Forums  

Go Back   Forums > Tamburaška misao > Tamburaški život

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #81  
Staro 13-04-2007, 12:53
ocvirek ocvirek je odsutan trenutno
Banned
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 338
ocvirek je na dobrom putu 10
Unhappy

Quote:
Originally Posted by BAJA Vidi Post
Ma daj! Tko ti toliko plaća? u kojem si bendu? Bio je jedan bend koji se kur**io kako oni uzimaju pravu lovu, a zbog takvih kao mi pate, da bi na kraju ispalo da sviraju za manju lovu od nas!! ne kužim zašto ljudi lažu, šta ih je sram reći koliko uzimaju
priznajem........ ...........sviram za đžaba!
Reply With Quote
  #82  
Staro 22-04-2007, 21:15
dado's Avatar
dado dado je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Mar 2006
Postovi: 72
dado je na dobrom putu 10
Uobičajeno ne volem

...kad mi gaće uđu di već uđu, teško brinu brigu tuđu...
__________________
'Ko nije drvo razumio prvo
pa tek onda sadio,
taj nije ništa uradio...
i shvatit će kad tad, da ne zna šta je hlad.
Reply With Quote
  #83  
Staro 22-04-2007, 21:53
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by BAJA Vidi Post
Ma daj! Tko ti toliko plaća? u kojem si bendu? Bio je jedan bend koji se kur**io kako oni uzimaju pravu lovu, a zbog takvih kao mi pate, da bi na kraju ispalo da sviraju za manju lovu od nas!! ne kužim zašto ljudi lažu, šta ih je sram reći koliko uzimaju
lol sta si se zapjenio.pa naravno da se salim...
da sviram za te pare bio bi bogat
Reply With Quote
  #84  
Staro 22-04-2007, 23:28
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno Mrzim...

...momačke...

Već se nešto potegla ta tema na "Volim na svirci", ali u svjetlu posljednje momačke koju smo svirali i nemilih događaja na istoj... Moje mišljenje od blagog "ne volim" se promijenilo na "mrzim"... Budimo realni (da, gledao sam "Bitange i princeze" i znam da je to omiljena poštapalice jednog lika), što se dobro može izroditi iz hrpe pijanih mladića kojima je jedini cilj te večeri da se dobro napiju, uživaju u nastupu striptizete i gnjave tamburaše...

Ova ideja s postavljanjem nerealno visoke cijene za momačku kako bi se ta "teretana" izbjegla ili masno naplatila (pošto su tu najčešće nehumani uvjeti) je dobra inicijativa, baš smo mi nešto si tak gruntali ili skroz otkantat momačke ili nabit cijenu princip - "plati pa se klati"...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #85  
Staro 23-04-2007, 09:10
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

ma, te momačke večeri, uostalom kao i masa ostalih "običaja" vezanih uz svadbe su jedna u današnje vrijeme besmislena pojava.
kad neki takav običaj postoji sam zbog sebe, lišen nekog šireg smisla i konteksta u kojem je nekada nastao i živio, onda ne može niti biti ništa drugo osim razloga za opijanje i olakšanje od nakupljenih frustracija, kao što je npr. i odlazak u čoporu na utakmice. još kad se svemu tome pridoda nastup striptizete, prepisan direktno iz holivudskih filmova, eto ti neukusnog čušpajza.
jedino ružnije i gore od toga mogu biti djevojačke večeri.
ponegdje su postojali običaji skupljanja djevojaka kod svoje prijateljice koja se udaje, ali to je ostalo u folkloru i nisu se zvale djevojačke večeri, nisu se donosile torte u obliku kite, niti su te kite bile na torti nacrtane šlagom. od kita i kitica su se jedino slagale one kite za revere mladenaca, kumova i ostalih gostiju. ove današnje "djevojačke večeri", kao i momačke pokazuju samo koliko puno gledamo američke filmove, koliko ne poznamo vlastitu tradiciju i koliko nemamo ukusa...

