Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Ozvučenje, recording i softver

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #81  
Staro 10-02-2009, 00:41
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Pa baš kako kažeš, na stadionima i velikim događajima, a kod tamburaša osim pojačala ostalo nisam susretao. Svi se drže uglavnom Dynacorda. Iako mislim da Dynacord nije vrh, ali nemam baš sredstava da mogu probavati i eksperimentirati no stojim iza toga da se može naći bolje.

Hm...kažem da znam radit sa razglasom, ali nisam profesionalni tonac da štimam uokolo. Radim sa svojom opremom i znam, a povremeno se informiram što ima, ali bolje je ne znati puno jer mi zna doći da sve ovo polijem razređivačom i zapalim

Imao sam njihovu stranicu, jer me zanimalo nešto za pojačala, izgorilo nam je na jednoj svirci (crko ventilator na hladnjaku i za 5 min sve stalo ), ali uopće nisam gledao ostalo što nude...
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #82  
Staro 10-02-2009, 00:54
jwalker's Avatar
jwalker jwalker je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 170
jwalker je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Tu se slažem s tobom, da Dynacord nije vrh, samo mi nije jasno zašto ga svi i dalje kupuju kad se za te novce danas mogu dobiti i bolje stvari. Ne kažem da je Dynacord loš, baš naprotiv, odlično služi svrsi, izrada je kvalitetna a i malo se kvari, al me zanima jel itko ikad čuo kombinaciju Soundcraft (ili A&H) mixera, Crown pojačala, JBL (ili Zeck) kutija i Lexicon (ili T.C. Helicon) efekta? E, te komponente zvuče strava, teško usporedivo s Dynacordom, a cjenovno se baš i ne izdvaja previše...kad takvo nešto probaš, nema šanse da bi se ikad vratio na Dynacord!

Last edited by jwalker; 10-02-2009 at 01:03.
Reply With Quote
  #83  
Staro 10-02-2009, 01:07
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Pa ipak mislim da je najveći razlog to što je Dynacord "provjerena" marka i nitko ne želi pogriješiti pri kupnji, i što se tiče mixeta i zvučnika. To je ona euforija, vidjeti na stalcima zvučnike sa potpisom D
Ja baš imam potpunu suprotnost, marku čije porijeklo i ne znam ali rade dobro i neću ih mijenjati, mogu samo nadograditi.
Mix je iz '80 i neke i te serije su radile perfektno, čista analogija, ali kad su počeli srat sa digitalijom tad su krenuli i problemi.

