Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Događanja

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 25-09-2007, 14:31
zaim's Avatar
zaim zaim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 478
zaim je na dobrom putu 10
Uobičajeno Osnovana Brodska Udruga Tamburaša

POZOR! Daje se na znanje

Prije nepuna dva mjeseca, u Brodu je(konačno) osnovana ''Brodska Udruga Tamburaša''(točan naziv,tako je i registrirana) i Brodske tamburaške ''snage'' su konačno ''grupirale svoje redove''.Bilo je nekakvih pokušaja prije desetak godina(čak i u vezi orkestra) ali sad je konačno ideja zaživljela.
Na osnivačkoj skupštini, koja je održana početkom kolovoza, izabrano je i uže rukovodstvo(jednoglasno) a čine ga:
1. MLADEN JURKOVIĆ JURA - predsjednik
2. IGOR GREGURIĆ GREGA - dopredsjednik
3. MLADEN RAKIĆ - tajnik

To su dečki koji su najviše ''povukli'' ispočetka(kad je trebalo) a i ubuduće se od njih mnogo očekuje ili će biti smjenjeni
Udruga trenutno broji oko 50-tak članova(već su podijeljene i članske iskaznice) a čine ju tamburaši s područja ovoga grada i ostalih krajeva županije Brodsko-posavske kao i zaljubljenici u tamburu koji su bili voljni platiti članarinu za ovu godinu(100 kn) a to je,za sad, način na koji se financiramo.Znači, nije uvjet bio samo da si tamburaš.Od bendova koji su pokriveni ovom udrugom(mada se više ide na individualizam i nikog se ne prisiljava na članstvo što je jedino ispravno) nabrojao bi slijedeće:''BERDEBAND'',''ZDENAC'',''ŠIROK ŠOR'',''GRANIČARI'',''ZORA'',''MILENIJ'',''BRAND'' ,''VAROŠKI BEĆARI'',''8. REGIMENTA''...
Ciljevi ove udruge su brojni(ideje još uvijek naviru) a među najvažnijim treba izdvojiti: očuvanje bogate tradicije tamburanja ovoga kraja s čime se zaista možemo podičiti, zatim druženje tamburaša kroz razno razne programe,koncerte(zasad lokalnog karaktera) i stvaranje dobrih međusobnih odnosa po naški bi se to rekli ''dobre fibre'' Zatim,organiziranje tečajeva odn. škole sviranja na pojedinim tamburama.Tako se planira i dolazak poznatih instrumentalista koji će voditi te tečajeve a za članove udruge će to biti besplatno. Jedan od ciljeva je i vratiti život u našu prelijepu ''Brodsku tvrđu'' gdje su nam i prostorije udruge i gdje se sastajemo svakog ponedjeljka.Okačit ću par fotki pa ćete vidjeti kako to izgleda.S tim u svezi, prvi korak koji ćemo napraviti je nedjeljno druženje u tvrđi(30.09.) i predstavljanje naše novoosnovane udruge širokim narodnim masama odnosno građanima našega grada.Program je osmišljen tako da će se postaviti par štandova sa hranom i pićem diljem tvrđe a na kojima će svirati članovi udruge u miješanim sastavima(bit će zanimljivo to vidjeti a i čuti) a u datom trenutku(kad se skupi najviše pučanstva) ćemo odraditi i zajednički koncert.Planira se da će nas biti(bar ovi članovi koji su bili sinoć na probi i koji su obećali doći) oko 30-35 tamburaša a za ovu priliku smo odabrali i kratak program(ništa spektakularno) od nekih 9 brojeva.Bit će tu i bećaraca, poznatih Slavonskih pjesama kao i pjesama ovoga kraja,instrumentala, a za kraj smo predvidjeli čuveni Slavonski drmež i očekuje se veliko kolo svih prisutnih gostiju.Samo još da nas vrijeme posluži(prognoze su obećavajuće) i show može početi U slučaju kiše, sve se otkazuje
Imamo mi planova i za bližu i dalju budućnost mada o tome još nerado govorimo jer radimo po principu KORAK PO KORAK i fokusiramo se tek na ono što slijedi. Jedino, što ću se usuditi najaviti je nastup udruge na tradicionalnom Brodskom Katarinskom Sajmu koji se održava krajem studenog a gdje bi trebali osmisliti cjelovečernji program

I da ne zaboravim još jednom, druženje je u nedjelju, 30.09. od 14.00 pa dok se vidi.
I naravno, svi ste pozvani!!!
__________________
Uspomena na jedno vrime koje se nikad ponoviti neće...

Last edited by zaim; 25-09-2007 at 15:25.
Reply With Quote
  #2  
Staro 25-09-2007, 14:50
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Thumbs up Bravo!

Pozdravljam ovu ideju, a što je još bitnije - njenu REALIZACIJU! I želim BUT puno uspjeha u projektima i postizanju zacrtanih ciljeva.
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #3  
Staro 25-09-2007, 15:00
Petko's Avatar
Petko Petko je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 384
Petko je na dobrom putu 31
Uobičajeno Bravo!

