Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tambura općenito

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 19-03-2012, 15:59
mmatek92's Avatar
mmatek92 mmatek92 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 18
mmatek92 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

http://www.youtube.com/watch?v=eNNBx4sdYr0

o ovome sam mislio, ovakav tip ''točke''.... a ovom prilikom bih upitao jel mi može tko reći nazive ovih skladbi koje dečki sviraju i budući da je to OČITO bilo na smotri kak je to prošlo na kritikama??
Reply With Quote
  #22  
Staro 19-03-2012, 17:13
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mmatek92 Vidi Post
http://www.youtube.com/watch?v=eNNBx4sdYr0

o ovome sam mislio, ovakav tip ''točke''.... a ovom prilikom bih upitao jel mi može tko reći nazive ovih skladbi koje dečki sviraju i budući da je to OČITO bilo na smotri kak je to prošlo na kritikama??
Totalno ti je nebitno šta ćeš svirat jer je publika očito zainteresirana samo za tapšanje u ritmu... To su valjda takvi običaji...
Toliko o kulturi slušanja u nas...
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #23  
Staro 19-03-2012, 18:48
mmatek92's Avatar
mmatek92 mmatek92 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 18
mmatek92 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Razumijem te Veljo... i istina je, publika će pljeskati na sve živo i mrtvo kaj se svira i ne svira... pa čak i na ono nijemo kolo(ak se tak zove) ... ALI,meni je bitno kaj ću svirat i bitno je onoj gospodi koja to ocjenjuje poslije smotre. Za nekakav nastup na nekom festivalu ili negdje u šatoru nebitno je kaj se svira, bitno je zabaviti publiku i odraditi too... Ali za smotru je bitno kaj se svira.. Znam da ispadam smiješan..
Bit' će bolje od ponedjeljka
Reply With Quote
  #24  
Staro 20-03-2012, 00:11
Djuka's Avatar
Djuka Djuka je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 233
Djuka je na dobrom putu 15
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mmatek92 Vidi Post
http://www.youtube.com/watch?v=eNNBx4sdYr0

o ovome sam mislio, ovakav tip ''točke''.... a ovom prilikom bih upitao jel mi može tko reći nazive ovih skladbi koje dečki sviraju i budući da je to OČITO bilo na smotri kak je to prošlo na kritikama??
to ti je od maestra ako se ne varam ....tako da porazgovaraj o tome s njime ...

mozda ja imam kriiv dojam ispravi me ako samo u krivu...ali trazis ljude da ti daju arazmane ili sta da sviras ...neznam ako si ikad cuo za autorska prava i da se arazmani placaju i kopiranje tokvih dijela bas i nije legalano a kamo li da to primjenis na manifestacviji poput smotre
Reply With Quote
  #25  
Staro 20-03-2012, 09:26
mmatek92's Avatar
mmatek92 mmatek92 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 18
mmatek92 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Djuka Vidi Post
to ti je od maestra ako se ne varam ....tako da porazgovaraj o tome s njime ...

mozda ja imam kriiv dojam ispravi me ako samo u krivu...ali trazis ljude da ti daju arazmane ili sta da sviras ...neznam ako si ikad cuo za autorska prava i da se arazmani placaju i kopiranje tokvih dijela bas i nije legalano a kamo li da to primjenis na manifestacviji poput smotre
Mislim da imaš krivi dojam, ne tražim aranžmane i znam da to nije legalno. Ovaj video koji sam stavio tu s youtubea, teško da bih na to mogao napraviti nešto svoje nakon što sam čuo ovu verziju. Ako već pišem neki aranžman onda si obavezno nabavim samo prvi glas, najčešće melodiju od brača i trudim se ne slušati ni jednu drugu verziju dok ne napišem kompletni aranžman, da ne padnem pod nečiji utjecaj.
Nisam od onih koji su došlil na forum tražiti note ili aranžmane, to si mogu i sam napraviti.
Reply With Quote
  #26  
Staro 20-03-2012, 13:42
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mmatek92 Vidi Post
http://www.youtube.com/watch?v=eNNBx4sdYr0

o ovome sam mislio, ovakav tip ''točke''.... a ovom prilikom bih upitao jel mi može tko reći nazive ovih skladbi koje dečki sviraju i budući da je to OČITO bilo na smotri kak je to prošlo na kritikama??
što si mislio "o ovome"? što ti nije jasno? kakav je to "tip točke" po tebi?
uopće mi nije jasno što ustvari pitaš.

