Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Ostalo

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 25-02-2011, 11:11
Djuka's Avatar
Djuka Djuka je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 233
Djuka je na dobrom putu 15
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by producer91 Vidi Post
Ma doobro ti si pametan..nisu TEČAJEVI u glazbenoj .... a ti odgovoriš: "Ma nemogu ja sad tebi to pokazati to se uči cijeli život..ili ako već hoćeš znat idi u glazbenu školu pa nauči."...
prvo neznam stvarno na sto se ti vrijedjas ,i tocno zasto si se uvrijedio na ono sta sam kazao.prvo ja nisam nista naglasavao da ti spadnes gluplji ili ja pametniji to je cista glupost ... ali stvarno...meni nije u interesu nekog pljuvat i ili blatit ..
ali me zametalo kad si reko kao da napisemo "tips&tricks" za pjevanje ...
to ko da tebi dode ako cemo tako ,osoba koja jedva zna trzat e veli ti da mu pokazes nesto malo u tjedan dana i da ce svirat svadbu ili tak nesto za vikend ...pa to ne drzi vodu ...tako i s pijevanjem , samo sta su ti glasnice intrumetarij kojeg treba osvijestit i pravilno koristi ..

ako oces bas za pocetak ti preporucujem da odes u neki zbor crkveni ili bilo kakav drugi te tamo poradis na osnovama pa zatamo cca godinu se javis nekom dalje na usavrsavanje ako te volja (nekom porf.)
i ako bas oces savjet za pocetak
vjezbaj disanje iz dijafragme .. udahni na nos u jednom dahu kratkom al brzo .zadrzi pek 2 . izdidi polagano kroz usta po mog ci duze (repetiraj). opusti grlo i s jezikom formir tako da cujes sustanje u ustima tako da slusas tok zraka ..dok to izvodis pokreci glavu ljevo desno tako ces vidjeti dal grcis glaasice ako da ,tok zraka ce se prekidati ..il ti znaci da ne valja .. drzanje izdaha za pocetak min 15-20 s , s vremenom ti se povecava kapacitet.

drugo ... u falsetu vjezbati ljestivce ..jer u njemu nemozes korisiti grlo nego samo dijafragmu..1 2 3 4 5 6 7 8 dur mol , zatim vokalize 1 2 1 / 1 4 3 / 1 6 5 /1 7 8 / i natrag dur i mol mislim da ti je to dosta za pocetak
Reply With Quote
  #22  
Staro 25-02-2011, 11:28
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Početak je impostacija glasa, iliti kako je glas postavljen. Za to treba dosta vremena da se iz pjevača izvuče maximum (da je glas maximalno izolirano "naprijed"). Kod pjevanja se ne koristi ista "vrsta" glasa kao kod govora i ako pjevaš na isti način kao što govoriš dobit ćeš brdo falševa, malu snagu, bit ćeš tih a poderat ćeš grlo i slijedeći dan biti promuknut. Većina tamburaša tako i pjeva, zato to sve i zvuči tako kako zvuči i zato svaki poznati tamburaški vokal kada pređe 35. "ostaje bez glasa"... Tek kada je glas pravilno postavljen, onda ima smisla koristiti dijafragmu, otvarati usta na svakom vokalu na pravilan način (time stvoriti još više rezonantnog prostora u usnoj šupljini i nosu), ali tek tada se mogu postizati opuštene visine bez naprezanja grla.

A sve to mislim da je nemoguće napraviti sam ako prirodno to sve nemaš

EDIT: Što se tiče disanja, samo ne treba previše mudrovati o tome, jer ljudi prirodno dišu pravilno i opušteno i udišu zrak kroz pluća u dijafragmu. Treba samo paziti da to tako ostane, a mnogi kada trebaju otpjevati neki teži (visoki, dugačak) ton panično jako udahnu zrak samo na pluća jer tako prividno imaju osjećaj da su više udahnuli i da će lakše otpjevati to što trebaju. Tako se onda automatski i grlo stisne i nije dobro
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio

