Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Note, Tekstovi, MP3...

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #41  
Staro 11-03-2007, 12:16
sviraczs's Avatar
sviraczs sviraczs je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2006
Postovi: 1,028
sviraczs je na dobrom putu 16
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mirkec Vidi Post
evo vam link, i popis pjesama koje imam...
(5MB!!!!)
http://www.box.net/public/jlc31n4qu8
bolje trazi originalan snimak,pa skini kako spada!!!!!!
Reply With Quote
  #42  
Staro 11-03-2007, 21:38
mirkec mirkec je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 19
mirkec je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by sviraczs Vidi Post
bolje trazi originalan snimak,pa skini kako spada!!!!!!
cemu toliki usklicnici??
htio sam samo pomoc, a ti se tu nesto pjenis...

ajd se spusti lagano na zemlju.

strasno

btw, pokazi svoje znanje i napravi note za pjesmu: Spoved - kvartet gubec (:

Last edited by mirkec; 11-03-2007 at 21:59.
Reply With Quote
  #43  
Staro 11-03-2007, 23:44
sviraczs's Avatar
sviraczs sviraczs je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2006
Postovi: 1,028
sviraczs je na dobrom putu 16
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mirkec Vidi Post
cemu toliki usklicnici??
htio sam samo pomoc, a ti se tu nesto pjenis...

ajd se spusti lagano na zemlju.

strasno

btw, pokazi svoje znanje i napravi note za pjesmu: Spoved - kvartet gubec (:
jako si im pomog'o,u p***u materinu!Vise si im odmog'o!!
Reply With Quote
  #44  
Staro 11-03-2007, 23:49
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by sviraczs Vidi Post
jako si im pomog'o,u p***u materinu!Vise si im odmog'o!!
No, možda si ipak malo preoštar... Ionako će netko tko se iole ozbiljnije bavi glazbom znati gdje će naći izvor notnoga materijala, a to definitivno neće biti "Pjesmarice" ili slične bljuzge.

Nego, kad ćeš ti mene uzeti u naukovanje? Da i ja svirim kao ti

Mo'š si mislit
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
Reply With Quote
  #45  
Staro 12-03-2007, 00:06
sviraczs's Avatar
sviraczs sviraczs je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2006
Postovi: 1,028
sviraczs je na dobrom putu 16
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by longee Vidi Post
Nego, kad ćeš ti mene uzeti u naukovanje? Da i ja svirim kao ti

Mo'š si mislit
kad napisem note za Spoved od kvarteta Gubec!!
Reply With Quote
  #46  
Staro 12-03-2007, 00:12
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by sviraczs Vidi Post
kad napisem note za Spoved od kvarteta Gubec!!

A to će biti - nikada?

A daj, pliiiiz, platit ću ti!

Daj mi barem neki "hint"
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
Reply With Quote
  #47  
Staro 12-03-2007, 21:31
primas1 primas1 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 473
primas1 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

kaj kažete dal je moguće obraditi pjesmu od Celine Dion: My Heart Will Go On za tamburaški sastav? jer meni do kraja cijeloga arr samo 8 taktova, a arr. se sastoji od: prim I, II, basprim I, II, čelo, kontra i bas??
Reply With Quote
  #48  
Staro 12-03-2007, 22:13
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by primas1 Vidi Post
kaj kažete dal je moguće obraditi pjesmu od Celine Dion: My Heart Will Go On za tamburaški sastav? jer meni do kraja cijeloga arr samo 8 taktova, a arr. se sastoji od: prim I, II, basprim I, II, čelo, kontra i bas??
Sve, a ma baš sve je moguće obraditi.

