Forums  

Go Back   Forums > Razno > Nevezano za tamburanje

Closed Thread
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 02-02-2010, 21:02
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno firefox ubrzivac

frend mi dao ovo . radi odlicno .ako koristite ff skinite, instalirajte... bar za 50% radi brze !!

...

Last edited by Vedran; 03-02-2010 at 15:32.
  #2  
Staro 02-02-2010, 22:43
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

ne reagira na win7...ne pokreće ga...
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
  #3  
Staro 02-02-2010, 23:02
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

moguce. ja imam xp
  #4  
Staro 03-02-2010, 00:30
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

jel skinio ko? jel radi dobro?
  #5  
Staro 03-02-2010, 08:15
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

??
  #6  
Staro 03-02-2010, 10:05
Zile's Avatar
Zile Zile je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Feb 2009
Postovi: 266
Zile je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Skinuo sam i stvarno firefox radi dosta brže. Nod ga nije prepoznao kao prijetnju pa bi čak mogao biti i od koristi. Sam programčić guta oko 40 MB RAM-a. Ako neko ima stariju mašinu baš si i neće puno pomoć.
__________________
...nema vise starog cardaka ni djerma, ni debelog lada od bagrema...
  #7  
Staro 03-02-2010, 10:13
Miha's Avatar
Miha Miha je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 1,018
Miha će postati slavan vrlo brzo 71
Uobičajeno Φοβοῦ τοὺς Δαναοὺς καὶ δῶρα φέροντας

Ne znam baš eXeR, ne vjerujem ti. Sigurno se radi o nekakvoj podvali, nije ti prvi put.
__________________
  #8  
Staro 03-02-2010, 11:06
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

jedini efikasan i JEDINI SIGURAN način za ubrzavanje surfanja je nadoplata davatelju internet usluge za bržu vezu.

sve ostalo je drek, prodavanje magle, pretakanje iz šupljeg u prazno...
nema za džabe ni kod stare babe.

__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 03-02-2010 at 11:31.
  #9  
Staro 03-02-2010, 12:05
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
ne reagira na win7...ne pokreće ga...
o pokreće ga, pokreće i te kako. provjeri:

1. isključi firefox. pokušaj izbrisati tu instalacijsku datoteku koju si pokrenuo na ekserov prijedlog. ako se neda izbrisati... a neda se, jelda... znači da radi, da je pokrenut.
2. pogledaj u aktivne procese. vidjet ćeš da su aktivni 1 ili 2 procesa s nazivom firefoxaccelerator ili sličnog naziva. e to ti je to šta kažeš da ne radi. i ždere ti nekoliko desetaka megabajta memorije. NE MOŽEŠ UGASITI obadva procesa? uuups.
3. provjeri programe koji su podešeni da se sami pokrenu svaki put kad upališ komp. jedan od tih programa je pod nazivom "microsoft network". tu uputu za samopokretanje ti je u registri upisao exerov fajerfoks akselerejtor. obriši to iz registrija. u registry editoru nađi [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run] i tamo u panelu s desne strane ukloniš unos pod nazivom Microsoft Network. (kojeg li naziva... ne izaziva baš nikakvu sumnju, nego baš suprotno: tjera te da razmisliš smiješ li brisati to? da to nije neki važni sistemski servis? :?...)

4. obriši ili preimenuj ekserov ubrzivač iz mape gdje si ga raspakirao.
5. resetiraj mašinu.
6. tek sad ti nije pokrenuto to što si pokušao instalirati...
7. ne garantiram da je to sve.

to bi trebalo biti sve u slučaju da program nije zločest. vjerujem da ipak nije zloćudan program. ipak, činjenica je da radi stvari za koje ne znamo i ne želimo da ih radi.
nadajmo se da spada samo u grupu neželjenih, a ne opasnih programa.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 03-02-2010 at 12:58.
  #10  
Staro 03-02-2010, 12:17
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Svi dodaci za Firefox, provjereni od Mozilla communityja, nalaze se na ovom linku. Tamo ovog akceleratora nema.
  #11  
Staro 03-02-2010, 13:39
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
o pokreće ga, pokreće i te kako. provjeri:

1. isključi firefox. pokušaj izbrisati tu instalacijsku datoteku koju si pokrenuo na ekserov prijedlog. ako se neda izbrisati... a neda se, jelda... znači da radi, da je pokrenut.
2. pogledaj u aktivne procese. vidjet ćeš da su aktivni 1 ili 2 procesa s nazivom firefoxaccelerator ili sličnog naziva. e to ti je to šta kažeš da ne radi. i ždere ti nekoliko desetaka megabajta memorije. NE MOŽEŠ UGASITI obadva procesa? uuups.
kažem da ga nije pokrenuo...učita ga ali ga nakon nekoliko sekundi automatski odbaci iz sustava, nema ga ni u procesima i u servisima...i bez problema ga obrišem sa desktopa...u regeditu ga nisam našao...lako moguće da ne win7 64bit ne podržava ovu aplikaciju pa ju automatski uklanja i ne dozvoljava upis, kao i mnogobrojne druge programe koje sam ranije koristio na xp32bit...
kaspersky sa današnjim apdejtom nije ga prepoznao kao prijetnju...
a to da pomaže da radi brže su pizdarije, još najbolje reci da ti fejs sada radi 50% brže
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
  #12  
Staro 03-02-2010, 13:46
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
a to da pomaže da radi brže su pizdarije, još najbolje reci da ti fejs sada radi 50% brže
... osim toga kažem i ja da su to pizdarije.
...osim toga nek mi netko objasni kako uspije izmjeriti tih "50% brže"...
...osim toga ja sam experimentirao i pokretao taj ubrzivač na 32 bitnim win7.
i bolje da ga 64 bitni windows neće niti pokrenuti... vjerojatno je razlog i kvalitetno napisan software.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
  #13  
Staro 03-02-2010, 13:52
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

a još i to kad netko kaže da kompletan sustav zbog te i te promjene radi 25% brže ili nedaj bože stabilnije, ajme majko piša mi se....al dobro...

