Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Ozvučenje, recording i softver

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 29-03-2009, 22:13
belly1's Avatar
belly1 belly1 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2009
Postovi: 19
belly1 je na dobrom putu 10
Uobičajeno Pick-up ili mikrofon (buba)

Eto zanima me vaše mišljenje.
Dali je bolje svirati preko pick-upa ili preko mikrofona?
Pozitivne i negativne strane jednog i drugog.
Dali pick-up "guši" tamburu? Dali se čuje puni zvuk tambure preko pick-upa?
__________________
http://i40.tinypic.com/2zh315d.png
Reply With Quote
  #2  
Staro 28-08-2009, 01:11
Sasa Sasa je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2009
Postovi: 18
Sasa je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Najbolje je ja mislim onaj mali mikrofon kakav imaju TV voditelji, ova mala buba. Zakvačiš je za tamburu i spojiš na miksetu. Ja mislim da onda tambura ima najbolji zvuk..
Reply With Quote
  #3  
Staro 29-08-2009, 10:26
predjar predjar je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2008
Postovi: 15
predjar je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Najbolje je svirati na mikrofone za instrumente (AKG, Neumann, Shure 58, 57, Bayerdinamic) ponekad i vokalne. Dobijete toplinu tambure, puni zvuk , boju, "trbuh" pa kao cjelina zvuči dobro. Mana je što treba biti discipliniran i stajati mirno kad se svira na nekih 30ck od mikrofona koji opet mora biti usmjeren prema konjiću tijela tambure. Sam "signal" tj. snaga preko razglasa je sigurno 35% slabija, ali to se rješava sa puno jačim i tzv. razgranatim , a ne centralnim razglasom kao kod bandova. Npr. uzmete trosistemce Dynacord F150, jedan par kod bine/pozornice uz bas binove, a drugi par barem 5-10 m prema naprijed i poići ih u visinu bine tj. glava svirača.
Kod bubica, pic upova i sl. stvari, gotovo nitko još nije dobio prirodni ton tambure. Tambura tada ima izuzetnu snagu ali kvaliteta , toplina i kompaktnost zvuka padaju odmah u vodu.
Baš sam jučer slušao jedne tamburaše , šestorica na trgu u Vž na Špancirfestu. Dečki solidno sviraju i pjevaju, imaju BOSE sistem odličan i jak, ali zvuk tambura katastrofa, kao kante. Tu nema ni 30% zvuka prave tambure. Svaki instrument jedinka za sebe, a zvuk kompaknog banda u cjelini nula.
Ja dajem prednost mikrofonima, kao i televizija ikao što vidite na svim koncertima po trgovima.
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 13:34 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.