Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Note, Tekstovi, MP3...

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 08-10-2006, 14:30
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno "Evo srcu mom radosti"

Ovako, stvar mi je odlična, ali imam samo instrumentalne verzije od Janike Balaža i Pere Pavlovicha, te jednu pjevanu, ali ne-tamburašku. Pa ako netko ima tamburašku verziju s pjevanjem (možda Bogdan? ili netko sličan). Molio bih da uploada na naš gmail.

Unaprijed zahvaljujem!
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #2  
Staro 08-10-2006, 16:58
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

Uploadano!
Reply With Quote
  #3  
Staro 08-10-2006, 19:06
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Hvala, stari! Ko je taj Francek? Pjeva k'o Bosanac, a ima ime k'o da je naš... Ko mu svira?
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #4  
Staro 08-10-2006, 19:57
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

au, meni je Franjo Knezevic zmaj od vokala..koliko ja znam on je slavonac, a svira mu Berde Band..inace vise preferiram takve vokale (on, Cune...) nego Bogdana..lijepse (moj hrvatski jezik, tek sam vidio kad je danica "quote-ala"..dakle, treba pisat "ljepse" a ne lijepse..sad mi je neugodno jer sam inace stvarno picajzla za pravopis) mi interpretiraju sevdah..

Last edited by saky; 08-10-2006 at 21:12.
Reply With Quote
  #5  
Staro 08-10-2006, 20:13
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Imaš još kaj od tog Franje i Berde benda? Stvarno mi se sviđa kak pjeva sevdah (slažem se da Bogdan nije baš za sevdah, tj. svaka čast, on to interpretira na sebi svojstven, prepoznatljiv način, ali ipak mislim da bi se sevdah trebao pjevati kako su to etablirali rodonačelnici žanra).
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #6  
Staro 08-10-2006, 21:08
danicam's Avatar
danicam danicam je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 299
danicam je na dobrom putu 10
Arrow franjo knežević

Quote:
Originally Posted by Hrvoje
Imaš još kaj od tog Franje i Berde benda?
Imam ja jedan cijeli cd, zove se "Kućo moja, kućo stara", evo ti popis (neću ga sada stavljat na gmail, kada će postojat interes - za neku pjesmu, ili za sve stvari - stavit ću ga!, naravno )

1. Prvo pismo
2. Spustila se tama na oranja
3. Misliš mila, da ne marim za te
4. Kraj jezera
5. Sedamdeset i dva dana
6. Kajo, moja Kajo
7. Moje jedno
8. Kućo moja, kućo stara
9. Dolinom se šetala
10. Kad su stari svinje žirovali
11. Tera Lenka
12. Cijele noći ladovina
13. Djevojka je zelen bor sadila
14. Daj mi vina, rakije
15. Mene majka jednog ima
16. Neću kući
17. Baranjsko vino
18. I kad umrem, pjevat će Slavonijaˇ

Moram dodati, da je (za mene osobno!) Zvonko Bogdan jedini i najbolji, ma poseban je, ali na drugoj strani razumijem, kada nekom nisu simpatične njegove interpretacije (sigurno je to stvar ukusa!).

Quote:
Originally Posted by saky
...inace vise preferiram takve vokale (on, Cune...) nego Bogdana..lijepse mi interpretiraju sevdah..
Slažem se, ovaj Franjo Knežević je bolji u interpretacijama sevdaha, i ozbiljno zvuči ko neki Safet ili Himzo !!
__________________
... litnje doba, pendžeri su otvoreni, nema automobila, nema fijakera, nema ništa...
Reply With Quote
  #7  
Staro 08-10-2006, 21:14
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

i ja imam taj album i jos jedan imena "Kajo, moja Kajo" sa kojeg je i "Evo srcu mom radosti"..
Reply With Quote
  #8  
Staro 08-10-2006, 21:23
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Danica i saky, vi stvarno imate bogatu kolekciju i nemojte biti lijeni nego molim vas poslušajte moj prijedlog i napravite .m3u playlistu u Winampu ili Windows Media Playeru i uploadajte na gmail pa da podijelite vaše bogatstvo s drugima... "Jer nije sretan tko puno ima, sretan je onaj tko malo treba..."
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #9  
Staro 08-10-2006, 22:07
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

