Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Majstori glazbalari

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 09-06-2008, 16:00
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Pa ne mora gospon Franić sad krenut u neku "hiperprodukciju", nek samo šalje ono kaj ima "viška" u taj shop... Jer stvarno je bezveze da je "lakše" doć do dobre tambure nego do dobrih žica i dobrih trzalica...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #22  
Staro 10-06-2008, 15:21
Evil Dick's Avatar
Evil Dick Evil Dick je odsutan trenutno
Majstor-moderator
 
Registriran: Jun 2006
Postovi: 609
Evil Dick je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Pa ne mora gospon Franić sad krenut u neku "hiperprodukciju", nek samo šalje ono kaj ima "viška" u taj shop... Jer stvarno je bezveze da je "lakše" doć do dobre tambure nego do dobrih žica i dobrih trzalica...
U music shopu u sesvetama kod blageca imas franiceve zice, a ima i neki momak u markuševcu..
__________________
"Moja mala nema mane, ima snagu zlatnog žita!"
Reply With Quote
  #23  
Staro 10-06-2008, 15:31
klas klas je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 1,710
klas je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
velika potražnja za njegovim žicama, a "dostava" nije uvijek jednostavna (netko ide za Županju pa se preko njega naručuje itd.).
ja naručujem Franićeve žice poštom.....kad naručim za 2-3 dana najkasnije stignu....a nekada pogodim i dan prije nego što njegov sin dolazi u Osijek pa mi on bude "kurir"....
.....sa Franićem se stvarno uvijek i na brzinu može sve dogovoriti...
Reply With Quote
  #24  
Staro 10-06-2008, 15:33
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Evil Dick Vidi Post
U music shopu u sesvetama kod blageca imas franiceve zice, a ima i neki momak u markuševcu..
Ima, kao ima x setova za po svaki instrumenti ili ima, kao može naručit i nabavit za x dana? I koji je to momak, nek se javi... I od kojeg Franića? ŽU ili BJ?
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #25  
Staro 10-06-2008, 15:34
klas klas je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 1,710
klas je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ne znam dali se smije staviti broj Franićeve radionice...ako tko treba ja mu dam...ili napišem ovdje...
Reply With Quote
  #26  
Staro 10-06-2008, 15:51
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Nisam ziher, al' brijem da piše na paketu za žice njegov broj... Tak da svatko tko ima njegove žice ima i njegov broj...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #27  
Staro 10-06-2008, 16:50
primas1 primas1 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 473
primas1 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

da, piše na omotnicama za žice njegov broj.., al kad sam ja zvao da naručim žice za sastav, pa da ih pošalje poštom, rekao je da više ne šalje, da može jedino prodat ako netko dođe u županju po njih...a ima stvarno odlične žice, po meni bolje od postonjskog.., al opet svako ima svoj ukus

njegove žice su crno opletene kod omče, pa po tome se na prvi pogled razlikuju od franića koji je iz bjelovara, jer moj frend je rekao da je kupil žice od franića, al te žice su bile nekako plavo opletene kod omče, onda je rekao da je taj franić iz bjelovara...

stvarno šteta kaj su Franičeve (Andrija-županja) žice teško dostupne...
...više nemam pričuvnih zaliha njegovih žica za prvu žicu, pa ako se mogu naručit tako da se šalju poštom odmah naručujem

franićeve žice na primi od istoimenog majstora
Reply With Quote
  #28  
Staro 10-06-2008, 21:56
stevanbeli's Avatar
stevanbeli stevanbeli je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2008
Postovi: 231
stevanbeli će postati slavan vrlo brzo 52
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Mislim da govorim uime svih zagrebačkih tamburaša kad kažem - šteta što nije prošao taj dogovor s tim music shopom jer je stvarno velika potražnja za njegovim žicama, a "dostava" nije uvijek jednostavna (netko ide za Županju pa se preko njega naručuje itd.). Ha ništa, kad zagusti, uvijek je tu Sury Sound...
Ma nije stvar u hiperprodukciji, nego je Andra lendrov.
Reply With Quote
  #29  
Staro 10-06-2008, 23:20
HrvojeSB's Avatar
HrvojeSB HrvojeSB je odsutan trenutno
Administrator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 263
HrvojeSB je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Moji prijatelj ima jedan od najjačih music shopova u Zagrebu i zamolio me kontakt s gs.Franićem /iako ga ja osobno ne poznajem ali sam broj dobio od Šere/ s namjerom da distribuiraju njegove žice zbog velike potražnje ali i kvalitete!Gospodin Franić ga je"otpilio" s obrazloženjem da ga hiperprodukcija ne zanima.
Neobično za današnje vrijeme jer se radi o velikom novcu ali gosp.Franić očito ima i neke druge motive što je zaista lijepo!
Njemu stvarno nisu novci bitni i ne tezi za nekom zaradom - to je moje mišljenje sto sam stekao!
Vise voli biti u krugu sviraca, nego kod kuce praviti zice i zarađivati.

Naveo sam vec prije... npr. dodes kod njega i kupis za 100kn žica, a on te odvede na klopu i pice sa cehom od 120kn
Reply With Quote
  #30  
Staro 10-06-2008, 23:22
HrvojeSB's Avatar
HrvojeSB HrvojeSB je odsutan trenutno
Administrator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 263
HrvojeSB je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Pa ne mora gospon Franić sad krenut u neku "hiperprodukciju", nek samo šalje ono kaj ima "viška" u taj shop... Jer stvarno je bezveze da je "lakše" doć do dobre tambure nego do dobrih žica i dobrih trzalica...
Nema viška, nema...

