Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tambura općenito

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 17-04-2007, 23:39
Mislav's Avatar
Mislav Mislav je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,153
Mislav je na dobrom putu 32
Uobičajeno Zamjene

Pricu o ovome smo zapoceli u temi Burza muzicara sto po meni tamo ne spada, a vidim da je kao i u mom bendu velika stavka i da mnogo ljudi muci sto napraviti kad moraju birati izmedu datog obecanja i iskrsle svirke maticnog benda. Pa me zanima kako to kod vas u bendovima funkcionira i kako rjesavate problem u slucaju biranja izmedu svirke na zamjeni i svirke sa maticnim bendom?
__________________
I ponovo da se rodim, ja bi opet isti bio, pjevao bi kad zaboli

www.ts-legolas.com
Reply With Quote
  #2  
Staro 18-04-2007, 00:56
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

Po meni svirka sa maticnim bendom (ako naravno rade ozbiljno i kako treba) treba biti ispred svega..da se dosta o ovoj temi raspravljat, ali sad je kasno tako da idem u krpe
__________________
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost...
Reply With Quote
  #3  
Staro 18-04-2007, 22:57
matija_vg's Avatar
matija_vg matija_vg je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 1,086
matija_vg je na dobrom putu 20
Uobičajeno

a sve je stvar kak veli saky ozbiljnosti i gledista ljudi u bendu ali ipak mislim da ce se svi slozit oko toga da izmedu ostalih u imenu bend pod nepisanim pravilom piše da je to neka prijateljska ekipa da se druze i prije svega kuze i imaju ista gledišta na muziku kojom se bave i svirke koje sviraju a kad imas nazovimo to matični bend onda bi bilo u redu da stalno mogu računat na tebe i da se u svakom trenutu mogu skupit i odsvirat svirku (jasno ima iznimnih situacija ali rjetko) inace niko nebi bio u nekom bendu neg dogovorio svirku pa ajmo halo bing ovdje bong(a ima i takvih bilo ih je a i bude) jedanput su na zamjeni s mojim bendom svirali Cipi i marko baričević i kad sam ih nazvo rekli su mi da nema frke ali ako njima s njihovim bendom nesto uleti da ce meni nekog poslat umjesto seba

a druga stvar kod zamjena nije mislav pito ali jel volite kad mozete odsvirat zamjenu nesto je malo i trabi komentiro...........

ja sam mišlenja da bi si svi trebali pomagat kad mozemo jer ce i tebi nekad trebat neko umjesto tebe ili nekog i nevolim ekipu koja te prvo pita kakva je lova u pitanju pa razmisli ,hvala bogu ima ih malo ali ipak

po meni te zamjene imaju jako puno koristi ja naprimjer volim kad mogu odsvirat jer svaki bend ima neku stvar koju neko ne svira i malo drugacije slozenu , pristup gazi.......uglavnom malo prosirivat znanja
__________________
Kad tambure zašute
kad se svjetla ugase

Otišlo mi društvo i prijatelj znan
zadnje piće pijem sam!
Reply With Quote
  #4  
Staro 18-04-2007, 23:06
stucz's Avatar
stucz stucz je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2006
Postovi: 146
stucz je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ja sam jednog sviraca zamolil mjesec dana prije da s nama odsvira jednu gazu i on je "obecal" i onda dan-dva prije "a cuj ja nemrem...."
Hocu reci da mi nema drazega neg kad se s nekim dogovoris i kad postiva taj dogovor! Ak nemres daj barem nazovi i ispricaj se, pa ljudi smo, kuzimo se!
inace nemam bas s tim iskustva, al ovih par puta sam se opekel i jako mi je bilo zal kaj nema nikakvog znacenja sklopljeni dogovor!
Lijepi pozdrav!
__________________
...Tamburasi nek se prasi...
Reply With Quote
  #5  
Staro 19-04-2007, 00:18
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by stucz Vidi Post
Ja sam jednog sviraca zamolil mjesec dana prije da s nama odsvira jednu gazu i on je "obecal" i onda dan-dva prije "a cuj ja nemrem...."
Hocu reci da mi nema drazega neg kad se s nekim dogovoris i kad postiva taj dogovor! Ak nemres daj barem nazovi i ispricaj se, pa ljudi smo, kuzimo se!
inace nemam bas s tim iskustva, al ovih par puta sam se opekel i jako mi je bilo zal kaj nema nikakvog znacenja sklopljeni dogovor!
Lijepi pozdrav!
koliko ja samo znam takvih sviraca..more nazalost..a neki su i clanovi ovog foruma..to mi je jedna od najpederskijih stvari koje covjek (svirac) moze napravit (odjebati ti te dan prije, ili sto mi se nerijetko dogadjalo i isti dan i to par sati ili cak par minuta prije da bi otisao s drugom ekipom za par sto kuna vise...)..a najvise od svega mrzim kad mi ljudi lazu da imaju nekakve obaveze i onda odu svirati drugdje..to mi se desilo nedavno i nekako mi se cini da ti isti ljudi nece svirati skoro samnom..
__________________
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost...
Reply With Quote
  #6  
Staro 19-04-2007, 11:09
patos's Avatar
patos patos je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 434
patos je na dobrom putu 41
Uobičajeno

