Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Ozvučenje, recording i softver

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 05-01-2012, 12:10
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Instrument najkvalitetnije zvuči kad je ozvučen u području konjića, ili kobilice, kako si tko uzme. Tu je i najglasniji, pogotovo što se prima tiče.
Prim se mikrofonom ozvučava između rupa u donjem lijevom kutu i konjića, a tu bi trebala biti pozicionirana i buba, što inače nije slučaj.
Al to je ono, "vidio od komšije pa tako napravio i ja."
Ja se nebi složio s tobom, ali kako si rekao: sva'ko radi kako misli da je najbolje, ili kako se njemu najviše sviđa. Tvoja teorija stoji ako sviraš na mikrofon tipa sm57, beta 57, i mikrofone toga tipa pa moraš biti dosta blizu njemu da bi dobio ono što tražiš. No, ne slažem se da mora striktno biti na donjoj lijevoj strani jer tamo "najbolje" zvuči. Ja sam probao hrpu položaja, i na kraju mi se naboljim pokazalo postavljanje mikrofona na gornjoj lijevoj strani tambure, a i stalka, jer mi ne smeta desnoj ruci!
Ali, ako imaš kvaliteniji mokrofon, onda nije nikakav problem. Možeš ga staviti gdje god želiš, slobodniji si, stvar dinamički daleko bolje funkcionira, i na kraju instrument totalno drugačije zvuči!
Mi smo sm-ove, i bete 57 zamijenili BG-ima 4.0., i 4.1. (osim za berdu), i preporodili se u svakom pogledu!!!
Probali smo i kojekave "bube", no nismo bili zadovoljni ovim jeftinijm verzijama, a one skuplje i nisu loše, ali će malo pričekati! Sa bubom jesi slobodniji, nisi vezan za stalak, ali kvalitetan "normalni" mikrofon je daleko bolji od "standardnih" bubica koje koristi većina bendova. Mi smo se odlučili (za sada) za bolju tonsku sliku, još imamo volje, pa sviramo na majkove!
Ljudima su te stvari mane bitne, odnosno veliki dio njih uopće nebi čulo razliku, no ja ipak sviram cijelu noć, i važno mi je da bar imam/o dobar sound, lakše je svirati.
To je neko moje iskustvo, premda opet naglašavam: o ukusima se ne raspravlja!
Reply With Quote
  #22  
Staro 05-01-2012, 13:58
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Da, mislio sam na Shure SM57, (barem meni) najbolje zvuči ako se postavi u taj položaj, a i nije potrebno puno odvrnuti gain jer se prim dovoljno dere u mikrofon.
A opet ovisi od instrumenta do instrumenta, i načina na koji se postavlja mikrofon. Pokušat ću pronaći fotografiju kako je kod mene pozicioniran mikrofon, i također mi ne smeta desnoj ruci.

U svakom slučaju draže mi je stati za mikrofon i dinamiku sviranja potpomoći odmicanjem ili primicanjem mikrofonu, a s obzirom da stalno pjevam ne drži mi vodu ona priča da si slobodniji ako imaš bubu, vezan si za stalak pjevačkim mikrofonom pa ti buba koristi za pokretljivost samo u slučaju foršpila, a tko ne pjeva uopće nije mu potreban ni stalak, da se razumijemo.

Fiksno vezana buba na instrument je kao i sennaM mikrofon na glavi, pa tko voli nek izvoli, ne treba mu stalak ni najmanje.
O ukusima se raspravlja, a o neukusima se ne raspravlja.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #23  
Staro 06-01-2012, 01:43
D.D.'s Avatar
D.D. D.D. je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 226
D.D. je na dobrom putu 44
Uobičajeno

@KDL u vezi pozicije mikrofona to se slažem. Osobno i kada sam svirao na obični majk (SM57) mi je bio sa gornje lijeve strane usmjeren baš kao i na onome što sam naveo prije. Nažalost Shure BG je relativno teško za nabaviti pošto je diskontinuirana serija. Osobno bi pristao ili želio svirati samo na jedan majk a to je Sennheiser MD441, a možda i na BG. Opet i Sennheiser je teško za nabaviti, ali je jedan od legendarnih mikrofona. Neki se kunu u taj mikrofon da je najbolji za tambure (trzalačke), čak i u studijske svrhe.