slazem se s tim da je sretan tko malo treba, ali ja imam dosta "egzotike" kojom se ne mogu pohvaliti bas svi i mislim da ne bi bilo u redu zbog ljudi od kojih sam ja nabavio to (koji su teskom mukom dolazili do tih snimki) da dijelim ovdje sakom i kapom..neka ljudi traze sto im treba, i ako imam rado cu uploadati, ali iskreno neda mi se raditi lista od oko 30 GB tamburaske glazbe..mozda sad zvucim kao skrtac ili neznam sta, ali jednostavno je tako..
Reply With Quote
  #10  
Staro 08-10-2006, 22:30
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

E baš si neki... Al' dobro, kak hoćeš... Sto ljudi sto ćudi... A poanta u tome i je da nitko ne zna kaj netko drugi ima, ak nema tu listu... Na primjer možda bih ja htio neku pjesmu koje se sad nemrem sjeti, a da vidim tvoju bi listu sjetio bih se i reko "TOOOOO mi treba", al' dobro.... I ne moraš ti tu dijelit šakom i kapom, uvijek možeš reć "Sorry, stari, al to ti nemrem uploadat / Ne da mi se" i slično... Nije to sad 100% obveza da moraš sve dijelit drugima (npr. nekome se sprdne i veli "Daj uploadaj sve od Bogdana kaj imaš" i ti sad "moraš" uploadat cijeli dan par stotina MB).

Moja poanta je baš u tome dijeljenju resursa na dobrobit svih (ti vjerojatno misliš da imaš puno veću kolekciju od većine i da ne bi baš profitirao, ali to je baš poanta toga - ne pitaj što zajednica može učiniti za tebe, već što ti možeš učiniti za zajednicu, da ne kažem komunu).

Živio tamburaški komunizam!
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #11  
Staro 08-10-2006, 23:15
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

ma Hrvoje, nije uopce stvar u profitiranju, jednostavno mislim da ne bi svi trebali imati neke snimke koje ja imam, jer su stvarno raritet..a da napravim listu, i da netko vidi te stvari, i da me nakon toga zamoli da mu to posaljem, ja mekog srca kakav jesam bi to sigurno uploadao i onda te snimke vise nisu raritet..kuzis me nadam se..sigurno ima ovdje onih koji imaju i vecu kolekciju od mene, pa ja ne trazim da mi sve daju (iako bih htio )..primjer ti je recimo Hlebec, koji uz sve ovo sto ja imam, ima barem jos 3 puta toliko snimki, koje bi ja takodjer htjeo imati, ali jednostavno mi je bed doci do njega i rec mu da mi sve to snimi kad znam koliko se najebao da bi sve to nabavio..nadam se da nema ljutnje..zivio!
Reply With Quote
  #12  
Staro 09-10-2006, 00:07
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Ma kužim ja sve... Sve 5 (samo Renault 4), nema nikakve ljutnje i fakat znam da se javljaš i na tamburaland i šalješ ljudima stvari koje traže i meni si pomog'o i znam da stvari gube na cijeni ako ih svi imaju (iako znam da ne namjeravaš prodavati ili zarađivati na tim mp3cama) i zato ljudi skupljaju sve i svašta i ljubomorno to čuvaju... S time da neki naprave izložbu toga iako ne namjeravaju prodavati (ili još manje davati) svoje eksponate pa sam mislio da ti barem napraviš "izložbu" svoje kolekcije u formi te playliste, ali čitajući tvoj argument o "primašu mekog srca" razumijem zašto to nećeš učiniti...

