Forums  

Go Back   Forums > Mali oglasi > Instrumenti > Kontra

Closed Thread
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 23-11-2010, 17:12
zoran.simic.kontra zoran.simic.kontra je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2009
Postovi: 200
zoran.simic.kontra je na dobrom putu 42
Uobičajeno Prvenac

Prodajem novu kontru;kao produkt zajednickog rada i znanja majstor Koleta iz Zemuna i moje malenkosti.Izradjena je od oraha (stranice i ledja) Vrat je od belog javora a grif platna je od sarenice (sljive).U lepljenju je korisceno tutkalo i politirana je selakom za violine... cena 1300e...o
1200e...prvi put
1100e..drugi put
???? treci put
Attached Images
File Type: jpg SAM_0808.jpg (110.3 KB, 152 views)
File Type: jpg SAM_0810.jpg (193.1 KB, 76 views)
File Type: jpg SAM_0812.jpg (83.1 KB, 60 views)
File Type: jpg SAM_0813.jpg (181.5 KB, 51 views)
File Type: jpg SAM_0815.jpg (120.8 KB, 50 views)

Last edited by zoran.simic.kontra; 17-02-2011 at 23:07.
  #2  
Staro 23-11-2010, 22:11
Marac Marac je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jun 2007
Postovi: 173
Marac je trenutno nepoznanica 5
Uobičajeno

Cijenim trud,cijena je ...
  #3  
Staro 23-11-2010, 23:35
zoran.simic.kontra zoran.simic.kontra je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2009
Postovi: 200
zoran.simic.kontra je na dobrom putu 42
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Marac Vidi Post
Cijenim trud,cijena je ...
Cena je uvek:..cena je... a jel moze...moze!
  #4  
Staro 04-12-2010, 01:21
zoran.simic.kontra zoran.simic.kontra je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2009
Postovi: 200
zoran.simic.kontra je na dobrom putu 42
Uobičajeno cena...dole!

Kao sto rekoh u naslovu....dogovor!
  #5  
Staro 06-12-2010, 15:51
majstorvasa majstorvasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Apr 2010
Postovi: 41
majstorvasa je na dobrom putu 11
Uobičajeno

Prijatelju gde ima da se kupi Taj selak za violine kupio i ja.
  #6  
Staro 06-12-2010, 20:52
zoran.simic.kontra zoran.simic.kontra je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2009
Postovi: 200
zoran.simic.kontra je na dobrom putu 42
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by majstorvasa Vidi Post
Prijatelju gde ima da se kupi Taj selak za violine kupio i ja.
Malo je komplikovano sve se nabavlja u Nemackoj.Firma koja proizvodi komponente za lakove za sve trzalacke i gudacke instrumente se zove Hamerly.U taj lak ide nekoliko smolastih preparata koji se takodje narucuju(kalafonijum.mastiv eleny i dr.) Koje ce se smole koristiti za pravljenje laka to zavisi iskljucivo od iskustva majstora Naravno dodaje se i selak lemon ili neki drugi.Mozda nisam sasvim pomogao ali probajte se snaci.Da kazem i to da nije bas jeftino.Jedna bocica od 200ml izadje oko 200e.
  #7  
Staro 07-12-2010, 07:49
majstorvasa majstorvasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Apr 2010
Postovi: 41
majstorvasa je na dobrom putu 11
Uobičajeno

Hvala ti majstore opet si mi pomogao vereovatno te komponente kuvas ako nije problem da mi ukratko objasnis.i jos jedno pitanje gde kupujes masinice za basprim.Hvala

