Forums  

Go Back   Forums > Tamburaška misao > Tamburaški život

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #41  
Staro 06-04-2010, 09:09
Pišta Pišta je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 137
Pišta je na dobrom putu 27
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tihoos Vidi Post
baš sam uživao čitajući ovo sve.
naime, ja sviram tek desetak godina (što, za moje godine nije nešto puno, mogao sam i ranije počet), tako da mi je još uvijek zanimljivo, lijepo, volim tu vrstu borbe, oči u oči, oči u dekolte, oči u novčanik.....
imam, fala Bogu, odličnu ekipu. svirka počinje sat vremena prije na kavi, a tako i završava, uglavnom zajebancijom.
imamo klijentelu koja voli da ih iznenadimo nekom novom pjesmom, drugačijom, pa onda moraš imat probe.
volim ići na neke druge fešte, volim slušat druge ljude, pogotovo ako su dobri. kad sviraju oni drugi, isključiš se, i ćao.
rado bih analizirao kako ko svira, al ne znam. tek sad sam krenuo na solfeggio, pa mi je još od svega toga zbrka u glavi (kako sam već rekao, mogao sam i ranije).
volim okupljanja tamburaša, zajedničke svirke, neobavezne. ljetos je bila jedna takva kad mi se dijete rodilo, pa mi se svidjelo, ja bih to ovo ljeto ponovio opet.
volim kad mi netko drugi dođe u zamjenu u bend, da malo proljudikamo prije i poslije svirke, pogotovo ako je iz nekog drugog grada.

mislim da ogromnu ulogu u toj cijeloj priči ima bend. odnosi između ljudi u bendu i tako to. mi smo svi neki kumovi, jamci... ne moš se posvađat ni da oćeš, u stvari ne smiješ, jebi ga, neće ti kolega nastavit otplaćivat kredit

eto, po običaju, izgubio sam nit. al, shvatili ste što htjedoh reći.


Moram odreagirati!!
Po ovim tvojim izjavama koje se crvene,ljudi koji te ne poznaju bi mogli nešto krivo zaključiti pa moram jednostavno iznijeti svoje razmišljanje.
Tihoos je jedan odličan čovjek,još bolji kontraš i vokal sa srcem i dušom ko 2 katedrale,istinski glazbeni hedonist koji jaaaako voli i zna to što radi!
Zato druže Tiho ne seri i prestani se tako skromno osjećati!
Ispričavam se na ovom hvalisanju čovjeka,al baš sam morao..

P.S.ljetos sam feštu nažalost propustio zbog rastojanja od 600km,al ove godine ćemo definitivno svirat,pit pivo i pucat iz pištolja
Reply With Quote
  #42  
Staro 16-04-2010, 16:10
krunopz's Avatar
krunopz krunopz je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 244
krunopz je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Hehe bas dobra tema... i da... Tiho lupa gluposti... ja nisam neki svirac pa opet mi u glavi lupi ono "ma ja bih to odsvirao ili otpjevao malo drugacije"

A sto se tice same teme... Ma svatko valjda dozivljava ovo na svoj nacin... Ja sam bas mislio da me sve pocinje zivcirati, iako ne sviram isto dugo... kad se pojavila neka nova ekipa i sad opet jedva cekamo jednako otici poslusat tamburase i derat se kao najveci seljaci na Jabuke... ili sjest negdje, baciti belu, pikado, bilijar ili samo popiti kavu... Ali jos smo mladi i ima vremena da se dopusti da to sve prede u druge stvari... Jer godine nose svoje, pojave se obitelji, svatko krene nekim svojim putem, i dosta ti je gledati pijane budale i slicne stvari na svirkama... Valjda se covjek smiri... Priznali- ne priznali sve je to dio starenja... Ne mozes vjecno biti mlad, lud... zapravo, bar mlad
Reply With Quote
  #43  
Staro 22-04-2010, 01:30
bugarchina bugarchina je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 131
bugarchina je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Neznam kak to moze zvucat sa 25 godina kad neko kaze da svira otkad zna za sebe al ja od malena sam serem po nekom instrumentu i ogavno mi je jedino slusat grupu koja zvuci ko mlohav kurac (neovisno o vrsti glazbe) al ako nesto mogu bilo kada radit je svirat tak da dok sviram uvijek se dobro osjecam jer stalno mozes nest istrazivat i napredovat,nikad se nedogadja sve isto a opet kad se nadjem negdje u drugoj ulozi tipa "konzument alkohola" na nekom koncertu ili zabavi imam totalno nest sedmo u glavi pa mislim da jedna "uloga" nebi trebala imat neku direktnu poveznicu sa drugom bez obzira sto je tema ista.