da. to je pravi pederluk! jebi ga, i nama se desi da trebamo zamjene... ja nemam ništa protiv toga, ali mislim da ikap bend treba biti na prvom mjestu.. ja na primjer nikom niša ne obećajem, osim ako nije baš taj isti dan svirka... ja ne mogu nekom obećati da ću mu ići pomoći, jer meni ako uleti svirka s bendom nastane kaos...

moram ići sa svojima, a obećao sam drugom.... najviše mrzim takve situacije... nama npr. često fali primaš... ali to se zna tko ide... Hristo, Saky ili Vicko! netko od njih trojice ako je sloodan... ali nema 50 primaša na raspolaganju, osim kad je stvarno izvanredno... a oni su ljudi koji su već skontali kako bend diše i kako se radi kod nas...
__________________
šaka, nos, PATOS
Reply With Quote
  #7  
Staro 19-04-2007, 14:49
stucz's Avatar
stucz stucz je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2006
Postovi: 146
stucz je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Decki, to je oduvijek tak i za navek bude tak! Po takvim stvarima vidis kakav je ko covek - jel vrijedan truda i prijateljstva ili ne...
__________________
...Tamburasi nek se prasi...
Reply With Quote
  #8  
Staro 19-04-2007, 14:54
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

a s druge strane ima ljudi, pojedinaca, takozvanih joksova koji skupljaju ekipu tek onda kad dogovore neku svirku...
sumnja se da onda uzmu telefon i nazivaju u stilu: hej, možeš svirati u subotu od 9 navečer za 200 kuna?
i tako skupi 4-5 ljudi, odsviraju, šta bude tala to podijele, a za fix se ne zna koliki je dogovoren. svaki od nazvanih je pristao na tih ponuđenih 200 kn. i nema se šta žaliti. menađer je menađer i njegova je stvar za koliko je prodao unajmljene svirače...

meni se to čini malčice ono, bljak... ali sigurno ima i drugačijih mišljenja.
tako da se ti koji misle drugačije izjasne, pa ih se može staviti na burzu muzičara.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #9  
Staro 19-04-2007, 15:01
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

a ima i onih cija svirka kosta 500 DEM po veceri
__________________
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost...
Reply With Quote
  #10  
Staro 19-04-2007, 15:14
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

da objasnim ono "bljak".
ja sam valjda amater u duši i oduvijek sam bio za to da sa svojim, ajmoreć, prijateljima - tamburašima kad sviram dijelim novce na jednake dijelove.
menađerluk mi u takvim okolnostima izgleda jako odbojan.

svjestan sam da svi ne možemo odraditi jednako. netko pjeva, svira i animira ljude; netko samo svira i to loše, netko sve dogovara, obilazi okolo i dogovara s ljudima posao dok ostali sjede kod kuće, but jebiga.

svaka druga opcija mi je teško prihvatljiva i mora biti razrađena, dogovorena i prihvaćena među ljudima koji dijele novce. a to je jako teško uskladiti da svi budu zadovoljni.

ne znam, možda mi je taj menađerluk odbojan zbog mojih davnih iskustava (trauma iz mladosti ) s menađerom ivankovićem
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #11  
Staro 19-04-2007, 15:24
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

