Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Note, Tekstovi, MP3...

Closed Thread
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 15-03-2007, 23:04
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

ma pomijesalo mi se..bilo je govora o Mati pa ja zamutavio malo
__________________
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost...
  #22  
Staro 17-03-2007, 17:33
Mata's Avatar
Mata Mata je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 255
Mata je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Da vidim tko to mene zajeb...! Šala.
Longee daj mi onda objasni kako da se postavim na gaži da sviram ono kaj ja hoću, da odem na pauzu kad ja hoću, da odem doma kad hoću. I da me još za to plate. To može Zvonko Bogdan i nekolicina umjetnika a ti i ja i ostali smo u funkciji radnika.
  #23  
Staro 17-03-2007, 20:17
patos's Avatar
patos patos je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 434
patos je na dobrom putu 41
Uobičajeno

ne razumijem sta fali pjesmi mata? jeli itko ovdje uzeo od vas taj tekst na papiru i procitao ga? ta je pjesma pretuzna! i dobra je pjesma! i sigurno bolja od ...sto se nizu moji dani kao biseri...? ne znam, ja u toj pjesmi ne vidim logike niti iceg zbog cega bi to licilo na dobru pjesmu... estetski je jednostavno seljacka... no nije na meni da o tom odlucujem jer je i ja moram svirati.. nazalost!
__________________
šaka, nos, PATOS
  #24  
Staro 17-03-2007, 23:05
doctor doctor je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 4
doctor je na dobrom putu 10
Uobičajeno

jedan moj pajdo živi u Tešanjskoj ulici. da li to možda ima kakve veze sa temom ?
  #25  
Staro 18-03-2007, 00:48
Trabi's Avatar
Trabi Trabi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 182
Trabi je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by doctor Vidi Post
jedan moj pajdo živi u Tešanjskoj ulici. da li to možda ima kakve veze sa temom ?
Da.
Vrlo.
__________________
...k'o skitnica živio sam i nije mi žao,
još bi jedan život ja za ovaj dao.
  #26  
Staro 18-03-2007, 02:38
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Mata Vidi Post
Da vidim tko to mene zajeb...! Šala.
Longee daj mi onda objasni kako da se postavim na gaži da sviram ono kaj ja hoću, da odem na pauzu kad ja hoću, da odem doma kad hoću. I da me još za to plate. To može Zvonko Bogdan i nekolicina umjetnika a ti i ja i ostali smo u funkciji radnika.
Ne smijem ništa komentirati više, najezda je onih koji ne žele čuti moj stav, pa neka to bude moja mala tajna

Tvoj Radnik.
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
  #27  
Staro 18-03-2007, 09:54
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by longee Vidi Post
Ne smijem ništa komentirati više...
autocenzura?
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
  #28  
Staro 18-03-2007, 10:00
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
autocenzura?
Ne. Kud svi Turci...
Da-aha-jašta-forum
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
  #29  
Staro 18-03-2007, 10:10
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

a tko tjera tamburaše gazdama, šefovima, vlasnicima, ugostiteljima?
sami se nude jer skoro da i nema benda koji bi pokušao nešto drugo, recimo biti svoj gazda.
sad mogu očekivati najezdu pitanja u stilu: a šta drugo možemo? ili: ajde, kad si tako pametan, reci šta da radimo... i slično. a svi koji bi to pitali, trebaju sami za sebe naći odgovor.
ako ne znaju s tamburom ništa drugo nego skupljat novce između stolova, sami su si krivi...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
  #30  
Staro 18-03-2007, 10:25
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
a tko tjera tamburaše gazdama, šefovima, vlasnicima, ugostiteljima?
sami se nude jer skoro da i nema benda koji bi pokušao nešto drugo, recimo biti svoj gazda.
sad mogu očekivati najezdu pitanja u stilu: a šta drugo možemo? ili: ajde, kad si tako pametan, reci šta da radimo... i slično. a svi koji bi to pitali, trebaju sami za sebe naći odgovor.
ako ne znaju s tamburom ništa drugo nego skupljat novce između stolova, sami su si krivi...
Eh... 'Ajde ti sada napiši takvo nešto, a da te ne kamenuju...