Sve je stvar novaca, sa koliko se raspolaže, i naravno ukusa tko što voli ali najgore je stajati iza onoga - ova marka je najbolja i ništa drugo ne dolazi u obzir.
Nekoliko puta svirali smo na Mackie zvučnike i ja sam oduševljen, ali ne želim uspoređivati sa Dynacordom jer prije svega ne smatram ga osnovom po kojoj bi se trebao mjeriti.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #84  
Staro 10-02-2009, 10:28
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Sve to stoji!!! No, opet se vraćamo na staro-koliko para toliko muzike!!!
Svirajući u Americi, sklapali smo opremu, i sad više manje sve je bio nekakav srednji standard: SM-ovi57, i 58, zvučnici( po nama najlošija stavka ): nekakva Yamaha, i otvaramo kutiju sa mixerom a unutra nekakva stvar na kojoj piše "Midas"!!! Nazovemo čovjeka za kojeg smatramo da je jedan od kompetentnijih ljudi za razglase, Boris Miholjek, i on nam veli ovako: to spada među svjetske TOP modele!!! Kratka usporedba veli: Midas(Mercades)-Dynacord(Opel)!!! I na kraju da potkrijepim gore navedeno, koliko para... u to vrijeme, dakle prije dvije godine, osnovni Midas model mixete u Hrvatskoj je koštao manje- više 30-ak tisuća kuna!!! Mi za taj novac skompletiramo cijeli razglas, i velimo da je to prava stvar!!! Ni ja nisam ljubitelj Dynacorda, iako sviramo na njega, jer je razglas od kolege koji svira samnom! No, on ga zna izvrsno naštimati, tako da se nemam pravo buniti!!! Jedino što ne bih mijenjao od opreme su kutije, 4 komada (F-150), koje stvarno rade odlično-no opet je stvar love!!! Koliko saznanja imam takva nova kutija košta oko 950 eura-komad naravno!!!
Slažem se sa VeljomSB da je Dynacord već uvriježena stvar među tamburašima, pa se svi povode onom: "Pa ako oni vele da je to OK, čemu bacati novac na isprobavanje nečega o čemu ne znamo mnogo"!!!
Reply With Quote
  #85  
Staro 10-02-2009, 10:41
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Zvučnici su, kako binovi tako i sateliti - Solton
Upravo je u ovim binovima smještena 18-ica, a 12-icu nisam imao priliku vidjeti, kakav je to bin?
I još nešto KDL, Bell proizvodi isključivo pojačala, a mixete i zvučnike ne!
Tu se ne slažem s tobom oko Bella, kao što ti je rekao i jwalker-jer sam davno svirao baš na bellovu mixsetu, no to je manje bitno!!!
Što se tiče 12-ice u binovima, svirali smo u Belom jednu zabavu sa Kićom, i sa nama je bila grupa Babilon-Bani Jovanovac!!!
On je kupio nekakvu novu marku razglasa, mislim da na kutijama piše KV, i rekao mi je( no sad nisam siguran ) da je u binovima 12-ica i da bi berda bez problema mogla raditi na to, a da sve preko toga, dakle 15-icu, i 18-icu berda ne može pobuditi-samo bas bubanj!!! Pošto je i on jedan od kompetentnijih za takve stvari-ja mu vjerujem, tim više što smo probali!!!
Reply With Quote
  #86  
Staro 10-02-2009, 11:39
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

A jebiga sad, onda ne znam iz kojeg zvučnika ja uspjevam dobiti glasan bas, a imam bas bin sa 18' (budem provjerio još jednom, sad se dvoumim je li 15 ili 18) i satelit sa hornom i jednom 10' . Onako glasan bas ne može izaći iz malehne kutije od 250w, dakle radi se o bas binu.
Bas se naravno čuje i iz satelita, dakle karakterističan zvuk i boja tona ali dubina i snaga dolazi iz bina.
Da kojim slučajem imam satelit sa 15' zvučnikom onda bi bilo sranja, previše basa a visokih nigdje.
Zato ova kombinacija radi perfektno.
Ne znam zašto ti je Bani rekao da berda ne može pobuditi 15 ili 18, pa tamburaški bas ima veću i snažniju pobudu na zvučnik od nekakvog MIDI basa iz kompjutora, stvar je u mikrofonu koji bi trebao moći pokupiti frekvenciju zadnje žice, ali ne površno već onako kako izađe iz basa da tako izađe i iz zvučnika.
15 i 18 definitivno moraju raditi.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #87  
Staro 10-02-2009, 11:41
jwalker's Avatar
jwalker jwalker je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 170
jwalker je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by KDL Vidi Post
Tu se ne slažem s tobom oko Bella, kao što ti je rekao i jwalker-jer sam davno svirao baš na bellovu mixsetu, no to je manje bitno!!!
Što se tiče 12-ice u binovima, svirali smo u Belom jednu zabavu sa Kićom, i sa nama je bila grupa Babilon-Bani Jovanovac!!!
On je kupio nekakvu novu marku razglasa, mislim da na kutijama piše KV, i rekao mi je( no sad nisam siguran ) da je u binovima 12-ica i da bi berda bez problema mogla raditi na to, a da sve preko toga, dakle 15-icu, i 18-icu berda ne može pobuditi-samo bas bubanj!!! Pošto je i on jedan od kompetentnijih za takve stvari-ja mu vjerujem, tim više što smo probali!!!
Za to da berda ne može pobuditi i veći zvučnik od 12'' nisam baš siguran, imao sam prilike slušati razglas koji su upravo spomenuo (KV2 Audio). U igri su bila 2 bas bina KV2 Audio ES 2.5 i 2 zvučne kutije KV2 Audio ES 1.0. u kombinaciji s Mackie mixerom i mogu reći da je zvuk bio fenomenalan (ne samo basa nego i vokali, tambure), kristalno čist, a snage kolko oćeš...
Mislim da je KV2 trenutno ponajbolji razglas koji se može nabaviti u HR a i šire, jest da košta poprilično, ali je to svakako sistem koji će tu cijenu opravdati nakon prve upotrebe.