(ko neki usrani filozof hehe)

...e i da Tiho je stvarno mnogo dobar covek,upoznah mu i begeshara i da su svi ljudi sa kojima sviram takvi pa bio bi puno sretniji covjek,bez pretjerivanja i znam sta govorim.
Reply With Quote
  #44  
Staro 22-04-2010, 08:57
Zlajo's Avatar
Zlajo Zlajo je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,201
Zlajo je na dobrom putu 29
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by bugarchina Vidi Post
Neznam kak to moze zvucat sa 25 godina kad neko kaze da svira otkad zna za sebe al ja od malena sam serem po nekom instrumentu i ogavno mi je jedino slusat grupu koja zvuci ko mlohav kurac (neovisno o vrsti glazbe) al ako nesto mogu bilo kada radit je svirat tak da dok sviram uvijek se dobro osjecam jer stalno mozes nest istrazivat i napredovat,nikad se nedogadja sve isto a opet kad se nadjem negdje u drugoj ulozi tipa "konzument alkohola" na nekom koncertu ili zabavi imam totalno nest sedmo u glavi pa mislim da jedna "uloga" nebi trebala imat neku direktnu poveznicu sa drugom bez obzira sto je tema ista.

(ko neki usrani filozof hehe)

...e i da Tiho je stvarno mnogo dobar covek,upoznah mu i begeshara i da su svi ljudi sa kojima sviram takvi pa bio bi puno sretniji covjek,bez pretjerivanja i znam sta govorim.
BU TI TO PREŠLO...
__________________
Život bez glazbe je zabluda
Friedrich Nietzsche
Reply With Quote
  #45  
Staro 29-04-2010, 13:23
BAJA's Avatar
BAJA BAJA je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 389
BAJA je na dobrom putu 10
Uobičajeno

tema je odlična.
Meni je iskreno pun kurac svega, alkohola i ljudi kojima ne možeš objasnit da ti se ne pije i da ne želiš piti jer si s takvim ljudima kao on već četvrtu noć, naderavanja, dugih pratnji koje traju(danas standard cca.6h) jebanja prije crkve, poslije crkve, pićkica od kitova koje se zakaleme na jednu pjesmu i moraš joj svirat cijelo vrijeme, glupača koje me jebu s lepom brenom i karleušom a ne kuže da smo TAMBURAŠI, pa je jedino skinem s vrata kad je steram u kurac i kažem joj da je dosadna.
Najjače mi je biti doma u osam navečer i gledat tv (možda između zmrdat malu) ili kartat belu bez velike buke uz pivo ili gemišt.
Neko je naveo da te ljudi kao tamburaša zovu na feštu radi dizanja atmosvere a uopće ne kuže da se tebi neda svirat niti dizat ekipu na noge. daj me pusti da pijem i se zajfrkajem s ostalim uzvanicima
__________________
čuvam žensku djecu od 18-26.god.
Reply With Quote
  #46  
Staro 29-04-2010, 13:48
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by BAJA Vidi Post
Neko je naveo da te ljudi kao tamburaša zovu na feštu radi dizanja atmosvere a uopće ne kuže da se tebi neda svirat niti dizat ekipu na noge.
To je ona priča: 'ajde, glumac - nešto smiješno! može?' Ja se onda napravim grbav, pa namjerno ne ponesem tamburu - pa ako je ekipa prava i prvo se svi dobro zajebavamo, najedemo i napijemo, e onda možemo i pjevati.