@VeljoSB Osobno sam back vokal tako da ne pjevam stalno, odnosno nisam uz cijeli tekst vezan za vokalni mikrofon, ali recimo da 70% pjesme pjevam. Upravo buba mi je način da prirodno održavam dinamiku, odnosno sviram dinamički koliko mislim da je u cijeloj zvučnoj slici potrebno, generalno, kada je solo lead vokal sviram tiše, kada je međuigra sviram glasnije. Naravno to nije samo tako uvijek, po osječaju dinamički sviram (ili pokušavam ). Upravo kod toga dijela mi je buba omogućila da dinamički budem aktivniji, što običan majk nije u toj mjeri. Pogotovo kada želiš nešto glasnije odsvirati, pa se približavaš mikrofonu. Da ne spominjem slučajno udaranje u mikrofon i takve stvari.

Generalno gledam na bubu kao najprirodniji mogući način sviranja, upravo zbog dinamike, ona je fiksna, a način na koji ja sviram je dinamički. Ja se stišam kada mislim da treba, isto tako i pojačam. A da nisam zadovoljan zvukom prima, ne bih nikad prešao na bubu.

Idealno bi bilo svirati na kondenzatore, generalno ipak je njihov freq raspon veći od dinamičkih, samim time i hvataju više alikvotnih tonova, no sad ulazim u sferu kvalitete tambure. I osjetljivost im je bolja što je veća udaljenost, tako da nisi "prikovan" za stalak. Naravno kontraefekt je veća mogućnost mikrofonije.

Osobno mislim da je za dobar sound najbitniji svirač i kvaliteta tambure, a generalno sve ostalo se može dobiti sa opremom. Recimo preampovi, exciter za alikvotne tonove, kompresor, ekvilajzer, feedback destroyer ..... Ako se i ne može dobiti opremom, osobno ću radije poslušati kvalitetne tamburaše (pa pljuvati po miks majstoru ), nego ..... A već sam u offtopic....ali bolje slušam starog Bogdana u LOFI zvuku nego neke u HIFI zvuku.
__________________
Zadnjim dahom zapjevat' ću,
Zadnjom strunom zasvirat' ću,
Zadnjom suzom zaplakat' ću.
Reply With Quote
  #24  
Staro 06-01-2012, 14:19
tamburix169's Avatar
tamburix169 tamburix169 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 86
tamburix169 je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by D.D. Vidi Post
Idealno bi bilo svirati na kondenzatore, generalno ipak je njihov freq raspon veći od dinamičkih, samim time i hvataju više alikvotnih tonova, no sad ulazim u sferu kvalitete tambure. I osjetljivost im je bolja što je veća udaljenost, tako da nisi "prikovan" za stalak. Naravno kontraefekt je veća mogućnost mikrofonije.

Malo OT al' kao prvo za svirke uzivo na tamburama nikako kondenzatorski zbog toga sto su puno osetljiviji i brze reaguju od dinamickih mikrofona, a samim tim izrazavaju tranziente tj. voema izrazeno se cuje udar trzalice o zicu ) a i mikrofoniju si sam spomenuo
Kondernzatorski mikrofon s malom membranom su dusu dali za snimanje, al' i to u akusticki ubijenoj prostoriji ili u prostoriji koja ima akustiku koja ti je potrebna, i to posatvka mikrofona sledeca: mikrofon ispred instrumenta al' na udaljenosti od metar do metar i po, savrsen zvuk

al' sto kaze KDL svako zna svoje, i o ukusima ne vredi raspravljati

da se razumemo ne postoji neko pravilo o tom kako se mikrofon mora postaviti, zavisi od onog sta zelis dobiti od zvuka

mislim da bi dinamicki mikrofon koji je napravljen dovoljno mali da bude kao buba bio savrsen za tamburu za live svirke, jer bi se onda napravio kompromis i sto se tice zvuka a i slobode kretanja
__________________
tambura je sve sto imam...