Sve je po narudžbi u zadnje vrijeme!
Reply With Quote
  #31  
Staro 10-06-2008, 23:33
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

mozda ivan_zu ima kakvo rjesenje, onako, za clanove foruma, exkluzivu neku???
Quote:
Neobično za današnje vrijeme jer se radi o velikom novcu ali gosp.Franić očito ima i neke druge motive što je zaista lijepo!
Quote:
Ma nije stvar u hiperprodukciji, nego je Andra lendrov.
andrija očito ima drugačije prioritete u životu od većine ostalih smrtnika.
osobno vrlo cijenim tu njegovu posebnost, a ako netko ne cijeni, svejedno treba računati s tom činjenicom.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #32  
Staro 19-06-2008, 13:59
branne's Avatar
branne branne je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2007
Postovi: 56
branne je na dobrom putu 10
Uobičajeno Moje zapazanje

Evo da se ukratko ubacim. Nazalost ovde kod nas u Vojvodini ima dobrih tambura, ali dobrih zica nikako. Tako da je i moj orkestar koristio Franiceve ( Zupanjske) zice. Koliko znam Sasa je sa zicama za prim bio izuzetno zadovoljan. Medjutim, meni i mom prvom basprimasu Draganu se konstatno pojavljivao problem sa prvim zicama. Kao sto znate ovde u Vovodini se malo "cvrsce" svira tambura, tako da prve zice nisu nikad prezivele vise od tri svirke. Nasli smo resenje da stavimo 2,3 i 4 zicu od Franica, a prve od Rajkovica ( koje brzo rdjaju, al ne pucaju). Posto licno ne poznam gospodina, ako bi neko mogao da mu prenese ovo, pa da dobijemo komplete i rezervne prve zice malo deblje, mi bi porucili vecu kolicinu. Siguran sam da bi se naslo jos zainteresovanih ovde iz Novog Sada u tom slucaju. A transport bi vec nekako organizovali preko ovih nasih "Zvončića" kad idu za Hrvatsku. A icemo i na letovanje kod Vas pa možemo u prolazu da pokupimo...

Unapred zahvalan ako uspe moja namera sa ovim postom.
Reply With Quote
  #33  
Staro 03-07-2008, 12:44
branne's Avatar
branne branne je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2007
Postovi: 56
branne je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Niko nema neki odgovor na prethodni moj post????????????//
Reply With Quote
  #34  
Staro 03-07-2008, 12:52
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

pa, evo ja, kad nitko drugi nije.
iako nisam s franicem u stalnom kontaktu, mislim da se s njim može najbolje sve direktno dogovoriti i da će vam izaći u susret u vezi tih prvih žica.

malo mi je glupo nešto pisati u tudje ime, pogotovo kad znam da andrija i sam zaviri na forum i pročita šta ima novoga.

ukratko, moj prijedlog je da kad bude prilike skrenete s autoputa u županju i sve dogovorite direktno. to je sigurno najefikasniji način.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #35  
Staro 03-07-2008, 13:02
branne's Avatar
branne branne je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2007
Postovi: 56
branne je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Hvala lepo.Pokusacemo, mada je to duzi put.Mislio sam da cemo moci nesto brze ako neko ima licne kontakte cesce.
U svakom slucaju hvala.
Reply With Quote
  #36  
Staro 03-07-2008, 13:14
Mario Mario je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 88
Mario je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by klas Vidi Post
Franić ima stvarno odlične žice....svi iz mog benda kupujemo kod njega...
.....a i ima "šegrta"....kada sam ga zvao da dečkima iz mog benda sredi malo tambure rekao mi je da slobodno mogu otići kod Josipa Klasana u Ivanovac.....i čovjek je napravio odličan posao..... i inače čovjek jer isto tamburaš.....svira basprim u TS Forte
Da, ja sam bio kod Klasaan nedavno dami sredi primu... Ali otici cu kada skupim para po novu primu kod njega u Zupanju....
Ipak original je original..
Rekao mi je Klasan da su prime koje on zavrsava Andijine... Ali opet.... Hm,...
__________________
"Prim je samo instrumenat. Zvuk nosi čovek u sebi, u prstima..." by JANIKA BALAŽ
Reply With Quote
  #37  
Staro 14-08-2008, 04:54
circa_flex's Avatar
circa_flex circa_flex je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 442
circa_flex je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Koliko su cijene za zice(set)
Prim
Brac
etc.
Reply With Quote
  #38  
Staro 14-08-2008, 15:09
4 žice s Malešnice 4 žice s Malešnice je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jun 2008
Postovi: 22
4 žice s Malešnice je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Što se tiče Majstora Andrije --> sve 5, i s tim se čovjekom baš sve može dogovoriti i doznati sve što vas zanima, samo trebate podići slušalicu.....
Reply With Quote
  #39  
Staro 08-03-2009, 10:26
zgubidan zgubidan je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2009
Postovi: 55
zgubidan je na dobrom putu 10
Uobičajeno Franićeve žice

....kad sam prvi put naručivao žice kod g.Franića, to je išlo ovako nekako: na internetu izgooglam broj telefona, nazovem, kažem kolko' kompleta za koju tamburu mi treba, za par dana dobim žice i tek NAKON toga uplatim ceh na broj žiro računa koji sam dobio sa žicama...(opp. a prvi put smo se ćuli) ...vjerovao mi je na riječ danu telefonom...oduševljen sam bio., a žice su vrhunske
Reply With Quote
  #40  
Staro 18-03-2009, 17:33
speed_hr speed_hr je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2008
Postovi: 38
speed_hr je na dobrom putu 10
Uobičajeno

dali netko zna cijene primova možda!!!?,
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 06:07 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.