Čestitam osnivačima i svim članovima Brodske udruge tamburaša!
__________________
...i če mi je teško popevka zvoni....
Reply With Quote
  #4  
Staro 25-09-2007, 15:29
zaim's Avatar
zaim zaim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 478
zaim je na dobrom putu 10
Uobičajeno

A evo i sličica iz života i rada naše udruge

Unutar Brodske tvrđe - ''Klasična gimnazija''


Kuća gdje se sastajemo(tu je inače i suvenirnica i prostorije ''Turističke zajednice grada Broda'')


Sa dvorišne strane


A evo i nas - proba za nedjeljno druženje


''Precjednik Jura'' i ''Veliki Kruno''


Dopredsjednik Grega i ''mladoženja'' Žido


A evo nam i tajnika Mlađe


Planiranje ''ratne strategije''


''Laganini'' druženje poslije probe


A evo i link sa dva klipića, sa sinoćnje probe(''Drmež'' i ''Pjesma rastanka'') pa da malo i čujete kako to zvuči
http://rapidshare.com/files/58157993...urasa.zip.html
__________________
Uspomena na jedno vrime koje se nikad ponoviti neće...

Last edited by zaim; 25-09-2007 at 15:57.
Reply With Quote
  #5  
Staro 25-09-2007, 15:35
Evil Dick's Avatar
Evil Dick Evil Dick je odsutan trenutno
Majstor-moderator
 
Registriran: Jun 2006
Postovi: 609
Evil Dick je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Lijepo, lijepo...

Reci gregi da ima pozdrav iz vrbovca..
__________________
"Moja mala nema mane, ima snagu zlatnog žita!"
Reply With Quote
  #6  
Staro 25-09-2007, 15:56
zaim's Avatar
zaim zaim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 478
zaim je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Hvala ekipa na podršci
__________________
Uspomena na jedno vrime koje se nikad ponoviti neće...
Reply With Quote
  #7  
Staro 25-09-2007, 15:57
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Nadam se da će ova vaša hvalevrijedna inicijativa potaknuti i druge tamburaše na neke slične poteze. Zajedno smo jači! (ne mogu ja bez parola )

EDIT: A vidim da se i Jura vratio... Što je bilo pitanje na jednoj temi...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #8  
Staro 26-09-2007, 08:45
buky1's Avatar
buky1 buky1 je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2007
Postovi: 1,135
buky1 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Eh, samo da kiša ne zajebe za nedjelju. Evo ja sam zainteresiran za te tečajeve ako budu. Sam da Kruno ne vodi tečaj za prim, mogli bi se nalokat ...ko nekad u školskim danima....
__________________
Kad se šolja rakije narolja
onda šolja radi šta ga volja
Reply With Quote
  #9  
Staro 26-09-2007, 09:14
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno E, nek je sa srećom!

Uz najlepše želje sa pesmom "Yod, Yod, Yodaaa iz Slavonskog Broda, Amaaan!"
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #10  
Staro 27-09-2007, 22:18
ocvirek ocvirek je odsutan trenutno
Banned
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 338
ocvirek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ej jarane! kako bih se ja mogao uklopit u tu ekipu. s obzirom da sad radim sa krunom i budom mislim da imam sve predispozicije da se uklopim u ekipu+ što idem u brod u školu pa na probe navratim usput!
ajd probaj mi riješit nešta!(kruni i budi sam već dopizdio!)
Reply With Quote
  #11  
Staro 28-09-2007, 10:21
zaim's Avatar
zaim zaim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 478
zaim je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ocvirek Vidi Post
ajd probaj mi riješit nešta!(kruni i budi sam već dopizdio!)
__________________
Uspomena na jedno vrime koje se nikad ponoviti neće...
Reply With Quote
  #12  
Staro 29-09-2007, 00:45
ocvirek ocvirek je odsutan trenutno
Banned
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 338
ocvirek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

čujem da jedan dio udruge nije za primanje mlađih članova, a da jedan dio je.
o čemu se točno radi, nemojte se posvadjat prije reda!
Reply With Quote
  #13  
Staro 29-09-2007, 01:36
zaim's Avatar
zaim zaim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 478
zaim je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ocvirek Vidi Post
čujem da jedan dio udruge nije za primanje mlađih članova, a da jedan dio je.
o čemu se točno radi, nemojte se posvadjat prije reda!
Ne znam ko ti je to rekao ali to su opsjene i dezinformacije. Možda samo ''bacaš kosku'' da vidiš moje reakcije
Kod nas nema mladi-stari ili dobri-loši svirači već smo svi isti pred našim precjednikom Jurom. Stvar je u tome da sve bude na zdravim temeljima i nije nam cilj imati što više članova radi eventualno nekih članarina više - neee! A također nam nije bitno da se dijelimo po nekim kategorijama(crnci-bijelci,he,he,romi). Cilj nam je skupiti ljude koji normalno i trezveno razmišljaju i ne plutaju u nekim oblacima, bez obzira na godine. Već za godinu dana kada se to iskristalizira(vjerovatno i otpadnu neki sadašnji ''znatiželjnici'') tek tada ćemo razmišljati o nekim ozbiljnijim planovima, frštenzi? Još jednom napominjem, da nam nije cilj kupiti sa ulice i vući za rukav eventualne nove članove, da nas je, ko fol što više pa da se ja sad tu mogu razbacivati sa nekim ciframa, već da ta udruga stekne određeni nivo i rejting među tamburaškim pukom Hrvatske i da je čast biti u njoj!
E sad, ako si pročitao, malo razmisli o tome, pa pročitaj opet, pa opet...