Inače po cjeniku.
__________________
...bez uvrede, ranije se sviralo: 'zatvori oci i slusaj', a danas mnogi sviraju: 'gledajte mene, sta mi ruke rade!' - zelimirp
Reply With Quote
  #47  
Staro 29-04-2010, 13:58
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno Izgleda !

Izgleda da je malo nas koji volimo svirati bilo kad i bilo gdje a i zabavljat se i zabavljat druge!Kao što sam napisao i prije meni je 30 i koja ali jedva čekam gažu !!
Čak kad me i drugi zovu u ispomoč npr. na pratnje idem naravno ako sam slobodan i najčešče me ne brine ni za koliko su dečki pogodili !
Moj sastav rijetko svira pratnje svatova osim u slučaju velike potrebe. Čak kad sviramo svatove platimo band da odrade pratnju a mi dođemo u salu i odradimo zabavu za večerom.Doduše takva je politika benda ali puno puta sam ja išao sa bendom koji za nas radi pratnju zamjeniti nekoga od njih i bude mi super a likove kao što ih je spominjao BAJA u pravilu ignoriram koliko mogu!
U svakom slučaju je lakše to nego kopat kanale ili bauštela a svaka budala ima svoje veselje pa tako i ja !!!!
Nego cijenjene kolege pustite brigu na volju i zabavljajte se jer život je samo 1!
Živjeli!!!!!!!
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #48  
Staro 05-05-2010, 11:10
titeljan titeljan je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2009
Postovi: 19
titeljan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by BAJA Vidi Post
tema je odlična.
Meni je iskreno pun kurac svega, alkohola i ljudi kojima ne možeš objasnit da ti se ne pije i da ne želiš piti jer si s takvim ljudima kao on već četvrtu noć, naderavanja, dugih pratnji koje traju(danas standard cca.6h) jebanja prije crkve, poslije crkve, pićkica od kitova koje se zakaleme na jednu pjesmu i moraš joj svirat cijelo vrijeme, glupača koje me jebu s lepom brenom i karleušom a ne kuže da smo TAMBURAŠI, pa je jedino skinem s vrata kad je steram u kurac i kažem joj da je dosadna.
Najjače mi je biti doma u osam navečer i gledat tv (možda između zmrdat malu) ili kartat belu bez velike buke uz pivo ili gemišt.
Neko je naveo da te ljudi kao tamburaša zovu na feštu radi dizanja atmosvere a uopće ne kuže da se tebi neda svirat niti dizat ekipu na noge. daj me pusti da pijem i se zajfrkajem s ostalim uzvanicima
svaka ti zlatna...
Reply With Quote
  #49  
Staro 05-05-2010, 13:15
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Dojadilo mi svirati gaže!
Najčešće su u pitanju "parade pijanstva i kiča" gdje većina prisutnih misli da ste novcem kojim ste plaćeni postali i njihovi robovi odnosno da su kupili i vas svirače kao osobe a ne samo kao zabavljače.
O tome sam jednom pričao s Stankom iz Dukata/jbga,ja ih još uvijek tako zovem/pa mi se požalio da se to događa čak i njima neovisno o tome što su ipak brand.
Ne ovisim o tim novcima pa mi je dovoljno što povremeno uzmemo instrumente pa zabavimo i sebe i one dobronamjerne druge koji se nađu u blizini.
Moj problem je i što sam prilično krupan i agresivan a i živci su mi postali tanji kad mi stvari nisu po volji, a to ipak ne ide u kombinaciji s glazbeničkim poslom, gdje prije svega treba ljude zabaviti ma koliko god vam to bilo teško ponekad.
Reply With Quote
  #50  
Staro 05-05-2010, 13:50
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Dojadilo mi svirati gaže!
često mi je draže svirati kad znam da nisam tu radi novaca nego zato da svi skupa pijemo, jedemo i sviramo kad hoćemo i koliko hoćemo...samo ne razmišljaju tako svi jer sviranje smatraju samo i jedno kao izvor prihoda...netko je čak gore i naveo da većina takvih nije vrijedna ni 50kn "zarađenih" od svirke jer obično i ne znaju i ne barataju toliko ni pjesmama ni instrumentom...al šta'š, ludo pa živi..
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #51  
Staro 05-05-2010, 17:16
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Dojadilo mi svirati gaže!....
...i meni je. manje-više svakom to kad-tad dojadi. to je valjda normalno. ljudi smo, mijenjamo se s vremenom, odrastamo, sazrijevamo, starimo... kako hoćeš.
štaviše, da imamo isti odnos prema svom sviranju sada kao što smo imali prije 20 ili 30 godina, to bi tek značilo da nešto nije u redu. uvijek mi je bilo smiješno-žalosno gledati ljude u zrelijim godinama kad se na silu žele ponašati kao klinci, pa se glupiraju, prenemažu, glumataju.

