Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Kućni servis i oprema

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 15-11-2006, 22:22
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno Žice za tamburu

Da li jos mogu u ZG da se nadju zice od Postonjskog? Ja na boljim nisam svirao! Istina ne videh razliku izmedju specijalki i obicnih (osim u ceni), ali su mi trajale barem triput duze nego Bertalanove(Subotone, SU) ili Rajkoviceve (dur, SM), narocito mislim na H i Fis za basprim...prsne ovoj i samo moz' da je bacis...Inace i konjic i kobilicu predjem sa mekim grafitom, kobojagi tako duze traju zice, djavo bi ga znao...
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #2  
Staro 15-11-2006, 23:06
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno Postonjski

Moram priznat da već dugo nisam nabavljao žice od Postonjskog... Sada su u ovim mojim krajevima postale "zakon" - Franić žice (ili kad nisam imao para i vremena naručivat Franić žice - Sury-sound iz istoimenog music shopa u Petrinjskoj, ZG).

Sjećam se da sam jednom prilikom u jedno vruće zagrebačko ljeto išao cipelcugom i busom skorz gore kod Postonjskog doma na Srebrnjak po žice (bila je hića, Sury je bio zatvoren). I onda sam se šokirao s cijenama za specijal žice Ako netko zna u čemu je ta razlika neka nas prosvijetli... Ja isto nisam primijetio neku razliku između specijalki i običnih (osim što jedne imaju crvene, a druge plave niti kod "omčice" i specijalke su mi brže zahrđale ).

Quote:
Originally Posted by tamish
Inace i konjic i kobilicu predjem sa mekim grafitom, kobojagi tako duze traju zice, djavo bi ga znao...
Jesu to neke "male tajne velikih majstora" ili praznovjerje? Koje je objašnjenje zašto bi zbog toga dulje trajale žice?

Kad smo već kod žica, fasciniralo me je kako nikome iz mojeg benda na dvije gaže za redom (petak, subota - teška deračina, čim jače to bolje) nije pukla ni jedna žica...

Inače da dam još jednu ne baš pohvalnu osobnu opasku što se žica tiče - ja ih ne mijenjam dok ne puknu... Znam da ne bi trebalo imati iste žice na tamburi, gitari ili nekom drugom instrumentu dulje od par mjeseci, al' meni ak ne pukne i ak "svira" ja je ne skidam. Al' ih zato podmazujem i čistim s tekućinom za žice (Dunlop Ultraglide 65 String Cleaner - http://www.amazon.com/Dunlop-Ultragl.../dp/B0002E1H88 super stvar, toplo preporučujem ).
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #3  
Staro 15-11-2006, 23:09
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

ima. postonjski je najskuplji, ali po meni i najbolji. sad posao vodi stankov sin i njegova žena...
jedino godinama nema H i Fis za bas special.
pitanje je jedino materijala od kojih radi žice. dobar čelik (on koristi švedski, kaže tako) je jako skup.

meni su najbolje žice bile one bele kudlika iz subotice, sa znakom crvenog tigra.
nisam ih vidio desetljećima, ali još imam jedan fis za basprim.
čini mi se da ljudi ovdje najviše kupuju žice od andrije franića iz županje.

jeftiniji je od postonjskog, a kvaliteta zadovoljava.

što se tiče trajnosti žica, uvjeren sam da najobičnije brisanje poslije svirke i uvlačenje krpe ispod žica kad tambura stoji upeterostručuje vijek i žica i pragova.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #4  
Staro 16-11-2006, 07:22
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno Za pragove!

Najbolja je za pragove ortodontska zica za izradu proteza(zubala)...kako je savijes-tako ostaje, a tvrdaaaa...Ne korodira uopste! Imaju debljine 08basprim, 07prim, 09celo&kontra. Za ovo cak ni svi majstori ne znaju...
dkranjce, prenesi ovo Zizi, sjajan je materijal u pitanju!
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #5  
Staro 16-11-2006, 09:28
BAJA's Avatar
BAJA BAJA je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 389
BAJA je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje
Moram priznat da već dugo nisam nabavljao žice od Postonjskog... Sada su u ovim mojim krajevima postale "zakon" - Franić žice (ili kad nisam imao para i vremena naručivat Franić žice - Sury-sound iz istoimenog music shopa u Petrinjskoj, ZG).
Meni je jedan basista(t.s.romansa) rekao za ovaj shop i počeo sam tamo kupovat, duplo su jeftinije(čak i više), a nisam vidio neku razliku u trajanju tih i od postonjskog, čak su mi ove i dužeg vijeka!! Nisam ih mjenjao već par vikenda, s tim da se uzme ovaj vikend koji smo svirali preko 20h!!
Jednom smo svirali gažu i pukle mi A i E, malo si prokontao i skužio da sam gažu svirao za tal!! Ovako ih sad nabavim za siću, što mislim da je i realno!! Ako ništa drugo nije mi žao dat lovu
Reply With Quote
  #6  
Staro 16-11-2006, 10:39
Pis's Avatar
Pis Pis je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 207
Pis je na dobrom putu 10
Uobičajeno