dijeliti pare na jednake dijelove je po meni jedino normalno, ljudski..kako i sam kazes, uvijek ima onih na gazi koji obave veci dio posla, ali da nema i tih "slepera" tesko da bi se posao uopce obavio..menadjerluk kao takav je i mene oduvijek odbijao..ali mi nekad zna smetati opcenito stav ljudi koje pece pimpek za sve, sjede doma, dodju, odrade i onda dijele pare kao i svi ostali a nisu dali 5% truda u sve to..po meni je takodjer ok da se da nekakva naknada za telefon (kako se daje i za benzin i putne troskove) onome tko je sve zivkao i dogovorio..osobno, nikad ne bih trazio tako nesto, ali bio bi red da se i o tome pocne voditi racuna
__________________
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost...
Reply With Quote
  #12  
Staro 19-04-2007, 15:33
sviraczs's Avatar
sviraczs sviraczs je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2006
Postovi: 1,028
sviraczs je na dobrom putu 16
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by saky Vidi Post
dijeliti pare na jednake dijelove je po meni jedino normalno, ljudski..kako i sam kazes, uvijek ima onih na gazi koji obave veci dio posla, ali da nema i tih "slepera" tesko da bi se posao uopce obavio..menadjerluk kao takav je i mene oduvijek odbijao..ali mi nekad zna smetati opcenito stav ljudi koje pece pimpek za sve, sjede doma, dodju, odrade i onda dijele pare kao i svi ostali a nisu dali 5% truda u sve to..po meni je takodjer ok da se da nekakva naknada za telefon (kako se daje i za benzin i putne troskove) onome tko je sve zivkao i dogovorio..osobno, nikad ne bih trazio tako nesto, ali bio bi red da se i o tome pocne voditi racuna
slazem se,ali najbolje bi bilo kad se nitko ne bi šlep'o!!!To bi trebalo uvesti!!Majstore,jel ti danas ne ispunis svoju normu,ne istokaris 100 poluosovina za traktor,dodji po radnu knjizicu i mars iz firme!!!To bi bilo najidealnije,i bilo bi manje,ali vise kvalitetnih bendova!!!
Reply With Quote
  #13  
Staro 19-04-2007, 15:44
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

slazem se i ja, ali nazalost danas je takva situacija da svatko tko uzme tamburu u ruke napravi bend i ode okolo mlatit pare..to je ono sto je zalosno, ali to je jedna sasvim druga tema..
__________________
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost...
Reply With Quote
  #14  
Staro 20-04-2007, 13:07
patos's Avatar
patos patos je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 434
patos je na dobrom putu 41
Uobičajeno

nije sasvim druga tema kad ljudi tak razmišljaju... ja sad idem svirati s ovima, sve ćemo podijeliti, i puca mi k**** što fuljim pola pjesama i ne pjevam i stojim na gaži kao ukras...

treba malo i radit! nama svi govore kako su nam setovi predugački... ali mi moramo odraditi posao... zato kad zovemo nekog na zamjenu, uvijek gledamo ko će dobro odraditi. pa možda i svirka nije bila najljepša taj puta, što je i logično, ali posao smo uvijek odradili....

i baš zbog tih joks bendova koji ruše cijenu i ne rade kako treba, a danas ih je puno, tambura je pala na taj nivo na kojem sad je...

a sve kreće od onog: jel možeš odraditi u subotu za 200 kuna 3 sata?
__________________
šaka, nos, PATOS
Reply With Quote
  #15  
Staro 20-04-2007, 15:20
Basistakc Basistakc je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 120
Basistakc je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by patos Vidi Post
nije sasvim druga tema kad ljudi tak razmišljaju... ja sad idem svirati s ovima, sve ćemo podijeliti, i puca mi k**** što fuljim pola pjesama i ne pjevam i stojim na gaži kao ukras...

treba malo i radit! nama svi govore kako su nam setovi predugački... ali mi moramo odraditi posao... zato kad zovemo nekog na zamjenu, uvijek gledamo ko će dobro odraditi. pa možda i svirka nije bila najljepša taj puta, što je i logično, ali posao smo uvijek odradili....

i baš zbog tih joks bendova koji ruše cijenu i ne rade kako treba, a danas ih je puno, tambura je pala na taj nivo na kojem sad je...