Last edited by tamburix169; 06-01-2012 at 14:21.
Reply With Quote
  #25  
Staro 06-01-2012, 14:19
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by D.D. Vidi Post

Idealno bi bilo svirati na kondenzatore, generalno ipak je njihov freq raspon veći od dinamičkih, samim time i hvataju više alikvotnih tonova, no sad ulazim u sferu kvalitete tambure. I osjetljivost im je bolja što je veća udaljenost, tako da nisi "prikovan" za stalak. Naravno kontraefekt je veća mogućnost mikrofonije.
Bube AT jesu kondenzatori... I to me oduvijek zanimalo, zašto nisu napravljeni kao dinamički mikrofoni - ionako su stalno u istom razmaku od instrumenta pa nema potrebe za "širokopojasnim" hvatanjem zvuka...?
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #26  
Staro 06-01-2012, 14:26
tamburix169's Avatar
tamburix169 tamburix169 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 86
tamburix169 je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by bando Vidi Post
Bube AT jesu kondenzatori... I to me oduvijek zanimalo, zašto nisu napravljeni kao dinamički mikrofoni - ionako su stalno u istom razmaku od instrumenta pa nema potrebe za "širokopojasnim" hvatanjem zvuka...?
Nisu napravljeni kao dinamicki, zato jer je dinamicke mikrofone dosta tesko izraditi tako male, jer kalem, magnet i membrana puno mesta zauzimaju, pa je male mikrofone lakse izraditi da budu kondenzatorski

a sto se tice sirokopojasnog "hvatanja", ne igra ulogu samo to dal' su kondenzatorski ili dinamicki, vec i usmerenost mikrofona...
__________________
tambura je sve sto imam...
Reply With Quote
  #27  
Staro 06-01-2012, 15:40
m.pustina m.pustina je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jun 2010
Postovi: 28
m.pustina je na dobrom putu 10
Uobičajeno Shure sm11

Quote:
Originally Posted by tamburix169 Vidi Post
Nisu napravljeni kao dinamicki, zato jer je dinamicke mikrofone dosta tesko izraditi tako male, jer kalem, magnet i membrana puno mesta zauzimaju, pa je male mikrofone lakse izraditi da budu kondenzatorski

a sto se tice sirokopojasnog "hvatanja", ne igra ulogu samo to dal' su kondenzatorski ili dinamicki, vec i usmerenost mikrofona...
Nema od AT ali shure ima...
Pa Shure SM11 je i malen mic i dinamički je...
http://www.audiopro-croatia.com/mex/...l.php?art=7768
Reply With Quote
  #28  
Staro 06-01-2012, 16:04
tamburix169's Avatar
tamburix169 tamburix169 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 86
tamburix169 je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by m.pustina Vidi Post
Nema od AT ali shure ima...
Pa Shure SM11 je i malen mic i dinamički je...
http://www.audiopro-croatia.com/mex/...l.php?art=7768
da samo sto je to mikrofon koji je namenjen za snimanje govora na tv-u ili slicnim stvarima... vidim da pise da je dobar za ozvucavanje tambura, ne znam kakav je, al' s obzirom da je namenjen za TV produkciju, znaci da ga vec proizvodjac nije svrstao u mikrofone za muzicku produkciju

trebalo bi ga probat pa vidit kakav je al' je omnidirektivan, znaci da sa svake strane mikrofona "kupi" jednako
__________________
tambura je sve sto imam...
Reply With Quote
  #29  
Staro 06-01-2012, 16:23
garavi gez's Avatar
garavi gez garavi gez je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2008
Postovi: 314
garavi gez je na dobrom putu 30
Uobičajeno Obični Philips

Još prije 15-tak godina, svirao sam prim, na Philipsov kondenzatorski mikrofon.Taj mikrofon više nije kod mene , neznam potpuni naziv mikrofona, ali je koštao oko 1000kn. Taj mikrofon u odnosu na druge(dinamičke)u bendu, bio je puno bolji, jači i ama baš nikakvih problema nisam imao sa pojavom mikrofonije na live svirkama.
Taj obični Philipsov kondenzatorski mikrofon za 1000kn jeo je malu djecu u odnosu na puno skuplje dinamičke i po meni lošije mikrofone..
Reply With Quote
  #30  
Staro 06-01-2012, 16:31
kiki.prim1's Avatar
kiki.prim1 kiki.prim1 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 48
kiki.prim1 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamburix169 Vidi Post
da samo sto je to mikrofon koji je namenjen za snimanje govora na tv-u ili slicnim stvarima... vidim da pise da je dobar za ozvucavanje tambura, ne znam kakav je, al' s obzirom da je namenjen za TV produkciju, znaci da ga vec proizvodjac nije svrstao u mikrofone za muzicku produkciju

trebalo bi ga probat pa vidit kakav je al' je omnidirektivan, znaci da sa svake strane mikrofona "kupi" jednako
Ne znam kak Shure SM11 funkcionira na primu al na kontri i basprimu dobro radi i ja sam zadovoljan, a i nije nesto preskup...
Reply With Quote
  #31  
Staro 06-01-2012, 16:53
m.pustina m.pustina je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jun 2010
Postovi: 28
m.pustina je na dobrom putu 10
Uobičajeno SM11 i SM11CN