A zar ne postoji razlika u boji i kvaliteti tona i zar ona nije bitna?
A osim toga žice od Postonjskog su ipak trajnije od Suryevih (e-prim puca strašno lahko i vrlo vrlo brzo sukladno cijeni )

Postonjski još uvijek radi i prodaje žice i to po komadu i u rinfuzi na metre (5m)
jedna (prva) žica za prim e 22 kn + PDV kontra 27 + 22%


U Markuševcu postoji neka čudna trgovina (mislim da nema veze s muz. opremom) u kojoj se prodaju "najbolje hrvatske žice za tambure (sve osim basa) KOKOT" zna li tko štogod o njima?
Reply With Quote
  #7  
Staro 16-11-2006, 13:10
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Pis
A zar ne postoji razlika u boji i kvaliteti tona i zar ona nije bitna?
Naravno da je razlika u kvaliteti i boji tona bitna, ali je bitna i "izdržljivost" žica. Pogotovo za tamburaše koji često sviraju gaže tipa "tko nabije taj dobije ". Uglavnom smatram da su svi proizvođači žica koji danas po Hrvatskoj prodaju žice za tamburu dosegli jako visok nivo kvalitete i da su razlike od proizvođača do proizvođača minorne, jedine bitne razlike su cijena, ime (brand), tradicija...

A sad koliko nekome često žice pucaju je relativna i individualna stvar, ja mislim da nije uvijek "problem" u žici, nego u sviraču... Ja kad na kontri potrgam žicu (jeste li primijetili kako sam krivicu svalio na sebe, a ne na žicu - najčešće se kaže "pukla mi je žica" ) to je najčešće jedna od ove dvije zadnje pletene E i G# pa zato sad imam zalihu tih žica od Franića... 'Lege kontraši jel' s vama isti slučaj?

Inače jedna zanimljiva anegdota vezana za pucanje žica... Prije nekoliko godina svirali smo na otoku Pašmanu i jednu noć sam sanjao da će mi puknuti žica na kontri (inače se skoro nikad ne sjećam snova) - taj sam svoj proročanski san podijelio s dečkima iz benda - možete zamisliti neobičan osjećaj kad mi je navečer stvarno pukla žica... Spooky! I to još na nekoj laganoj pjesmi, mislim da "Sve birtije obiš'o sam", neobično i gotovo paranormalno...

Znači, što se žica tiče, ako niste već poklonili svoje povjerenje i naklonost određenom proizvođaču žica, nabavljajte sve što je na tržištu pa sami testirajte i vidite što vam najviše odgovara, koje žice za vas imaju najbolji omjer ton-izdržljivost-cijena. Fala Bogu sad imamo slobodno tržište, tržišnu konkurenciju i te spike... Još da se mogu lakše nabavit sve te žice u music shopovima, a ne preko prijatelja i poznanika... Al' dobro to je sad problem "majstora žičara" da se pobrinu za bolju distribuciju svojih žica, upravo su zato Sury žice postale poznate među tamburašima jer su lako i brzo dostupne...

EDIT: Još jedno pitanje za kontraše (i ostale) - jel' stavljate duple prve žice ili samo jednu, tj. jel' imate 5 ili 4 žice na kontri? Ja osobno imam 4... Tak sam se navik'o i tak mi odgovara...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”

Last edited by Hrvoje; 16-11-2006 at 13:42.
Reply With Quote
  #8  
Staro 16-11-2006, 14:48
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno

Evo objasnjenja. Grafit ima svrhe neposredno pre navijanja nove zice. Dok zatezes zicu ona se tare o kobilicu i o konjic dok je dovedes u stim. Grafit smanjuje trenje, ponasa se kao lubrikant(mazivo). Mislim da ovo moze da prodje da ne zvuci ko praznoverje.
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #9  
Staro 16-11-2006, 16:25
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno Grafit

Tamish, ovo objašnjenje po meni "drži vodu". Tko ti je dao taj savjet? A što se tiče mekog grafita, može dodatno pojašnjenje...? Ja sam se susretao s grafitom samo u onim (već demode) običnim olovkama (meki grafit bi bio valjda onaj u "2B" TOZ olovkama ). Jel' imaš neki komad grafita ili...?
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #10  
Staro 16-11-2006, 16:38
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno grafit

Quote:
Originally Posted by Hrvoje
Tamish, ovo objašnjenje po meni "drži vodu". Tko ti je dao taj savjet? A što se tiče mekog grafita, može dodatno pojašnjenje...? Ja sam se susretao s grafitom samo u onim (već demode) običnim olovkama (meki grafit bi bio valjda onaj u "2B" TOZ olovkama ). Jel' imaš neki komad grafita ili...?