da ne odem u širinu (jer sam tako izgleda krenuo ) htjedoh napomenuti da je ova tema upravo postavljena zbog toga da se izjašnjavamo o našem odnosu prema svirci, sviračima, ostalim gostima ali onda kad nismo mi na gaži, nego smo prisutni kao gosti, a neki treći bend s bine svira "stojim na kantunu, glava u balunu", "o suzana" ili tako nešto... jesmo li spremni uhvatiti se u "vlakić" i cupkati s ostalima? ili se odvaljivati, odvajati dušu od tijela kad čujemo matu, mrkova...
Reply With Quote
  #52  
Staro 05-05-2010, 17:27
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
maestro_da ne odem u širinu (jer sam tako izgleda krenuo ) htjedoh napomenuti da je ova tema upravo postavljena zbog toga da se izjašnjavamo o našem odnosu prema svirci, sviračima, ostalim gostima ali onda kad nismo mi na gaži, nego smo prisutni kao gosti, a neki treći bend s bine svira "stojim na kantunu, glava u balunu", "o suzana" ili tako nešto... jesmo li spremni uhvatiti se u "vlakić" i cupkati s ostalima? ili se odvaljivati, odvajati dušu od tijela kad čujemo matu, mrkova...


Kad slušam band iz pozicije slušaoca, ipak sam glazbenik i slušam analitički!
Loš band teško podnosim iako mogu slušati zaista svašta i barem u nekim detaljima potražiti štogod pozitivno a i u svakom slučaju treba poslušati svakoga pa barem uvidjeti kako ne valja raditi!
Ne da mi se hopsati i "razvaljivati"ni na što jer i ličim na ličkog medu kad pokušam plesati.
Morao bih biti zaista ekstremno pijan!

Last edited by Vedran; 06-05-2010 at 16:35.
Reply With Quote
  #53  
Staro 05-05-2010, 18:02
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
...
Moj problem je i što sam prilično krupan i agresivan a i živci su mi postali tanji kad mi stvari nisu po volji, a to ipak ne ide u kombinaciji s glazbeničkim poslom...
da, ne ide... ali ne ide niti u kombinaciji s tvojom sportskom karijerom. čini mi se da vas majstore borilačkih vještina obavezuju i nekakvi sportski kodeksi.

Quote:
ipak sam glazbenik i slušam analitički!
e to te pitam.
i mene to muči, ne mogu se niti opustiti
a i ovaj dio o plesanju se poklapa s mojom situacijom.
lakše je čovjeku kad zna da nije jedini

Last edited by _maestro_; 05-05-2010 at 18:04.
Reply With Quote
  #54  
Staro 05-05-2010, 18:25
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
da, ne ide... ali ne ide niti u kombinaciji s tvojom sportskom karijerom. čini mi se da vas majstore borilačkih vještina obavezuju i nekakvi sportski kodeksi.


