Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Ozvučenje, recording i softver

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #41  
Staro 26-12-2008, 10:31
ivan_98 ivan_98 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 3
ivan_98 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

TNX maestro.Sorry ako opet gnjavim ne mogu naći niš od free programa vrste sibelius.Jel ima takvih?Ja ću još potražit....
Reply With Quote
  #42  
Staro 16-01-2009, 00:47
Skypi Skypi je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2008
Postovi: 6
Skypi je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by neretva Vidi Post
Koristim vec prilicno dugo program Finale (u mjeri koja zadovoljava moje potrebe za notiranjem). Citam u vasim postovima samo pohvale na racun programa Sibelius. Ako ima netko od vas ko je imao priliku koristiti oba navedena programa, da ih u par recenica uporedi. Sustina mog pitanja je da li postoji dovoljno dobar razlog za prelazak sa Finale-a na Sibelius?

Unaprijed hvala i svako dobro.
Po meni nijedan Finale je prefinjeniji,a Sibelius mi deluje nezgrapno.
Stvar navike i ukusa.

Pozdrav
Reply With Quote
  #43  
Staro 16-01-2009, 19:44
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno Sibelius 5

Ja imam tri programa za pisanje: Encore, Finale i Sibelius!!!
Meni je osobno Sibelius daleko najbolji, od izgleda notnog zapisa, do mogućnosti koje program (kad ga skužiš) pruža. Isto tako, jako puno mojih poznanika,i kolega iz glazbene škole je sa Finala prešlo na Sibelius, tako da je i to jedan sitni pokazatelj kvalitete tih programa, tj. razlike među njima.
No, svakom je dano na izbor, i neka si svatko ponaosob izabere ono što njemu najviše odgovara!!!
Pozdrav svima!
Reply With Quote
  #44  
Staro 17-01-2009, 00:48
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

interesantna je ta stvar s encoreom.
još uvijek ga se dosta koristi. a zadnja ozbiljnija obnova tog programa je bila prilagodba sa windowsa 3.1 na win95; znači pomak iz 16 bitne u 32 birnu aplikaciju. od onda je prošlo 13-14 godina.
originalni vlasnik i kreator encorea, firma passport je sve prodala i prepustila encore firmi gvox koja ga i dan danas prodaje u skoro neizmijenjenoj verziji.
broj aktualne verzije je 4.5.5 i košta 400 dolara.
period od 13 godina za software je cijela vječnost, svatko to može vidjeti ako pogleda bilo koju verziju bilo kojeg softvera koji se održao od onda do danas.
recimo photoshop ili autocad. ili nero. iako je onda neru malo tko koristio, jer su cd pržilice koštale po soma dolara.
a encore je još uvijek isti. nepromijenjen od vremena kad su braća finn, autori sibeliusa bili još balavci i o sibeliusu nisu ni sanjali, nego su se bavili mjerenjem kome je mama natočila više kakaa u šalicu.

ja sam po opredjeljenju zadrti sibeliusovac, kao što veli KDL, jedan od onih koji je sa finala prešao na sibelius. finale je dobar, ali bolje mi paše sibelius.
encore imam instaliran na kompu isključivo zbog kompatibilnosti s mnogima koji koriste taj program.
kad dobijem fajl u encoreu, učitam ga, spremim kao midi. onda taj midi otvorim sa sibeliusom i voila...

e da, jedan dulji period sam koristio i cubase kao editor notnih zapisa i u slučaju da nestane sibelius s ovog svijeta, vratio bih se na cubase, čak možda prije nego na finale.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 17-01-2009 at 00:56.
Reply With Quote
  #45  
Staro 17-01-2009, 01:39
ingvarr ingvarr je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2008
Postovi: 162
ingvarr će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by KDL Vidi Post
Ja imam tri programa za pisanje: Encore, Finale i Sibelius!!!
Meni je osobno Sibelius daleko najbolji, od izgleda notnog zapisa, do mogućnosti koje program (kad ga skužiš) pruža. Isto tako, jako puno mojih poznanika,i kolega iz glazbene škole je sa Finala prešlo na Sibelius, tako da je i to jedan sitni pokazatelj kvalitete tih programa, tj. razlike među njima.
No, svakom je dano na izbor, i neka si svatko ponaosob izabere ono što njemu najviše odgovara!!!
Pozdrav svima!
Pa imas ti novca za softver ako imas sve tri Slazem se, da je Sibelius mercedes medju programima ali meni bi bio dovoljan i dovoljan Audi, a posjedujem Lagunu (encore).