Dobro, _maestro_, ti smiješ (i guess)

__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
  #31  
Staro 18-03-2007, 10:25
Mata's Avatar
Mata Mata je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 255
Mata je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
a tko tjera tamburaše gazdama, šefovima, vlasnicima, ugostiteljima?
sami se nude jer skoro da i nema benda koji bi pokušao nešto drugo, recimo biti svoj gazda.
sad mogu očekivati najezdu pitanja u stilu: a šta drugo možemo? ili: ajde, kad si tako pametan, reci šta da radimo... i slično. a svi koji bi to pitali, trebaju sami za sebe naći odgovor.
ako ne znaju s tamburom ništa drugo nego skupljat novce između stolova, sami su si krivi...
Imaš li kakvih prijedloga? Onaj koji svira za lovu nemože biti sam svoj gazda. Ti kao voditelj nisi sam svoj gazda. O čemo mi pričamo? Sam svoj gazda možeš biti doma u svojoj kući.
P.S. Znam da će sada biti niz komentara, ali zbilja ne mislim nikoga uvrijediti, samo želim zdravu raspravu.
  #32  
Staro 18-03-2007, 10:29
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Mata Vidi Post
Imaš li kakvih prijedloga? Onaj koji svira za lovu nemože biti sam svoj gazda. Ti kao voditelj nisi sam svoj gazda. O čemo mi pričamo? Sam svoj gazda možeš biti doma u svojoj kući.
P.S. Znam da će sada biti niz komentara, ali zbilja ne mislim nikoga uvrijediti, samo želim zdravu raspravu.
Evo. Reći ćete da se pokušavam svaditi i da sam bahat. Recite. Ali...

Onaj koji svira za lovu itekako može biti svoj gazda. Za koji qua sviraju Dukati ili Gazde ili (nastavi_niz)? Za svete sličice? Naravno da sviraju za novac. A sviraju što žele (manje-više)... Pa ti vidi.
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
  #33  
Staro 18-03-2007, 10:36
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Mata Vidi Post
Imaš li kakvih prijedloga?
Quote:
Originally Posted by ja
sad mogu očekivati najezdu pitanja u stilu: a šta drugo možemo? ili: ajde, kad si tako pametan, reci šta da radimo... i slično.
problem je u kmetovskom, sluganskom razmišljanju bečkih konjušara. s takvim stavom zaista ne možeš biti puno više od sluge pokornog. samo naprijed.

o tome jesam li ja u svom poslu gazda, nije ovdje tema. takve teme zanimaju nas 4-5 u hrvatskoj.
načelno: dokle god sam zadovoljan na svom poslu i dokle god sam sposoban naći si taj posao na drugom mjestu, jesam, svoj sam gazda. jer na svoj posao stupam pod svojim uvjetima, i tamo sam jer tako želim, a ne zato što moram.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 18-03-2007 at 10:45. Razlog: pravopisna ispravka
  #34  
Staro 18-03-2007, 10:42
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno kljuĆna razlika

koji god ugostitelj prema meni nastupio s gardom: "ti živiš od mojeg novca", a svaki tako gazdinski razmišlja, dobio je odgovor: "no, mister, ja živim od svog sviranja"

pitanje je koliko VAS je dalo takav odgovor Gazdi. vraćamo se na pitanje dostojanstva. dok to ne riješimo, sve ide u krivom smjeru.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
  #35  
Staro 18-03-2007, 10:45
Mata's Avatar
Mata Mata je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 255
Mata je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
problem je u kmetovskom, sluganskom razmišljanju bečkih konjušara. s takvim stavom zaista ne možeš biti puno više od sluge pokornog. samo naprijed.
Naravno opet vrijeđanja, kada nema argumenata onda udri! Dobro, ja ću biti konjušar. Živjeli dečki, želim vam puno uspjeha. A tebi longee naravno da netreba lova kad zarađuješ neznam kolko, negdje si napisao na forumu. Naravno da nemožeš shvatiti, ja sviram zbog love da bi si mogao plaćati smještaj i fax u ZG-u. Pa sam zato sluga pokorni...
  #36  
Staro 18-03-2007, 10:50
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Mata Vidi Post
Naravno opet vrijeđanja, kada nema argumenata onda udri! Dobro, ja ću biti konjušar. Živjeli dečki, želim vam puno uspjeha. A tebi longee naravno da netreba lova kad zarađuješ neznam kolko, negdje si napisao na forumu. Naravno da nemožeš shvatiti, ja sviram zbog love da bi si mogao plaćati smještaj i fax u ZG-u. Pa sam zato sluga pokorni...