E moj Maestro,cijeli kodeks ode u krasan quratz kad me baja zalije pivom u tri ujutro...
Reply With Quote
  #55  
Staro 06-05-2010, 09:28
Zlajo's Avatar
Zlajo Zlajo je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,201
Zlajo je na dobrom putu 29
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post

Ne da mi se hopsati i "razvaljivati"ni na što jer i ličim na ličkog medu kad pokušam plesati.
Većinom kad takvi "zahopsaju" onda trava više ne raste...

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
da, ne ide... ali ne ide niti u kombinaciji s tvojom sportskom karijerom. čini mi se da vas majstore borilačkih vještina obavezuju i nekakvi sportski kodeksi.
Da, bušido, a pravila više nisu K1, već nešto između UFC-a i ulice...
Šala, istina je da su svi "meštri" u registru policije i da imaju povišenu odgovornost u takvim situacijama jer su potencijalno "opasniji" odnosno raspolažu znanjima koje se ne smiju neodgovorno koristiti (prag tolerancije prema tome je negdje na nivou naoružanog policajca, znači odgovaraš skoro pa za sve ev. pi*darije)...


Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post

E moj Maestro,cijeli kodeks ode u krasan quratz kad me baja zalije pivom u tri ujutro...
"Stisneš" mu jedan mawashi i lijepo mu se izvineš jer nije bilo namjerno...
__________________
Život bez glazbe je zabluda
Friedrich Nietzsche
Reply With Quote
  #56  
Staro 06-05-2010, 16:30
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Zlajo Vidi Post
"Stisneš" mu jedan mawashi i lijepo mu se izvineš jer nije bilo namjerno...
Prijatelju ,oprosti zbog ove noge u glavu poskliznuo sam se na prolivenu tekućinu....
E, ovaj smajlić bez zuba mi je najmiliji...
Reply With Quote
  #57  
Staro 13-05-2010, 08:30
dROGAR's Avatar
dROGAR dROGAR je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 234
dROGAR je na dobrom putu 10
Uobičajeno meni fali abnormalno

ajd da i ja kazem nesto.

relativno kasno sam poceo svrat, tek na faksu, ali to me obuzelo kao nista do sada i neusporedivno je s nicime. kontra (sviranje, tambure, pjevanje, folklor) je postalo dio mene i ne znam kako bih bez toga.
ali nazalost nisam nikad mogao, zapravo imao prilike malo zaplivati u poluprof. vode u smislu nekog ozbiljnijijeg benda. zivot i posao me odveo odvukao od toga, ali ne dam se i borim se.
tako da kontra ide samnom na svaku baustelu i svako dulje putovanje.
jos uvijek aktivno odradujem nastupe za svoj kud u kutini, kad god mogu i nije mi problem doci iz zgb-a, rijeke ili gdje god vec jesam na poslu zbog 10 min svirke za nastup klinaca (tipa tri dura, dve kitice), jer taj osjecaj kad uzmem kontru u ruke i sa ostalim tamburasima zasviram je NEPROCJENJIV.
tu i tamo mi uleti neka zamjena, pratnja ili neka festica i novce koje zaradim uvijek potrosim za cugu poslije svirke, jer sviram za gust.

spominjali ste svirke na kojima ste kao gosti, odnosno ne svirate. x puta sam se nasao kako gledam i slusam kontrasa, sta je odsvirao, koji ritam je ubacio, kakva mu je tambura, itd...amaterska deformacija (daleko sam od profesionalca ), ali uzivam i na taj nacin u svirci.

vi koji godina svirate naravno da vam je pun kufer svega, ali eto meni to sve fali.

