Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Majstori glazbalari

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 30-06-2011, 23:19
Karmix Karmix je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jun 2011
Postovi: 13
Karmix je na dobrom putu 10
Uobičajeno Istina o Bocanu

Vjerovali ili ne Bocan se još izrađuje po šablonima starim 104 godine. Slučajno sam naletio na ovu stranicu. Guglajuči po internetu istražujuči priču jednog boema. Boem se zove Geza Bocan četvrata generacija majstora Lajoša Bocana. Potaknut nevjerovatnom pričom o slavi, jadu i bjedi Bocanovih. Priča ide ovako. Imam sina 7god. tražim za njega primu. Odem kod kolege i pitam dali zna nekog di se može za početak povoljno nabavit prima, malac je 7 god možda odustane za pet dana. Kaže on meni Geza ti pravi, odi kod njega dat će ti jeftino nema za crnu kiflu. Kažem ja, ti se šališ Geza? On pravi tambure? Mislim u sebi znam Gezu ali da on tambure pravi, nema šanse. Geza? boem, živi od socijalne pomoči, ima psa bez oka, kad god vozi bicikli ili je na ulici drži mobitel na uhu, duga masna kosa povezana u rep, marama oko vrata. Mislim nema šanse. Ali vrag mi ne da mira. Odem ja kod njega a ono šok i nevjerica. Geza je došao u Hravatsku i dalje izrađuje Bocana a mi koji živimo u blizini nemamo pojma. Kad sam ga počeo ispitivat. Prvo nije htjeo pričat ali ja nisam odustajao. Zanimalo me kako se Bocan stvorio u mom susjedstvu. Onda se otvorio, počeo je pričat o obitelji,o Lajošima, dedi i pradedi, o Gezi svome ocu, o tamburama, o Janiki Balažu, o tome kako je došao u Hrvatsku. Jedna priča puna divljenja i žaljenja! Poslje razgovora sa Gezom sam shvatio da prića o Bocanima vjerojatno završava sa njim. Da će završit izrada instrumenata stara više od sto godina. Jednostavno nema pete generacije ovih majstora
Reply With Quote
  #2  
Staro 30-06-2011, 23:31
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

i kakva je tu istina? daj koji detalj više o tome, prepričaj nam o čemu ste razgovarali, u detalje, naravno.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #3  
Staro 01-07-2011, 16:32
Karmix Karmix je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jun 2011
Postovi: 13
Karmix je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
i kakva je tu istina? daj koji detalj više o tome, prepričaj nam o čemu ste razgovarali, u detalje, naravno.
Malo je glupo da ja pričam o njegovom životu. Njegov život moraš doći sam vidjet. Predpostavljam da si iz Sl. Broda imaš pola sata do Habjanovaca. Rado ću te odvest kod njega.
Reply With Quote
  #4  
Staro 01-07-2011, 18:22
dewey89's Avatar
dewey89 dewey89 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2010
Postovi: 174
dewey89 je na dobrom putu 16
Uobičajeno

pa ako covjek stvarno tesko zivi, probaj iz neke solidarnosti pomoc mu, npr otiđes kod njega, poslikas tambure koje je napravio i koji su za prodat pa ljepo stavis ovdje na forum neka narod vidi sta covjek nudi pa mozda nesto i proda...
__________________
“Samo je tamburašima dato da budni snivaju,
zvezde dodirnu i da se vrate,
uz njih se ljubav zaprosi,
uz njih je lepše živeti,
na kraju lakše otići,
kada nas prate...“
Reply With Quote
  #5  
Staro 01-07-2011, 18:47
Karmix Karmix je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jun 2011
Postovi: 13
Karmix je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by dewey89 Vidi Post
pa ako covjek stvarno tesko zivi, probaj iz neke solidarnosti pomoc mu, npr otiđes kod njega, poslikas tambure koje je napravio i koji su za prodat pa ljepo stavis ovdje na forum neka narod vidi sta covjek nudi pa mozda nesto i proda...
Sad sam baš došao od njega i doneo slike i članke iz novine koje dokazuju moju priču. U biti to mi je i cilj da mu pomognem. Baš zbog njegove situacije. Njegov odgovor je bio meni ne treba marketing ja imam ime. Šta da ti kažem boem boem.
Reply With Quote
  #6  
Staro 01-07-2011, 20:38
Kontr@pž Kontr@pž je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jan 2011
Postovi: 25
Kontr@pž je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Karmix Vidi Post
Sad sam baš došao od njega i doneo slike i članke iz novine koje dokazuju moju priču. U biti to mi je i cilj da mu pomognem. Baš zbog njegove situacije. Njegov odgovor je bio meni ne treba marketing ja imam ime. Šta da ti kažem boem boem.
samo ti stavi slike i to mozd bi ja uzeo nest za mene ak ima nest dobro

