Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tambura općenito

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 26-03-2013, 23:32
Lovro2 Lovro2 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2010
Postovi: 23
Lovro2 je na dobrom putu 10
Uobičajeno Željan znanja

E ovako... da za početak ukratko kažem nešto o sebi. Ja imam 15 godina, najviše sviram prim a uz to malo kontru i basprim, sviram 2 godine, u te 2 godine sam naučio dosta o tamburi, tehnički sam recimo vrlo dobar, sposoban sam odsvirati neke brze stvari. Imam vrlo dobar sluh i dosta sam točan. Nemogu reći da sam odličan teoretski, ali znam ponešto od svega u teoriji, npr znam nešto iz harmonije jer sviram i kontru, pa to sve primjenjujem na prim. I sad tu nastaje problem... Ja bih želio znati više, želim biti bolji glazbenik. Imam osjećaj da sam zakasnio jer neznam jel mogu više upisati neku glazbenu školu. Idem u Zagreb u srednju pa mi ne bi bio problem ići i u neku glazbenu. Što vi mislite? Što da napravim?
Reply With Quote
  #2  
Staro 27-03-2013, 00:38
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

imas 15 godina i mozes upisati bilo koju glazbenu skolu (pripremne razrede)..raspitaj se u nekim od ovih skola : Lisinski, Markovac, Bersa ili Balokovic..sve imaju pripremne razrede za dosta instrumenata..jedina koja ima tamburu (a da je u Zagrebu) je Balokovic..nisam siguran da imaju u programu za iducu godinu pripremne razrede iz tambure ali nista te ne kosta nazvati i pitati..toliko za sada, zivio..
__________________
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost...
Reply With Quote
  #3  
Staro 27-03-2013, 00:52
Lovro2 Lovro2 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2010
Postovi: 23
Lovro2 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Hvala na odgovoru! Da, Baloković bi mi još i bila najbliže, a koja je od navedenih najbolja?
Reply With Quote
  #4  
Staro 27-03-2013, 01:28
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Što god upisivao samo nemoj teoretski smjer!
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #5  
Staro 27-03-2013, 09:19
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Lovro2 Vidi Post
Hvala na odgovoru! Da, Baloković bi mi još i bila najbliže, a koja je od navedenih najbolja?
to je jako relativno..sve ovisi o profesorima, svaka skola ima nesto po cem je "najbolja"..kad se odlucis sto zelis upisati onda bih ti mozda i mogao odgovoriti koja skola je najbolji izbor za tebe..
__________________
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost...
Reply With Quote
  #6  
Staro 27-03-2013, 10:43
Lovro2 Lovro2 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2010
Postovi: 23
Lovro2 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

pa mislim upisat sviranje, solfeggio i teoretski smjer, to sam već odlučio.
Reply With Quote
  #7  
Staro 27-03-2013, 12:44
Djuka's Avatar
Djuka Djuka je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 233
Djuka je na dobrom putu 15
Uobičajeno

heh to dobijes u svakoj skoli ma koji god predmet/smijer upiso...
ne upisujes predmete nego smjerove udraljake , gudacki odjel (Kontrabas za ostale si prestar) , solo pjevanje , puhacke ....uz to ako upises teoretki smjer u kojem pojacano slusat teoriju glazbe cekate pardon na izrazu jebacko sviranje klavira imaj to na umu
Reply With Quote
  #8  
Staro 27-03-2013, 13:04
Lovro2 Lovro2 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2010
Postovi: 23
Lovro2 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ček zar sam ja prestar da bi upisao za sviranje tambura :S ? ahh sad sam zbunjen jer mi je sve ovo novo i također želim i klavir naučit svirat, dosta me privlači
Reply With Quote
  #9  
Staro 27-03-2013, 13:11
Djuka's Avatar
Djuka Djuka je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 233
Djuka je na dobrom putu 15
Uobičajeno

za tambure mislim da nisi prestar , to ti saky može tocnije potvrditi jos , al za neke druge odjele jesi ...klavir ces dobiti kao obligatist , a mislim da ce ti se u koncanici mal zgadiit .. kad trebas ga vjezbat po par sati dnevno ...
Reply With Quote
  #10  
Staro 27-03-2013, 13:14
Lovro2 Lovro2 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2010
Postovi: 23
Lovro2 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ah sad kad sam doma tamburu vježbam cijeli dan do 6 sati dnevno, sve ovisi koliko ću imat volje za klavir...
Reply With Quote
  #11  
Staro 27-03-2013, 13:40
Lovro2 Lovro2 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2010
Postovi: 23
Lovro2 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Vidim sad na programu za srednju glazbenu u Balokoviću, za teorijski odjel imam maksimalno 2 puta po 45 minuta tjedno sviranja klavira, to nije puno!
Reply With Quote
  #12  
Staro 27-03-2013, 14:57
Djuka's Avatar
Djuka Djuka je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 233
Djuka je na dobrom putu 15
Uobičajeno