Last edited by jwalker; 10-02-2009 at 11:43.
Reply With Quote
  #88  
Staro 10-02-2009, 13:23
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Za znatiželjne usporedba KV2 i LineArray sustava...
Reply With Quote
  #89  
Staro 10-02-2009, 13:43
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Cijenici KV2

Jebiga, koštaju ali to je to, nemam para da mogu sad kupit i probati
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #90  
Staro 10-02-2009, 17:25
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Vedran Vidi Post
... K vragu, dolazi vrijeme kad će si svatko moći priuštiti biti tudum na razglasu... Kompjuteri mijenjaju ljude sve više, pa će se sigurno dogoditi i takav skok kad su u pitanju ozvučenja. Jedva čekam!!!
Sumnjam da bi "tudum" koji ne zna ništa o razglasu znao koristiti analizer zvuka, ali eto...
__________________
Reply With Quote
  #91  
Staro 10-02-2009, 17:30
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Mislim da je tudum u ovom slučaju manje bitan, bitan je kompjutor koji bi za sekundu izbacio proračun za postavku razglasa u nekom prostoru i automatski podesio sve parametre. Tudum mora samo kupit opremu, dovest i postaviti ju na mjesto, a kompjutor radi sve ostalo.

Doći će Vedrane to vrijeme, za 5 godina i kod nas.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #92  
Staro 10-02-2009, 18:08
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by jwalker Vidi Post
Tu se slažem s tobom, da Dynacord nije vrh, samo mi nije jasno zašto ga svi i dalje kupuju kad se za te novce danas mogu dobiti i bolje stvari. Ne kažem da je Dynacord loš, baš naprotiv, odlično služi svrsi, izrada je kvalitetna a i malo se kvari, al me zanima jel itko ikad čuo kombinaciju Soundcraft (ili A&H) mixera, Crown pojačala, JBL (ili Zeck) kutija i Lexicon (ili T.C. Helicon) efekta? E, te komponente zvuče strava, teško usporedivo s Dynacordom, a cjenovno se baš i ne izdvaja previše...kad takvo nešto probaš, nema šanse da bi se ikad vratio na Dynacord!
Dynacord zasigurno nije vrh, ali je zasigurno jedan od best-buy proizvoda, a k tomu je i lako nabavljiv.
E, sad staviš s jedne strane Dynacord PM1600 (novi model), što će reći 16 kanala, 2x700 W, dva efekta, itd., a s druge strane ono što si ti napisao (Soundcraft ili A&H mixer, Crown pojačalo i Lexicon ili T.C. efekti), ne vjerujem da bi se pojavila jednadžba. Mislim da novi PM1600 košta oko 15000 kn, a ne vjerujem da bi se za te novce mogla skopiti neka puno kvalitetnija stvar. Nisam siguran u cijene navedenih komponenti, a ne da mi se tražiti po net-u, ako imaš kakav određeni prijedlog (sa cijenama) digni ga da se razuvjerim.
Opet, tu je i praktičnost. Baja uprti mikser na leđa, donese ga u salu, priključiš mikrofone i zvučnike i to je to. Mislim da većina ide na jednostavnost, ali i (na žalost) na cjenovnu pristupačnost.