al stvarno ja bi rado uzeo nest od njega i moj frend iz benda

Last edited by Kontr@pž; 01-07-2011 at 20:54.
Reply With Quote
  #7  
Staro 02-07-2011, 01:49
dewey89's Avatar
dewey89 dewey89 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2010
Postovi: 174
dewey89 je na dobrom putu 16
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Karmix Vidi Post
Sad sam baš došao od njega i doneo slike i članke iz novine koje dokazuju moju priču. U biti to mi je i cilj da mu pomognem. Baš zbog njegove situacije. Njegov odgovor je bio meni ne treba marketing ja imam ime. Šta da ti kažem boem boem.
Objavi nam cim prije te clanke i slike tambura naravno...zeljno iscekujemo
__________________
“Samo je tamburašima dato da budni snivaju,
zvezde dodirnu i da se vrate,
uz njih se ljubav zaprosi,
uz njih je lepše živeti,
na kraju lakše otići,
kada nas prate...“
Reply With Quote
  #8  
Staro 01-07-2011, 12:56
Kontr@pž Kontr@pž je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jan 2011
Postovi: 25
Kontr@pž je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Karmix Vidi Post
Vjerovali ili ne Bocan se još izrađuje po šablonima starim 104 godine. Slučajno sam naletio na ovu stranicu. Guglajuči po internetu istražujuči priču jednog boema. Boem se zove Geza Bocan četvrata generacija majstora Lajoša Bocana. Potaknut nevjerovatnom pričom o slavi, jadu i bjedi Bocanovih. Priča ide ovako. Imam sina 7god. tražim za njega primu. Odem kod kolege i pitam dali zna nekog di se može za početak povoljno nabavit prima, malac je 7 god možda odustane za pet dana. Kaže on meni Geza ti pravi, odi kod njega dat će ti jeftino nema za crnu kiflu. Kažem ja, ti se šališ Geza? On pravi tambure? Mislim u sebi znam Gezu ali da on tambure pravi, nema šanse. Geza? boem, živi od socijalne pomoči, ima psa bez oka, kad god vozi bicikli ili je na ulici drži mobitel na uhu, duga masna kosa povezana u rep, marama oko vrata. Mislim nema šanse. Ali vrag mi ne da mira. Odem ja kod njega a ono šok i nevjerica. Geza je došao u Hravatsku i dalje izrađuje Bocana a mi koji živimo u blizini nemamo pojma. Kad sam ga počeo ispitivat. Prvo nije htjeo pričat ali ja nisam odustajao. Zanimalo me kako se Bocan stvorio u mom susjedstvu. Onda se otvorio, počeo je pričat o obitelji,o Lajošima, dedi i pradedi, o Gezi svome ocu, o tamburama, o Janiki Balažu, o tome kako je došao u Hrvatsku. Jedna priča puna divljenja i žaljenja! Poslje razgovora sa Gezom sam shvatio da prića o Bocanima vjerojatno završava sa njim. Da će završit izrada instrumenata stara više od sto godina. Jednostavno nema pete generacije ovih majstora
hah ako je istina ja bi rado uzeo jednu njegovu kontru jel mozd je stvarno posljedni bocan
Reply With Quote
  #9  
Staro 01-07-2011, 15:03
maratz's Avatar
maratz maratz je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2010
Postovi: 46
maratz je na dobrom putu 10
Uobičajeno

a di zivis? tj on ako ti je u susjedstvu?
__________________
Ne mogu se tacno setit' leta al' je prosla dvadeset i peta.
U somboru behu drugi dani, voleo se zivot u kafani.
Volele se svadbe i igraci, dobri konji i dobri sviraci...
Reply With Quote
  #10  
Staro 01-07-2011, 16:26
Karmix Karmix je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jun 2011
Postovi: 13
Karmix je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by maratz Vidi Post
a di zivis? tj on ako ti je u susjedstvu?
Ja živim u Brođancima on u Habjanovcima to su selo do sela 5km od Bizovca
Reply With Quote
  #11  
Staro 08-03-2012, 18:06
brance brance je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2012
Postovi: 2
brance je na dobrom putu 10
Uobičajeno bok

Kko doč do kontakta od tog preživjelog Geze,posjedujem 90 g il tu negdije bugariju-kontru,pa bi ju servisirao ili prodo....
Reply With Quote
  #12  
Staro 10-03-2012, 22:04
brance brance je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2012
Postovi: 2
brance je na dobrom putu 10
Uobičajeno Kontra Bocan Geza

Čuo sam se sa gezom,prepoznao je tamburu i rekao da je 10 g starija nego sam ja mislio,slao sam mu slike.... i ako je zadržim za sebe kod njega ču ju urediti generalno,inače like je fakat Boem,ima svoju briju i svoj film,i jako ljubazan i pristupačan,čekam slobodnog vremena da odem kod njega problem je parsokm udaljenosti...
Reply With Quote
  #13  
Staro 09-08-2013, 10:06
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno Sova prim Bocan Bela

http://komlo.olx.hu/boczan-tambura-prim-iid-265613392

na madzarskim oglasima...
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #14  
Staro 29-06-2017, 21:37
dododo dododo je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jan 2013
Postovi: 2
dododo je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Poštovani, zna li tko, radi li Geza još uvijek tambure i ako netko ima nekakav kontakt kojim bi se moglo čovjeka dobiti ako ih radi?

Hvala.
Reply With Quote
Reply

Tags
bocan

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 04:13 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.