Forums  

Go Back   Forums > forum.tambura.com.hr in English > English subforum

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 13-11-2006, 07:45
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno General thread

I would really like more people from the US, Canada, Australia and other English-speaking countries who play tambura and like tambura music, but don't speak (write) Croatian very well to join this forum and its discussions. I am well aware of the fact that there already exists a forum and a website that's meant for all this. www.tamburaland.com I'm a proud member of tamburaland's forum and have a small role in helping Vjeko with that site and don't want to create some kind of a rivalry, I just want to unite all tamburasi and tambura music lovers. I hope that you'll understand that. I've noticed that the discussions on T'land have grown stale and here we have quite a number of interesting threads and discussions. It would be interesting what people in other countries think about that.

If there's any interest in all this, I think that we can create some kind of an English subforum where we could exchange opinions. I'm sure a lot of Croatian members of this forum are proficient in English and would gladly join these discussions.
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #2  
Staro 13-11-2006, 09:43
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

Mislim da je to bezveze, imaju oni svoj forum na tamburalandu na kojem se prica o svemu, samo o tamburi ne..ne zelim da se to desi i ovdje, a mislim da bi se tako razvijala situacija da krenes sa engleskim podforumom..
Reply With Quote
  #3  
Staro 13-11-2006, 10:15
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

I am very well aware of that fact, but jebiga Sad ozbiljno, činjenica je da tamburaland forum nažalost nema previše veze s tamburom, ali bilo je tamo zanimljivih diskusija i vjerujem da tamo ima tamburaša koji bi rado diskutirali o tamburi i stvarima vezano za tamburu, a i reci mi zar ne bi bilo zgodno da recimo Peter Kosovec dođe i na ovaj forum pa da možemo malo s njime prodiskutirati...? Treba vidjet ak ima interesa...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #4  
Staro 13-11-2006, 10:58
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

Bilo je zanimljivih diskusija, prije 2 godine..sad se to pretvorilo u mjesto za cestitanje rodjendana, viceva, komentara utakmica americkog nogometa i tko zna cega jos..meni je jasno da americki hrvati moraju imati mjesto gdje ce komunicirati medjusobno i iznositi probleme zajednice, ali ne vidim kakve veze tambura ima s tim..i naravno da bi bilo zanimljivo da dodje Peter, ima jos puno zanimljivih ljudi tamo(Vjeko, Morovic...), ali mislim i dalje da ne treba previse reklamirati ovaj site tamo i da treba ljude neke drzati na distanci bas zbog toga da se ne bi ovaj forum pretvorio u onaj..toliko od mene..
Reply With Quote
  #5  
Staro 13-11-2006, 13:11
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Dobro zboriš saky i razumijem tvoj stav, ali mislim da nema realne bojazni da će nam sad tu nahrupiti Ameri sa svojim internim spikama, ako netko slučajno i dođe bit će to netko tko je "genuinely" zainteresiran za tamburu i tamburanje. Kao primjerice naš australsko-hrvatski kolega aussie_tamburas... Ja bi svim tim ljudima tamo dao "benefit of the doubt" i vjerujem da ih ima koji stvarno vole tamburati i zabavljati se uz tambure i otvorio bih im vrata ovog foruma. Naravno, zadnju riječ ima gazda dkranjce. Iako kad vidim kako je mrtvo na T'landu sumnjam da će se nešto s time dogoditi... Htio bih kada bi se SRVT malo uključio u ovaj forum, on je primaš Sanjara iz Kanade, zna hrvatski i mogao bi nam dati odličan "insight" o stanju tamburaštva u Kanadi. Bum ga probal nagovoriti...

Aussie, mogao bi se i ti malo više uključiti i podijeliti svoja australska iskustva s tamburanjem, sigurno bi mnoge to jako zanimalo, znam da je meni bilo jako zanimljivo dopisivati se s tobom o tome....
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #6  
Staro 13-11-2006, 14:02
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

Ma nemoj me krivo shvatiti, naravno da je ok ako se ukljuce tamburasi iz Amerike , Kanade i Australije, na kraju krajeva tko im moze zabraniti Ionako ljudi iz tih krajeva koji imaju sta pametno za reci govore hrvatski..ja sam govorio o netamburasima i netamburasicama koji uz to sto ne pricaju hrvatski zatrpavaju forum glupostima kojima tamo nije mjesto..
Reply With Quote
  #7  
Staro 09-12-2006, 23:08
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by saky
Bilo je zanimljivih diskusija, prije 2 godine..sad se to pretvorilo u mjesto za cestitanje rodjendana...
pa sretan ti rodjendan saky...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #8  
Staro 10-12-2006, 11:43
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

T - 4 days..
but hvala
Reply With Quote
  #9  
Staro 16-05-2007, 03:04
circa_flex's Avatar
circa_flex circa_flex je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 442
circa_flex je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Just wanted to say hi from Canada
Reply With Quote
  #10  
Staro 27-07-2007, 17:03
Branx Tambure!'s Avatar
Branx Tambure! Branx Tambure! je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2007
Postovi: 8
Branx Tambure! je na dobrom putu 10
Cool My 'Musical' Story

Hi, My name is Branko and im 17 yrs old! I love music...but I love Traditional Croatian music even more. Born in Australia! I am a spontaneouse person, but is very strict when it comes to music! I think i am a fairly good player in tambura instruments, although i have only been playing for such a short time. I Play...
D/E Prim
G/A Brac
D/E Brac
G/A Celo
Berde
Double Bass
Guitar
Mandolin
...I also play...
Gajde/Dude (Slavonske, Podravske/Bilogorske)
Diple (Hervegovacki, Dalmatinski)
Diplica
Frula
Dvojnice
Lijerice
Gusle
Drums
'Sing'...as you can see, i am quite occupied!

For a while now, i have been constructing a brac for a school assesment. Its almost finished now, just needs to get shined up! This has tought me how to make these instruments....and I hope to make some in the future!

Thats all i could probably think of!
- Branko
Reply With Quote
  #11  
Staro 27-07-2007, 17:07
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Hi, Branx and welcome to this forum!

Do you live in Australia? Do you have a tambura band or you play in a folklore group (or you only jam with tambura recordings)?

Is this you -> http://www.myspace.com/dj_branx ?
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #12  
Staro 27-07-2007, 17:31
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

uff, jos jedan "multi instrumentalist"..ima njega na youtubeu pa pogledajte o cem se radi..ja takodjer sviram Bratec Martin na 3 milijuna instrumenata
__________________
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost...
Reply With Quote
  #13  
Staro 27-07-2007, 18:16
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by saky Vidi Post
uff, jos jedan "multi instrumentalist"..ima njega na youtubeu pa pogledajte o cem se radi..ja takodjer sviram Bratec Martin na 3 milijuna instrumenata


Nešto kao ja, je li?
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
Reply With Quote
  #14  
Staro 28-07-2007, 10:16
Branx Tambure!'s Avatar
Branx Tambure! Branx Tambure! je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2007
Postovi: 8
Branx Tambure! je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Yep...thats me!
Reply With Quote
  #15  
Staro 07-08-2007, 23:37
Djuroslav's Avatar
Djuroslav Djuroslav je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 19
Djuroslav je na dobrom putu 10
Cool Bugarija, Kontra, or Beglajt?

Brats,

What is the origin of the word "Beglajt"? Is it the German word for 'Bugarija'?
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 16:30 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.