Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tamburaši i bandovi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 19-01-2015, 09:58
UrsaMajor UrsaMajor je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2012
Postovi: 177
UrsaMajor je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Pozdrav Cucek!
Nikakve zle namjere nije bilo niti je tako shvaćeno, niti bi trebalo biti.

Uglavnom.
Što se Gilga tiče, ja ga osobno ne preferiram, imam svoje razloge s kojima se neki ne bi složili i došlo bi do nepotrebnog rastezanja teme u nedogled.
Lijepo je da netko može pročitati mali djelić povjesti njegove radionice i hvala na informacijama.

Da se vratim na Ričkovića.
Budući da osjećam da sam mu drag gost, surađivali smo, kroz moje ruke je prošla prilična količina njegovih instrumenata.
Kada dovrši svaku seriju, uvijek pozove da dođem probati, ako već ne mogu ja do njega, njegove tambure dođu do mene.

No uglavnom.
Ovo što si napisao o suradnji Ričkovića i Kocke jest apsolutno istina.
Ali je također Kocka bio taj koj je složio Ričkoviću basprim da izgleda i zvuči kao što zvuči danas.
Iako je Ričković i u mladosti imao afinitet za izradu instrumenata, prije Kocke nisu bili ni blizu kao danas.
Ričković sada radi solidne basprimove, po mojem mišljenju najboljeg odnosa cijene i kvalitete.
Do sada nisam vidio jednoga kojem je potonula glasnjača ili otišao vrat.
Neki kažu zato jer ih radi strašno robusne, i zato su i teški.

Eto...

Last edited by UrsaMajor; 21-01-2015 at 10:36.
Reply With Quote
  #22  
Staro 30-12-2016, 21:46
Ivan Bg Ivan Bg je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2016
Postovi: 2
Ivan Bg je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Moje postovanje! Nov sam na forumu, prvi put se javljam. Moze li mi neko pomoci kako da pravilno pozicioniram kobilicu na A basprimu? Hvala!
Reply With Quote
  #23  
Staro 01-01-2017, 20:22
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

stimer i pomjeraj dok ne dobijes tocku oktavu
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #24  
Staro 02-01-2017, 16:21
Ivan Bg Ivan Bg je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2016
Postovi: 2
Ivan Bg je na dobrom putu 10
Uobičajeno

eXeR ZAXVALJUJEM
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 07:45 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.