Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Događanja

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #101  
Staro 19-09-2008, 20:55
kontra_K's Avatar
kontra_K kontra_K je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2008
Postovi: 378
kontra_K je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by profesor Vidi Post
Mislim da gazda pivnice ima želju trajnije riješiti pitanje tamburaša kod sebe, tako da će valjda potrajati.
pa bilo bi vrlo poželjno da se nešta takvo sredi... barem petkom ako ne subotom iako mislim da bi subotom bila čak veća gužva u pivnici a čak i u cezaru da sviraju tamburaši, ma općenito bilo gdje u brodu jer subotom ipak većina mladih(mogu reći svi mladi) ide van.
__________________
...poštujem svakoga al' se nikoga ne bojim
osim dragog Boga jer je razlog što postojim...
Reply With Quote
  #102  
Staro 20-09-2008, 00:31
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by profesor Vidi Post
Mislim da gazda pivnice ima želju trajnije riješiti pitanje tamburaša kod sebe, tako da će valjda potrajati.
Ja bih prije svega riješio pitanje DJ-a Pivnice kad se radi o tamburaškoj večeri, jer ako je tamburaška večer onda i DJ treba odabrati nekakav repertoar s tamburaškom glazbom, to sam u X kafića, birtija i disco klubova čuo i vidio, ali u Pivnici se obično pod pauzama pušta Thompson, Škoro (uz električare, ne tamburaše), Alka Vuica, Severina, dalmatinske pjesme pokvarene sa disco ritmovima i efektima... Nije ni čudo što 10ak ljudi nakon pauze odmah izleti van i pitanje je hoće li se vratiti natrag.
Gazda vjerujem da želi održati i napraviti trajnije rješenje da tamburaške večeri petkom budu kod njega 5+, ali DJ trenutno kvari dojam, naročito jer je preglasan.

Imao sam vrlo loše iskustvo po pitanju razglasa u Pivnici, ne bih u detalje o tome ali bih savjetovao ostale - ne pristajte na to ako vam kažu da će zvuk iz vaše mixete ići preko DJ-eve i s njegove na fiksne zvučnike, jer imali smo problema.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #103  
Staro 20-09-2008, 12:22
kontra_K's Avatar
kontra_K kontra_K je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2008
Postovi: 378
kontra_K je na dobrom putu 10
Uobičajeno

da, DJ je stvarno sinoć bio katastrofa, evo još mi zuji u ušima,DJ loš i glazba koju je mixo(oni remixi mi se uopće nisu svidjeli i kako je on to smikso, ajme maaajko...)
__________________
...poštujem svakoga al' se nikoga ne bojim
osim dragog Boga jer je razlog što postojim...

Last edited by kontra_K; 20-09-2008 at 16:09.
Reply With Quote
  #104  
Staro 21-09-2008, 12:46
terca's Avatar
terca terca je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2008
Postovi: 112
terca je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Laura Vidi Post
Jel netko zna koji će sastavi svirati u ''Slavonskoj kući'' na Bundeku za Rujanfest slijedeći tjedan?
nisam siguran da li točno u slavonskoj kućiali svira moj bend u prosirenom sastavu zbog folklorasa koji idu s nama
dakle, u srijedu(24.9) u 6 svira tamburaška sekcija KUD-a prigorec plus neke pevaljke iz folklora
__________________
"Ono što proturječi srcu, ne ulazi u glavu"
Schopenhauer
Reply With Quote
  #105  
Staro 25-09-2008, 16:47
matija_vg's Avatar
matija_vg matija_vg je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 1,086
matija_vg je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Laura Vidi Post
Jel netko zna koji će sastavi svirati u ''Slavonskoj kući'' na Bundeku za Rujanfest slijedeći tjedan?
Evo ja sam bio jučer i u slavonskoj kući je svirao Fijaker iz Os......s tim da nije bilo harmonikaša i dečkima svaka čast idem i danas možda je danas ko drugi al se neću žalit ni da je Fijaker opet
__________________
Kad tambure zašute
kad se svjetla ugase

Otišlo mi društvo i prijatelj znan
zadnje piće pijem sam!
Reply With Quote
  #106  
Staro 25-09-2008, 17:51
HrvojeSB's Avatar
HrvojeSB HrvojeSB je odsutan trenutno
Administrator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 263
HrvojeSB je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Na razno raznim mjestima su se skupljali tamburasi u Brodu! Istina nikad nije zazivjela nijedna ideja kao neko trajno rjesenje, ali uvijek nesto ima. Svaki petak ili subotu se nesto događa. Ljudi jednostavno nisu informirani!

Kad mi se negdje ide u provode okrenem par tele brojeva i da vidis zabave! Uvijek se nesto nađe!

