Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tamburaši i bandovi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 01-10-2006, 23:55
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno Peter Kosovec

Jeste li ikad čuli za njega?

Ako niste, ukratko dečko je iz SAD. Svira prim u grupi Otrov, inače svira odlično sve tamburaške instrumente i neke ostale (znam da svira trubu), snimao je prije sam svoje albume (Jerry Grcevich stil), osim što svira i pjeva (na svojim stvarima, na albumu Otrova pjeva Kruno Špišić, već spomenut na forumu, isto svira i gitaru - gypsy jazz stil). Uglavnom kompletan muzičar, ja osobno ga izuzetno cijenim i imao sam priliku osobno ga upoznati, a i ovako preko interneta...

Za malu ilustraciju sam uploadao dva njegova instrumentala na zajednički gmail account pa da čujete kako "mali" praši... Još jednom ponavljam sve instrumente je snimio sam, a i na tamburaland.com forumu je bila rasprava gdje su ga (po meni apsurdno i neutemeljeno) optuživali da je kompjuterski ubrzavao snimku na "Spletu slavonskih kola"... Šta ćete, ljudi su valjda zavidni i umjesto da ih takva svirka kakvu on prakticira motivira da vježbaju počnu pljuvat po njemu bezveze...

Znam da svi koju više-manje redovito posjećuju tamburaland znaju dosta o njemu, ali za ostale bi bilo dobro da se upoznaju s njegovim likom i djelom. Inače to što on radi me stvarno fascinira (kod nas nema puno takvih kompletnih muzičara u tamburaškoj glazbi). Malo offtopic, znam da je Špegelj nešto pričao da je išao u srednju muzičku za gitaru, koliko još znate školovanih muzičara po poznatijim bendovima (bar srednja, ako ne akademija)?

I da, molim komentar na ove snimke. Mislim da je marek negdi i skopal link na njegovo "šaranje" po basprimu (video clip) pa bi bilo dobro da stavi ovdje link...

Evo nekih linkova

http://www.tamburaland.com/peter/index.html

http://www.otrov.info/bios.html
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #2  
Staro 02-10-2006, 02:06
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

moji decki iz benda svi imaju srednju muzicku :P
imam ja taj klip di pere po basprimu..kad ga nadjem stavit cu ga na mail..
Reply With Quote
  #3  
Staro 02-10-2006, 10:25
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Joj da fakat, to je stvarno "prava stvar" kad imaš i formalno muzičko obrazovanje, a i onu drugu školu koju stječeš na gažama...

Sad da se vratim na temu. O Peteru Kosovcu sam dobio dojam da je jako skroman (osobina koja krasi samo velike ljude - velike u onom što radi) i znam da mi se žalio kako mu je žao što nema bend (prije nego se okupio Otrov) i kako nikada nije bio u Hrvatskoj, zemlji svojih predaka (mislim da su njegove riječi "I've never been to Croatia. Can you believe that shit?" ), al' sada se to sve promijenilo i jako mi je drago zbog toga.

Još jedna zanimljivost - "Potjera kolo" (meni jedan od najboljih, ako ne i najboljih novokomponiranih, ne-ciganskih instrumentala u zadnjih 10 godina, uploadan na gmail) su uživo izveli dečki iz Fortissima (sada Serbus) na Memorijalu Hrvoja Majića (još uvijek nemam tu snimku - saky, jel imaš ti to?).
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #4  
Staro 02-10-2006, 10:47
marek's Avatar
marek marek je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 311
marek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje
Jeste li ikad čuli za njega?
ja sam nedavno čuo za njega.

evo imate novu stranicu tamburalanda-a.

http://www.tamburaland.com/site/

a poslušajte stvar s njegovog novog albuma (http://www.tamburaland.com/site/inde...=128&Itemid=34

direktan link na promo mp3.- http://www.tamburaland.com/site/imag...ampa-Peter.mp3
Reply With Quote
  #5  
Staro 02-10-2006, 11:10
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

imam Hrvoje tu snimku..doduse ne sa memorijala, ali oni sviraju sad koliko bi bilo od mene u redu da stavljam tu snimku dok ne pitam dal smijem, neznam tako da se strpi malo za sad..zivio!

Last edited by saky; 02-10-2006 at 11:15.
Reply With Quote
  #6  
Staro 02-10-2006, 12:13
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Ok, vidi pa javi...

Btw, kad će oni napravit site, mislim ono, nije u redu... A i vi bi mogli neštio složit ili već imate?
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #7  
Staro 02-10-2006, 13:00
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Ej, Svita!

Ne, ne... Znam da Otrov ima site, pod "oni" sam mislio na TS "Serbus" (ex-Fortissimo), a ni TS "Prava stvar" (ili Prava Stvar? inače mi smo Savski Valovi s velkim V, iz čisto grafičko-stilističkih razloga ) nema website...