Last edited by bando; 25-02-2011 at 11:32.
Reply With Quote
  #23  
Staro 25-02-2011, 11:30
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

valjda ima razlog zašto ova tema nije otvorena u početku, pa sve do sada.
netko očajnički želi što prije znati pjevati... ja sam isto jučer naučio jako dobro svirati violinu .
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #24  
Staro 25-02-2011, 11:39
Djuka's Avatar
Djuka Djuka je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 233
Djuka je na dobrom putu 15
Uobičajeno

i da naravno kod smo kod vokaliza pjevaj sa "na na " jer ce ti bit lakse , no ako bas oces solmizacijom pripazi na SI , kad pjevas "i" otvori usta ko da ces reci "o" a izgovori "i" jer je taj samoglasnik nezahvalan malo za pjevanje i po prirodi bi inace trazio od tebe da zatvaris usta ... i naravno disanje i otvaranje sirom usta , a ne spika iz casablance da se prica kroz zube ...
Reply With Quote
  #25  
Staro 25-02-2011, 11:41
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
valjda ima razlog zašto ova tema nije otvorena u početku, pa sve do sada.
kao da ne znamo da mnogo tema ima svog starijeg klona, dvojnika... neke i više njih. iako su meni neki prigovarali da se često ponavljam, recikliram ono što sam već napisao, ponekad izgleda da se cijeli forum i teme na njemu vrte u krug.
valjda se iscrpi interesantan materijal, pa se kreće ispočetka.

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
netko očajnički želi što prije znati pjevati... ja sam isto jučer naučio jako dobro svirati violinu .
čestitam
Reply With Quote
  #26  
Staro 25-02-2011, 12:03
Djuka's Avatar
Djuka Djuka je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 233
Djuka je na dobrom putu 15
Uobičajeno

evo jedan primjer iste pjesme pa procjeni sam :
http://www.youtube.com/watch?v=R1heO5DaqZw
i
http://www.youtube.com/watch?v=Rg4L5tcxFcA
Reply With Quote
  #27  
Staro 25-02-2011, 12:08
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by bando Vidi Post
Početak je impostacija glasa, iliti kako je glas postavljen. Za to treba dosta vremena da se iz pjevača izvuče maximum (da je glas maximalno izolirano "naprijed"). Kod pjevanja se ne koristi ista "vrsta" glasa kao kod govora i ako pjevaš na isti način kao što govoriš dobit ćeš brdo falševa, malu snagu, bit ćeš tih a poderat ćeš grlo i slijedeći dan biti promuknut. Većina tamburaša tako i pjeva, zato to sve i zvuči tako kako zvuči i zato svaki poznati tamburaški vokal kada pređe 35. "ostaje bez glasa"... Tek kada je glas pravilno postavljen, onda ima smisla koristiti dijafragmu, otvarati usta na svakom vokalu na pravilan način (time stvoriti još više rezonantnog prostora u usnoj šupljini i nosu), ali tek tada se mogu postizati opuštene visine bez naprezanja grla.

A sve to mislim da je nemoguće napraviti sam ako prirodno to sve nemaš

EDIT: Što se tiče disanja, samo ne treba previše mudrovati o tome, jer ljudi prirodno dišu pravilno i opušteno i udišu zrak kroz pluća u dijafragmu. Treba samo paziti da to tako ostane, a mnogi kada trebaju otpjevati neki teži (visoki, dugačak) ton panično jako udahnu zrak samo na pluća jer tako prividno imaju osjećaj da su više udahnuli i da će lakše otpjevati to što trebaju. Tako se onda automatski i grlo stisne i nije dobro
Potpisujem svaku riječ!
Reply With Quote
  #28  
Staro 25-02-2011, 12:12
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Generalno ne funkcionira!
Nikakav program ti neće pomoći da od lošeg ili osrednjeg pjevača postaneš izvrstan!
Svi ti detalji poput naobrazbe i svladavanja tehnike su važni ali samo u slučaju da imate već rođenog pjevača!
Konkretno:Hrvoje nadam se da te ovo neće uvrijediti ali ti si pjevač prosječne kvalitete kao i ja otprilike i nikakvo tehniciranje,nauka ili poznavanje tehnike neće ni tebe ni mene učiniti vanserijskim pjevačem poput Kiće.Stanka,Marinka ili moga Marijana.
Skladao sam sve pjesme Drvosječa ali ja nikad neću moći dati takvu pjevačku interpretaciju kakvu daje Marijan pa makar usvojio sve pjevačke teorije i prakse cijelog svijeta!
Nije mi dano i Bog!
Ne slažem se, štoviše mislim da je ovakav tvoj način razmišljanja poguban i kontraproduktivan za ikakav napredak. Ja možda nikad neću postati vanserijski pjevač, ali ću u svakom slučaju učiniti sve da maksimalno iskoristim i ispoliram svoj dar.