Što se tiče Bell-a on je bio jako "moderan" (na Brodskom području) prije nekih 15-tak godina, kada je Pego otvorio radnju, i mogu vam reći da uopće nije bilo loš. Sjećam se da je u to vrijeme i Bani koristio Bell-a (e, to su bila vremena - Brodfest 1995.)
Osobno koristim bell-ove kutije V-3 preko 10 godina i jako sam zadovoljan. U njima se nalaze fostex driveri koji jamče vrhunski zvuk.
__________________
Reply With Quote
  #93  
Staro 10-02-2009, 18:19
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by KDL Vidi Post
Kratka usporedba veli: Midas(Mercades)-Dynacord(Opel)!!! I na kraju da potkrijepim gore navedeno, koliko para... u to vrijeme, dakle prije dvije godine, osnovni Midas model mixete u Hrvatskoj je koštao manje- više 30-ak tisuća kuna!!!

U zadnjoj seriji Powermate Dynacord mixera su ugrađeni Midas preampovi!
Reply With Quote
  #94  
Staro 11-02-2009, 11:13
Šeba04's Avatar
Šeba04 Šeba04 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 78
Šeba04 je na dobrom putu 10
Uobičajeno Malo kasnim!!!

Evo ovako kao prvo gazda je ok (imamo pića kolko možemo popit hehe) i pomaže nam u svemu. Trudi se da razglas dobro zvuci kolko je u njegovoj moći. U Lampaše stane do 1300-1400 ljudi(kad su natiskani na folk koncertu) ali se prostor može podjelit na manje djelove pa je sad bilo 350 ljudi i bilo je skoro pa puno. Dj pušta domaću glazbu ali ne tamburaše nego neki mješani pop. Nama treba ta gaža i svrat cemo tamo. Ljudi koji sada dolaze petkom ne dolaze zbog folka jer ga nema. Razglas radi dobro do neke razine glasnoće i tad treba bas zamjenit sa bas gitarom (nije to meni cilj) jer inece mikrofonija na sve strane. Probat ćemo dogovorit s dj i gazdom da sve bude tiše pa da izguramo do tog praga. Inaće cijela atmosfera u clubu je super. Kad razgals radi dobro stvarno je zakon svirat.
Reply With Quote
  #95  
Staro 11-02-2009, 11:41
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
U zadnjoj seriji Powermate Dynacord mixera su ugrađeni Midas preampovi!
Sve pet!!! Samo bi htio vidjeti cijene, usporedbe radi!!! Zadnja serija Powermate Dynacord : Midas??? Mislim da je Midas opet skuplji, barem 30%, ako ne i više!?
Pretpostavljam da je dosta bendova sviralo na novi Dynacord Cobra system, pa me zanima što mislite o tome?
Reply With Quote
  #96  
Staro 11-02-2009, 12:26
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Šeba04 Vidi Post
Evo ovako...
Ajd bar pozitivno nešto

Dakle ako želiš pojačavati moraš bas mijenjati basgitarom? to je loše...
A još gore od svega su ta tri famozna basbina ispod pozornice.
Prvo binovi vam u tolikom broju ne trebaju kad imate ove zvučnike na bini, možeš ostaviti dva ali nikako ispod bine jer kako si rekao doslovno se cijela bina trese kad lupiš bas. Ta vibracija se prenosi preko stalaka do mikrofona i uzrokuje smetnje. Općenitno, bine koje su šuplje, skovane od dasaka i zatvorene, najgora su varijanta kad na nju postaviš bas, jer bas koji je na toj bini uzrokuje tutnjavu u sredini bine i te vibracije se prenesu na stalke i eto mikrofonije. Takvih sranja sam imao često.
A za 350 ljudi koliko si naveo da bude, binovi uz onakve zvučnike nisu ni potrebni, makar s ove strane gledajući, nadam se da će gazda razumjeti ako kažeš da neće u discu "grmit" bas, jer prvo vi ste tamburaši i svaki instrument treba imati svoju mjeru, a ne pretjerivati sa basom.

