Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Note, Tekstovi, MP3...

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 24-01-2010, 17:38
aussie^tamburas aussie^tamburas je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2006
Postovi: 274
aussie^tamburas je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Prljavo kazaliste su ukrali/plagirali pjesmu od Zoran Romich-a(Australiski-Hrvatski Gitarista). Islo je na sud i PK izgubio pa su onda morali prziti novi album bez te pjesme.

Ja isto nemogu naci text od te pjesme.

Sumljam da to nije pravi Amerikanac sto pjeva. Zvuci mi k'o da jedan balkanac pjeva pjesmu na engleskom. Isto kao kad nas Hrvoje pjeva engleske pjesme to se cuje da je balkanac .

Ja mislim da se netko tu samo zafrkava...

PS Hrvoje ovo nije kritika
Reply With Quote
  #22  
Staro 24-01-2010, 21:14
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by aussie^tamburas Vidi Post
Sumljam da to nije pravi Amerikanac sto pjeva. Zvuci mi k'o da jedan balkanac pjeva pjesmu na engleskom. Isto kao kad nas Hrvoje pjeva engleske pjesme to se cuje da je balkanac .

Ja mislim da se netko tu samo zafrkava...

PS Hrvoje ovo nije kritika
Hehe, ma nema frke... Isto kak se čuje američki naglasak kad Kruno Špišić ili Peter Kosovec pjevaju pjesme na hrvatskom. A i po tekstu se čuje da ga nije sklepao "native speaker" i zvuči isforsirano (nikako kao da je taj tekst originalno uz tu melodiju).
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #23  
Staro 24-01-2010, 21:20
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

bmk za skoru i te njegove pjesmice.. napravio je 5,6 dobrih pjesama, i to je to.. a kao pjevac je 0
Reply With Quote
  #24  
Staro 24-01-2010, 21:29
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

e exerrrru... jedna od želja mi je napraviti samo 1 dobru pjesmu i ostatak života živjeti kao bogat čovjek od tantijema.

i moš si mislit kako bih se nervirao kad bi neki genijalac na nekom forumu napisao komentar kako imam samo 1 dobru pjesmu i da ne znam pjevati.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #25  
Staro 24-01-2010, 21:49
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

tebi skoro dobar pjevac?
Reply With Quote
  #26  
Staro 24-01-2010, 22:14
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

ne. zašto pitaš?
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #27  
Staro 25-01-2010, 02:15
aussie^tamburas aussie^tamburas je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2006
Postovi: 274
aussie^tamburas je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Kad sam bio u HR gledao sam jednu emisiju sa skorom i rekao je ovako

"JA PRIZNAM DA NEZNAM PJEVATI ALI STA CU KAD LJUDI TO VOLE" hehe

Jebi ga nije budala lud hahaha
Reply With Quote
  #28  
Staro 25-01-2010, 11:47
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno Škoro

Slažem se sa maestrom!!! Svatko ima pravo na svoje mišljenje o tom čovjeku! Kako je i sam Skoro rekao; on ne zna pjevati, ali ga ljudi vole, i to je to! Bez obzira na sve puno je napravio za tamburasku glazbu, a sve ovo poslije je jedan vrlo unosan biznis. Ne sviđa mi se jedino njegov sadašnji pristup prema samim tamburašima, no to je duga priča.
Uostalom, kako je maestro rekao, ja bi bio zadovoljan i sa 10% njegovih tantijema.
Reply With Quote
  #29  
Staro 25-01-2010, 12:20
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by KDL Vidi Post
... Ne sviđa mi se jedino njegov sadašnji pristup prema samim tamburašima, no to je duga priča....
ne sviđa se ni meni, ali ne znam ništa o toj "drugoj priči", a zanima me.

šta se to u škori okrenulo?

već sam negdje napomenuo da mi se zadnjih godina, od kad je odkantao tamburaše, od njegovog cjelokupnog djelovanja svidio jedino nedavni koncert povodom 20 godišnjice djelovanja i to jedino zato jer je tada sviralo 20 tamburaša iz osijeka.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #30  
Staro 25-01-2010, 12:31
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
šta se to u škori okrenulo?
...to što se okrenulo, mučilo je i mene al nekih davnih godina, dok je postojao bend sitan vez/bećarska duša...i zanimljivo je da je poslje tog albuma (sitan vez) i poslje pjesme ...da mi nije duša bećarska....taj bend trebao i promovirat cijelu stvar al eto to se nije nikad desilo...(hehehe škoro pjeva...da mi nije "duša bećarska" - i pokaže rukom naravno na nas...auuu...al eto, već malte ne sutra-dan, ploča se okrenula, škoro prešo na elektriku i to je to, ostalo se zna...po meni (tada), prepoznao je nedostatak (rupu) u potražnji pjesama tipa Balašević, te su mu ti novi albumi uvijek imali par pjesama u tom "štihu"...itd...a poslje se prilagođavao, pa je sve češće i češće zvučao (tematikom) kao Thompson....međutim, smatram da (kada bi on sam to želio) opet bi bio jako uspješan i zanimljiv kao "tamburaš"...
...ljudi bi ga slušali...odlazili na koncerte...i tako...i ja bi sigurno!!!
Reply With Quote
  #31  
Staro 25-01-2010, 12:32
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

a najjače mi je kad mu se onako kobajage steška na bini pa skoro zaplače dirnut tekstom i pljeskom publike
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #32  
Staro 25-01-2010, 12:41
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
....međutim, smatram da (kada bi on sam to želio) opet bi bio jako uspješan i zanimljiv kao "tamburaš"...
...ljudi bi ga slušali...odlazili na koncerte...i tako...i ja bi sigurno!!!
pa to mu je i najbolje išlo od svega što je probao, i mu je to stvorilo osnovu da uopće može probavati nešto drugo. vjerujem da je to njegov pravi izraz, i da nije bilo slučajno što je baš s tamburašima krenuo, još prije odlaska u ameriku.
ovi eksperimenti kasnije su mu promašaj.

pogotovo "balaševićevanje". nema on tu snagu izričaja kao đole. on može biti samo loš pokušaj balaševićevog imitiranja. pa i mata je samo blijedi pokušaj da napiše novog vasu ladačkog.