Last edited by majstorvasa; 07-12-2010 at 13:58.
  #8  
Staro 07-12-2010, 14:57
zoran.simic.kontra zoran.simic.kontra je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2009
Postovi: 200
zoran.simic.kontra je na dobrom putu 42
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by majstorvasa Vidi Post
Hvala ti majstore opet si mi pomogao vereovatno te komponente kuvas ako nije problem da mi ukratko objasnis.i jos jedno pitanje gde kupujes masinice za basprim.Hvala
Majstor Vaso ja nisam bas majstor kako vi mislite (ono kao imam radionicu i ja tu sad rezem secem lepim itd.) Iskljucivo se bavim samo kontrama i udesavanjem tona na kontrama i da se nekim starim kontrama(ako je to potebno )vrati prvobitan izgled.Imam majstore koji odrade sve zanatske poslove oko takvih tambura a moj deo posla su gredice oblik i konfiguracija tambure iznutra u pronalazenju najboljeg moguceg tona.Ja samo to radim i namestim i zalepim gde smatram da treba.Politura,kotiranje itd me ne zanima, i nije deo mog posla.Ne mogu da pitam majstor Koleta koje komp. mesa i u kojem procentu, jer to je njegova smesa.A recimo neki drugi majstor ima svoj recept. Tako da snadji se probaj eksperimentisi mozda tvoja politura bude jos bolja...
  #9  
Staro 07-12-2010, 16:28
majstorvasa majstorvasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Apr 2010
Postovi: 41
majstorvasa je na dobrom putu 11
Uobičajeno

Cekaj malo meni sad tek nije jasno sta u stvari vi majstore radite na tamburi.Koliko se ja razumem tamburu kad otvoris premestas gredice stavljas nove a drugo radi radi drugi deo..Nekako mi nisi jasan da nedobijem pogresno tumacenje jedno je; Dali gradis istrumente ili samo dovodis istrumente do savrsenog tona u odnosu na majstora koji je izgradio istrumen jer nije znao napraviti odgovarajuci ton..
  #10  
Staro 07-12-2010, 19:23
zoran.simic.kontra zoran.simic.kontra je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2009
Postovi: 200
zoran.simic.kontra je na dobrom putu 42
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by majstorvasa Vidi Post
Cekaj malo meni sad tek nije jasno sta u stvari vi majstore radite na tamburi.Koliko se ja razumem tamburu kad otvoris premestas gredice stavljas nove a drugo radi radi drugi deo..Nekako mi nisi jasan da nedobijem pogresno tumacenje jedno je; Dali gradis istrumente ili samo dovodis istrumente do savrsenog tona u odnosu na majstora koji je izgradio istrumen jer nije znao napraviti odgovarajuci ton..
Majstore Vaso...... TIMSKIII RADDD !!!
  #11  
Staro 07-12-2010, 20:43
majstorvasa majstorvasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Apr 2010
Postovi: 41
majstorvasa je na dobrom putu 11
Uobičajeno

Doslo je do zabune majstore jer na nalepnici stoji Radionica za izradu i popravku istrumenata, vase ime i prezime i telefon. jer tako.
  #12  
Staro 07-12-2010, 22:32
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by majstorvasa Vidi Post
Doslo je do zabune majstore jer na nalepnici stoji Radionica za izradu i popravku istrumenata, vase ime i prezime i telefon. jer tako.
...iako ne poznajem osobno Gospodina Zorana Simića, mišljenja sam da je dosta stručan u poslu kojim se bavi, i sasvim ga je dobro opisao, isto tako sam siguran da u današnje vrijeme dosta tamburaša-svirača pokazuje zanimaciju za graditeljstvom, siguran sam da to majstorima baš i nije drago koliko god susretljivi bili, čast iznimkama, isto tako apsolutno sam siguran da neću odgovarat i komentirat majstor Vasine tambure, možda i bih, ali trenutno me smeta njegovo brzopleto pisanje -jer tako i slično. Siguran sam isto tako, kad budem imao nekih pitanja u vezi kontre kao instrumenta, da Gospodina Zorana neću zaobić...
  #13  
Staro 07-12-2010, 23:48
zoran.simic.kontra zoran.simic.kontra je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2009
Postovi: 200
zoran.simic.kontra je na dobrom putu 42
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
...iako ne poznajem osobno Gospodina Zorana Simića, mišljenja sam da je dosta stručan u poslu kojim se bavi, i sasvim ga je dobro opisao, isto tako sam siguran da u današnje vrijeme dosta tamburaša-svirača pokazuje zanimaciju za graditeljstvom, siguran sam da to majstorima baš i nije drago koliko god susretljivi bili, čast iznimkama, isto tako apsolutno sam siguran da neću odgovarat i komentirat majstor Vasine tambure, možda i bih, ali trenutno me smeta njegovo brzopleto pisanje -jer tako i slično. Siguran sam isto tako, kad budem imao nekih pitanja u vezi kontre kao instrumenta, da Gospodina Zorana neću zaobić...
Gospodine Ivane iako se mi ne poznajemo, prvo;hvala vam na: poverenju koje ste mi ukazali, drugo; i maloj podrsci ka meni koja se malo povela u ovim prepiskama ...pozzzz
  #14  
Staro 07-12-2010, 23:56
majstorvasa majstorvasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Apr 2010
Postovi: 41
majstorvasa je na dobrom putu 11
Uobičajeno