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
interesantna je ta stvar s encoreom.
još uvijek ga se dosta koristi. a zadnja ozbiljnija obnova tog programa je bila prilagodba sa windowsa 3.1 na win95; znači pomak iz 16 bitne u 32 birnu aplikaciju. od onda je prošlo 13-14 godina.
originalni vlasnik i kreator encorea, firma passport je sve prodala i prepustila encore firmi gvox koja ga i dan danas prodaje u skoro neizmijenjenoj verziji.
broj aktualne verzije je 4.5.5 i košta 400 dolara.
period od 13 godina za software je cijela vječnost, svatko to može vidjeti ako pogleda bilo koju verziju bilo kojeg softvera koji se održao od onda do danas.
recimo photoshop ili autocad. ili nero. iako je onda neru malo tko koristio, jer su cd pržilice koštale po soma dolara.
a encore je još uvijek isti. nepromijenjen od vremena kad su braća finn, autori sibeliusa bili još balavci i o sibeliusu nisu ni sanjali, nego su se bavili mjerenjem kome je mama natočila više kakaa u šalicu.

ja sam po opredjeljenju zadrti sibeliusovac, kao što veli KDL, jedan od onih koji je sa finala prešao na sibelius. finale je dobar, ali bolje mi paše sibelius.
encore imam instaliran na kompu isključivo zbog kompatibilnosti s mnogima koji koriste taj program.
kad dobijem fajl u encoreu, učitam ga, spremim kao midi. onda taj midi otvorim sa sibeliusom i voila...

e da, jedan dulji period sam koristio i cubase kao editor notnih zapisa i u slučaju da nestane sibelius s ovog svijeta, vratio bih se na cubase, čak možda prije nego na finale.
I ja se koristim sa midijem, ali ostaje samo melodija svi znaci za tempo, dinamiku, agogiku moraju se postavljati na novo. U Finalu ima opcija open as encore file ali ne radi, ne znam kako je to i Sibeliusu (još nisam probao). Ja sam za obradu midi fajlova koristio Cakewalk home studio, pa se onda moze midi fajl obraditi, da se spremi samo glavna melodija pa onda konvert u finale ili sibelius...
Reply With Quote
  #46  
Staro 17-01-2009, 01:55
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

ma midi je univerzalni jezik svih muzicara.
prenosi se tempo, promjene tempa (agogika). a oznake se izgube...

najvise vremena ode na uredjivanje samog notnog prikaza, jer sibelius kad ucita midi, postavi svoj "default layout", pa se treba s tim pozabaviti.

Quote:
U Finalu ima opcija open as encore file ali ne radi, ne znam kako je to i Sibeliusu (još nisam probao)
ima i u sibeliusu opcija za ucitavanje encore, finale i jos nekih fajlova, ali isto ne radi.
tocnije, radi samo s fajlovima koji su napravljeni s nekom starom verzijom finala. obicno pocne ucitavati finale fajl (mus), onda izbaci error i uputu da se isti fajl otvori sa finalom (!) pa save as etf, pa ce ga onda ucitati.
encore nisam uspio nikad direktno konvertirati.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #47  
Staro 17-01-2009, 11:38
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

[quote=ingvarr;61501]Pa imas ti novca za softver ako imas sve tri Slazem se, da je Sibelius mercedes medju programima ali meni bi bio dovoljan i dovoljan Audi, a posjedujem Lagunu (encore).
E, da imam novaca koliko misliš da imam, ne bih trebao ni jedan program za pisanje, nego bi nekome platio da se s tim igra umjesto mene!!!!!!!
Šalim se naravno!!! Ako želiš probati Sibelius javi se, riješit čemo nešto!!!
U svakom slučaju nećeš pogriješiti ako probaš!!!
Reply With Quote
  #48  
Staro 27-01-2009, 12:56
romacriola romacriola je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 2
romacriola je na dobrom putu 10
Uobičajeno

...jel se nekom od Sibelijusaša događa da vam se program jednostavno ..odjednom ...ničim izazvan sruši...naravno i pritom se oprostite od svega šta ste napisali

Last edited by romacriola; 27-01-2009 at 13:04.
Reply With Quote
  #49  
Staro 27-01-2009, 13:13
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by romacriola Vidi Post
...jel se nekom od Sibelijusaša događa da vam se program jednostavno ..odjednom ...ničim izazvan sruši...naravno i pritom se oprostite od svega šta ste napisali
meni se to dogodi dovoljno rijetko da mi ne smeta.

nakon instalacije sibeliusa, ako se ništa ne dira po opcijama i preferencama programa, sibelius je podešen po defaultu da svakih 10 minuta automatski spremi ono što se radi u mapu backup scores.
znači, možeš izgubiti najviše 10 minuta posla.
taj period od 10 minuta se može skratiti ili produljiti na neku proizvoljnu vrijednost, može ga se isključiti...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #50  
Staro 08-05-2009, 17:47
slay's Avatar
slay slay je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2007
Postovi: 194
slay je na dobrom putu 10
Uobičajeno Music Making for MS Word

Trenutno se na "Giveaway of the day" ( http://www.giveawayoftheday.com ) besplatno nudi "Music Making for MS Word", pa tko se voli igrati s tim, evo prilike, akcija traje jos 15 sati.

(Napomena - potrebno je imati instaliran MagicScore i Word )
__________________
Reply With Quote
  #51  
Staro 02-12-2009, 14:06
mparlaj mparlaj je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 3
mparlaj je na dobrom putu 10
Question

Ima li tko uputstvo za rad sa sibeliusom na hrvatskom
Reply With Quote
  #52  
Staro 02-12-2009, 14:15
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by mparlaj Vidi Post
Ima li tko uputstvo za rad sa sibeliusom na hrvatskom

http://tambura.com.hr/sibelius1.html
http://tambura.com.hr/No2/sibelius%20drugi%20dio.html
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 06:31 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.