a sve kreće od onog: jel možeš odraditi u subotu za 200 kuna 3 sata?
Imamo i mi iskustva sa takvima, jednom smo uzeli nekog tipa koji svira već 20-ak godina i onda dođe na gažu i ne zna najjednostavniju pjesmu odsvirati zato jer ju mi sviramo iz A a oni iz G dura, a dok čuješ bend sa kojim svira žal ti je tambure koju drži u rukama, a o cijeni da i ne govorimo, sviraju za 1000 kn ČITAVU NOĆ . I još ne volim dok mi neko dođe na zamjenu i onda počne pametovat zakaj je to ovak, a nije onak.
Reply With Quote
  #16  
Staro 22-04-2007, 21:55
Sabina Sabina je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 22
Sabina je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Basistakc Vidi Post
Imamo i mi iskustva sa takvima, jednom smo uzeli nekog tipa koji svira već 20-ak godina i onda dođe na gažu i ne zna najjednostavniju pjesmu odsvirati zato jer ju mi sviramo iz A a oni iz G dura, a dok čuješ bend sa kojim svira žal ti je tambure koju drži u rukama, a o cijeni da i ne govorimo, sviraju za 1000 kn ČITAVU NOĆ . I još ne volim dok mi neko dođe na zamjenu i onda počne pametovat zakaj je to ovak, a nije onak.
Znam o kome pričaš!!!!Pa nemoj tak,ipak je on ˝virtuoz˝ ,a vi ste uvijek pijani dok ih slušate ...Mislim Basista stvarno...No,šalu na stranu,slažem se s tobom...Jednom riječju KATASTROFA kak sviraju...
__________________
I posle svega,ostat će pisma
koju će pivati svi,
i nitko nikad saznati neće,da si u pismi Ti,
i samo Ti,jedino Ti,moja ljubavi...
Reply With Quote
  #17  
Staro 22-04-2007, 22:36
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by sviraczs Vidi Post
slazem se,ali najbolje bi bilo kad se nitko ne bi šlep'o!!!To bi trebalo uvesti!!Majstore,jel ti danas ne ispunis svoju normu,ne istokaris 100 poluosovina za traktor,dodji po radnu knjizicu i mars iz firme!!!To bi bilo najidealnije,i bilo bi manje,ali vise kvalitetnih bendova!!!
al si ti opasan
Reply With Quote
  #18  
Staro 22-04-2007, 22:39
Trisha's Avatar
Trisha Trisha je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,016
Trisha je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Sabina Vidi Post
Znam o kome pričaš!!!!Pa nemoj tak,ipak je on ˝virtuoz˝ ,a vi ste uvijek pijani dok ih slušate ...Mislim Basista stvarno...No,šalu na stranu,slažem se s tobom...Jednom riječju KATASTROFA kak sviraju...
jel to samo ja ne kužim o kome se radi ili????
__________________
...kad kraj mene nisi ti, kad me plaše vjetrovi, ja bi htio da si tu, na mom toplom ramenu, da mi kažeš čuvam te, kad si sa mnom, ne boj se ....
Reply With Quote
  #19  
Staro 23-04-2007, 08:35
zec's Avatar
zec zec je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2006
Postovi: 190
zec je na dobrom putu 10
Uobičajeno

zato se ja upece niti ne guram da me neko zove na zamjenu kad znam da ja to nebi mogo obaviti jos imam premalo iskustva i pre malo prakse za tek nesto al me fascinira kad vidim od svog profesora ili bilo kog drugog, kad covjek slaze band s kojim ce svirati......... pozove si primasa basprimasa basistu i kontrasa koji skoro nikad ne sviraju zajedan al oni odsviraju svirku bez greške.......ak jedan zna pjesamu odma ju svi znaju to me fascinira.......
__________________
Pametni ljudi uče se na tudjim greškama, budale na vlastitim.
Reply With Quote
  #20  
Staro 23-04-2007, 08:41
zec's Avatar
zec zec je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2006
Postovi: 190
zec je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by patos Vidi Post
nije sasvim druga tema kad ljudi tak razmišljaju... ja sad idem svirati s ovima, sve ćemo podijeliti, i puca mi k**** što fuljim pola pjesama i ne pjevam i stojim na gaži kao ukras...

treba malo i radit! nama svi govore kako su nam setovi predugački... ali mi moramo odraditi posao... zato kad zovemo nekog na zamjenu, uvijek gledamo ko će dobro odraditi. pa možda i svirka nije bila najljepša taj puta, što je i logično, ali posao smo uvijek odradili....

i baš zbog tih joks bendova koji ruše cijenu i ne rade kako treba, a danas ih je puno, tambura je pala na taj nivo na kojem sad je...

a sve kreće od onog: jel možeš odraditi u subotu za 200 kuna 3 sata?
to j eistina ak svi ste svi 5 ili 6 kolko vas vec ima stjali cjelu noc i radila najgluplja je onda stvar da ces djeliti para po nekom kriterju svi dobe isti dio i to ti je a ono kaj se neda podjeliti kod mene to dobi onaj koji je vozio na gazu to mi fer i ok...
__________________
Pametni ljudi uče se na tudjim greškama, budale na vlastitim.
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 18:06 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.