Što se tice dj-a pivnice, nemam nikakve zamjerke osim decibela, glazba koju pusta je 70% narucenih pjesama!

Pivnica je jedno kulturno mjesto barem sto se tice nas tamburasa, nisam nikad cuo da je netko imao nekih egzibicija!
Razgovarao sam sa gazdom par puta i stvarno se trudi da to postane neka tradicija! Do sada smo mi Brođani svirali tamo, a koliko cujem u zadnje vrijeme ima dosta ugovorenih svirki sa bendovima koji su dosta udaljeni od Broda!
Ne radim nikakvu reklamu pivnici, jednostavno je to moje mišljenje!

Last edited by HrvojeSB; 25-09-2008 at 18:02.
Reply With Quote
  #107  
Staro 25-09-2008, 17:57
HrvojeSB's Avatar
HrvojeSB HrvojeSB je odsutan trenutno
Administrator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 263
HrvojeSB je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Imao sam vrlo loše iskustvo po pitanju razglasa u Pivnici, ne bih u detalje o tome ali bih savjetovao ostale - ne pristajte na to ako vam kažu da će zvuk iz vaše mixete ići preko DJ-eve i s njegove na fiksne zvučnike, jer imali smo problema.
Podržavam ovo, ali jednostavno ne vidim krivca! Nama je isto tako predlagao da se samo spojimo na njegove kutije koje su "našarafljene" na zidove!

Mozda je malo drugacije zvucalo ali atmnosfera je ostala ista ljudi su se veselili i sve 5!

By the way,
sutra u pivnici svira T.S. Evergreen iz Broda. Tko moze nek navrati!
Reply With Quote
  #108  
Staro 25-09-2008, 18:01
kontra_K's Avatar
kontra_K kontra_K je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2008
Postovi: 378
kontra_K je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by HrvojeSB Vidi Post
...Istina nikad nije zazivjela nijedna ideja kao neko trajno rjesenje... Ljudi jednostavno nisu informirani.

Pivnica je jedno kulturno mjesto barem sto se tice nas tamburasa...
da ,istina da nikad nije zaživjela...a s ovim da su ljudi slabo informirani se još više slažem, ne samo što se tiče tamburaša, nego većine događaja vezanih uz npr. KKD ''Ivana Brlić-Mažuranić'' u Brodu, itd....barem po mom mišljenju.
__________________
...poštujem svakoga al' se nikoga ne bojim
osim dragog Boga jer je razlog što postojim...
Reply With Quote
  #109  
Staro 25-09-2008, 18:15
HrvojeSB's Avatar
HrvojeSB HrvojeSB je odsutan trenutno
Administrator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 263
HrvojeSB je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Ali je i velika cinjenica da se puno toga mijenja! U zadnje vrijeme se stvarno puno toga događa! Mislim na tamburanje naravno.
Reply With Quote
  #110  
Staro 25-09-2008, 19:12
kontra_K's Avatar
kontra_K kontra_K je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2008
Postovi: 378
kontra_K je na dobrom putu 10
Uobičajeno

naravno, u svakom slučaju, ali može to i puno bolje.
__________________
...poštujem svakoga al' se nikoga ne bojim
osim dragog Boga jer je razlog što postojim...
Reply With Quote
  #111  
Staro 26-09-2008, 08:09
Laura Laura je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2008
Postovi: 42
Laura je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by matija_vg Vidi Post
Evo ja sam bio jučer i u slavonskoj kući je svirao Fijaker iz Os......s tim da nije bilo harmonikaša i dečkima svaka čast idem i danas možda je danas ko drugi al se neću žalit ni da je Fijaker opet
Bila sam i ja i bilo je stvarno super, mislim da ću i večeras.
Kako nam je rekao vlasnik Slav. kuće Fijaker će svirati svaku večer.
U nedjelju su Slavonske lole, al to je mislim u glavnom šatoru
__________________
...ja sokakom prvim mrakom sipam dukate,
da mi svirci žicom lakom ljubav povrate...
Reply With Quote
  #112  
Staro 26-09-2008, 09:30
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by HrvojeSB Vidi Post
Razgovarao sam sa gazdom par puta i stvarno se trudi da to postane neka tradicija! Do sada smo mi Brođani svirali tamo, a koliko cujem u zadnje vrijeme ima dosta ugovorenih svirki sa bendovima koji su dosta udaljeni od Broda!
Ne radim nikakvu reklamu pivnici, jednostavno je to moje mišljenje!
Ja vjerujem da se on trudi, ali dok god tambura ne zasvira u nekom od lokala u Brodu SUBOTOM, ne mogu reći da se onda netko stvarno trudi..
Nekome petkom počinje vikend, ali za mnoge je subota još uvijek radni dan, što znači da će takvi doći i biti do najkasnije 1h i odoše kući, ostaje samo onaj manji broj ljudi. Ista se stvar događa i u Đakovu, ali zato subota bude da nema mjesta kamo odložiti piće.