Iako mislim da, nažalost, nema straha da će se netko (osim mene i još par ljudi, npr. Danice - isto strastvene skupljačice tamburaških mp3 ) pomamiti za tvojom kolekcijom ma koliko ona zanimljiva, raritetna i ekskluzivna bila... Ja sam postao svoju listu i nitko još nije nikako reagirao na nju, a ima svega (i svačega)...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #13  
Staro 09-10-2006, 15:51
marek's Avatar
marek marek je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 311
marek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by danicam
Imam ja jedan cijeli cd, zove se "Kućo moja, kućo stara", evo ti popis (neću ga sada stavljat na gmail, kada će postojat interes - za neku pjesmu, ili za sve stvari - stavit ću ga!, naravno )

5. Sedamdeset i dva dana
6. Kajo, moja Kajo
8. Kućo moja, kućo stara
9. Dolinom se šetala
10. Kad su stari svinje žirovali
13. Djevojka je zelen bor sadila
18. I kad umrem, pjevat će Slavonijaˇ

Slažem se, ovaj Franjo Knežević je bolji u interpretacijama sevdaha, i ozbiljno zvuči ko neki Safet ili Himzo !!
ja sam skinuo njegovu intrerpretaciju "kućo moja, kućo stara".

ja bih te draga @Danice zamolio da mi ove citirane pjesme il pošalješ na mail il uplodaš.
Reply With Quote
  #14  
Staro 09-10-2006, 15:52
marek's Avatar
marek marek je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 311
marek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje
Ja sam postao svoju listu i nitko još nije nikako reagirao na nju, a ima svega (i svačega)...

hehe.
ja sam ju već prostudirao, al ti se nisam javio.
javit ću ti se, bez brige.
Reply With Quote
  #15  
Staro 09-10-2006, 17:06
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

ne planiram raditi nikakvu listu, ali kad se netko javi sa onim sto mu treba i ako ja to imam uopce nece biti problema da stavim to online
Reply With Quote
  #16  
Staro 09-10-2006, 17:11
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Znači moram pogađati kaj imaš
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #17  
Staro 09-10-2006, 18:19
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

pa...otprilike
Reply With Quote
  #18  
Staro 20-10-2006, 12:49
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Evo da malo oživim ovaj thread...

Poslao sam dvije verzije "Evo srcu mom radosti" na zajednički gmail. Riječ je o verziji koju pjeva mladi bosanski pjevač i kantautor i multinstrumentalist Al Dino, a druga verzija je od Pere Pavlovicha (čovjek iz Amerike, snimio sve instrumente, po uzoru na verziju od Janike)...

Pero Pavlovich

http://www.tamburaland.com/bands/pavlovich/pp.html


Al Dino

http://www.feniks.co.ba/node.php?id=643
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #19  
Staro 20-10-2006, 14:13
marek's Avatar
marek marek je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 311
marek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

al dino mi se nije svidio u toj pjesmi, al kad je rekao:
"Bosanac je kao i kopriva - zdrav je i u korijenu i ima ga svuda po svijetu, kao i koprive. A ljekovita je biljka. I Bosanac je ljekovit, pogotovo za ljude oboljele od nacionalizma i rasizma i ostalih mržnji. A Bosna kao i kopriva ožari kad je neko hoće da ubere."

nekako mi je postao simpatičan.
dobro je okarakterizirao bosance.
Reply With Quote
  #20  
Staro 21-10-2006, 08:38
danicam's Avatar
danicam danicam je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 299
danicam je na dobrom putu 10
Red face opa

Quote:
Originally Posted by marek
Quote:
Originally Posted by danicam
Imam ja jedan cijeli cd, zove se "Kućo moja, kućo stara", evo ti popis (neću ga sada stavljat na gmail, kada će postojat interes - za neku pjesmu, ili za sve stvari - stavit ću ga!, naravno )

5. Sedamdeset i dva dana
6. Kajo, moja Kajo
8. Kućo moja, kućo stara
9. Dolinom se šetala
10. Kad su stari svinje žirovali
13. Djevojka je zelen bor sadila
18. I kad umrem, pjevat će Slavonijaˇ
ja bih te draga @Danice zamolio da mi ove citirane pjesme il pošalješ na mail il uplodaš.
@marek: Poslala sam pjesme na mail Ispričavam se, što je tako dugo trajalo, al nisam primjetila tvoj post
__________________
... litnje doba, pendžeri su otvoreni, nema automobila, nema fijakera, nema ništa...
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:25 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.