Griješiš, treba mi lova. Ali ne pod svaku cijenu. Trebali smo otvoriti novi thread pod nazivom "Cijena novca".

Gledaj, može se živjeti isključivo od sviranja, i to dostojanstveno, ali za takvo što trebaju MUDA. Muda s kojima ćeš se zatvoriti u podrum 2-3-10 godina i onda izaći i razvaliti scenu. Ja priznajem, nisam imao muda. Zato sada radim ono što baš i ne volim jer ne mogu živjeti od onoga što najviše volim - a to je glazba. Ali neću stati zato na ulicu i otvoriti kofer... Ne zato što sam previše dobar glazbenik, nego mi je to ispod časti.
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
  #37  
Staro 18-03-2007, 10:56
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

dečec, žao mi je da si ovo shvatio kao vrijeđenje. istina je da se raspravlja o jednoj temi koja je po meni vrlo bitna za tamburašku glazbu općenito i za njen napredak. ovo s konjušarima i slugama se odnosi OPĆENITO na stav kojeg većina gažera zastupa i koji je po meni izvor mnogih teškoća koje se pojavljuju. zato koristim teže riječi jer mi je to VAŽNO.
i naprotiv, nisam ostao bez argumeneta, upravo to što si ti nazvao uvredom je moj argument na kojeg nisi odgovorio. nisi u pravu ako misliš da zato što s tobom diskutiram vrijeđam tebe na osobnom nivou. nikako!
vrijeđam takav stav i način razmišljanja kojeg zastupa puno gažera i za njihov boljitak želim da se to promjeni. puno mojih dragih prijatelja tamburaša slično razmišlja i njima to ide isto koliko i tebi.

edit: i da se razumijemo, ne želim otići niti u drugu krajnost, jer je ljudska bahatost nešto najružnije na čovjeku. treba imati mjeru i sve naučiti raditi bez frustracija i tenzija. isprika i za upotrebu drugog lica jednine u onom postu koji te je uvrijedio, zaista nisam imao namjeru ići na osobnom (ja protiv tebe), nego općem nivou (stav protiv stava).
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 18-03-2007 at 11:05.
  #38  
Staro 18-03-2007, 11:23
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by longee Vidi Post
Eh... 'Ajde ti sada napiši takvo nešto, a da te ne kamenuju...

Dobro, _maestro_, ti smiješ (i guess)

dokle god budem smio iznositi svoje razmišljane o tamburama i tamb. glazbi na ovom forumu, stvar ima smisla.
i po cijenu da će se neke mimoze naći povrijeđenima jer sam im rekao što mislim o njihovom problemu, ima smisla.
kad ne budem smio raspravljati i iznositi svoj stav, pa i žešće ako treba, onda neće više biti smisla i neću biti na forumu uopće, jer tada ni tamburaški forum neći imati razlog za postojanje.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
  #39  
Staro 18-03-2007, 11:24
patos's Avatar
patos patos je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 434
patos je na dobrom putu 41
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by longee Vidi Post

... Za koji qua sviraju Dukati ili Gazde ili (nastavi_niz)? Za svete sličice? Naravno da sviraju za novac. A sviraju što žele (manje-više)... Pa ti vidi.
i gazde sviraju tesanj! e a bas sam neki dan pokusao objasnit kako dike sviraju sto zele... steta, niko me nije shvatio.

cast izuzecima!
__________________
šaka, nos, PATOS
  #40  
Staro 18-03-2007, 11:29
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by patos Vidi Post
i gazde sviraju tesanj! e a bas sam neki dan pokusao objasnit kako dike sviraju sto zele... steta, niko me nije shvatio.

cast izuzecima!

Možda Gazde vole svirati "Tešanj". Oni si mogu dopustiti da ne sviraju tu pjesmu... To je bila moja poanta.
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
Closed Thread


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:06 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.