Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Note, Tekstovi, MP3...

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #61  
Staro 28-01-2007, 12:27
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno Note za bubnjeve

Smele, jesi svir'o kad po notama za bubnjeve? Ili tabulaturama? Znam da sam vidio/čuo nešto o tome... Koje bubnjeve imaš i koje činele?
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #62  
Staro 28-01-2007, 12:57
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by smele Vidi Post
eto, budem te naucio ako imas volju... i puno vremena za puno vjezbanja...
postoje i vjezbe koordinacije, i njih je vazno prolaziti...
za sada nemam u planu. anyway, hvala na ponudi. planiram jedan privatni tečaj dvoglasnog pjevanja (jedna osoba pjeva dvoglasno ) za koji još ne znam kad će se realizirati, ali me jako zanima.

inače sam fasciniran udaraljkašima općenito. još odkad sam bio na probi benda u kojem je svirao điđi jankelić (ex bijelo dugme).
a oni s glazbene akademije su mi nenadjebivi. koji su to likovi, hehe. prije sam mislio kao, šta oni imaju uopće ići na akademiju. hehe, oni su tamo među najkompletnijim glazbenicima, s najširim pristupom glazbi.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #63  
Staro 28-01-2007, 16:34
smele's Avatar
smele smele je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 343
smele je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Smele, jesi svir'o kad po notama za bubnjeve? Ili tabulaturama? Znam da sam vidio/čuo nešto o tome... Koje bubnjeve imaš i koje činele?

note sam koristio kad sam svirao u HNK... inace, sluh je majka....
imam Tamu Royalstar '74 godina... a od cinela imam Paiste Alpha ride i splash, 2002 soundedge hi-hat, Zildijan Avedis crash i paiste 2002 crash... i jos jedan stari handmade Zildijan ride...
__________________
www.studiovirtual.tk
Reply With Quote
  #64  
Staro 28-01-2007, 16:35
smele's Avatar
smele smele je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 343
smele je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
oni su tamo među najkompletnijim glazbenicima, s najširim pristupom glazbi.
hvala bogu pa je i to netko primjetio...
__________________
www.studiovirtual.tk
Reply With Quote
  #65  
Staro 28-01-2007, 18:09
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by smele Vidi Post
note sam koristio kad sam svirao u HNK... inace, sluh je majka....
imam Tamu Royalstar '74 godina... a od cinela imam Paiste Alpha ride i splash, 2002 soundedge hi-hat, Zildijan Avedis crash i paiste 2002 crash... i jos jedan stari handmade Zildijan ride...
Cool drums and cymbals! Nije da sam znalac, al' su mi imena poznata ono s televizije i koncerata velikih faca, hehe... Možda bi trebalo pokrenuti temu "Bubnjevi" da tu ne idemo totalno off-topic. Mene jako zanimaju bubnjevi, imao sam samo par puta ovak iz zajebancije malo lupkat po njima i gazit po pedalama, a imam i Istanbul Mehmet handbeaten tarabuku doma koju sviram i koristim za vježbanje orijentalnih ritmova i anti-stres kad me na poslu (ili na forumu ) netko iznervira...

Malo web stranica proizvođača bubnjeva i činela

http://www.tama.com/

http://www.zildjian.com/EN-US/home.ad2

http://www.paiste.com/


Koje stilove glazbe najviše voliš svirat na bubnjevima? Imaš dva bas-bubnja za metal stvari... hehehe to mi je najjače dok Lars Ulrich ili tak neki lik roka s dvije pedale...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #66  
Staro 28-01-2007, 19:09
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Cool drums and cymbals! Nije da sam znalac, al' su mi imena poznata ono s televizije i koncerata velikih faca, hehe... Možda bi trebalo pokrenuti temu "Bubnjevi" da tu ne idemo totalno off-topic. Mene jako zanimaju bubnjevi, imao sam samo par puta ovak iz zajebancije malo lupkat po njima i gazit po pedalama, a imam i Istanbul Mehmet handbeaten tarabuku doma koju sviram i koristim za vježbanje orijentalnih ritmova i anti-stres kad me na poslu (ili na forumu ) netko iznervira...