tih par instrumentala sam postavio zato jer je dečkima u tom trenutku to bilo gušt i izazov za odsvirati. postavio sam to s namjerom da svirce malo odmaknem od monotonije odsviravanja koreografija, da ljudi sviraju i nešto po svom ćeifu.
dakle: ova točka nastala je isključivo zbog svirača koji ju sviraju. to je dovoljan razlog za njeno postojanje.
nije bitno kako se zovu ti instrumentali, kako sam došao do njih, je li to folklor ili estrada. svaki ima svoj naslov, svoje porijeklo i priču, ali mi se ne da raspredati o tim detaljima.
uopće nisam razmišljao hoće li to netko prijaviti na nekakvu smotru i kakvi će biti komentirati bilo publike bilo žirija. tako da ne znam niti se sjećam što je rečeno od strane stručnog
žirija.


zašto se ti opterećuješ "komisijama" "kritikama" i "smotrama"? u svakom postu ih spomeneš. šta će ti taj uteg?
ako ćeš raditi nešto da bi se dopalo žiriju, bolje odustani od besmislenog posla. svirate li vi zbog sebe ili zbog komisije?

svaki od tih članova komisije ima neki svoj film u glavi i milion puta se dogodilo da potpuno različito i međusobno kontradiktorno komentiraju istu izvedbu iste točke. nemaju oni nikakve usuglašene niti ujednačene kriterije. svaki pojedinac tamo fura svoj film.

evo što bi rekli neki od članova komisije zaduženi za glazbenu komponentu izvedbe nakon što bi odslušali ovo s linka:

1. prof. b. p.: dobro uvježban sastav, odlični bračisti, drugi primaš malo nesiguran, ali pobogu, već sam puno puta tražio od njihovog voditelja da izvode nešto s naše strane drave, a ne s mađarske. (čovjek brie na hrvatski folklor)

2. d. v.: hmmm da... a zašto nemate čelo u sastavu? (čovjek brie na orkestralne aranžmane i čelo posebno)

3. mr. sci. j. ć.: bravo, oooodlično!!! super. bravo momci!!! (dobroćudan lik i ne zamara se sporednim stvarima)

4. mr.sci. i. m.: treća žica na drugom basprimu je bila nijansu više ugođena od treće žice na prvom braču. voditelji bi trebali znati da svirače treba naštimati prije izvedbe točke!!! (izgleda kao da ona zaista misli kako voditelji nisu nikad čuli za naštimavanje instrumenata, pa ih nastoji prosvijetliti).


Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Totalno ti je nebitno šta ćeš svirat jer je publika očito zainteresirana samo za tapšanje u ritmu... To su valjda takvi običaji...
Toliko o kulturi slušanja u nas...
na priredbama amaterskih folklornih grupa publika je u pravilu sastavljena od rodbine i prijatelja samih izvođača. pomalo je i navijački nastrojena i zato je to tako.
nema to veze s kulturom slušanja u nas ili u njih...
samim izvođačima je također puno važniji i stimulativniji takav pozitivni feedback publike nego da ih netko pozorno prati i plješće tek kada je naklon. tako to jednostavno mora biti. da nije tako, trebalo bi to izmisliti. bez obzira što sam i sam stotinu puta šizio jer zbog aplauza nisam uspio čuti nešto, neki detalj koji me zanima.

Last edited by _maestro_; 20-03-2012 at 14:22.
Reply With Quote
  #27  
Staro 20-03-2012, 14:00
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
4. mr.sci. i. m.: treća žica na drugom basprimu je bila nijansu više ugođena od treće žice na prvom braču. voditelji bi trebali znati da svirače treba naštimati prije izvedbe točke!!! (izgleda kao da ona zaista misli kako voditelji nisu nikad čuli za naštimavanje instrumenata, pa ih nastoji prosvijetliti).
Hahahahahah! Sjećam se da je jednom maestro M.F. na smotri tamburaša također upozorio na neujednačenost prvih žica na nekom od basprima, i na sličan način ukazao voditeljima na to.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #28  
Staro 20-03-2012, 22:59
mmatek92's Avatar
mmatek92 mmatek92 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 18
mmatek92 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ovo ste mi jako lijepo objasnili. HVALA!! Malo sam odlutao s tim željama da se svidi žiriju ( opet spominjem i u ovom postu ). Spominjem tu komisiju iz razloga što sam nedavno bio u Narodnom Sveučilištu Dubrava kod gospođe Lucije Franić-Novak i ona mi je osobno rekla da će se nastup na smotri i posebno ''ocjene'' žirija gledati i da će po izvedbi programa Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport odrediti koliko će koje društvo (KUD, FA ...) dobiti novčane pomoći. Bitno mi je to, svjestan sam da ispadam glup spominjući to. Mi smo društvo koje jedva sklapa kraj s krajem i zato nam je svaka lipa bitna.