No, fuck me sideways ako sam shvatio ovo boldano
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
Reply With Quote
  #49  
Staro 12-03-2007, 23:46
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mirkec Vidi Post
btw, pokazi svoje znanje i napravi note za pjesmu: Spoved - kvartet gubec (:
e, mirkec, mirkec... ajd ti nađi krivu notu u fijakeru kojeg si poslikao i postao.
ima jedna.
a sviraczs, vjeruj mi ima u glavi ne tih 5MB nota, nego toliko gigabajta da ti nebi stalo na hard disk. može ti i spoved može napisati od prve, sve dionice, samo ako ju je bar jednom čuo. tak da ne vučeš vraga za rep bez veze.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 12-03-2007 at 23:54.
Reply With Quote
  #50  
Staro 13-03-2007, 08:52
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
e, mirkec, mirkec... ajd ti nađi krivu notu u fijakeru kojeg si poslikao i postao.
ima jedna.
a sviraczs, vjeruj mi ima u glavi ne tih 5MB nota, nego toliko gigabajta da ti nebi stalo na hard disk. može ti i spoved može napisati od prve, sve dionice, samo ako ju je bar jednom čuo. tak da ne vučeš vraga za rep bez veze.
I to ne za kvartet Gubec, već i za Franju Tahija i seljački orkestar koji čine SVI sudionici seljačke bune!!!

Mirkec, ne zayebavat sviraczsa, nemoj da to osobno shvatim, čovjek je jedan od najboljih tamburaša na svijetu!
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
Reply With Quote
  #51  
Staro 13-03-2007, 09:25
mirkec mirkec je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 19
mirkec je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
a sviraczs, vjeruj mi ima u glavi ne tih 5MB nota, nego toliko gigabajta da ti nebi stalo na hard disk. može ti i spoved može napisati od prve, sve dionice, samo ako ju je bar jednom čuo. tak da ne vučeš vraga za rep bez veze.
pa nije to 5MB nota!
jesi li uopce pogledao kaj je to??

ovaj offtopic je pocel kad je netko napisao neznam koliko usklicnika.

nije mi jasno, zakaj uopce postoji ovaj forum /ili podforum/..
kad netko trazi neke note nitko se ne javlja /a tvrdite da znate napisati, da ih negdje imate/, vec samo pljujete po drugima.
htio sam pomoc ekipi, na bilo koji nacin, vi ako ste znali da je jedna nota kriva, mogli ste lijepo napomenuti /ispraviti/ i nikome nista... ili ako vam se cijeli notni zapis ne svida, ili je netocan mogli ste vi zapisati ponovo i ovdje poslati.

nije to samo na ovome forumu tako, na svakom...
od kuharice do nekih inzenjerskih problema. ne zeli se pomoc drugome - zbog ljubomore, konkurencije, idiotizma, neznanja, manjak vremena, manjak internetskih paketa, ... to nitko nezna, samo oni.

recite vi kaj zelite, ali je tako...
Reply With Quote
  #52  
Staro 13-03-2007, 11:26
sviraczs's Avatar
sviraczs sviraczs je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2006
Postovi: 1,028
sviraczs je na dobrom putu 16
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mirkec Vidi Post


ovaj offtopic je pocel kad je netko napisao neznam koliko usklicnika.

ja sam samo rek'o,da ces mu vise pomoci,ako mu das Bogdanov snimak te pjesme!Ako,uopce znas tko je Bogdan???????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????
Reply With Quote
  #53  
Staro 13-03-2007, 12:01
mirkec mirkec je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 19
mirkec je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by sviraczs Vidi Post
ja sam samo rek'o,da ces mu vise pomoci,ako mu das Bogdanov snimak te pjesme!Ako,uopce znas tko je Bogdan???????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????
pa to se podrazumjeva da ima pjesmu.

primitivizam
Reply With Quote
  #54  
Staro 13-03-2007, 12:12
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mirkec Vidi Post
pa nije to 5MB nota!
jesi li uopce pogledao kaj je to??
nisam pogledao kaj je to. mislim da niti neću, ne zanima me.
zašto misliš da bih ja ili netko drugi trebao ispravljati tuđe greške u notama? imam ja drugih nota za pisati, bitnijih stvari. o ovome što si ti nalijepio na forum sam rekao svoje u prethodnim postovima.

i puna mi je kapa tog gotovanskog treba mi ovo i ono. nije ti ovo servis za besplatne usluge.
što se tiče pljuvanja po drugima i napadanja drugih, na ovoj temi si jedino ti nastupio napadački. ohladi se malo i shvati da ti nitko nije dužan pisati note na zahtjev. sam si ih piši.