A ovo da se ne može od osrednjeg pjevača napraviti nešto bolje...
Uostalom, poslušaj sam... Ima i jedna cura s Korčule, Neli...
http://www.singingsuccess.com/before-after

A i da ne bi rek'o da su joj kompjuterski ispravili vokal, evo i jedne sirove snimke od prije 3 godine...
http://www.youtube.com/watch?v=5GSWR82mBvc

Uglavnom ne slažem se s konstatacijom da je samo talent i dar presudan, naravno oni s više talenta će se možda morati manje truditi i vježbati, ali smatram da se ona floskula koja se koristi za sport (10% talent, 90% naporan rad i trening; može i neki drugi omjer) može primijeniti i na pjevanje (ali i sviranje). Vrhunski talenti mogu uslijed zanemarivanja tehnike i vježbanja propasti (s tehničke strane, može to i dalje biti iskreno, s interpretativne strane sugestivno i prihvaćeno od širokih masa), a ljudi s manje talenta, ako ulože mnogo vremena i pravilno usmjere svoj program uvježbavanja glasa mogu dostići i prestići te "velike talente".
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #29  
Staro 25-02-2011, 13:32
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Generalno ne funkcionira!
Nikakav program ti neće pomoći da od lošeg ili osrednjeg pjevača postaneš izvrstan!
Svi ti detalji poput naobrazbe i svladavanja tehnike su važni ali samo u slučaju da imate već rođenog pjevača!
Konkretno:Hrvoje nadam se da te ovo neće uvrijediti ali ti si pjevač prosječne kvalitete kao i ja otprilike i nikakvo tehniciranje,nauka ili poznavanje tehnike neće ni tebe ni mene učiniti vanserijskim pjevačem poput Kiće.Stanka,Marinka ili moga Marijana.
Skladao sam sve pjesme Drvosječa ali ja nikad neću moći dati takvu pjevačku interpretaciju kakvu daje Marijan pa makar usvojio sve pjevačke teorije i prakse cijelog svijeta!
Nije mi dano i Bog!
samo mi reci jednu stvar, po cemu je on VANSERIJSKI?? po cemu je Kico vanserijski? nitko se ne dere ko on?
Za Marinka se slazem, najbolji hrvatski bendovski pjevac.. to je. Marijana ne znam, to je ocito iz tvog benda..
__________________
KLIKNI OVDJE