dragi moj prijatelju to je 2 sata skolska.ta dva satate profesor preslusa sta si navjezbo a ne da vjezba s tobom .. ti moras doma vjezbat po 3-4 sata i onda doc sa naparavljenim materjalom na nastavu . i tek tada raditi na dinamici ispravljanju gresk i td ... tako vrijedi i za druge instrumente ...doma ucis vjezbaz ko lud a tamo samo korekcije ispravke i usmjeravanja ..nigjde nece neko s tobom sjest i rec ajmo sad vjezbat..
Reply With Quote
  #13  
Staro 27-03-2013, 15:10
Lovro2 Lovro2 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2010
Postovi: 23
Lovro2 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ufff, a klavir je nemoguće izbjeći? klavir bi si mogao priuštiti ali ja ne živim u Zagrebu, ja sam u učeničkom domu

Last edited by Lovro2; 27-03-2013 at 15:12.
Reply With Quote
  #14  
Staro 27-03-2013, 17:13
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Svaka čast na želji ali nisi baš informiran. Čini mi se da ti misliš da je to sve puno jednostavnije nego što je. To ti je škola u kojoj imaš 7-8 predmeta u prosjeku, računaj da imaš dnevno po još 3 sata u suprotnoj smjeni, klavir ćeš morat vježbat vjerojatno puno više nego što misliš itd itd. Odi u neku glazbenu školu u tajništvo pa se raspitaj kako stvari funkcioniraju, pogledaj po forumima, informiraj se pošteno I onda sumiraj jesi li za to ili nisi
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #15  
Staro 27-03-2013, 17:21
Lovro2 Lovro2 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2010
Postovi: 23
Lovro2 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Znam da nisam informiran, zato tražim od vas da me malo informirate jer znam da imate iskustva s tim. Vjerujem da je to teško i da ću puno toga morat promijenit da bi mi se želja ostvarila, ali ja živim zbog glazbe pa ću sve napravit da postignem to što želim Hvala!
Reply With Quote
  #16  
Staro 27-03-2013, 17:38
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Nije ti ovo baš pravo mjesto, najbolje vidi s nekim profesorom ili kao što sam ti rekao u tajništvu glazbene škole.

Ukratko:
Postoji osnovna glazbena i srednja glazbena. Da bi upisao srednju glazbenu moraš završiti osnovnu glazbenu (postoje dva pripremna razreda umjesto osnovne glazbene, znači da u dvije godine napraviš ono što se inače radi 6 godina - tako obično rade oni koji nisu krenuli od malih nogu u glazbenu). Ako si sada prvi srednje (15 godina), onda bi teoretski mogao upisati prvi pripremni u 9.mj, paralelno sa 2. srednje. Prema tome bi srednju glazbenu upisao kada bi bio 4. srednje u redovnoj školi.
Također postoji problem s godinama, ne znam što još možeš upisati. Znam da je za kontrabas, tubu i fagot granica 18 godina, solo pjevanje čini mi se 21. Moguće je da si sa svim ostalim zakasnio... Možda i nisi, vidi u tajništvu

Trebao bi odlučiti koji smjer te zanima Ako već odlučiš upisat glazbenu, po mome je upisivanje tambure i teoretskog smjera najbezveznije jer je najograničenije.

Satnicu i predmete koje imaš pogledaj ovdje http://www.glazbena-skola-pavla-mark...nja-skola.html
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #17  
Staro 27-03-2013, 17:50
Lovro2 Lovro2 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2010
Postovi: 23
Lovro2 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

A znam da je najograničenije, ali me to najviše i zanima nadam se da nisam zakasnio i ako sam zakasnio da se bar nekak napravi izuzetak
Reply With Quote
  #18  
Staro 27-03-2013, 18:51
Djuka's Avatar
Djuka Djuka je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 233
Djuka je na dobrom putu 15
Uobičajeno

malo realnosti moras biti jako nadaren(lud mozda) ili utjecajan da dode do izuzetaka .. a sta se tice klavira poslusaj si neke Bethovenove sonate ili dosta Chopenve etide pa ces otprilike vidjet sta te ceka ...
i da sta se tice teoretskog smjera morat ces jakoo jakoo puno slusati da cujes sve ono sta se trazi od tebe da cujes i da prepoznajes , ako nemas zivaca , ludacke volje i jako dobrog sluha neznam ako bi preporucio ...
Reply With Quote
  #19  
Staro 27-03-2013, 21:10
Lovro2 Lovro2 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2010
Postovi: 23
Lovro2 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

a znam, znam ja imam baš jebačku volju za tamburu al stvarno, neznam, nikad nisam klavir svirao popravo, samo harmoniku...vidjet ću još sve, hvala na odgovorima
Reply With Quote
  #20  
Staro 27-03-2013, 22:44
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Lovro2 Vidi Post
klavir bi si mogao priuštiti
Hoćeš kupit? Imam jedan polukoncertni, za male pare, i vozi?
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 12:05 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.