reagirao sam jer se dogodilo da je jedan totalni svirački početnik (mirkec) počeo dijeliti pamet jednom profesionalcu i vrhunskom tamburašu. bilo mi je tužno za gledati, pa sam reagirao. više neću, blamiraj se slobodno.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #55  
Staro 13-03-2007, 12:15
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mirkec Vidi Post
pa to se podrazumjeva da ima pjesmu.

primitivizam
MIRKEC stani na loptu.... ne vrijeđaj. dobio si koristan savjet, a vrijeđaš. pripazi na svoj primitivizam.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #56  
Staro 13-03-2007, 12:47
mirkec mirkec je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 19
mirkec je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
nisam pogledao kaj je to. mislim da niti neću, ne zanima me.
zašto misliš da bih ja ili netko drugi trebao ispravljati tuđe greške u notama? imam ja drugih nota za pisati, bitnijih stvari. o ovome što si ti nalijepio na forum sam rekao svoje u prethodnim postovima.

i puna mi je kapa tog gotovanskog treba mi ovo i ono. nije ti ovo servis za besplatne usluge.
što se tiče pljuvanja po drugima i napadanja drugih, na ovoj temi si jedino ti nastupio napadački. ohladi se malo i shvati da ti nitko nije dužan pisati note na zahtjev. sam si ih piši.

reagirao sam jer se dogodilo da je jedan totalni svirački početnik (mirkec) počeo dijeliti pamet jednom profesionalcu i vrhunskom tamburašu. bilo mi je tužno za gledati, pa sam reagirao. više neću, blamiraj se slobodno.
nije mi palo na pamet nekom dijeliti pamet, niti ikoga vrijedati...
pa cemu onda ova tema, ako nitko ne zeli KONKRETNO pomoc pocetniku?

mozda postovani gospodin svira(č) zna svirat, ali mu internetska kultura nije na nivou.

mogu se i ja pravit pametan u svojem poslu, ali nikad, ali bas nikad nisam tako pisao postove (sa toliko usklicnika ili upitnika) - pogotovo ako se radi o forumu gdje se mladi ljudi zanimaju za stvari koje mozda ja znam.

a sad mislim da bi bilo dosta ovog razgovora ili prepucavanja, jer smatram da je nazalost krenulo sve u pogresnom smjeru...

umjesto da dijelimo (ili dijelite) znanje, mi smo se poceli svadati zbog nekoliko usklicnika.

kao dugogodisnji forumas trebal sam osjetiti o cemu se radi i preci preko toga (ne komentirati je hebene usklicnike), ali nisam.

zelim samo da ovaj forum (kao i stranica) dobiju na vrijednosti onoliko koliko to i zasluzuju....
Reply With Quote
  #57  
Staro 13-03-2007, 13:14
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

e, pa vidiš tema je NOTNI ZAPISI. tu sam jako skeptičan, što sam i izrazio u svom prvom postu na ovoj temi. problem je u tome što se ovom vrstom glazbe bavim preko četvrt stoljeća i što još nisam naišao na kvalitetan notni materijal kojeg bi se isplatilo preporučiti drugima, pogotovo početnicima koji greške u tim notnim zapisima neće moći sami prepoznati i korigirati ih, nego će te površno napisane note prihvatiti zdravo za gotovo, kakve jesu.

u tu se priču uklopio i sviraczs koji je kao bolje rješenje naveo slušanje te glazbe u izvedbi eminentnih izvođača, gdje nema krivih harmi, teksta i melodije. tek kad usvojiš to, možeš se početi koristiti ovakvim poluproizvodima od notnog materijala u starogradskoj, narodnoj glazbi, jer ćeš sam vidjeti šta tu fali. sad, čovjek piše postove s puno uskličnika, pa šta? to uopće nije bitno, ne tiču se ti uskličnici tebe, on uvijek tako piše.

od svega skupa, korisna ti je bar informacija da s rezervom pristupiš takvim izdanjima notnog materijala.