primjeren uvod za svadbu - paradu pijanstva i kiča.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 23-04-2007 at 09:17.
Reply With Quote
  #86  
Staro 23-04-2007, 09:18
zec's Avatar
zec zec je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2006
Postovi: 190
zec je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ja i moji drugovi sviramo 4 sata 1500kn(tj nas 5 svaki 300 kn) al ujek ti 4 sata ispadne najmanje 6... ak ima tala onda dobro ak nema onda sranje.....
__________________
Pametni ljudi uče se na tudjim greškama, budale na vlastitim.
Reply With Quote
  #87  
Staro 23-04-2007, 12:36
BAJA's Avatar
BAJA BAJA je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 389
BAJA je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by zec Vidi Post
ja i moji drugovi sviramo 4 sata 1500kn(tj nas 5 svaki 300 kn) al ujek ti 4 sata ispadne najmanje 6... ak ima tala onda dobro ak nema onda sranje.....
realno mi smo jučer otegnuli papke na gaži, ali da se isplatilo, je sad prst u uvo i čekam subotu!

e da ste vidjeli babu šta je radila vidim ja neki prigorci i udarimo "otišla je danijela", kad je baba(oko 60 god.)počela razbijat, pa jedno deset tanjura i 20 čaša u 30 sek
__________________
čuvam žensku djecu od 18-26.god.
Reply With Quote
  #88  
Staro 23-04-2007, 12:49
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
ma, te momačke večeri, uostalom kao i masa ostalih "običaja" vezanih uz svadbe su jedna u današnje vrijeme besmislena pojava.
kad neki takav običaj postoji sam zbog sebe, lišen nekog šireg smisla i konteksta u kojem je nekada nastao i živio, onda ne može niti biti ništa drugo osim razloga za opijanje i olakšanje od nakupljenih frustracija, kao što je npr. i odlazak u čoporu na utakmice. još kad se svemu tome pridoda nastup striptizete, prepisan direktno iz holivudskih filmova, eto ti neukusnog čušpajza.
jedino ružnije i gore od toga mogu biti djevojačke večeri.
ponegdje su postojali običaji skupljanja djevojaka kod svoje prijateljice koja se udaje, ali to je ostalo u folkloru i nisu se zvale djevojačke večeri, nisu se donosile torte u obliku kite, niti su te kite bile na torti nacrtane šlagom. od kita i kitica su se jedino slagale one kite za revere mladenaca, kumova i ostalih gostiju. ove današnje "djevojačke večeri", kao i momačke pokazuju samo koliko puno gledamo američke filmove, koliko ne poznamo vlastitu tradiciju i koliko nemamo ukusa...

primjeren uvod za svadbu - paradu pijanstva i kiča.
Slažem se s ovim da je to "neukusni čušpajz", a ovo sa striptizetama... Baš sam komentirao da mi se nekako čini da prije 90-ih nije toga bilo... Nego je furka na Ameriku i to... Baš me zanima kada su se počele striptizete pojavljivati na momačkim i kad su se uopće počele pojavljivati momačke u ovom današnjem, nesretnom, obliku? Maestro, jel' možeš nešto o tome?

A ovo što se razbijanja tiče, ajde bar smo nešto preuzeli s istoka, da ne bi bilo samo zapadnjačkih "uvoznih proizvoda"...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #89  
Staro 24-04-2007, 00:42
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

ne da mi se sad lamentirati o deformaciji običaja nastaloj zbog promjene načina života. nekad, u nekim drugim vremenima i okolnostima neke stvari su imale svoj smisao i razlog zašto su nastale i živjele. kad taj razlog i smisao nestanu, ostaje samo šuplja forma koja više nema niti simboličku, a kamoli funkcionalnu vrijednost... i tako nastane kič.
ali to je offtopic.
tema je mrzim na svirci. e pa mrzim obijesne kretene koji iz sivila svoje vlastite (ispod)prosječnosti izranjaju upravo na svadbama jer im je to jedna od rijetkih prigoda kad se mogu obijesno ispucati na račun nekakve svoje bliskosti s glavnim protagonistam svadbe, jednim od mladenaca.
a na kome im se najlakše ispucati i pokazati "nadmoć"? svirci su jedni od pogodnijih, svakako. tako, eto.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #90  
Staro 24-04-2007, 06:06
Mery Mery je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 49
Mery je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by dado Vidi Post
...kad mi gaće uđu di već uđu, teško brinu brigu tuđu...
..tamburaše, svaku pesmu bar za strofu skrate..mater im..
Reply With Quote
  #91  
Staro 24-04-2007, 13:54
dado's Avatar
dado dado je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Mar 2006
Postovi: 72
dado je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Mery Vidi Post
..tamburaše, svaku pesmu bar za strofu skrate..mater im..
...JOŠ JEDAN UTORAK, NE, TO NE MOGU DA PODNESEM.
TAJ DAN JE BAKSUZAN, ZAR NIJE DOSTA ŠTO JE JESEN?
UTORKE MRZIM - I TAČKA....