win7 64 bit mi još uvijek radi perfektno, instaliran je 01.11 i evo do sada brzina učitavanja i rada na njemu nije niti porasla niti opala, čini se poprilično stabilan...xp bi vjerojatno već dva puta "leg'o"
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
  #14  
Staro 03-02-2010, 14:15
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

ej, burazeru, ovaj fajerfoks radi tako brzo da već sad otvara stranice koje sam namjeravao otvoriti tek sutra...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
  #15  
Staro 03-02-2010, 14:18
Zile's Avatar
Zile Zile je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Feb 2009
Postovi: 266
Zile je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Nije vjerojatno nitko izmjerio za koliko % je mozilla brža, ali meni se čini da radi brže, brže se i "pali" (možda radi kao preloader ?). Isto kao što kad usporedim google chrome i firefox, chrome je daleko brži i življi. Ne mislim pritom da ubrzava ADSL vezu jer je prosto nemoguće, al nije nemoguće da na neki način tweaka firefox. kako i što, dalje nisam istraživao. Nije nužno spyware.

EDIT: ja sam ga bez problema "ugasio" u task manageru i obrisao, a u registry nije dodano ništa
Ako se kome šta dogodilo sa startupom nek si skine ccleaner
__________________
...nema vise starog cardaka ni djerma, ni debelog lada od bagrema...

Last edited by Zile; 03-02-2010 at 14:33. Razlog: Dodatak
  #16  
Staro 03-02-2010, 14:29
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Zile Vidi Post
....Ne mislim pritom da ubrzava ADSL vezu jer je prosto nemoguće, al nije nemoguće da na neki način tweaka firefox. kako i što dalje nisam istraživao. Nije nužno spyware.
adsl se može ubrzat jedino na centrali, nakon nadoplate usluge. to je svima jasno, ali ja sam tvrdio da je to jedini efikasan način ubrzavanja interneta.
svi ovi tweakeri i slično, slaba vajda.
i nadajmo se da nije spyware. al je u najmanju ruku sumnjiv i nepouzdan programčić.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
  #17  
Staro 03-02-2010, 14:42
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

ako je to neka vrsta "zloćudnog prgrama" onda je sa exerove strane poprilično bezobrazno jer forumu pristupaju ljudi sa tek tolikom količinom znanja o internetu i lako mogu nasjesti, a forum ne služi da bi se ljudima željnim znanja naštetilo.

ako je taj program koliko toliko nekome pomogao onda sve 5 ali od kad sam nedavno imao bliski susret sa opakim virusom provjeravam svaku jebenu aplikaciju, i sa svog stajališta ne preporučam ovakve egzibicije...
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
  #18  
Staro 03-02-2010, 14:53
Zile's Avatar
Zile Zile je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Feb 2009
Postovi: 266
Zile je na dobrom putu 18
Talking usual suspect

Naravno da je sumnjiv, zato sam ga i obrisao bez obzira na dojam da firefox brže radi. A i nekoliko puta sam se fino usosio vlastitim pokušajima "ubrzavanja." Učio sam metodom pokušaja i pogreške Ako se stvarno nešto želi ubrzat treba ubost novu mašinu, svako softversko nadomještanje kvalitetnijeg hardwarea je uzalud.
__________________
...nema vise starog cardaka ni djerma, ni debelog lada od bagrema...
  #19  
Staro 03-02-2010, 15:08
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Većina ubrzivača se bazira na indeksiranju i dodatnom keširanju sadržaja i stranica, dakle ubrzavaju učitavanje stranica, ali ne i rad preglednika. Malo toga se može napraviti postavkama u Firefoxu, jer Mozilla.org ionako stalno tweaka svoje aplikacije. Ako ovaj programičić i ubrzava rad Firefoxa, ne mogu se oteti dojmu da se radi o spywareu, koji će se u velikom broju slučajeva instalirati pod administratorskim accountom, što znači da će dobiti pristup svim podacima na računalu. Iako se na prvi pogled aplikacija može činiti korisnom, vrlo lako je moguće da se deklarirana glavna funkcionalnost koristi kao obmana za vrlo neugodan spyware.

Caveat emptor!
Ovu aplikaciju instalirate na svoju odgovornost.

Last edited by Vedran; 03-02-2010 at 15:11.
  #20  
Staro 03-02-2010, 15:09
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Zile Vidi Post
svako softversko nadomještanje kvalitetnijeg hardwarea je uzalud.
jedino detonator i catalyst pružaju mogućnost poboljšanja performansi na grafičkim karticama a ovo ostalo su naklapanja...
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Closed Thread


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 21:28 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.