Jel postoji koja razlika između ova dva mikorofona...
Shure SM11
http://www.audiopro-croatia.com/mex/...l.php?art=7768
Shure SM11CN
http://www.rainbow-music.hr/?p=1666

...jer je razlika u cijeni 400 kn...
Reply With Quote
  #32  
Staro 06-01-2012, 17:40
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Kondenzatorski mikrofon, u ovom slučaju spomenute AT bube, zbog dodatnog fantomskog napajanja ali i načina kako je građen ne traži veliko odvrtanje gaina a radit će (po snazi zvuka) bolje, samim time će i manje hvatati zvuk iz prostora i doći do mikrofonije.

Dinamički mikrofon ne traži napajanje, ali mu treba "darnit" gaina malo više, no razlika je u tome što dinamički bolje podnosi zvučni pritisak, kao deranje i vikanje u mikrofon , a da se signal ne izobliči.

Zbog toga je za instrumente, uzevši ovdje u obzir prim, dovoljna kondenzatorska bubica ili kondenzatorski mikrofon.
Pitanje je samo tko što voli, stati za mikrofon na stalku ili nakačiti bubamaru na instrument.

Tko se već želi modernizirati neka radije da malo više novaca pa si kupi pravu bubu, bežičnu, onda si mobilan i pokretan u pravom smislu riječi, dok je ovako opet margina mikrofonski kabel do miksete.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #33  
Staro 06-01-2012, 17:47
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by m.pustina Vidi Post
Jel postoji koja razlika između ova dva mikorofona...
Shure SM11
http://www.audiopro-croatia.com/mex/...l.php?art=7768
Shure SM11CN
http://www.rainbow-music.hr/?p=1666

...jer je razlika u cijeni 400 kn...
Da ne ispadne olajavanje i ogovaranje, ali u AudioPro nema koji mikrofon nisu okarakterizirali da je dobar za ozvučavanje tamburica, i to velikim slovima ZA TAMBURAŠE!!!
Ne znam od koga oni dobivaju povratnu informaciju i zbog čega pišu da je to IDEALNO za tamburaše, samo znam da je cijena bube nakon što se masovno počela upotrebljavati kod tamburaša skočila sa 1200kn na 2000kn. Dok je cijena SM57 ostala ista.
Kupovali smo u bendu u isto vrijeme, prije 4 godine, nešto od te opreme pa znam.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #34  
Staro 06-01-2012, 19:36
tamburix169's Avatar
tamburix169 tamburix169 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 86
tamburix169 je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Kondenzatorski mikrofon, u ovom slučaju spomenute AT bube, zbog dodatnog fantomskog napajanja ali i načina kako je građen ne traži veliko odvrtanje gaina a radit će (po snazi zvuka) bolje, samim time će i manje hvatati zvuk iz prostora i doći do mikrofonije.

Dinamički mikrofon ne traži napajanje, ali mu treba "darnit" gaina malo više, no razlika je u tome što dinamički bolje podnosi zvučni pritisak, kao deranje i vikanje u mikrofon , a da se signal ne izobliči.

Zbog toga je za instrumente, uzevši ovdje u obzir prim, dovoljna kondenzatorska bubica ili kondenzatorski mikrofon.
Pitanje je samo tko što voli, stati za mikrofon na stalku ili nakačiti bubamaru na instrument.