__________________
'Ko nije drvo razumio prvo
pa tek onda sadio,
taj nije ništa uradio...
i shvatit će kad tad, da ne zna šta je hlad.
Reply With Quote
  #92  
Staro 24-04-2007, 15:59
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

o bože daj da budem jak
da mi prođe utorak
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #93  
Staro 24-04-2007, 18:19
Trisha's Avatar
Trisha Trisha je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,016
Trisha je na dobrom putu 12
Uobičajeno

ja ne volem ponedjeljak, šta vam je utorak svima kriv
__________________
...kad kraj mene nisi ti, kad me plaše vjetrovi, ja bi htio da si tu, na mom toplom ramenu, da mi kažeš čuvam te, kad si sa mnom, ne boj se ....
Reply With Quote
  #94  
Staro 15-05-2007, 18:00
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Mrzim kad te netko na gaži traži pjesmu, koju nije tol'ki problem odsvirat, al' ne znamo tekst pa je ne sviramo, a onda "naručitelj" složi facu punu "razumijevanja" i veli: "Ma nema veze, ta je teška..." Nedavno se to dogodilo pa sam odbrusio liku, "Nije teška nego ne znamo tekst..." - trebao sam mu ponuditi da mu odsviramo instrumentalnu verziju... Za pola cijene... Karaoke, pa nek si sam pjeva...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #95  
Staro 15-05-2007, 18:06
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Nedavno se to dogodilo pa sam odbrusio liku,
hihi, da mi te bilo vidjet. ne djeluješ mi kao netko tko diže tenzije. to više priliči... hm, meni.
ti mi djeluješ više kao neki mirko. koji smiruje situaciju. il si samo na forumu takav?
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #96  
Staro 15-05-2007, 18:10
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
hihi, da mi te bilo vidjet. ne djeluješ mi kao netko tko diže tenzije. to više priliči... hm, meni.
ti mi djeluješ više kao neki mirko. koji smiruje situaciju. il si samo na forumu takav?
Ma i jesam "mirko" , al' kad se nakupi negativnih emocija onda znam bit i "zloćko" ... I onda nekim otrovnim komentarom ili odgovorom malo iznenadim one koji me znaju pa kažu "Iiiii, pa nisam znao di to možeš biti i takav!"

To je ona narodna - "Vrč ide na vodu dok se ne razbije", "Kap koja je prelila čašu" i te spike...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #97  
Staro 08-06-2007, 12:15
zagorec 007 zagorec 007 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 112
zagorec 007 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by BAJA Vidi Post
najbolje da ne volim!! Pa nema tog posla ili hobija gdje te nešto ne živcira!!
Ovo je Jakša dobro rekao za nirvanu! Mi sviramo u jednom bircu i kaže čupavi konobar; ja znam jedne tamburaše koji su na tamburicana svirali stvari od deep purple-a!! >Mislim u sebi pa koji ti je k..ac što njih niste zvali! I šta ćeš mu na to reć?
Kad sviraš moraš biti prilagodljiv i tolerantan prema svim glazbenim smjerovima! Ja kad si uzmem antifriz(čitaj: gemišt) sviram i "Johnny be good", i "Lutka za bal" i "Iznad Tešnja" i "Od Vardara pa do Triglava", "365"(saša, tin i kedžo), "Cijelo selo šmrće bijelo", a najjača stvar mi je bila kad sam prije jedno 5 godina negdje na moru na gitari vdrapil onu od Panjabi Mc-ja, onda je to bil hit...
__________________
"I poslije svega ostat će pisma,
koju će pivati svi..."
Reply With Quote
  #98  
Staro 08-06-2007, 12:30
zagorec 007 zagorec 007 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 112
zagorec 007 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Mrzim na svirci kad se gazda ne pobrine da ima dosta tekućine, pa ostanem žedan, to me čini nervoznim. Također ne volim svirati kad je neko društvo "za drek" i svi me samo gledaju ko da sam pal s marsa! Volim da svi samnom pjevaju, pa makar to bilo i "naderavanje" a ne pjesma, volim vidjeti da je nekog moja pjesma podigla na noge! Kaj se tiče "Sve je ona meni" i "Kad procvatu jabuke" njih bi trebalo zakonom zabraniti, jer su već cijeloj planeti full predosadne, nemam pojma kaj je u njima tak dobroga da ih ljudi tolko konzumiraju!
__________________
"I poslije svega ostat će pisma,
koju će pivati svi..."
Reply With Quote
  #99  
Staro 08-06-2007, 12:59
klas klas je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 1,710
klas je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by zagorec 007 Vidi Post
Kaj se tiče "Sve je ona meni" i "Kad procvatu jabuke" njih bi trebalo zakonom zabraniti, jer su već cijeloj planeti full predosadne, nemam pojma kaj je u njima tak dobroga da ih ljudi tolko konzumiraju!
zagorec,tebi možda ide na živce zato što ju sviraš milijun puta,al onome tko ju naručuje to nije bitno.....a ti i tako i tako na svirku ideš zbog ljudi koji te zovu i da njima sviraš,a ne da sviraš za sebe....
Reply With Quote
  #100  
Staro 08-06-2007, 15:07
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

