Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Kućni servis i oprema

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 08-10-2010, 16:17
berdas007 berdas007 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2009
Postovi: 41
berdas007 je na dobrom putu 10
Uobičajeno Problem s begešom.

Dakle bio na reparaturi, pukao na par strana i tako, promjenjen je konjić, pragovi, žice. Bas je 3/4. E sad primjećujem kad sviram recimo ton G na drugoj žici da kad malo jače lupim dobivam plehasti ton jer vidim da je žica preblizu sljedećeg praga. Uglavnom isto se događa i na drugim žicama od polovice vrata prema dolje. Dali trebam sačekati malo i svirati par svirki zbog novih pragova i žica ili što? Vidim da mi kobilica nije promjenjena a menzura stoji kako ju je majstor naštimao...thnx.
Reply With Quote
  #2  
Staro 08-10-2010, 18:25
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by berdas007 Vidi Post
Dakle bio na reparaturi, pukao na par strana i tako, promjenjen je konjić, pragovi, žice. Bas je 3/4. E sad primjećujem kad sviram recimo ton G na drugoj žici da kad malo jače lupim dobivam plehasti ton jer vidim da je žica preblizu sljedećeg praga. Uglavnom isto se događa i na drugim žicama od polovice vrata prema dolje. Dali trebam sačekati malo i svirati par svirki zbog novih pragova i žica ili što? Vidim da mi kobilica nije promjenjena a menzura stoji kako ju je majstor naštimao...thnx.
ne, to nije problem sa novim pragovima i žicama nego sigurno i dalje nešto ne štima jer da je to onda bi se to javljalo već kod prvog praga pa nadalje...pretpostavljam da ti dotični "majstor" nije dobro poravnao griff i imaš udubinu(ili je sfrkana već od odrađenog vrata ako ju pri kotiranju uopće nije ravnao-čest slučaj kod baseva) u srednjem položaju griff-platte pa kad stisneš kako se ona prema donjem dijelu ponovno uzdiže kada trzaš tada žica u svojoj amplitudi pomalo licka po pragovima i zato imaš taj metalni prizvuk...ali...trebalo bi se vidjeti iz bliza da bi ti bilo tko ovdje dao točnu dijagnozu problema jer ovako napamet teško je ipak reći precizno...
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

Reply With Quote
  #3  
Staro 08-10-2010, 18:58
berdas007 berdas007 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2009
Postovi: 41
berdas007 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Da, teško je ovako napamet... majstor je bio kocka. Taj bas je bio dosta u komi, vrat je slomljen bio par puta i jedan drugi majstor je stavio šarafinu veeeliku kroz vrat da drži. To je kocka skinuo, napravio, vidi se da je prednja daska skidana jer je i unutra rađen. A ne znam. Nije loš zvuk kad se tiho svira, a čim ga malo "stisneš" odmah prozvrči...radi pragova sam zadovoljan jedino što sada mogu na prvoj žici se spustiti skroz ispod e tona i čuje se. Međutim kad smo kod njega skinuli žice dole vrat se njihao u svim smjerovima radi šarafa... nisam u globalu baš prezadovoljan jer kad radim reparaturu cjena nije bitna, al kad platim želim da se napravi kako treba...
Reply With Quote
  #4  
Staro 09-10-2010, 10:22
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

To može imati veze sa novim žicama. Za koji tjedan (ovisi koliko sviraš, ali kada žice malo otupe) bi moglo sve raditi normalno... Ako ne bude, onda se vrati kod majstora
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #5  
Staro 09-10-2010, 11:09
berdas007 berdas007 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2009
Postovi: 41
berdas007 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Već bi ja otupio koliko sam svirao a ne žice . Biti će dugi 9 za majstora. hahaha
Reply With Quote
  #6  
Staro 11-10-2010, 13:18
IMBRA's Avatar
IMBRA IMBRA je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2008
Postovi: 144
IMBRA je na dobrom putu 17
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by berdas007 Vidi Post
Već bi ja otupio koliko sam svirao a ne žice . Biti će dugi 9 za majstora. hahaha
,he he ma netrebe tak duuuuuuugiiiii
__________________
"...znam da doći nećeš
ipak,mislim na Te,
neverna mi draga,
za Te živim
i umirem samo za Te..."
Reply With Quote
  #7  
Staro 11-10-2010, 14:03
Zlajo's Avatar
Zlajo Zlajo je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,201
Zlajo je na dobrom putu 29
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by berdas007 Vidi Post
Međutim kad smo kod njega skinuli žice dole vrat se njihao u svim smjerovima radi šarafa...
Ovo mi izgleda prestrašno... Ne mogu vjerovati da nategnute žice "drže" vrat basa... Ipak su tu malo veće sile... A da je to kriminalno djelo napravio Kocka, ne znam, malo sam skeptičan...
__________________
Život bez glazbe je zabluda
Friedrich Nietzsche
Reply With Quote
  #8  
Staro 11-10-2010, 14:16
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

...ja to s basom nisam tako razumio.
napisano je da je neki drugi majstor stavio šarafčinu, a kocka ju je skinuo i riješio slomljeni vrat na neki drugi način. vrat se micao u svim smjerovima dok je još šaraf držao vrat.

identičnu situaciju sam imao kad je bas od IGK pao na aerodromu u USA i vrat se slomio, iščupao u korijenu, kod panja.
problem je privremeno bio saniran šarafčinom, a kad je bas vraćen u ZG otišao je kod kocke na reparaturu i on je umjesto šarafa stavio 3 drvene tiple (štifta) promjera oko 15 mm koje drže dobro i vrat se više ne miče.

a što se tiče zvrndanja žica kod žešćeg sviranja, mislim da je majstor tolj dao nekoliko mogućih rješenja.

najbolje da se čovjek javi kocki s reklamacijom...

Last edited by _maestro_; 11-10-2010 at 14:26.
Reply With Quote
  #9  
Staro 11-10-2010, 16:42
berdas007 berdas007 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2009
Postovi: 41
berdas007 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

maestro u pravu si. Neki drugi majstor je stavio šaraf . Neka još malo tako kako sada stvari stoje da vidimo hoće li se što promijeniti kad još malo prosviram, pa onda budem vidio kud i kako dalje. Hvala majstoru Tolju još jednom što me je kontaktirao pa smo malo proćakulali po tom pitanju. Al mi je bilo lipo prije reparature za svirati...na svakoj svirci pucale žice i to po par komada. Franiću sam već dosadio sa narudžbama hehe
__________________
...ravno nigdje brda sve je ravno, ravno mi je sve
jer u tvome srcu već odavno, drugi stanuje...
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 07:12 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.