Tko se već želi modernizirati neka radije da malo više novaca pa si kupi pravu bubu, bežičnu, onda si mobilan i pokretan u pravom smislu riječi, dok je ovako opet margina mikrofonski kabel do miksete.
kao prvo fantomsko napajanje nije dodatno, nego neophodno za rad kondenzatorskog mikrofona, tako da to nema nikakve veze sa predpojacalom odnosno gainom, nego su kondenzatorski mikrofoni osetljiviji od dinamickih, zbog principa na kojem rade

a sto se tice bezicne bubice, to moze biti svaka, samo se treba prikacit na transmitter, a receiver priljucit na miksetu i to je to
__________________
tambura je sve sto imam...
Reply With Quote
  #35  
Staro 06-01-2012, 23:29
mix's Avatar
mix mix je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2008
Postovi: 342
mix je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Vidio sam negdje prije da jedan dečko na primu ima ovaj naglavni mikrofon: http://www.audiopro-croatia.com/mex/...at=72&art=7584
Ali umjesto tog dijela koji ide na glavu ima štipaljku i zakvačena je na prim normalno kao i ove bube tipa PRO 35. Stvarno sam se ugodno iznenadio kako prim radi na to.
__________________
"Ja polako pijem, pio sam i pit' ću,
i siroma' bio sam i bit ću."
Reply With Quote
  #36  
Staro 07-01-2012, 00:25
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamburix169 Vidi Post
kao prvo fantomsko napajanje nije dodatno, nego neophodno za rad kondenzatorskog mikrofona, tako da to nema nikakve veze sa predpojacalom odnosno gainom, nego su kondenzatorski mikrofoni osetljiviji od dinamickih, zbog principa na kojem rade

a sto se tice bezicne bubice, to moze biti svaka, samo se treba prikacit na transmitter, a receiver priljucit na miksetu i to je to
Dodatno, u smislu da dinamičkim to nije potrebno, a sve što si naveo već sam napisao. Dakle, ako je kndenzatorski osjetljiviji samim time nije mu potreban toliki gain kao kod dinamičkih, jer zbog svoje fizike to ne zahtjeva, uza sve ima i veći opseg hvatanja zvuka, što na bliziu od 1cm od glasnjače na tamburi sasvim dobro radi i sa malim ulaznim signalom. Sa dinamičkim već je druga priča...
Ima tema o svemu tome na drugom mjestu, da ne idemo u off...

Može biti svaka bubica bežična, samo što i taj transmitter i reciver koštaju, baš onako kako sam napisao.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)

Last edited by VeljoSB; 07-01-2012 at 00:27.
Reply With Quote
  #37  
Staro 10-01-2012, 21:35
impurity impurity je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Feb 2010
Postovi: 22
impurity je na dobrom putu 13
Uobičajeno

SCHERTLER acoustic instrument transducer.....ja imam ovu bubu...i sviram sa njom i zvuk je odličan.......ali na mixeti se treba upaliti PHANTOM...

kao žvaka se stavi na tamburu i onda na tu žvaku priljepiš tu "bubu".....kabal iz te bube se uključi na phantom 48v ADAPTER, i onda taj Phantom direktno u mixetu ili samo još kablo mikrofonsko u adapter taj, radi dužine ako je mixeta dalje da mogu dokučiti.....

http://www.schertlerusa.com/schertle...ed.html....evo koga zanima nek vidi....meni se pokazalo dobro....košta oko 1200kn...ja sam je toliko platio prije pola godine......

pozdrav
Reply With Quote
  #38  
Staro 10-01-2012, 21:38
impurity impurity je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Feb 2010
Postovi: 22
impurity je na dobrom putu 13
Uobičajeno

http://www.schertlerusa.com/schertler_usa/bowed.html
Reply With Quote
  #39  
Staro 10-01-2012, 21:43
impurity impurity je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Feb 2010
Postovi: 22
impurity je na dobrom putu 13
Uobičajeno

Basik-Pro-package-2.jpg


evo i slika
Reply With Quote
  #40  
Staro 10-01-2012, 23:21
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by impurity Vidi Post
SCHERTLER acoustic instrument transducer.....ja imam ovu bubu...i sviram sa njom i zvuk je odličan.......ali na mixeti se treba upaliti PHANTOM...

kao žvaka se stavi na tamburu i onda na tu žvaku priljepiš tu "bubu".....kabal iz te bube se uključi na phantom 48v ADAPTER, i onda taj Phantom direktno u mixetu ili samo još kablo mikrofonsko u adapter taj, radi dužine ako je mixeta dalje da mogu dokučiti.....

http://www.schertlerusa.com/schertle...ed.html....evo koga zanima nek vidi....meni se pokazalo dobro....košta oko 1200kn...ja sam je toliko platio prije pola godine......

pozdrav
Gdje si nabavio?
__________________
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 10:17 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.