Savet sam pazario sa foruma posvecenog manouche stilu svirke(sto sviraju bas 'nakve gitare sto ti lice na kontru, one su konstrukcijski vrlo slicne tamburama...) posto oni uglavnom koriste trzalice debljine 3-5mm, a energicno se trza pratnja , tzv rest-stroke, menjaju zice k'o gace jer im pucaju ko lude
... 2B ti je pretvrdo, probaj da nadjes meke cisto grafitne olovke u prodavnicama slikarskog matrijala(8 do 9B) one nemaju drveni omotac, vec su 100posto grafit sa celofanom da ne umazes ruke. Imam jednu takvu olovku cesku koh i nor vec dva'es godina, nisam je jos potrosio, ona je 9B(povuces crtu na belom papiru i moze da se razmrlja palcem)
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #11  
Staro 16-11-2006, 17:00
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Tamish, dobar ti je savjet, moram to isprobati samo ne znam za neki dućan slikarskog materijala... U običnim papirnicama se vjerojatno ne bi mogli nabaviti ti 9B grafitni štapići, što misliš? Probat ću malo izvidit bar preko neta i telefona pa da to isprobam...

Al' onda će mi još rjeđe pucat žice pa "žicaroši" neće baš zaraditi na meni, a ako se tvoj savjet pokaže kao učinkovit i proširi se tamburaškom krugovima, totalno ćemo im uništit pos'o pa će i cijene žica vrtoglavo porasti! Jesi svjestan što si započeo??

Mr. Franić, Mr. Postonjski i ostali, nisam ja počeo ovu temu... hehehe
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #12  
Staro 16-11-2006, 17:08
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno

Pazi, da ti ne uvale ugljene stapice, nije to isto. Probaj naci u zagrebackom Chromosu(tako se to nekad zvalo) zatim na fakultetu likovnih umetnosti(100posto imaju prodavnicu za studentariju)
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #13  
Staro 16-11-2006, 17:27
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamish
Evo objasnjenja. Grafit ima svrhe neposredno pre navijanja nove zice. Dok zatezes zicu ona se tare o kobilicu i o konjic dok je dovedes u stim. Grafit smanjuje trenje, ponasa se kao lubrikant(mazivo). Mislim da ovo moze da prodje da ne zvuci ko praznoverje.
ma prolazi, samo je pitanje efekta tog postupka. ne radi se tu o velikim silama pritiska niti velikoj brzini kod natezanja žice, tako da po meni cijela stvar djeluje više "psihološki". i više koristi konjću nego žicama. žica je čelična, puno tvrđa od tikovine, kosti ili od čega je napravljen konjć, tako da sama žica nije u nikakvoj opasnosti.
mislim da je najveći neprijatelj žica korozija pospiješena znojenjem ruku i naravno, mehanička opterećenja. pogotovo kod kontre, jedine tambure koja se svira sa jačim zamahom ruke (šake) nego druge tambure. i kontraši uvijek maltretiraju sve žice odjednom, a ostali samo jednu u isto vrijeme.

mala dopuna, za škrtaroše sa žicama: koga nervira često pucanje gis žice na kontri, može umjesto pletene staviti golu žicu (broj 0), tj. a žicu od čela. posljedice su: beskrajna trajnost žice, ružan ton i ne da se precizno naštimati, uvijek ima nekakav prizvuk.
meni su jedno vrijeme jako često pucale te gis žice, pa kad mi je puko i film, stavio sam a od čela. tako si čuvam živce, a za gažu je podnošljiv ton.

najbolja gis žica koju sam imao na kontri bila je brušena d žica od električne gitare.

ovdje imamo problem s h žicom za kontru. kontraši, javite se. niti jedan majstor-žicar nema debljinu žice 0,45 mm, makar je to standardna debljina i ima brojčanu oznaku 6. takva žica bi bila najbolja za h na kontri.
zasada se koriste susjedne mjere; br.4 = 0,50 mm i češće br.7 = 0,40 mm. Jedna je predebela, druga pretanka.
možda i tu treba potražiti rješenje s električnom gitarom.