u pjesmi fijaker stari, prva nota nije e, nego d i na stihu:
- cijele noći snijeg polako pada

na boldanom slogu "pa" probaj odsvirati Cis7 umjesto G dura, pa vidi kako ti se čini.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #58  
Staro 13-03-2007, 13:26
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
e, pa vidiš tema je NOTNI ZAPISI. tu sam jako skeptičan, što sam i izrazio u svom prvom postu na ovoj temi. problem je u tome što se ovom vrstom glazbe bavim preko četvrt stoljeća i što još nisam naišao na kvalitetan notni materijal kojeg bi se isplatilo preporučiti drugima, pogotovo početnicima koji greške u tim notnim zapisima neće moći sami prepoznati i korigirati ih, nego će te površno napisane note prihvatiti zdravo za gotovo, kakve jesu.

u tu se priču uklopio i sviraczs koji je kao bolje rješenje naveo slušanje te glazbe u izvedbi eminentnih izvođača, gdje nema krivih harmi, teksta i melodije. tek kad usvojiš to, možeš se početi koristiti ovakvim poluproizvodima od notnog materijala u starogradskoj, narodnoj glazbi, jer ćeš sam vidjeti šta tu fali. sad, čovjek piše postove s puno uskličnika, pa šta? to uopće nije bitno, ne tiču se ti uskličnici tebe, on uvijek tako piše.

od svega skupa, korisna ti je bar informacija da s rezervom pristupiš takvim izdanjima notnog materijala.

u pjesmi fijaker stari, prva nota nije e, nego d i na stihu:
- cijele noći snijeg polako pada

na boldanom slogu "pa" probaj odsvirati Cis7 umjesto G dura, pa vidi kako ti se čini.
Ili d smanjeni, eventualno , s basom na tonu C#
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
Reply With Quote
  #59  
Staro 13-03-2007, 13:32
mirkec mirkec je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 19
mirkec je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
e, pa vidiš tema je NOTNI ZAPISI. tu sam jako skeptičan, što sam i izrazio u svom prvom postu na ovoj temi. problem je u tome što se ovom vrstom glazbe bavim preko četvrt stoljeća i što još nisam naišao na kvalitetan notni materijal kojeg bi se isplatilo preporučiti drugima, pogotovo početnicima koji greške u tim notnim zapisima neće moći sami prepoznati i korigirati ih, nego će te površno napisane note prihvatiti zdravo za gotovo, kakve jesu.

u tu se priču uklopio i sviraczs koji je kao bolje rješenje naveo slušanje te glazbe u izvedbi eminentnih izvođača, gdje nema krivih harmi, teksta i melodije. tek kad usvojiš to, možeš se početi koristiti ovakvim poluproizvodima od notnog materijala u starogradskoj, narodnoj glazbi, jer ćeš sam vidjeti šta tu fali. sad, čovjek piše postove s puno uskličnika, pa šta? to uopće nije bitno, ne tiču se ti uskličnici tebe, on uvijek tako piše.

od svega skupa, korisna ti je bar informacija da s rezervom pristupiš takvim izdanjima notnog materijala.

u pjesmi fijaker stari, prva nota nije e, nego d i na stihu:
- cijele noći snijeg polako pada

na boldanom slogu "pa" probaj odsvirati Cis7 umjesto G dura, pa vidi kako ti se čini.
nisam niti primjetio, ali i ja prvu notu odsviram D.
Reply With Quote
  #60  
Staro 13-03-2007, 14:25
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno "ciganski"!!!

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
- cijele noći snijeg polako pada

na boldanom slogu "pa" probaj odsvirati Cis7 umjesto G dura, pa vidi kako ti se čini.
E, ispade najkonstruktivnije iz cele ove prepiske gore navedena finta/finesa . Da je toga cesce na ovom forumu , mislim otkrivanja finesa "nicim isprovociranih"

Dragi "machori" slobodno nam ponekad otkrijte tako nesto, moram priznati da je meni bilo dobrodoslo!
Hvala!

EDIT Pa makar i u temi Notni zapisi
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 12:58 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.