Forums  

Go Back   Forums > Mali oglasi > Instrumenti

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 17-12-2009, 18:54
stefvz stefvz je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2009
Postovi: 12
stefvz je na dobrom putu 10
Talking kupnja

kupujem prim g za početnika do 1000 kuna ponude na andrejvz@gmail.com
Reply With Quote
  #2  
Staro 17-12-2009, 19:58
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by stefvz Vidi Post
kupujem prim g za početnika do 1000 kuna ponude na andrejvz@gmail.com
Dovoljna je bila i jedna tema.
Reply With Quote
  #3  
Staro 18-12-2009, 10:48
D.D.'s Avatar
D.D. D.D. je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 226
D.D. je na dobrom putu 44
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by stefvz Vidi Post
kupujem prim g za početnika do 1000 kuna ponude na andrejvz@gmail.com
Vedran je u pravu al dobro sad.

Ajd da te razuvjerim u ovo što tražiš, a i za druge koje zanima!
Skoro SVAKI majstor koji radi tambure ima tzv. školsku seriju prima koja je najjeftinija opcija, no kvaliteta ne mora nužno biti u skladu sa cijenom, odnosno to ne mora biti loša tambura. Postoje i majstori koji ne proizvode vrhunske instrumente nego radije rade više tih školskih.
Recimo u mojoj okolini imaš par, Kos iz Pitomače, Bunjevčević iz Slatine, Marić iz Slatine također pravi školsku seriju iako on zna napraviti i jako dobru tamburu. Mislim da Kos ide i ispod 2000 kn, Bunjevčević svakako, njegova cifra je par sto kuna skuplja od one koju si ti spreman dati, međutim....

E sad, pošto je prim za početnika, taj početnik može i odustati, pretpostavljam tvoje dijete. Šta onda sa primom. Ovaj od 1000 kn, tko će ti to kupiti ako više ne bude interesa. Svaka roba ima svoga kupca, ali nekvalitetne stvari se teško prodaju ....

Druga stvar, taj od 1000kn je vjerojatno dosta loš, tonski (što nevalja za razvoj sluha), svirački (pretvrde žice, dijete to ne može ni stisnuti, znači tehnika stagnira).
I zadnje, što ako tvoj početnik nastavi svirati, za koju godinu napreduje a nema svoj dobar instrument. Opet kupovina?

Prije par tjedana sam isprobao od majstora Jurkovića iz SB školski prim, i mogu ti reći U svakome pogledu jako dobra tambura koja će ti sigurno zadovoljiti sve uvijete, a moći ćeš ako zatreba jako brzo prodati za ISTE novce, možda i za više novaca kad se drvo rasvira. U principu ne gubiš ništa, kao da iznajmljuješ tamburu. Što je najbitnije možeš SVIRATI na njoj. Košta 2000kn, jedino što je lista čekanja malo poduža (i ja sam na njoj). Ima i drugih kvalitetnih majstora, i sigurno ti je bolja školska od dobrog majstora, nego standard od lošeg.

Imao sam slučaj na početku školske godine u muzičkoj školi gdje su roditelji za dijete kupovali prim, normalno ne kuže se dovoljno, kažu max. 100€, na kraju su kupili za 250€, a po preporuci nekog drugog koji ih je zahebo jer su uzeli od tog Bunjevčevića.

Ovo je prijateljski savjet, možda ti pomogne.
Ako je to stvarno limit koji možeš dati, ok onda.

Brojeve telefona imaš tu na forumu, a ako nema napiši od kojeg trebaš pa ti pošaljem.

Pozz
__________________
Zadnjim dahom zapjevat' ću,
Zadnjom strunom zasvirat' ću,
Zadnjom suzom zaplakat' ću.

Last edited by D.D.; 18-12-2009 at 13:16.
Reply With Quote
  #4  
Staro 18-12-2009, 12:25
stefvz stefvz je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2009
Postovi: 12
stefvz je na dobrom putu 10
Uobičajeno

hvala na savjetu D.D. vrlo dobro napisano
Reply With Quote
  #5  
Staro 18-12-2009, 14:00
D.D.'s Avatar
D.D. D.D. je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 226
D.D. je na dobrom putu 44
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by stefvz Vidi Post
hvala na savjetu D.D. vrlo dobro napisano
Nema na čemu!

Još jedna stvar, G štim se sve više napušta, ni u muzičkim školama ne uče po G štimu, iako još uvijek koriste one knjige za učenje po G štimu. U G štimu imaš G bisernicu (1 žica G, pa redom, D,A,E). U A štimu imaš E bisernice (1 žica E, pa redom H, FIS, CIS).
Područje gdje si ti, znači oko Varaždina, Zagorje, pa recimo oko Samobora se može češće naći G štim. Stariji tamburaši obićno koriste taj štim, mladi i početnici A štim, dakle E bisernicu.
Ostatak svi koriste A štim, pogotovo ozbiljni tamburaški sastavi. Ja sam odrastao na G štimu, prebacivanje na A nije lako zbog navike, iako nije nemoguće.
Znam da je Žmegač iz tvog kraja radi G bisernice, ja osobno ne bi išao na to.
Po meni jedina opcija ti je E bisernica, prim.
A što se tiće početnika , najbitnije za početnika da je tambura mekana!
Ako imaš nekog tamburaša koji se stvarno kuži u tambure, fati ga za uvo i put pod noge.
Ovdje imaš više o tamburi, a i o dečkima koji je sviraju

http://www.svita.net/o_tamburi.htm

Sretno!
__________________
Zadnjim dahom zapjevat' ću,
Zadnjom strunom zasvirat' ću,
Zadnjom suzom zaplakat' ću.
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 17:30 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.