Pa ih evo javno prozivam...

Dečki daj si napravite web stranicu (ili dajte nekome da vam to napravi).
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #8  
Staro 02-10-2006, 13:06
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

hehe za sada je na www.prava-stvar.com Vargina (bivsa?) firma sa telefonskom opremom i pizdarijama..tak da bi se to moglo iskoristiti za nase stranice..a hoce li biti ista od toga nemam ti pojma..znam da za sada nismo uopce ni naceli tu temu..zivio!
Reply With Quote
  #9  
Staro 02-10-2006, 16:49
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Aha, znači ipak ima neke veze ta "Prava stvar" s vama... Znam da mi google nađe tu stranicu, ali mislio sam da nema nikakve veze s vama.
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #10  
Staro 02-10-2006, 20:46
stucz's Avatar
stucz stucz je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2006
Postovi: 146
stucz je na dobrom putu 10
Uobičajeno preve stvar

Prava stvar? jeste vi svirali u GAP-u prije 2 god. kao predgrupa lolama? ak ste to bili vi, bogme ste ih naprasili!
__________________
...Tamburasi nek se prasi...
Reply With Quote
  #11  
Staro 02-10-2006, 20:46
stucz's Avatar
stucz stucz je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2006
Postovi: 146
stucz je na dobrom putu 10
Uobičajeno preve stvar

Prava stvar? jeste vi svirali u GAP-u prije 2 god. kao predgrupa lolama? ak ste to bili vi, bogme ste ih naprasili!
__________________
...Tamburasi nek se prasi...
Reply With Quote
  #12  
Staro 02-10-2006, 23:41
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

je, samo ja jos tada nisam bio sa njima
Reply With Quote
  #13  
Staro 02-10-2006, 23:53
stucz's Avatar
stucz stucz je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2006
Postovi: 146
stucz je na dobrom putu 10
Uobičajeno gap

Ja sam ih slusal 2 puta u gapu i drugi put mi je dal jedan od njih cd s tom pjesmom "prava stvar"; nisam mogel vjerovati! super su decki, nema kaj!
__________________
...Tamburasi nek se prasi...
Reply With Quote
  #14  
Staro 04-10-2006, 14:32
joeleno joeleno je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 4
joeleno je na dobrom putu 10
Uobičajeno Sonya Kosovec

bok decki!

kaj se tice kosoveca pere, i njegova sestra sonya je prije par tjedna zavrsila cd sa 'arbi' robi sestili (8601, kontraband). ima par mp3-a na Tlandu.

pozdrav iz cikaga!

joeleno

oh yea, naso sam fakin jedan video sa pero kosovec i gazde u kanadi. ja mislim da je to bilo prije 5 godina kad smo ja i pero od detroit-a u 15 sati u jutro krenuli za kanadu (prvi put da se upoznaju gazde i pete), gazde budili, i odma poceli pit budvajzr i normanlo pero uzeo primu... itd. ako mogu mpeg napravit od te snimke, poslat cu gazdi ove stranice. odlicna stvar lude mlade dane. bok.
Reply With Quote
  #15  
Staro 04-10-2006, 14:34
marek's Avatar
marek marek je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 311
marek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

da se vratimo na petera.

slušam njegov splet slavonskih kola.
vidi se dečko ima talenta i jako je puno vježbao, al (kako god ovo sad zvučalo) po meni (po mom ZAISTA skromnom mišljenju) nije dobar interpretator.
nije da sad svakog kritiziram, al mislim da je realno to.
pa i reko je da nikad nije bio u hr.

Znate kao štoi je Janika bio odličan interpretator mađarskih (balada) pjesama, a i drugih stvari, tako je on peter odličan interpretator tehnike(svaka čast), al nema srca za pjesme.
nema ljubav prema pjesmi. barem mi tako zvuče njegove pjesme.
jer ako ja u pjesmi (glazbi) ne doživim emocije onda je to loše.
eto to je moje mišljenje.
što vi mislite?
Reply With Quote
  #16  
Staro 04-10-2006, 14:37
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Hej, Joe!

Baš mi je drago da si se javio i registrirao na ovom forumu! Bilo bi super ako bi taj video clip mogao nekako staviti u javnost (ako se svi na njemu slažu da to izađe u javnost ). Baš sam jučer skinuo stvari od Sonje Kosovec... Inače super mi je stvar "Badnje veče", duet Peter & Sonya Kosovec (ima i intermezzo s trubom... Joe, jel to Peter isto svirao?).

Inače Joe? Kako "tamburockanje"? Hoće bit na site-u "Majstora" kakav live mp3? Baš me zanima kako to live zvuči...

Dobro došao Joe!

EDIT: Joe, tek sam sad vidio da si se još prošle godine registrirao, oops...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”

Last edited by Hrvoje; 04-10-2006 at 14:40.
Reply With Quote
  #17  
Staro 04-10-2006, 14:42
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Marek, mislim da se grdno varaš....