škoro je nešto sasvim drugo od balaševića... pametan je čovjek, ali imam dojam da unatoč tome nije postupao najpametnije, ili barem najbolje za sebe.
možda mu dođe iz dupeta u glavu jednom. ja se nadam.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #33  
Staro 25-01-2010, 12:49
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
pogotovo "balaševićevanje".
...čuj, kako god, ja sam mišljenja da je (i onda) napravio dobar posao, đole se u to vrijeme, a i dosta dugo poslje nije uopće puštao kod nas, niti je držao koncerte, a more i more mladih, odlazilo je na njegove koncerte vani (slo, mađ,...), pokušao je (i stvarno je) dati tako "nešto" na "svom terenu"...meni je to uredu....njegova stvar, pitaćemo ga jednom kad se rega na forum, što on sad o tome misli....naposletku....
Reply With Quote
  #34  
Staro 25-01-2010, 13:11
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
ne sviđa se ni meni, ali ne znam ništa o toj "drugoj priči", a zanima me.

šta se to u škori okrenulo?
Pretpostavljam da većina zna što je Jerry Grcewich napravio za Škoru, odnosno njegovu karijeru!? Tako je jednom Jerry došao kod Škore dok je ovaj bio jedan od mugera u Croatia Recordsu, i donio mu materijal sa svojim novim instrumentalima. Škoro ga je kulturno odje..., što je Jerryja jako pogodilo!!!
Ista se stvar desila i dečkima iz Patrie! Došli su sa novim materijalom, ovaj to nije ni preslušao (po običaju), a on im je rekao kako CR neće vise izdavati tamburaše, jer niti jedan bend ne moze prodati 10 000 primjeraka.
Jedna meni bliska osoba rekla mi je kako ga je dotični poslije onih projekata Story Supernova, i onih megakoncerata po državi nazvao i doslovce mu rekao, cuj; dok sam te trebao, bili smo dobri, sada sam postigao sta sam htio, pa se možemo pozdraviti!!!
Reply With Quote
  #35  
Staro 25-01-2010, 13:16
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
šta se to u škori okrenulo?
Vidim barem nekoliko mogućnosti:
  • postoji mogućnost da je tamburu doživljavao kao preuzak okvir u kojem bi se izražavao, pa je prešao na elektriku,
  • jedan od razloga je zasigurno i vrijeme u kojem je odustao od tambure, jer u vrijeme tog njegovog preokreta, tamburaška scena je bila u svojevrsnoj krizi, odnosno tamburaška publika je već bila zasićena,
  • ne treba kao mogućnost izbaciti i novac, koji je uvijek nekako nesklon tamburašima (dovoljno je usporediti cijene koncerata nekih pop zvijezda i najpopularnijih tamburaških izvođača),
  • voli gledat Thompsona dok kovitla mačem.

Moj dojam je da prelazak na elektriku i nije bio toliko isplativ potez, jer je njegova pjevačka karijera bila u stalnom padu, sve dok se 2003 nije pojavio s Novkovićem u Story Supernova Music Talents, a pred kraj iste godine napunio Dom sportova. U toj emisiji je došao do izražaja njegov performerski karakter, a kroz stvaranje novih zvijezda, oživio je stari i privukao novu (mlađu) publiku.

Last edited by Vedran; 25-01-2010 at 13:18.
Reply With Quote
  #36  
Staro 25-01-2010, 13:33
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Slažem se! Ipak se oko love sve vrti!!! Priča se da mu je poslije dobro osmišljenog projekta Supernove, i megakoncerata koje je odradio ostalo čistaka cca 700 tauzenki eurića! Plus godišnji tantijemi! U nekim sam novinama pročitao da je za prošlu godinu dobio samo 600-tinjak tisuća kuna!?
Dakle, odličan biznis! Samo nije trebao zaboraviti ljude koji su ga "stvorili"!
Reply With Quote
  #37  
Staro 25-01-2010, 18:27
cicak's Avatar
cicak cicak je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 159
cicak je na dobrom putu 10
Exclamation ....

konkretno sam cuo od jednog prijatelja,vec podavno 1996 da je Skoro tu pjesmu klepio od nekog hrvata iz dijaspore....nije precizirao ko je,odakle,itd...
Reply With Quote
  #38  
Staro 25-01-2010, 18:37
marijo-vk's Avatar
marijo-vk marijo-vk je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 158
marijo-vk je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ravnalo Vidi Post
Neki dan mi frend pošalje link na sljedeći video:

...

pozdrav
hahahah

Last edited by Vedran; 25-01-2010 at 18:40.
Reply With Quote
  #39  
Staro 25-01-2010, 19:59
kenza's Avatar
kenza kenza je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 12
kenza je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Volio bi da netko riješi ovu dilemu, koliko god sam "guglao", pokušavajući s raznim asocijacijama opet sam na nuli!
__________________
Grupa Laus
Reply With Quote
  #40  
Staro 12-02-2010, 00:55
Miha's Avatar
Miha Miha je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 1,018
Miha će postati slavan vrlo brzo 71
Thumbs down

Škoro je autor pjesme Blagdani koju izvodi Žiga i ŽVS Druge na ovogodišnjoj Dori. Poslušajte pjesmu Daj mi sebe Letećeg odreda. Refreni su skoro pa isti.

__________________
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 04:23 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.