Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tambura općenito

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 11-11-2011, 16:41
Domix's Avatar
Domix Domix je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 63
Domix je na dobrom putu 18
Uobičajeno BEČARSKI VRIJEDNOSNI NOVAC u budućnosti

Napisao sam nešto jer smatram da uz nestajanje papirnatog novca nestat će i zabadanje na tamburu

A sa tim i ostalo, kerenje uz tamburaše itd...

http://slavonski-san.com/doc/becarsk...osni-papir.pdf

Što vi mislite, bi li bilo ok da se takvo što osmisli i napravi... naravno ne mogu to tamburaši sami napraviti ali Hrvatske banke (ako koja još im RH) bi mogle
__________________
Tamburaši samo svirajte!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #2  
Staro 12-11-2011, 13:01
ivekbasista ivekbasista je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2010
Postovi: 18
ivekbasista je na dobrom putu 17
Uobičajeno

Hahaha.... nebudemo mi toga doživjeli vjeruj mi
__________________
Pjevaj pjesme za usnule zore... Daruj svoje noći zvjezdama!!! Pjevaj pjesme za umorne lole, moj berdašu starih pjesama
Reply With Quote
  #3  
Staro 12-11-2011, 16:27
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno SF

Quote:
Što vi mislite, bi li bilo ok da se takvo što osmisli i napravi... naravno ne mogu to tamburaši sami napraviti ali Hrvatske banke (ako koja još im RH) bi mogle
pffff... ako su kockarnice mogle izmisliti žetone za kockanje, je li problem u slučaju ukidanja papirnatog novca izmisliti i žetone za kerenje?
sve na istom principu kao u kockarnici... žetoni se kupuju na ulazu, a unovčuju (prebacuju na račun) na izlazu iz kerionice.

kakve banke, kakve komplikacije.



bilježim se sa štovanjem kao kandidat za croupiera

Last edited by _maestro_; 12-11-2011 at 16:59.
Reply With Quote
  #4  
Staro 13-11-2011, 00:52
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
pffff... ako su kockarnice mogle izmisliti žetone za kockanje, je li problem u slučaju ukidanja papirnatog novca izmisliti i žetone za kerenje?
sve na istom principu kao u kockarnici... žetoni se kupuju na ulazu, a unovčuju (prebacuju na račun) na izlazu iz kerionice.
Hm.... Žetoni su zapravo odlična ideja. Mogu poslužiti kao sredstvo za instant pretvorbu tambure u perkusionistički instrument.
__________________
Moj blog: The Third Side of the Pick
Reply With Quote
  #5  
Staro 13-11-2011, 13:55
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Vedran Vidi Post
Hm.... Žetoni su zapravo odlična ideja. Mogu poslužiti kao sredstvo za instant pretvorbu tambure u perkusionistički instrument.
svakako... ali šuškajuće perkusije još uvijek imaju prednost pred ovim zveckalicama.
Reply With Quote
  #6  
Staro 10-12-2018, 22:32
hiron1's Avatar
hiron1 hiron1 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2017
Postovi: 19
hiron1 je na dobrom putu 20
Uobičajeno Ne pise nam se dobro

Uvjeren sam da tezgarosima, gazerima, satorskim sviracima koji zive od toga (taj sam i sam) ulaskom Hrvatske u eurozonu dolaze gladne godine. A evo jos koja godina i lijepe sarene kunice odose u povijest. Kada
keredzija u dzepu ima 3000-4000 kuna on ce ti zalijepiti dvjestoticu na celo. Kada bude za svoj mjesecni rad dobio 500 eura debelo ce razmisliti prije nego li se masi za novcanik. Posto je tradicija kicenja tambura i tamburasa na ovim prostorima ipak duboko ukorijenjena, i dalje ce se tambure sareniti... Ali ovaj put novcanicama od 5 i 10 e... Katkad poneka dvadesetica. Pedesetice ce ubadati samo mafioze. Najebali smo.
__________________
Nema više konja, konja koji jure, nema više staroga imama zoru da najavi...
Reply With Quote
  #7  
Staro 28-01-2019, 14:03
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Da, nekako mislim da će se smanjiti apoeni, tj. umjesto 200kn bit će 20€, a umjesto 100kn, 10€...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 23:10 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.