Svjedočio sam kritikama na kojima je jedan KUD iz Zagreba, ne ću imenovati.. Odradio fenomenalan nastup, ali je imao par kontroverznih pjesama. ''Oprali'' su ih da to nisu folklorne pjesme i umanjili sve ostalo što je bilo dobro.

Vi ste tu iskusni i drago mi je da me ovak na neki način prizemljite. Pojavio sam se na ovom forumu da naučim nešto od svih Vas, a ne da vam pametujem.

Inače, što se tiče sviranja za gušt. Ja sam napisao svojim dečkima od Leonarda Cohena ''Hallelujah'' , al svi znamo da to nije primjereno izvesti na nekom folklornom događanju.

Hvala kaj mi uopće odgovarate.. Nadam se da budem nekaj naučio
Reply With Quote
  #29  
Staro 20-03-2012, 23:22
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mmatek92 Vidi Post
ona mi je osobno rekla da će se nastup na smotri i posebno ''ocjene'' žirija gledati i da će po izvedbi programa Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport odrediti koliko će koje društvo (KUD, FA ...) dobiti novčane pomoći.
Od laži se nitko nije utušio, tako narod kaže.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #30  
Staro 21-03-2012, 10:33
Djuka's Avatar
Djuka Djuka je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 233
Djuka je na dobrom putu 15
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mmatek92 Vidi Post
Inače, što se tiče sviranja za gušt. Ja sam napisao svojim dečkima od Leonarda Cohena ''Hallelujah'' , al svi znamo da to nije primjereno izvesti na nekom folklornom događanju.

Hvala kaj mi uopće odgovarate.. Nadam se da budem nekaj naučio
bolje obradi Handel (Messiah)Hallelujah , ali skini dionice bas kako idu ,a ne melodiju .... i prijavi orkestar na takmicinje orkestara i imat ces vece rezultae onda jer i ot spada pod zg smotre...mislim da je isteko rok za ovu godinu ...
Reply With Quote
  #31  
Staro 21-03-2012, 12:35
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mmatek92 Vidi Post
...Spominjem tu komisiju iz razloga što sam nedavno bio u Narodnom Sveučilištu Dubrava kod gospođe Lucije Franić-Novak i ona mi je osobno rekla da će se nastup na smotri i posebno ''ocjene'' žirija gledati i da će po izvedbi programa Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport odrediti koliko će koje društvo (KUD, FA ...) dobiti novčane pomoći. Bitno mi je to, svjestan sam da ispadam glup spominjući to. Mi smo društvo koje jedva sklapa kraj s krajem i zato nam je svaka lipa bitna....
Lucija ti je točno rekla.
U Zagrebu postoje stotine kudova, udruga, ansambala i svaki od njih očekuje neke novce za financiranje svoje aktivnosti.
Prije 2 godine ukupan fond za kulturni amaterizam u Zg je bio oko 12 miliona kuna. Zbog svega što se događa u državi taj fond je sada 4 miliona. 3 puta manji.
Ako grad daje novce, ima pravo kontrolirati i tražiti da se ti novci troše na način na koji su namijenjeni.
Tomu služe smotre, da se prikaže što se radilo proteklih godinu dana, a komisija da procijeni koliko kvalitetno i ozbiljno se radilo. Osim toga, uloga komisije je i savjetodavna. Znači trebala bi pratiti i upućivati voditelje da ne rade nešto krivo, nestručno i tako to...
Tu negdje spada i kvalitetan izbor materijala koji će se prezentirati na smotri.
Ako je riječ o folkloru, jasno je da se ne smije dozvoliti da se tu utrpava sve i svašta, pogotovo ako je pripremljeno i izvedeno na nekvalitetan način.
Kao što je Djuka ranije napomenuo, voditelja ima zaista svakakvih, ima kvalitetnih, ali ima nadobudnih šarlatana, narcisoidnih diletanata, neukih...

