Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > O tamburi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 10-01-2015, 19:48
Kiki :) Kiki :) je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Sep 2014
Postovi: 21
Kiki :) je na dobrom putu 10
Uobičajeno Bocan ili Jurković

Pozdrav! Evo otvaram ovu temu jer želim kupiti profesionalni prim. Naime, imao sam prim mlađeg Bocana, ali sam ga morao prodati jer su mi bili novci potrebni. Sada sam opet došao do novca i htio bi' kupiti dobar prim. Zanima me kakva su vaša iskustva, što mislite o oba majstora i na kraju što mi savijetujete Evo raspišite se
Reply With Quote
  #2  
Staro 10-01-2015, 19:51
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

EEEE tesko je to reci.. To mozes odluciti jedino kad probas oba prima, pa koji ti se vise svidja.. Jer da uzmes 10 jurkovica, ili 10 bocana, opet ce biti par od svakog majstora koji ce ti se svidjeti/nece svidjeti... Jurkovic po meni pravi dobre primove... Bocana sam probao samo jednog, nije bio los, tako da ne mogu nista reci.... Od svakog majstora ces naci i boljih,odlicnih, a i losijih tambura, tako da ne treba gledati koji je majstor, nego gledaj kakva je tambura.. I corava koka ubode zrno, jel
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #3  
Staro 10-01-2015, 19:59
Kiki :) Kiki :) je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Sep 2014
Postovi: 21
Kiki :) je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Eh... Imao sam svog Bocana, ali u razdoblju kada sam prodao prim probao sam prim od Jurkovica i isto mi se svidio. Sada je tesko naci Bocanov prim, a kod Jurkovica mogu uzet novi, ali isto tako lako se nadje i polovni. Oba prima mi se svidjaju, ali odabir je jedan
Reply With Quote
  #4  
Staro 11-01-2015, 01:29
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

uzmi jeftiniji onda.
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #5  
Staro 11-01-2015, 18:01
UrsaMajor UrsaMajor je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2012
Postovi: 177
UrsaMajor je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Uvijek uzmi bolju tamburu, bez obzira na majstora.
S time da imaš na umu jednu stvar.
Odlične tambure se prodaju samo u dva slučaja:
Samo kad nekome toliko gori da mu novac treba jučer ili kada nad prvim vlasnikom zasade tulipane.

Kudovski Bocan dobro dođe jedino ako ga jeftino dobiješ i misliš skupo preprodati nekom tupanu.
A kada razmislim, i Jurković je u toj kategoriji.
Reply With Quote
  #6  
Staro 11-01-2015, 18:51
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Pa bolja po cemu?naravno ako imas dvije tambure, i jedna ti je bolja od druge, da onda ni nemas sta razmisljati, niti se dvoumiti....
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #7  
Staro 11-01-2015, 21:05
UrsaMajor UrsaMajor je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2012
Postovi: 177
UrsaMajor je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by eXeR Vidi Post
Pa bolja po cemu?naravno ako imas dvije tambure, i jedna ti je bolja od druge, da onda ni nemas sta razmisljati, niti se dvoumiti....
Tema je počela kao dvojba dali kupiti prim Bocana ili Jurkovića.

Ja vjerujem da je aludirao na slijedeće.
Za razliku od Jurkovića, Bocan sada izrađuje tambure negdje drugdje i što je njegovih tambura ostalo među tamburašima, to je konačan broj.

Budući da ja neznam ništa o tamburama o kojima se govori, u dobroj namjeri vjerujem kako su obje tambure dobre ali je Jurkovićev prim nešto bolji.
Također se pokušavam uvjeriti kako je Bocanov prim izvoran i originalan.

Moja poruka je, kao i tvoja, bila samo ta da ne za imenom majstora nego za boljom tamburom, ako mu treba tambura za sviranje.
Istina jest da je Bocan ime koje daleko bolje u konačnici privlači kupce bez obzira na kvalitetu ili izvornost i originalnost samog instrumenta.

Ljudi nekada misle da će spasiti tamburu nekog starog majstora ukoliko je kupe.
Ja tvrdim da su sve dobre tambure starih majstore već spašene svojom kvalitetom i ne treba ih dodatno spašavati.

Iz svojeg osobnog iskustva koje je kakvo je, za neke malo a za neke veliko, znam sigurno da se dobre, originalne i izvorne tambure starih majstora ne prodaju osim u rijetkim iznimnim slučajevima.
Za prilike ne treba brinuti, bit će još Bocana, Kudlika, Molnara, Gezova, itd.
Također znam da je u takvim pravim prilikama potrebno pripremiti i pravi novac.

Pogotovo danas kada ljudi imaju sve manje novca a cijene lete u vazduh ko' u najbolje godine.

Eto.

Last edited by UrsaMajor; 11-01-2015 at 21:12.
Reply With Quote
  #8  
Staro 13-01-2015, 07:44
bgd_202 bgd_202 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 5
bgd_202 je na dobrom putu 10
Uobičajeno lazna dilema

Potpuno su u pravu svi oni koji kazu da je vazan kvalitet konkretne tambure, a ne opsta ocena o tome ko ju je napravio. Dakle, potpuno su nesuvisle dileme o majstorima, dajte tambure na sto, pa se tu lako vidi sta je i koja je bolja. Jedino treba imati malo znanja o tome, i to je to. Vec godinama imam prim za koji ne znam ko ga je napravio, a ne bih ga menjao. Vazan je proizvod a ne majstor.
Reply With Quote
  #9  
Staro 13-01-2015, 14:07
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Kiki :) Vidi Post
Pozdrav! Evo otvaram ovu temu jer želim kupiti profesionalni prim. Naime, imao sam prim mlađeg Bocana, ali sam ga morao prodati jer su mi bili novci potrebni. Sada sam opet došao do novca i htio bi' kupiti dobar prim. Zanima me kakva su vaša iskustva, što mislite o oba majstora i na kraju što mi savijetujete Evo raspišite se
Ako nisi siguran ili neznaš šta je bolje povedi sa sobom nekog ko zna( iskusnog tamburaša ) i slušaj savjete !!!
Naravno da je etiketa sporedna stvar bitan je ton i ostale karakteristike instrumenta !!
E da dobar instrument bi trebao i dooobro koštat iako nije pravilo !!!
Sretno !!!
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:08 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.