U brzim, tehnički zahtjevnim stvarima, teško je nekako iskazati osjećaje (iako po meni se u Peterovoj svirci i to osjeti), a ako misliš da on nema osjećaja i srca, poslušaj uvod od "Potjera kolo"... Ako taj uvod nema osjećaja i srca, onda ja nemam pojma o tamburi...

EDIT: I malo si me razočarao (rastužio) s ovom opaskom "pa i reko je da nikad nije bio u hr." Mislim da su mnogi bendovi pokazali i dokazali da nije potrebno da živiš u nekoj zemlji da možeš itekako uspješno izvoditi glazbu tog naroda - primjeri su i kod nas - "Cubismo" i "Los Caballeros" mi prvi padaju napamet.
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”

Last edited by Hrvoje; 04-10-2006 at 14:47.
Reply With Quote
  #18  
Staro 04-10-2006, 15:50
marek's Avatar
marek marek je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 311
marek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje
Marek, mislim da se grdno varaš....

U brzim, tehnički zahtjevnim stvarima, teško je nekako iskazati osjećaje (iako po meni se u Peterovoj svirci i to osjeti), a ako misliš da on nema osjećaja i srca, poslušaj uvod od "Potjera kolo"... Ako taj uvod nema osjećaja i srca, onda ja nemam pojma o tamburi...

EDIT: I malo si me razočarao (rastužio) s ovom opaskom "pa i reko je da nikad nije bio u hr." Mislim da su mnogi bendovi pokazali i dokazali da nije potrebno da živiš u nekoj zemlji da možeš itekako uspješno izvoditi glazbu tog naroda - primjeri su i kod nas - "Cubismo" i "Los Caballeros" mi prvi padaju napamet.
pa po meni je malo pretjerao s brzinom u spletu slavonskih kola.
@hrvoje ja npr. kod drugih izvođača osjetim emocije kod brzih stvari. NHT, slavonske lole, kiće slabinca...

osjetim i kod "sanjke jure" od kućnih ljubimaca.
a valjda to ovisi i o tvojim preferencijama, iskustvu, raspoloženju.

zato je dobro što smo različiti!

e da. onaj uvod što si spomenuo je lijep. ima filinga tamo.
Reply With Quote
  #19  
Staro 04-10-2006, 16:39
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

To što se tiče tempa u "Spletu slavonskih kola" je slična spika kao i onih 100 mađarskih cigana, nabiju tempu po onome - "šta ću Bože, kada mi se može", iako neke stvari ne zvuče (meni) toliko lijepo kada se sviraju 2 put brže nego što je skladatelj zamislio, to je efektno i atraktivno, al' nema "feelinga" koji se u ovom topicu nešto puno spominje...

Moram priznati da sam razna ta kola najčešće čuo u izvedbi Petra Kosovca i vjerojatno ne idu tako brzo (plesači bi umrli ), ali ne znam, meni se to u ovom slučaju sviđa...

I ne bi dublje ulazio u neke razmirice oko Petera Kosovca. Mislim da ćemo se svi složiti da je najbolji tamburaš svoje generacije na SVIJETU... (opaska, nije moja generacija, nešto je mlađi )...

Hehe, a ja sam govorio da ne volim ono - ovaj je bolji, onaj lošiji, ja sam najbolji i onda izletim s ovakvom izjavom... Hebiga, stvarno mislim da nema tako kompletnog mladog tamburaša....

Da se izrazim u formi bećarca (koje inače ne podnosim) - "Ej, što je Peter takvog nigdi nema.... 2x Nema nema odavde do Srijema...!"
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #20  
Staro 04-10-2006, 17:02
marek's Avatar
marek marek je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 311
marek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje
To što se tiče tempa u "Spletu slavonskih kola" je slična spika kao i onih 100 mađarskih cigana, nabiju tempu po onome - "šta ću Bože, kada mi se može", iako neke stvari ne zvuče (meni) toliko lijepo kada se sviraju 2 put brže nego što je skladatelj zamislio, to je efektno i atraktivno, al' nema "feelinga" koji se u ovom topicu nešto puno spominje...

I ne bi dublje ulazio u neke razmirice oko Petera Kosovca. Mislim da ćemo se svi složiti da je najbolji tamburaš svoje generacije na SVIJETU... (opaska, nije moja generacija, nešto je mlađi )...

Da se izrazim u formi bećarca (koje inače ne podnosim) - "Ej, što je Peter takvog nigdi nema.... 2x Nema nema odavde do Srijema...!"
1. i ne zvuče dobro kad se sviraju brže od zamišljenog...
2. topic je peter kosovec, pa samo praši.

a bećarci...ma to je super.
to je narodno! nastalo je od malih ljudi!
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 03:11 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.