Last edited by eXeR; 25-02-2011 at 13:34.
Reply With Quote
  #30  
Staro 25-02-2011, 13:38
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Djuka Vidi Post
pa naravno da ne mozes usporedivat, kad prva nije operna pjevacica...
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #31  
Staro 25-02-2011, 13:47
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Uglavnom ne slažem se s konstatacijom da je samo talent i dar presudan, naravno oni s više talenta će se možda morati manje truditi i vježbati, ali smatram da se ona floskula koja se koristi za sport (10% talent, 90% naporan rad i trening; može i neki drugi omjer) može primijeniti i na pjevanje (ali i sviranje).
Hrvoje sklon sam neanonimnosti na netu pa ja ni ne krijem tko sam!Dakle većina onih koji me znaju/a sad će znati i oni koji do sad nisu znali/upoznati su s tim da sam bio vrhunski športaš,da sam viskokoobrazovani stručnjak da sam direktor nacionalne reprezentacije i slijedom toga odgovorno tvrdim da je to/90 posto rad a 10 talent/ samo floskula odnosno obična budalaština!
Vrhunski sprinter se može samo roditi!
Nitko osim dragog Boga ga ne može stvoriti!
U takvoj specifičnoj disciplini s visokim pragom urođenosti trener služi samo za onih sedam do osam posto poliranja brzine,periodizacije treninga i suplementacije!
Ako ste rođeni sa minimalnom količinom brzih bijelih mišićnih vlakana odnosno u vašoj mišićnoj strukturi prevladavaju spora crvena vlakna bit ćete vrhunski sprinter kad i ja Papa!
Što veli Bando,ako ste rođenjem pjevač/odnosno vaš tjelesni vokalni aparat koji uključuje,dijafragmu,pluća,glasnice,zube i lubanju/sa velikom sigurnošću nećete pogriješiti ni pri učenju tehnike,jer je to kao i kod rođenih sprintera pa će i tih desetak posto koji otpadaju na učenje tehnike pjevanja i savladavanja teorije biti jednostavan i lagan!
Ipak su te uvrijedile moje konstatacije Hrvoje,no i dalje mislim da ti nikad nećeš pjevati kao Coce,Karan ili Žak!
Reply With Quote
  #32  
Staro 25-02-2011, 13:56
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

coce i zak su dobri pjevaci..ali brate, di karana stavljas tu? on tehniku ocito ne zna, poslusajte pozornije bilo koju stvar, pa cete cuti, a pogotovo uzivo, ima dosta i falsa... to sam tek nedavno cuo, kad malo bolje poslusas. prije nisa obracao paznju.. ne znam samo kako su njega stavili tamo u onaj žiri da ocjenjuje pjevace.. a Škoru pogotovo .. da im lik govori kako falsaju, a i sam falsira hahaha
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #33  
Staro 25-02-2011, 14:11
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Vrhunski sprinter se može samo roditi!
Nitko osim dragog Boga ga ne može stvoriti!
Ja ovdje pišem o pjevanju, ne o sprintu. Pjevanje je umjetnost, a ne sport. I ne mjeri se štopericom ili metrom nego emocijama, evo na pamet mi pada Bob Dylan koji s tehničke strane nije dobar pjevač, ali je svojim pjesmama i pjevanjem učinio mnogo.

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Ipak su te uvrijedile moje konstatacije Hrvoje,no i dalje mislim da ti nikad nećeš pjevati kao Coce,Karan ili Žak!
Tko je rekao da želim pjevati kao Coce, Karan ili Žak, želim pjevati kao Hrvoje... A i vjeruj mi, nisi me uvrijedio i ništa me ne motivira više od negativne kritike ili tvrdnje da nešto ne mogu. Zato - hvala ti.

Quote:
Originally Posted by eXeR Vidi Post
coce i zak su dobri pjevaci..
Ivan Zak?
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #34  
Staro 25-02-2011, 14:36
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

hehe..ne znam tko je taj ivan...žak houdek, dobar glas, ali ga kvari s glupim pjesmicama....