inače, postonjski radi potpuno istovjetne pletene žice za brač i kontru. ista debljina pletiva i osnove za debelu E na kontri i Fis na braču. S gisom na kontri i h na braču ista stvar. samo je u duljini razlika... (vidio sam davno kod njega tehnološki dokument kod radnika na stroju za pletenje žica )
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 16-11-2006 at 18:19.
Reply With Quote
  #14  
Staro 17-11-2006, 15:16
gazy's Avatar
gazy gazy je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 432
gazy je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Trgovina sa slikarskim priborom se nalazi kod muzeja primjenjene umjetnosti.Što se tiče h žice meni je svojevremeno franić slao par vrsta žica za kontru debljih,tanjih isl.Treba samo nazvati čovjeka i objasniti kakve žice trebaš i on će sigurno poslat
__________________
Glazba je zvonka radost
Reply With Quote
  #15  
Staro 17-11-2006, 15:29
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

da, franića nisam kontaktirao. razgovarao sam s postonjskim i on kaže da to ima u planu nabaviti, isto kao i materijal za special debele žice za bas, ali količine koje on treba su premalene da bi ih mogao naručiti od dobavljača iz švedske, pa čeka da se pojave neki ostaci od velikih kupaca.

veliki kupuju žice na tone, a on na kile, pa im nije interesantna mušterija...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #16  
Staro 17-11-2006, 15:32
gazy's Avatar
gazy gazy je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 432
gazy je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Ne znam probaj tad je imao raznih kombinacija,deblja E,deblja Gis,interesantno,s tim da on ima foru ako te zna onda može ako ne onda moraš malo nagovarat i tako.
__________________
Glazba je zvonka radost
Reply With Quote
  #17  
Staro 17-11-2006, 16:50
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_
mala dopuna, za škrtaroše sa žicama: koga nervira često pucanje gis žice na kontri, može umjesto pletene staviti golu žicu (broj 0), tj. a žicu od čela. posljedice su: beskrajna trajnost žice, ružan ton i ne da se precizno naštimati, uvijek ima nekakav prizvuk.
meni su jedno vrijeme jako često pucale te gis žice, pa kad mi je puko i film, stavio sam a od čela. tako si čuvam živce, a za gažu je podnošljiv ton.
To je savjet baš za mene, hehehe!

Gazy, hvala za lokaciju trgovine sa slikarskim priborom, al' ne znam hoću li isprobavati ovaj "trik" s grafitom pošto jako rijetko mijenjam žice, prije ću (ako mi budu često G# žice pucale) isprobati ovu maestrovu "foru"...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #18  
Staro 17-12-2006, 15:52
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Ja bih samo htio dodati kako sam primijetio priličan pad kvalitete kod Franićevih žica u zadnje vrijeme... Naime, u zadnjoj narudžbi kupio sam 4 kompleta od kojih je 1 i pol komplet bio "zujav", a žice su trajale 4 dana. Događaju li se i vama slične stvari?

Inače, kupujem žice od Franića već 5 godina, budući su žice od Postonjskog 2,5 puta skuplje. A ne sviram koncerte u prepunoj kazališnoj dvorani da bih se zamarao minornim razlikama u kvaliteti

Reply With Quote
  #19  
Staro 17-12-2006, 15:53
Evil Dick's Avatar
Evil Dick Evil Dick je odsutan trenutno
Majstor-moderator
 
Registriran: Jun 2006
Postovi: 609
Evil Dick je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Kod kojeg Franica?
__________________
"Moja mala nema mane, ima snagu zlatnog žita!"
Reply With Quote
  #20  
Staro 17-12-2006, 16:03
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by longee
Inače, kupujem žice od Franića već 5 godina, budući su žice od Postonjskog 2,5 puta skuplje. A ne sviram koncerte u prepunoj kazališnoj dvorani da bih se zamarao minornim razlikama u kvaliteti
... ali ako ti žice od postonjskog traju 2,5 puta duže, onda se isplati makar su 2,5 puta skuplje. kažeš da je minorna razlika u kvaliteti. treba provjeriti trajnost. moje mišljenje je da postonjski žice traju znatno duže od franićevih i da se isplate. najbitnija je kvaliteta čelika, a čini mi se da postonjski ima najboljeg dobavljača (švedskog).
osim njih dvojice, i mario žmegač, glazbalar iz varaždina isto radi i prodaje žice za tambure. na prvi dojam, tu je negdje s franićem u rangu. ne znam, radi li žice još vilhelm kempf iz sl. broda i kakve su...

i još jedan dojam. franić može, samo pitanje je da li hoće i koliko hoće.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:47 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.