evo, 007, kad već dijeliš savjete o prilagodljivosti i toleranciji prema glazbenim smerovima, valjda ćeš i prihvatiti koji savjet...

Quote:
Originally Posted by zagorec 007 Vidi Post
Mrzim na svirci kad se gazda ne pobrine da ima dosta tekućine, pa ostanem žedan, to me čini nervoznim.
nije gazdina obaveza da te napaja tekućinom, nego je to njegova dobra volja, i evntualno lijep običaj. ti njemu trebaš tamo da sviraš, a ne da piješ...

Quote:
Originally Posted by zagorec 007 Vidi Post
Također ne volim svirati kad je neko društvo "za drek" i svi me samo gledaju ko da sam pal s marsa! Volim da svi samnom pjevaju, pa makar to bilo i "naderavanje" a ne pjesma, volim vidjeti da je nekog moja pjesma podigla na noge!
svi volimo da publika reagira na našu svirku, ali ako te gledaju kao da si pao s marsa, ni tu se nemaš šta žaliti... ne možeš ih tjerati na drugačije ponašanje.

Quote:
Originally Posted by zagorec 007 Vidi Post
Kaj se tiče "Sve je ona meni" i "Kad procvatu jabuke" njih bi trebalo zakonom zabraniti, jer su već cijeloj planeti full predosadne, nemam pojma kaj je u njima tak dobroga da ih ljudi tolko konzumiraju!
na ovo je klas već odgovorio...
_________________________________


ipak, ova tema dobro dođe kao mjesto gdje se ljudi mogu izjadati o stvarima koje im smetaju na svirkama, a svakog nešto smeta, opravdano ili neopravdano.
dijeljenje savjeta baš i ne spada ovdje. zato idem ontopic:

smeta me kad sviram negdje na gaži, i onda netko od gostiju donese svoj instrument i krene u akciju. bez obzira radi li se o njegovoj solo akciji u našoj pauzi ili da nam se priključi dok sviramo. recimo, mirna berend me je znala izluđivati kad je dolazila u gušte s defom, pa počela zveketati i lupetati dok bi mi svirali.
kod takvih stvari ne reagiram, nego šutim, trpim i kolutam očima.

neugodna situacija može biti recimo na svatovima, gdje niste glavni bend, nego vas je mladenac ili kum angažirao kao "drugi" bend koji bi na suho trebao svirati u pauzama glavnog benda.
bio sam u sitaciji s "obadvije strane", kao svirac u glavnom bendu i kao svirac u drugom bendu. u svakom slučaju, za svirce potencijalno neugodna situacija.

jednom nam je tako dok smo svirali kao drugi bend i krenuli su novci na tambure, klavijaturist iz glavnog benda uletio s harmonikom među nas i na kraju svatova tražio pola našeg tala... i eto ti neugodnjaka.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 01:05 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.