Stručna komisija zaista služi i kao filter za takve.

Previše puta do sad se pokazalo kako među tim silnim kudovima i udrugama ima jedan dio prevaranata koji se okupe 15 dana prije smotre, izimproviziraju nekakav program i onda traže novce isto kao oni koji su kvalitetno radili cijelu godinu.
Takvo nedopustivo stanje traje već godinama i krajnje je vrijeme da se paraziti uklone s gradske sise. ovih 4 mil. kuna bit će dosta za one koji zaista vrijede i rade.

Prošle godine sam ja osobno inzistirao na proširenju programa smotre i na uvođenju jednog folklornog koncerta, folklorne večeri gdje bi nastupali samo folklorni instrumentalni i voklano-instrumentalni sastavi. Bez izvođenja koreografija. Znači jedan malo drugačiji vid folklorne djelatnosti, koncert gdje bi težište bilo na folklornim sviračima, za razliku od težišta na folklornom plesu.
Prijedlog je bio prihvaćen od strane vodsvtva ND Dubrava, koji su inače zaduženi od grada za folklorne aktivnosti. Ipak još se ništa nije organiziralo i izgleda da se sam trebam jače angažirati oko toga. Ima dosta orkestara i sastava koji bi nastupili i na takav način.

A može se orkestar prijaviti i u drugim kategorijama. Djuka je napomenuo nešto o tome. Nije folklor jedini oblik kulturnih aktivnosti.
Muzičke aktivnosti mladih organizira Centar za kultutu Trešnjevka.
Tamo je umjesto Lucije Franić - Novak voditelj Goran Jerković, pa se može i s njim kontaktirati i vidjeti kakve su kod njih mogućnosti.
http://www.cekate.hr/kat/zgp/aktualno/

I preko njih se financiraju kulturne aktivnosti u Zagrebu.
Reply With Quote
  #32  
Staro 21-03-2012, 14:28
mmatek92's Avatar
mmatek92 mmatek92 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 18
mmatek92 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
Lucija ti je točno rekla.
U Zagrebu postoje stotine kudova, udruga, ansambala i svaki od njih očekuje neke novce za financiranje svoje aktivnosti.
Prije 2 godine ukupan fond za kulturni amaterizam u Zg je bio oko 12 miliona kuna. Zbog svega što se događa u državi taj fond je sada 4 miliona. 3 puta manji.
Ako grad daje novce, ima pravo kontrolirati i tražiti da se ti novci troše na način na koji su namijenjeni.
Tomu služe smotre, da se prikaže što se radilo proteklih godinu dana, a komisija da procijeni koliko kvalitetno i ozbiljno se radilo. Osim toga, uloga komisije je i savjetodavna. Znači trebala bi pratiti i upućivati voditelje da ne rade nešto krivo, nestručno i tako to...
Tu negdje spada i kvalitetan izbor materijala koji će se prezentirati na smotri.
Ako je riječ o folkloru, jasno je da se ne smije dozvoliti da se tu utrpava sve i svašta, pogotovo ako je pripremljeno i izvedeno na nekvalitetan način.
Kao što je Djuka ranije napomenuo, voditelja ima zaista svakakvih, ima kvalitetnih, ali ima nadobudnih šarlatana, narcisoidnih diletanata, neukih...

Stručna komisija zaista služi i kao filter za takve.

Previše puta do sad se pokazalo kako među tim silnim kudovima i udrugama ima jedan dio prevaranata koji se okupe 15 dana prije smotre, izimproviziraju nekakav program i onda traže novce isto kao oni koji su kvalitetno radili cijelu godinu.
Takvo nedopustivo stanje traje već godinama i krajnje je vrijeme da se paraziti uklone s gradske sise. ovih 4 mil. kuna bit će dosta za one koji zaista vrijede i rade.