Zorane nikakva losa nemera nije bila, napiso si da si odlazio kod Koleta iz Zemuna da je to zajednicki rad,ja sam imao jedno pitanje iz dobrih namera gde nabavljas masinice za basprim. Nista lose kao pojedinci sto misle u svakom slucaju pozdrav Koletu i tebi i samo napred nemoj se osvrtati guraj bice i bolje.
  #15  
Staro 08-12-2010, 00:21
zoran.simic.kontra zoran.simic.kontra je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2009
Postovi: 200
zoran.simic.kontra je na dobrom putu 42
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by majstorvasa Vidi Post
Zorane nikakva losa nemera nije bila, napiso si da si odlazio kod Koleta iz Zemuna da je to zajednicki rad,ja sam imao jedno pitanje iz dobrih namera gde nabavljas masinice za basprim. Nista lose kao pojedinci sto misle u svakom slucaju pozdrav Koletu i tebi i samo napred nemoj se osvrtati guraj bice i bolje.
Majstor Vaso! masinice se nabavljaju u Orahovcu kod majstora Drage Knobl.
  #16  
Staro 08-12-2010, 08:35
majstorvasa majstorvasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Apr 2010
Postovi: 41
majstorvasa je na dobrom putu 11
Uobičajeno

Kolega jos kada bi mi dao telefon bilo bi OK. takodje sam i Koleteov zagubio ako nije problem unapred havala.
  #17  
Staro 08-12-2010, 08:41
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by zoran.simic.kontra Vidi Post
Majstor Vaso! masinice se nabavljaju u Orahovcu kod majstora Drage Knobl.
majstor se zove drago knobloch a grad orahovica
  #18  
Staro 08-12-2010, 09:09
majstorvasa majstorvasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Apr 2010
Postovi: 41
majstorvasa je na dobrom putu 11
Uobičajeno

Hvala ali telefon mi je potreben da bih narucio masinice, kad nas nema ko da taj posao uradi valjano jos jednom HALA.
  #19  
Staro 08-12-2010, 12:33
SinisaA SinisaA je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: May 2010
Postovi: 79
SinisaA je na dobrom putu 26
Uobičajeno

majstor Drago Knobloch 0981679382. mehanika ti je Rubner original,on ih sastavlja. pleh je od prokroma.savršena mašina.cijena ti je 300 kn. a poslje nove godine poskupljuje na 50 eura
  #20  
Staro 08-12-2010, 14:12
zoran.simic.kontra zoran.simic.kontra je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2009
Postovi: 200
zoran.simic.kontra je na dobrom putu 42
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by SinisaA Vidi Post
majstor Drago Knobloch 0981679382. mehanika ti je Rubner original,on ih sastavlja. pleh je od prokroma.savršena mašina.cijena ti je 300 kn. a poslje nove godine poskupljuje na 50 eura
Eto da se ja ne ispravljam, nisam dobro napisao mesto gde majstor Drago Knobloch zivi i radi,ispravile su me kolege i hvala im.!
Closed Thread


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 04:35 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.