Znam da se vlasnici u Brodu plaše napraviti tamburašku večer subotom jer mislie da im mnogi neće doći, i tu se varaju. Oni koji stvarno žele oni će i biti do kraja, a oni koji će navratiti na 20min ne trebaju uopće ni dolaziti.
Trebat će ipak još malo pričekati dok se tambura ne raširi, a dobro je počela
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #113  
Staro 26-09-2008, 23:08
romale's Avatar
romale romale je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 69
romale je na dobrom putu 10
Uobičajeno

E kad ja otvorim birtiju bit' će!
__________________
Nešto brzo prohujaše dani
Neštasluku prominiše viru...
Reply With Quote
  #114  
Staro 26-09-2008, 23:53
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ivonaa_04 Vidi Post
al dobro bolje išta nego ništa....heh....
Možemo se mi ubijat razmišljanjima kad treba i kojim danom organizirati tamburašku večer ali treba biti svjestan činjenice koliko se turbo folklor raširuje među današnju mladež, i teško je privući znatiželjnu raju ritmom koji sačinjava bas i kontra, ali kad se iz lokala prekoputa čuje 7/8 i kojekakvi orjentalni zvukovi - adio tamburice!
Ja sam zadovoljan kad vidim 30 ljudi u lokalima po brodu gdje svira tambura, znam da će ti isti ostati gotovo do fajrunta, a to znači vrlo loša situacija za vlasnike lokala jer nema extra dobre zarade. Traže da spuštaš cijenu, svirati što više zabavnjaka pa čak i novokomponiranih narodnjaka (čardak, miljacka, skitnica...), dakle žele tamburu ali u nekom drugačijem ozračju, bez uvrede ali poćiriličenom.
Zato petak, proći će tako-tako, ali subota im nadoknadi propušteno, uz remixe DJ-eva i ostale urbane muzike.
Dugo će vremena proći dok tambura ne stekne respekt kod mladih kao što je imala kod starijih.
Ne pametarim se ali razmišljao sam o ovome dosta dugo, i drugačijeg razloga mislim da nema, Sl. Brod - tamburaši samo radnim danom, vikendom ne radimo
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #115  
Staro 27-09-2008, 00:11
kontra_K's Avatar
kontra_K kontra_K je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2008
Postovi: 378
kontra_K je na dobrom putu 10
Uobičajeno

i kako je bilo u pivnici, nisi valjda opet razočaran DJ-em i slično...
__________________
...poštujem svakoga al' se nikoga ne bojim
osim dragog Boga jer je razlog što postojim...

Last edited by kontra_K; 27-09-2008 at 00:31.
Reply With Quote
  #116  
Staro 27-09-2008, 00:18
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by kontra_K Vidi Post
i kako je bilo u pivnici, nisi valjda opet razočaran DJ-em i slično..
Ja sam učinio korisniju stvar, bio sam na probi benda
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #117  
Staro 30-09-2008, 13:57
lazarusledd's Avatar
lazarusledd lazarusledd je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 65
lazarusledd je na dobrom putu 10
Uobičajeno otić van na tamburaše

Ja sam bio u Pivari prošli petak i nije bilo lošo (TS Evergreen). Čak se i kolo zaplesalo.
Reply With Quote
  #118  
Staro 30-09-2008, 16:34
Jura's Avatar
Jura Jura je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 188
Jura je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Jel zna ko dal Sar Romalen još uvijek svira u Staroj vuri?
Reply With Quote
  #119  
Staro 30-09-2008, 22:30
matija_vg's Avatar
matija_vg matija_vg je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 1,086
matija_vg je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Jura Vidi Post
Jel zna ko dal Sar Romalen još uvijek svira u Staroj vuri?
Ja sam navratio poslje jedne svirke u subotu prije dva tjedna i nije ih bilo sad neznam jel su tu još, probo sam nazvat Stevicu al izgleda da više ne koristi taj broj
__________________
Kad tambure zašute
kad se svjetla ugase

Otišlo mi društvo i prijatelj znan
zadnje piće pijem sam!
Reply With Quote
  #120  
Staro 16-10-2008, 14:45
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Tamburaški petak, 24.10, disco bar Truck, Slobodnica, tamburaški sastav Šokački Cvit.
Buky?
Čujem da će se objediniti degustacija čobanca te večeri, evo prilike da se opisani postupak sprovede u praksu!

Berdu smo vidjeli, čobanac još čeka svoju priliku
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 03:54 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.