Prošle godine sam ja osobno inzistirao na proširenju programa smotre i na uvođenju jednog folklornog koncerta, folklorne večeri gdje bi nastupali samo folklorni instrumentalni i voklano-instrumentalni sastavi. Bez izvođenja koreografija. Znači jedan malo drugačiji vid folklorne djelatnosti, koncert gdje bi težište bilo na folklornim sviračima, za razliku od težišta na folklornom plesu.
Prijedlog je bio prihvaćen od strane vodsvtva ND Dubrava, koji su inače zaduženi od grada za folklorne aktivnosti. Ipak još se ništa nije organiziralo i izgleda da se sam trebam jače angažirati oko toga. Ima dosta orkestara i sastava koji bi nastupili i na takav način.

A može se orkestar prijaviti i u drugim kategorijama. Djuka je napomenuo nešto o tome. Nije folklor jedini oblik kulturnih aktivnosti.
Muzičke aktivnosti mladih organizira Centar za kultutu Trešnjevka.
Tamo je umjesto Lucije Franić - Novak voditelj Goran Jerković, pa se može i s njim kontaktirati i vidjeti kakve su kod njih mogućnosti.
http://www.cekate.hr/kat/zgp/aktualno/

I preko njih se financiraju kulturne aktivnosti u Zagrebu.
U potpunosti se slažem s vama. Kod gospode u komisiji mi se sviđa kad nanjuše nekakvu ''prevaru'' operu voditelje bez pol frke, ali ako ''nanjuše'' da ima tu ozbiljnog rada onda su izrazito susretljivi i obasipaju te savjetima i prijedlozima.
Znam jedan KUD koji će ove godine nastupati po onom sistemu koji ste rekli, 15 dana prije bumo nekaj sklepali i idemooo. Na prošloj smotri su poniženi jer su ''ukrali'' koreografiju s kojom su nastupali. Neznam da li su dobili od Grada za tu prošlu smotru, ali znam da od Gradske četvrti Sesvete pod koju spadaju nisu dobili ništa. Ne ću imenovati, ali Vam mogu reći da nastupaju 16.5. Sviđa mi se ovaj Vaš prijedlog o posebnim ''tematskim'' koncertima. Većina društava koje nemaju veći broj članova se baziraju na jednim te istim sviračima. Ovako kad jedan KUD mora pokazati svoje u jednom koncertu, najteže je sviračima. Pogotovo ako su to djeca, u razmaku od 12-16 godina. Nisu ni psihički ni fizički sposobni odsvirati, i još ako dodamo tremu koja njih doslovno UBIJAAA...(mislim na svoje )Treba tu još puno mukeee
Reply With Quote
  #33  
Staro 13-04-2012, 09:40
Gigi Gigi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 208
Gigi je na dobrom putu 14
Uobičajeno

Ako te zanimaju vokalno-instrumentalne skladbe za folklor, tj s folklornim motivima preporučam da se obratiš maestru Marijanu Makaru...
On nas vodi u ZFA dr. Ivan Ivančan iliti Vlahović di na svakom koncertu orkestar ima dvije do tri takve točke... Primjer ti je na Youtubu, Maestro zna o čemu pričam...
http://www.youtube.com/watch?v=jSWmpS1T6Pg
__________________
"Dobar muzičar nije onaj koji zna kad odsvirati koju notu... nego onaj koji zna kad notu ne treba odsvirati"
Reply With Quote
  #34  
Staro 13-04-2012, 14:25
TinMan's Avatar
TinMan TinMan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2010
Postovi: 178
TinMan je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
evo što bi rekli neki od članova komisije zaduženi za glazbenu komponentu izvedbe nakon što bi odslušali ovo s linka:

2. d. v.: hmmm da... a zašto nemate čelo u sastavu? (čovjek brie na orkestralne aranžmane i čelo posebno)

4. mr.sci. i. m.: treća žica na drugom basprimu je bila nijansu više ugođena od treće žice na prvom braču. voditelji bi trebali znati da svirače treba naštimati prije izvedbe točke!!! (izgleda kao da ona zaista misli kako voditelji nisu nikad čuli za naštimavanje instrumenata, pa ih nastoji prosvijetliti).
Pozdraf,
Zakaj imam filing da ove dve osobe poznam?
Pozdraf,
TinMan
Reply With Quote
  #35  
Staro 17-04-2012, 12:12
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by TinMan Vidi Post
Zakaj imam filing da ove dve osobe poznam?
nije teško prepoznati ih.
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 22:26 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.