Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Kućni servis i oprema

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 08-11-2011, 12:47
antonio bas antonio bas je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Mar 2009
Postovi: 35
antonio bas je na dobrom putu 10
Uobičajeno trzalice za bas

interesiraju me trzalice za bas za svirku na razglas da se ne ćuje ono lagano zveckanje kao što je slučaj s onim plastičnim dk...ako moze neke informacije,slike,cijene...moze i na pp
Reply With Quote
  #2  
Staro 08-11-2011, 13:45
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by antonio bas Vidi Post
interesiraju me trzalice za bas za svirku na razglas da se ne ćuje ono lagano zveckanje kao što je slučaj s onim plastičnim dk...ako moze neke informacije,slike,cijene...moze i na pp
Odličan komad kože koji je pritom odlično prepravljen u trzalicu i problem solved
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
Reply With Quote
  #3  
Staro 08-11-2011, 14:25
HrvojeSB's Avatar
HrvojeSB HrvojeSB je odsutan trenutno
Administrator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 263
HrvojeSB je na dobrom putu 18
Uobičajeno

http://www.tambura-zone.com/oglasnik...las.php?id=248
__________________
www.tambura-zone.com
Reply With Quote
  #4  
Staro 08-11-2011, 14:32
antonio bas antonio bas je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Mar 2009
Postovi: 35
antonio bas je na dobrom putu 10
Uobičajeno

vidio sam i probao te zelene,bio sam i kod čovjeka u gredi,to mi je dobro za suho,ali razglas ne...vidio sa one crne mislim od varge ili su njegove slične tak nekaj kod gilga,interesira me jel ima još kakvih varijacija na temu i di se daju nabaviti...
probao sam i od kolege nekakvu dvobojnu mislim pola smeđa,pola krem ili tak nekaj i ta je bila odlična al neznam di nabaviti,svi pričaj nešto ima ovakve a niko nezna ni di,ni od koga ni kakva cijena...
Reply With Quote
  #5  
Staro 08-11-2011, 19:04
jozo-begesar jozo-begesar je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 156
jozo-begesar je na dobrom putu 15
Uobičajeno

Javi se Basdžiji, ako trebaš broj javi na PP. On prodaje dobre trze, najbolje koje sam ja probao do sada, crne su, od nekakve čudne plastike(??), nisam siguran točno šta je to, al radi lijepo.
Ove pola smeđe-pola krem radi Damir Kordoš, to ti je DK trzalica, samo s jednom stranom od kože, ako mislimo na istu stvar, cijena je 100 kn, isto ako trebaš broj, na PP.
Ima još nešto zgodno, al ja sam uspio nabavit samo komadićak, to je nekakva koža koja je prilično tvrda, mislim da se radi od pojasa za mlin, daje fin ton, super za studio, teško za nabavit, nisam vidio nikog kod nas da svira s tim, dok se preko grane može naći ljudi koji sviraju.
Reply With Quote
  #6  
Staro 08-11-2011, 22:17
antonio bas antonio bas je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Mar 2009
Postovi: 35
antonio bas je na dobrom putu 10
Uobičajeno

eto vidiš,mi smo baš o tom razglabali da to nebi bilo loše davno već,a niko nije probao nabaviti,remen od nekog stroja u pilani recimo ili tako nešto oni koji su glomazni da su izrađeni pukli,jer su već i od ulja i masti koja se upila i razrađeno,mislim da bi to bilo odlično samo treba nabaviti tako nešto...
Reply With Quote
  #7  
Staro 09-11-2011, 07:47
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by antonio bas Vidi Post
eto vidiš,mi smo baš o tom razglabali da to nebi bilo loše davno već,a niko nije probao nabaviti,remen od nekog stroja u pilani recimo ili tako nešto oni koji su glomazni da su izrađeni pukli,jer su već i od ulja i masti koja se upila i razrađeno,mislim da bi to bilo odlično samo treba nabaviti tako nešto...
takve su trzalice tonski ok , samo nakon pola sata svirke se ugriju i motaju se oko prsta pa umore ruku e sad tko voli ...
Reply With Quote
  #8  
Staro 09-11-2011, 09:36
jozo-begesar jozo-begesar je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 156
jozo-begesar je na dobrom putu 15
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basdžija Vidi Post
takve su trzalice tonski ok , samo nakon pola sata svirke se ugriju i motaju se oko prsta pa umore ruku e sad tko voli ...
zato je dobro imati komadićak, ne veći od 4 cm, u tom slučaju se ne savija, bar ja nemam takvog iskustva...
tonski su meni izvrsne, možda se malo brže troše, al eto kažem, za studio dobar izbor...
za ono što nama većinom treba, ipak bi se opredjelio za tvoje crne, omjer ton-trajanje i to je to. zasad najbolje što sam ja probao.
Reply With Quote
  #9  
Staro 14-11-2011, 19:43
Blago Vrankić Blago Vrankić je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 35
Blago Vrankić je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Probaj trzalice od Vlade basprima moj basista je sve probo i najzadovoljniji je sa njima iako mu se sviđa i trzalica od basdzije!!!!!!!!!!
Znam da dosta basista u okolici Vk koristi Vladine trze!!
Reply With Quote
  #10  
Staro 11-01-2012, 12:25
teouros teouros je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jan 2012
Postovi: 19
teouros je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Mogu ti nabaviti trzalice za bas one su okolo koža a u sredini kaučuk.Pozdrav
Reply With Quote
  #11  
Staro 02-01-2014, 16:34
Zarkoll's Avatar
Zarkoll Zarkoll je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Aug 2012
Postovi: 37
Zarkoll je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Imam ja trzalice za bas, garantovano najbolji ton pogledajte na fejsu moju stranu evo linka https://www.facebook.com/pages/Tambu...29441307115974

Last edited by Zarkoll; 16-05-2014 at 08:12.
Reply With Quote
  #12  
Staro 14-01-2014, 06:41
ceko ceko je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 52
ceko je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by antonio bas Vidi Post
eto vidiš,mi smo baš o tom razglabali da to nebi bilo loše davno već,a niko nije probao nabaviti,remen od nekog stroja u pilani recimo ili tako nešto oni koji su glomazni da su izrađeni pukli,jer su već i od ulja i masti koja se upila i razrađeno,mislim da bi to bilo odlično samo treba nabaviti tako nešto...
Ovo su do sada ,po meni ,najbolje trzalice za svirku na razglas. Znaci, plasticni remen filovan kozom sa obadvije strane.Kad se trzalica malo usvira (umasti) daje pun i masan ton ,ne trosi se ,ne zarezuje vrlo tiha , uvija se taman koliko treba. Dosta bolja od same presovane koze.Bar su takve moje trzalice debele 4.5mm. Ko moze doci do takvog remena neka slobodno nabavi .Traje trzalica vrlo dugo.
Sad je problem doci do tog kaisa jer se koristio na starim pilanama, stamparijama... a te masine su poodavno rashodovane.
Ima altenativa.Moze se napraviti slicna uz malo truda i dobrog ljepila. Da zvuci bolje od plasticnih. I da covjek moze bar uzivati u drugacijoj trzalici ako ne moze u drugom instrumentu.
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 03:58 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.