Malo web stranica proizvođača bubnjeva i činela

http://www.tama.com/

http://www.zildjian.com/EN-US/home.ad2

http://www.paiste.com/


Koje stilove glazbe najviše voliš svirat na bubnjevima? Imaš dva bas-bubnja za metal stvari... hehehe to mi je najjače dok Lars Ulrich ili tak neki lik roka s dvije pedale...
Trebao bi ti vidjeti bubanj mojega bubnjara iz onog mojeg prog-rock banda... Majket' taj je objesio tih činela milijardu. Ima dva hi-hata čak...

BTW dva bas bubnja i dupla pedala nije isto (ovu potonju ima moj bubnjar i to Iron Cobra )
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
Reply With Quote
  #67  
Staro 28-01-2007, 19:37
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by longee Vidi Post
Trebao bi ti vidjeti bubanj mojega bubnjara iz onog mojeg prog-rock banda... Majket' taj je objesio tih činela milijardu. Ima dva hi-hata čak...
Jel' bar zna šta s njima ili je ono čista preserancija, nek' se ima...? Vidio sam takvih bubnjara... Ma svaka čast rock, metal bubnjarima, ali jazz bubnjari su mi ipak draži...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #68  
Staro 28-01-2007, 20:28
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Jel' bar zna šta s njima ili je ono čista preserancija, nek' se ima...? Vidio sam takvih bubnjara... Ma svaka čast rock, metal bubnjarima, ali jazz bubnjari su mi ipak draži...
Zna mali, vjeruj mi
Kad mi dođeš u Pulu, vodim te na probu, da čuješ malo

__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
Reply With Quote
  #69  
Staro 28-01-2007, 20:42
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by longee Vidi Post
Zna mali, vjeruj mi
Kad mi dođeš u Pulu, vodim te na probu, da čuješ malo

Ok, cool! Jel' imaš kakvih live snimaka di je "mali" u elementu? Ne planiram baš nešto u Istru u skorije vrijeme... Sad kad sam napisao "u elementu", frend iz benda je služio civilku s bubnjarom iz Elementala (koji svira za više manje cijelu estradu)...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #70  
Staro 29-01-2007, 09:49
smele's Avatar
smele smele je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 343
smele je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post

Koje stilove glazbe najviše voliš svirat na bubnjevima? Imaš dva bas-bubnja za metal stvari... hehehe to mi je najjače dok Lars Ulrich ili tak neki lik roka s dvije pedale...
cuj, ja pretezno sviram jazz... ili da budem tocniji Swing... al i sam znas da je to podvrsta jazza...
bio sam dugo u rock vodama, cak sam jedno vrijeme eksperimentirao s fusionom, al men to sve dopizdilo, jerbo nema previse filinga u toj svirci, pa sad sviram s ekipom matoraca jazz... i kak bi moj gitarist rekao: imam osjecaj za filing...
__________________
www.studiovirtual.tk
Reply With Quote
  #71  
Staro 04-02-2007, 08:57
Slunj Slunj je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 3
Slunj je na dobrom putu 10
Uobičajeno

night, kako ide knjiga?
Reply With Quote
  #72  
Staro 06-02-2007, 23:00
kruno kruno je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 10
kruno je na dobrom putu 10
Uobičajeno note

Pozdrav svima!

Eto slučajno sam naletio na vaš forum i vidi zanimljive tematike
Inače, i ja sam muzičar (tamburaš malo kraće) pa da se uključim ...

Kao malu pomoć pri prikupljanju nota, uplodao sam na gmail zbirku stranih pjesama za sviranje na klaviru (pretpostavljam nešto slično ovoj
koja se trenutno skenira). Uglavnom imam dosta noti klasične glazbe, ponešto strane, pa ako nekome što treba, nek mi javi ... Isto tako, ako netko ima tamburaške glazbe (aranžmani, starogradske i sl.) slobodno podijeli

Quote:
Originally Posted by Slunj Vidi Post
night, kako ide knjiga?