I na kraju, jel koristite te viseće zvučnike sa stropa??
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #97  
Staro 11-02-2009, 12:30
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by KDL Vidi Post
Sve pet!!! Samo bi htio vidjeti cijene, usporedbe radi!!! Zadnja serija Powermate Dynacord : Midas??? Mislim da je Midas opet skuplji, barem 30%, ako ne i više!?
Pretpostavljam da je dosta bendova sviralo na novi Dynacord Cobra system, pa me zanima što mislite o tome?
Pokušavam reći da je zadnja serija Dynacorda značajan iskorak naprijed prvenstveno stoga što su uočili da im je potreban kvalitetniji preamp po kanalu nego što je njihov vlastiti pa su se dogovorili s Midasom što je ispao pun pogodak.Imam taj mixer i jako teško se bilo što u toj cijenovnoj klasi može nositi s njim.Mixer sad ima izvrsnu blendu i sound,snage ko u priči pa ne moraš nositi pet slaveova i rack za koji ti treba osam tehničara.Dynacord pwermate+dva bas bina+dva satelita i samo deri.
Midas je kralj mixera ali ne zaboravi da je on samo jedna karika u lancu;nedostaje ti slave,efekt procesor,skretnica,kompresor /te komponente bi trebale biti barem približne kvalitete/ i pitaj Boga s kakvim kablovima je na kraju krajeva sve to spojeno.Cijena?? Padanje u nesvijest!!!
Dynacord Cobra je izvrsna konfiguracija ali preglomazna za nas smrtnike po mom mišljenju.
Pozz
Reply With Quote
  #98  
Staro 11-02-2009, 16:08
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Evo sjetih se jednog krasnog uređaja kojeg koristi firma B-sound iz Slav. Broda. (pozdrav Balabanići).

http://www.dbxpro.com/pa/pa.htm

Radi sve što vam treba, a nije ni tako skup. Za male novce (oko 4000 kn) dobijete sistem "sve u jednom". Ako kome nije jasno neka se dodatno educira na:

http://www.youtube.com/watch?v=gIMqCDW5ZXc


Živili!
__________________
Reply With Quote
  #99  
Staro 11-02-2009, 19:25
Šeba04's Avatar
Šeba04 Šeba04 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 78
Šeba04 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Ajd bar pozitivno nešto

.....I na kraju, jel koristite te viseće zvučnike sa stropa??
Mislim da se binovi nemogu vadit jer je bina tak napravljena pa ima neka zaštita, ali nisam siguran. Zvučnici ne vise sa stropa nego su postavljeni na zidu i rade al ne baš glasno. Mislim da možemo proći i sa manjom glasnocom ako dj bude tiši i ako stišamo binove. Osjetna adaptacija je gadna stvar.
Reply With Quote
  #100  
Staro 11-02-2009, 23:41
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Šeba04 Vidi Post
Mislim da se binovi nemogu vadit jer je bina tak napravljena pa ima neka zaštita, ali nisam siguran. Zvučnici ne vise sa stropa nego su postavljeni na zidu i rade al ne baš glasno. Mislim da možemo proći i sa manjom glasnocom ako dj bude tiši i ako stišamo binove. Osjetna adaptacija je gadna stvar.
Binovi ispod bine su definitivno problem, vjerujem da se i ostali slažu s time (iako je tema lagano postala offtopic), i bilo bi najbolje ako bi se binovi mogli postaviti ili ispred bine ili pokraj bine, ali nikako da su ispod nje.

Zvučnike, koji su kako kažeš na zidu, trebalo bi potpuno stišati i prvo uštimati razglas bez njih, ako je situacija bolja pokušaj pojačati te zvučnike, bude bio problem onda znaš zbog čega je nastao.

DJ skoro pa uvijek pravi problem, često se nalazi iza zvučnika dok "svira" svoj repertoar i onda pojačava dok njemu ne bude preglasno, a situacija ispred zvučnika je daleeeeeko drugačija nego li iza njih ia zto je glasniji
Ne znam, jako malo informacija ima, kako s naše strane tako i od tebe, što je najgore akustička slika se riječima na ovom forumu ne može objasniti, ali probaj to da binove makneš ispod bine, i uvelike smanjiš snagu na zvučnicima koji su na zidovima.

Dok si zatražio pomoć i postavio to pitanje na forumu mogu mislit do čega je došlo
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 21:49 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.