci zvuce stvarno lose. A ima ih more i broj im stalno raste. Uz to su jos i napuhani i nemaju postovanja prema nikome i nicemu. I onda se zapitati zasto tamburaska glazba propada, i zasto se vise od nje ne moze zivjeti...
Reply With Quote
  #49  
Staro 14-12-2008, 21:14
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by klas Vidi Post
..pa mi nije jasno kako bendovi koji su kvalitetniji od moga nemaju angažman
pa nije kvaliteta benda presudan faktor za naći tezgu. tu igraju druge stvari.
kako i sam kažeš, uvijek je tu krug ljudi za koje svirate.
manje-više svaki bend tako funkcionira. stalni klijenti plus ono što se zalomi usput.
stvari tako stoje da je svakom bendu orjentiranom na gaže puno važnije održavati pozitivan kontakt s nekoliko dobrih sponzora nego biti kvalitetan izvođač.
gažiranje nije umjetnost, to je zanat koji se uči i održava i proširuje radeći ga.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #50  
Staro 15-12-2008, 08:17
AntiProtivan's Avatar
AntiProtivan AntiProtivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 155
AntiProtivan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by nido Vidi Post
ovo sve nemojte mislit da nećemo i mi gledati.
ovo je kod nas za 20 godina otprilike, (dok prodre u psihu ljudi , znate ono da susjed susjeda prvi tuži).
Pa kad si vec to spomenuo, mogu nazalost samo da klimnem glavom u znak potvrde..

Posto sam ovdje vec prilican broj godina, primijetio sam mnogo slicnih stvari, nevezanih za muziku, nego generalno za nacin zivota, i mnoge stvari su i oni imali na isti nacin kao sto mi sada imamo, prije 20-tak godina, kako kazes..a onda je to nestalo... drugim rijecima, mi na balkanu u tim stvarima "kaskamo" za njima tih nekih 20-tak godina..
E sad neko to zove "prosperitet" i jedva ceka, dok se drugi groze i same pomisli na takvu buducnost kod nas.. ali, ovo sto vidimo kako se stvari odvijaju, sve upucuje u tom smjeru, da cemo i mi izgubiti ono "nase" juznjacko, iz ekonomsko-trkackih razloga, zbog potrosacko-propagandne masinerije, velikih trznih centara, i svjesnog mijenjanja nacina zivota ljudi od strane mocnih, a u cilju njihovog veceg profita.
Necu dusiti sa marksizmom, nego cu uzeti za ilustraciju, ako se dobro sjecam, Marx bio taj koji se nekada borio za 3 "osmice", osam sati rada, osam sati odmora, i osam sati za familiju, prijatelje, kulturu i sve ostalo..
Prevedeno na nas nacin zivota, koliko ja vidim, te tri osmice su prilicno zastupljene, tako da pored posla nalazimo vremena i za sve nabrojano, ima nas i vani u restoranima, i u kinima, i u gradu, i muzika je tu, pocesti susreti sa prijateljima...da ne nabrajam..znamo svi kako smo naucili da zivimo..

Ovdje, hmmm, postoji ona osmica na poslu, postoji i ona osmica u krevetu, ali ona treca osmica je nestala, jer se podijelila izmedju posla i familije, tako da najbolji prijatelji telefonom dogovaraju da se sretnu za mjesec i po dana, dva sata, i pisu to u kalendar, pa onda cesto odgode to kasnije, jer je "nesto bitno iskrslo"..

Ovo su fakta, iz nekog mog iskustva i iskustva nekih drugih sa kojima sam u kontaktu.

A sto se mene licno tice, i mog misljenja o ovome, ja se duboko nadam da ce nas nash juznjacki temperament bar donekle spasiti da se ovo predvidjanje i ostvari !
__________________
Neki ostanu praznih ruku čak i kada se uhvate za glavu !!!
Reply With Quote
  #51  
Staro 15-12-2008, 10:29
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by AntiProtivan Vidi Post
A sto se mene licno tice, i mog misljenja o ovome, ja se duboko nadam da ce nas nash juznjacki temperament bar donekle spasiti da se ovo predvidjanje i ostvari !
pa naravno. slažem se da civilizacijski, a donekle i tehnološki kasnimo za sjeverom i da će se neke stvari koje su sada tamo pojaviti i kod nas u budućnosti.... neke, ali ne sve.
neke stvari ipak nikad neće i ne mogu biti iste... klima, mentalitet, vjera i neke stvari utemeljene na toj tradiciji bitno utječu na način života i običaje. tako na primjer odnos roditelja i djece, pa onda odgoj općenito će uvijek biti bitno različit kod protestanata na sjeveru od nas ovdje.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 15-12-2008 at 10:31.
Reply With Quote
  #52  
Staro 15-12-2008, 10:46
AntiProtivan's Avatar
AntiProtivan AntiProtivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 155
AntiProtivan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Da, da, apsolutno, neke stvari bih zaista rado vidio sto prije u nasim krajevima, koje su ovdje godinama ustaljene i sasvim normalne, ali naravno ne sve..

Ja otkako sam dosao ovdje, vodim se jednom logikom, a to je da preuzimam odavde sve ono sto mislim da je bolje nego ono sto sam "donio sa sobom", a da isto tako zadrzavam sve ono moje sto mislim da je bolje nego kod njih ovdje..

Mozda je to jedan proces integracije, asimilacije, ko ce ga znati, nikad nisam volio da me svrstavaju "u torove", ni na koji nacin, i ne mislim da "tonem" i da gubim "ono svoje", dok sam isto tako svjedok da mnogi nasi ljudi ovdje, usudio bih se reci vecina, iz nekog valjda straha da ne bi bili "asimilirani", slijepo zadrzavaju ono sto su donijeli sa sobom, iako to u nekim stvarima prilicno jako odudara od svega slicnog ovdje, a sto se djece tice, da ne pominjem, ne trude se ni sekunde da se okrenu oko sebe nego uce djecu onako kako su njih njihovi stari ucili, bez uzimanja u obzir cinjenice da ta djeca odrastaju i u drugom vremenu i u drugoj sredini, tako da je nazalost veliki broj te iste djece u velikom raskoraku i sada se tesko snalazi i ovdje, a i kod nas... i umjesto da se osjecaju domacim i ovdje i kod nas, djeca se osjecaju strancima, i ovdje i kod nas..
O ovome bi se zaista moglo puno toga reci i prodiskutovati, ali smo skrenuli s teme, ali nisam ja - maestro je kriv !
__________________
Neki ostanu praznih ruku čak i kada se uhvate za glavu !!!
Reply With Quote
  #53  
Staro 16-12-2008, 09:27
Laura Laura je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2008
Postovi: 42
Laura je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Oprostite što upadam u raspravu, tražim neki restoran ili kafić u Zagrebu di će svirat tamburaši za doček a da nije sve već popunjeno, na netu ne mogu ništa pronaći, pa ako netko zna neka slobodno javi na pm
hvala
__________________
...ja sokakom prvim mrakom sipam dukate,
da mi svirci žicom lakom ljubav povrate...
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 14:47 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.