da mi sada netko ponudi da idem svirat za novce s kojima bi mogao normalno zivjeti, ja bi istog trena dao otkaz u firmi i pristao (nemojte sad rec e sad si rekao da sviras za gust, a sad bi za novce, sviram za gust, naravno, ali gust ne otplacuje kredit, a bas da zenu i djecu vodim na svaku svirku da jedu nije bas primjereno)
__________________
kECELJICA dO cICA
cURU vATA gROZNICA

vATAT ćE jE i kOLERA jER nEMA šVALERA
vATA ćE jE bOLEST jACA jER nEMA sVIRAČA

eJ sVAKA cURA vOLI tAMBURAŠA
a kONTRAŠA i cURA i sNAŠA
Reply With Quote
  #58  
Staro 13-05-2010, 13:29
Zlajo's Avatar
Zlajo Zlajo je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,201
Zlajo je na dobrom putu 29
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by dROGAR Vidi Post
jer taj osjecaj kad uzmem kontru u ruke i sa ostalim tamburasima zasviram je NEPROCJENJIV.
tu i tamo mi uleti neka zamjena, pratnja ili neka festica i novce koje zaradim uvijek potrosim za cugu poslije svirke, jer sviram za gust.

spominjali ste svirke na kojima ste kao gosti, odnosno ne svirate. x puta sam se nasao kako gledam i slusam kontrasa, sta je odsvirao, koji ritam je ubacio, kakva mu je tambura, itd...amaterska deformacija (daleko sam od profesionalca ), ali uzivam i na taj nacin u svirci.


Nije bitno profi ili amaterski tamburati... Bitno je boldano (podebljano)... Nažalost, ima dosta tamburaša koji su taj filing izgubili bilo pod utjecajem profesionalizma ili zbog nekih drugih razloga...
Osobno također smatram da nema tih novaca koji mogu zamijeniti gušt uživanja u glazbi, bilo svirajući ili slušajući... Dakle, dok god glazba na taj način obogaćuje naše preživljavanje, sve prođe nekako lakše... Pomalo žalim ljude kojima je priroda na neki način uskratila ili ograničila taj vid percepcije i koji nisu svjesni ljepote glazbe... I meni je glazba jedan od glavnih "swich"-eva u životu (vidi potpis)...
__________________
Život bez glazbe je zabluda
Friedrich Nietzsche
Reply With Quote
  #59  
Staro 26-05-2010, 01:45
bugarchina bugarchina je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 131
bugarchina je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Dojadilo mi svirati gaže!
Najčešće su u pitanju "parade pijanstva i kiča" gdje većina prisutnih misli da ste novcem kojim ste plaćeni postali i njihovi robovi odnosno da su kupili i vas svirače kao osobe a ne samo kao zabavljače.
O tome sam jednom pričao s Stankom iz Dukata/jbga,ja ih još uvijek tako zovem/pa mi se požalio da se to događa čak i njima neovisno o tome što su ipak brand.
Ne ovisim o tim novcima pa mi je dovoljno što povremeno uzmemo instrumente pa zabavimo i sebe i one dobronamjerne druge koji se nađu u blizini.
Moj problem je i što sam prilično krupan i agresivan a i živci su mi postali tanji kad mi stvari nisu po volji, a to ipak ne ide u kombinaciji s glazbeničkim poslom, gdje prije svega treba ljude zabaviti ma koliko god vam to bilo teško ponekad.
Pakao
Reply With Quote
  #60  
Staro 27-05-2010, 11:29
tihoos's Avatar
tihoos tihoos je odsutan trenutno
Uporni diskutant
 
Registriran: Jul 2007
Postovi: 630
tihoos je na dobrom putu 40
Uobičajeno

neki dan sam shvatio zašto volim svirat. na svirci, u jednom trenutku, uši su mi bile na takvom mjestu da sam savršeno čuo svaki ton. e, to je bilo prelijepo suzvučje i zbog toga volim svirat. i zbog još koječeg, al ovo mi je nekako prvo. barem zasad.
__________________
tih.
miran.
pomalo krvoločan.
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 11:38 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.