Last edited by kruno; 07-02-2007 at 02:50.
Reply With Quote
  #73  
Staro 12-02-2007, 23:46
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno Night

Di je taj čovjek... Nije bio na forumu od 28.1. Da ga nije murija čopila zbog one piraterije...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #74  
Staro 13-02-2007, 11:58
NiGhT NiGhT je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 47
NiGhT je na dobrom putu 10
Uobičajeno Note

Opet ja u guzvi... poludit cu od tog svega...Ma nije me murja lapila... Evo uhvatio malo vremena za forum... Ali nemam bas vremena po netu trazit prostor pa bih volio kada bi netko od vas odradjivao taj dio posla... Evo ja cu slati note na mail robolabo@gmail.com lozinka: dinacord
E pa ako se netko moze angazirati za uredjivanje tih nota na netu bilo bi dobro.. Uostalom ovaj sada javni mail moze posluziti da na njega svi salju note. Kroz sat vremena cu poslati nešto nota... Pozdrav svima
Reply With Quote
  #75  
Staro 13-02-2007, 12:46
marek's Avatar
marek marek je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 311
marek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ima netko note za "rožica sem bila" da na brzaka pošalje?
Reply With Quote
  #76  
Staro 23-02-2007, 23:32
krupi krupi je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 2
krupi je na dobrom putu 10
Uobičajeno Krupi

Posto sam vidio da dosta zainteresiranih ima na ovom forumu sto se tice nota, ukljucicu se i ja u taj zajednicki hobi
Veceras cu staviti nesta na GMAIL od Night-a.
Bilo bi dobro kad bih svi ponesta stavili sta imaju......
Reply With Quote
  #77  
Staro 28-02-2007, 18:11
dmedi25 dmedi25 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 2
dmedi25 je na dobrom putu 10
Post Pozdrav Notisti!

Evo na početku ovog pisama svima Vama koji svirate po notama želim prenijeti jedno skromno ali osobno iskustvo, a to je da ŠTO VIŠE SLUŠATE MUZIKU, naravno živu muziku (koliko ste god u prilici), ili si kupite neki dobro Cd, MP3 model ili kazetu. Slušajte ne jedamput nego sto puta da Vam pjesma uđe u uho, da ju sami možete u potpunosti intonirati ili otpjevati glasom bez obzira na glasovne mogućnosti, a tek onda uzmite note i probajte naučiti pjesmu. Ja sam krenuo učiti harmoniku prije 5 godina, samo po notama i ljestvice sam vježbao, i nije to loše jer sam stekao neku osnovnu naobrazbu glazbenu bar vezanu za solfegio i note, a sad sve više se oslanjam na razvijanje svoga sluha, bez obzira imao ili ne imao note, jer svaki stil sviranja je različit - npr. ako svirate neki narodnjak (npr. Živim...) nije isto kao da svirate pjesmu od Zvonka Bogdana "Kraj jezera jedna kuća mala" a obje pjesme su Vam napisane u 2/4 ili 4/4 mjeri. Da ne govorim o sviranju evergren muzike, poznatih šlagera i sl. Stoga dragi Notoljubci ako Vam trebaju neke note obratite mi se na mail adresu dubravko.medic@zg.t-com.hr i ukoliko imam te note rado ću Vam ih psolati u skeniranom obliku, ali NE ZABORAVITE slušati i slušati i puno slušati jer ipak to je muzika.
Reply With Quote
  #78  
Staro 01-03-2007, 06:11
dmedi25 dmedi25 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 2
dmedi25 je na dobrom putu 10
Smile Pozdrav muzikaši!

Jučer sam VAm zaboravio napisati da ukoliko mi šaljete mail u njemu obavezno napišete punu Vašu e - mail adresu jer mi kompjutor izbaci samo ime osobe npr. Štef i onda Vam nisam u mogućnosti odgovoriti na Vaš zahtjev.
Reply With Quote
  #79  
Staro 01-03-2007, 14:32
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by dmedi25 Vidi Post
Jučer sam VAm zaboravio napisati da ukoliko mi šaljete mail u njemu obavezno napišete punu Vašu e - mail adresu jer mi kompjutor izbaci samo ime osobe npr. Štef i onda Vam nisam u mogućnosti odgovoriti na Vaš zahtjev.
Kompjuter? Izbaci?

Nešto si pobrkao, druže...
E-mail adresa je vidljiva uvijek, neovisno koristiš li mail klijent ili web mail.
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 16:29 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.