EDIT: He,he, izgleda da ćemo imati lijepo vrijeme pa će to biti jedno pravo ''drugarsko popodne''.
Inače, pit' će se ''PAN'' pivo jer je tako dogovoreno sa ljudima iz te firme. Valjda će se naći i koji gemištec za ''nas ostale''
__________________
Uspomena na jedno vrime koje se nikad ponoviti neće...

Last edited by zaim; 29-09-2007 at 13:02.
Reply With Quote
  #14  
Staro 29-09-2007, 19:27
ocvirek ocvirek je odsutan trenutno
Banned
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 338
ocvirek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

doći ću ja sutra pa se bumo videli,ne........
Reply With Quote
  #15  
Staro 29-09-2007, 21:29
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ocvirek Vidi Post
čujem da jedan dio udruge nije za primanje mlađih članova...
sta to znaci "mladji clan"?
udruga mora imati svoj statut koji je uskladjen sa zakonom drzave, a u zakonu postoje maloljetni i punoljetni, a ne mladji i stariji...
e sad, ima puno udruga, drustava, blabla kojima u statutu pise na primjer:
clanom udruge moze postati svaka punoljetna osoba koja je drzavljanin RH... itd

ne znam, samo nagadjam, ali mozda je u tome stvar.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #16  
Staro 29-09-2007, 23:40
zaim's Avatar
zaim zaim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 478
zaim je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Maestro je kao i obično u pravu
__________________
Uspomena na jedno vrime koje se nikad ponoviti neće...
Reply With Quote
  #17  
Staro 30-09-2007, 08:39
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno But!

.....super, šta reć, samo naprijed lijepo je da se tamburaši počinju okupljat ,pogotovo na ovak malo ozbiljniji način,...... .....

....hehe ne znam jel takvo što zaživilo u Županji, mislim da je bilo nekih pokušaja, Šima Jovanovac, hgu, i tako......javit će komšo ak šta zna.....a možda nije bilo zainteresiranih tamo, manjak članstva i tako.... ....
Reply With Quote
  #18  
Staro 30-09-2007, 11:52
zaim's Avatar
zaim zaim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 478
zaim je na dobrom putu 10
Uobičajeno

E da, moj bać Iva, i to je, bogom dan, tamburaški kraj i šteta što se tamo nešto slično ne organizira. Samo bi najbolje bilo kad bi to ''odradili' isključivo tamburaši bez ''pametnjakovića'' sa strane(ako me razumiješ što želim kasti - he,he, viš' kako me iskustvo od prije čini pametnijim ). I nije toliko presudan broj odn. gomila, kako kaže izreka:''Bolji je manji, a da je tehničar!''
__________________
Uspomena na jedno vrime koje se nikad ponoviti neće...
Reply With Quote
  #19  
Staro 30-09-2007, 12:00
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by zaim Vidi Post
E da, moj bać Iva, i to je, bogom dan, tamburaški kraj i šteta što se tamo nešto slično ne organizira. Samo bi najbolje bilo kad bi to ''odradili' isključivo tamburaši bez ''pametnjakovića'' sa strane(ako me razumiješ što želim kasti - he,he, viš' kako me iskustvo od prije čini pametnijim ). I nije toliko presudan broj odn. gomila, kako kaže izreka:''Bolji je manji, a da je tehničar!''
.....pa ja vjerujem da bi svaki veći grad ili barem neki od njih, a u kojima ima stvarno puno tamburaša trebao osnovat također nekakvu udrugu, il slično. npr. Đakovo, Osijek, Vinkovci, Županja....da ne preskočim nekog, pa da se barem mladi tamburaši imaju oko koga okupljat i samim time nešto i naučit, pogotovo danas kad baš i nemaju prilike čuti recimo nekog dobrog tamburaša pogotovo na gaži jer znamo koji se repertoar svira za publiku, ne znam, čini mi se da bi to sve skupa trebalo malo više ić u tom smijeru......a valjda i bude polako, Brod je sasvim lijep primjer kak bi to moglo funkcionirat.........
Reply With Quote
  #20  
Staro 30-09-2007, 21:13
zaim's Avatar
zaim zaim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 478
zaim je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Upravo se vratih s današnje fešte. Bilo je uistinu izvan naših očekivanja. Odoh sad malo odmorit pa ću vam sutra okačit' par fotki da vidite kako je to ispalo!!!
__________________
Uspomena na jedno vrime koje se nikad ponoviti neće...
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 08:07 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.