naravno da ne zelis pjevati ko oni, jer ti si tamburas, i ta muzika te zanima...isto ko sto operni pjevac ne zna pjevati narodnu muziku, niti obratno..to je tako...
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #35  
Staro 25-02-2011, 16:15
tamburaš's Avatar
tamburaš tamburaš je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Aug 2007
Postovi: 270
tamburaš je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Ja ovdje pišem o pjevanju, ne o sprintu. Pjevanje je umjetnost, a ne sport. I ne mjeri se štopericom ili metrom nego emocijama, evo na pamet mi pada Bob Dylan koji s tehničke strane nije dobar pjevač, ali je svojim pjesmama i pjevanjem učinio mnogo.
Hrvoje slažem se s tobom u toj konstataciji.. MOže neko biti od Boga dan za pjevanje ali ako ne vježba propast će(to je neko napisao tu, al ponavljam). a opet, ako neko ima i minimum talenta, al opet ako se puno trudi, daje sve od sebe, unosi čim više emocija u pjesmu, publika će te emocije prepoznati. Možda će 5% publike skužiti neki falš, al siguran sam da će 95% prepoznati emocije.
__________________
Reply With Quote
  #36  
Staro 25-02-2011, 18:25
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamburaš Vidi Post
Hrvoje slažem se s tobom u toj konstataciji.. MOže neko biti od Boga dan za pjevanje ali ako ne vježba propast će(to je neko napisao tu, al ponavljam). a opet, ako neko ima i minimum talenta, al opet ako se puno trudi, daje sve od sebe, unosi čim više emocija u pjesmu, publika će te emocije prepoznati. Možda će 5% publike skužiti neki falš, al siguran sam da će 95% prepoznati emocije.
Ne slažem se baš u potpunosti s ličkim drvosječom, ali s većim dijelom da... I baš se o tome radi, može li netko tko nema u sebi urođeno kako prenijeti emocije publici to naučiti, makar vježbo 25 sati dnevno? I ja smatram da to moraš imati u sebi od početka, ali tu se radi o vrhunskim među vrhunskima. A ja kada dođem do te razine, onda ću se sekirati
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #37  
Staro 25-02-2011, 18:30
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Gle, jebes sve to.. mozes biti skolovan koliko god hoces, pravilno pjevati,ali interpretacija cini umjetnost...a to dolazi s rodjenjem
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #38  
Staro 25-02-2011, 22:24
MarkBass's Avatar
MarkBass MarkBass je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2008
Postovi: 212
MarkBass je na dobrom putu 35
Uobičajeno

Ovdje mi se čini jednoglasna presuda:

Dobiješ rođenjem i istešeš školovanjem!

Ako je obadvoje ispunjeno imamo pjevača - svaka ostala kombinacija je malo ili malo više nedorečena.
Reply With Quote
  #39  
Staro 26-02-2011, 03:37
Djuka's Avatar
Djuka Djuka je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 233
Djuka je na dobrom putu 15
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by MarkBass Vidi Post
Ovdje mi se čini jednoglasna presuda:

Dobiješ rođenjem i istešeš školovanjem!

Ako je obadvoje ispunjeno imamo pjevača - svaka ostala kombinacija je malo ili malo više nedorečena.
dobiš vrhunskog pjevaca konbinacijom obojih .. no u suporotnosti dobis dobrog ili vrlo dobrog pjevaca..
znam ljude koji super pjevaju (skolovani) imaju interpretaciju al im fali tipa boja glasa , nisu dozrijeli .. e to se dobije godinama
ili neznaju glumiti sto nije isto ko interpretirati pjesmu ..pod to mislim da je iterpretacija voklanog tj zvucnog karaktera , a gluma se odnosi na mimiku tjela i pokreta, stava ,drzanja ili kod opernih sama gluma u operama ...npr. pavaroti je bio izvrstan pjevac ali los glumac ...
Reply With Quote
  #40  
Staro 26-02-2011, 06:49
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Nećemo miješati kruške i jabuke;Govorili smo o tome da školovanje i svladavanje tehnike može od slabog ili lošeg pjevača napraviti izvanrednog!E ne može!
Nitko nije govorio o tehnički slabijim pjevačima ali koji imaju ono "nešto";interpretaciju koja je možda i kriva ali sama po sebi posebna,ili o npr. kantautorima jer njihove pjesme ni ne može izvoditi nitko drugi nego samo oni itd!
U svakom slučaju radije slušam Škoru a ne Žaka!
Pa i ovdje u ovih par postova mogle su se uočiti razlike a o ukusima se ne raspravlja;nekom se sviđa Karan nekom ne!
Na kraju tvrditi da je pjevanje samo po sebi umjetnost a sport nije je također netočno!
I u sportu se javljaju Bogom dani umjetnici ali to je za neku drugu temu!
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:09 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.